Matt Weston (Ryan Reynolds) síce pracuje v CIA, ale napriek tomu sa pekelne nudí. Jeho poverením je spravovať tajné väzenie v Kapskom meste, v ktorom doteraz nebol nikto „ubytovaný“. Hneď prvý hosť bude z kategórie VIP. Tobin Frost (Denzel Washington) je bývalý elitný agent americkej tajnej služby, ktorý začal pred rokmi pracovať proti materskej organizácii. Predával informácie každému, kto bol ochotný zaplatiť dostatočnú sumu, vraždil bývalých kolegov, dodával materiálnu podporu teroristickým režimom po celom svete a trvalo takmer desaťročie, kým sa ho podarilo chytiť. Táto veľká ryba sa za mrežami dlho neohreje, keď na utajený objekt zaútočia neznámi ozbrojenci. Doteraz nie príliš akčný Weston sa rozhodne chytiť príležitosť za pačesy a s Frostom utečie. Väzňa si nesmie príliš púšťať k telu, no musí ho za každú cenu chrániť. Navyše musí zistiť, kto a prečo sa snažil dostať jeho „chránenca“. Obom hrozí smrť, v pätách totiž majú nebezpečnú skupinku. (TV Markíza)

Terva

CITÁT - Tohle není vyjednávání......... Opět jeden z té, v poslední době tak oblíbené, řady špionážních filmů. Moc mě to nebavilo. Rozklepaná kamera, nevěrohodné honičky, divný děj, monotonní hudba, prostě dle mého ztráta času. Celkem nic nového pod filmovým nebem. V tom filmu nehraje žádná výrazná postava a utíkání, střílení a utíkání a střílení je tudíž i celkem nudné. Opět nám je připomenuto (pokolikátéjiž?) že svět je plný špiónů a agentů a nepřátel agentů a nepřátel nepřátel a nepřátel špiónů a ......... Kdyby to rozpustili, nic by se vlastně nestalo. POZOR SPOILER - Hlavní hrdina, který celý finální souboj ležel a skučel na posteli a posléze i na zemi, klidně po souboji odchází po svých, jako by se nic nestalo. KONEC SPOILERU. ()

3DD!3

Nemohl jsem si zpočátku vytvořit vazbu k postavám, nevím proč byl Tobin Frost takový borec a Ryan Raynolds byl prostě jenom tuctový. Akce je celkem fajn, sviní ve vedení je taky dost. Příběh je více méně klasika. Určitě by pomohlo zesvižnit děj. Konec je pak hodně příjemný s takovým pěkným wisthleblowerským apendixem. ()

Payushka

Stačí se zamyslet nad rozvržením obou hlavních postav. Reynolds hraje zoufalého agenta CIA, jenž by se rád něco naučil, jenže to by nemohl sedět na zadku v tajném vězení bez vězňů. Washington je pak bývalý agent, který roznáší špínu na své ex-kolegy a prodává ji za tučné sumy. Už teď tušíte, že Reynolds zřejmě k nějaké té praxi přijde a že Washington nebude tak špatný a zlý, jak se o něm tvrdí. Charaktery jsou jasně načrtnuté už v prvních momentech filmu a divák přesně ví, jak se budou jejich osudy dál ubírat. Neexistuje překvapení nebo originalita. Bohužel ale ani jakákoli chemie mezi oběma herci. ()

Larrysbride

V průběhu sledování jsem si skutečně připadala jak Reynolds sám na začátku snímku - unuděná k neuvěření! Vůbec první snímek po HODNĚ DLOUHÝ době, u kterého jsem to už prostě nevydržela a půl hodiny před koncem vypla. Tohle ne, pánové. Takhle by to nešlo. Jednu hvězdičku za tu rvačku mezi Kinnamanem a Reynoldsem aneb Když není poblíž nic efektivnějšího, i kávová konvice poslouží jako zbraň. ()

Beastmaster4

Tak tohle se nedalo - další z filmů, které jsem neměl ani tu sílu dokoukat a jedna hvězda jen proto, že nebudu házet do koše něco, co jsem neviděl celý (i když jsem to párkrát udělal a tady bych to udělal s chutí rád - jenže u D. Washingtona se mi nějak nechce). SAFE HOUSE začíná krimi zápletkou, kde máte co dělat se držet děje. Ne, že by to bylo nějak složitý a zamotaný, ale spíš je film natočen tak zmateným a nepoutavým stylem, že jsem měl co dělat všechno vnímat a přitom si nevybírat drobky lupínků z pupíku. Tyhle filmy už odsuzuju a s klidem vypnu a ohodnotím odpadem nebo jednou hvězdou protože po několika takových, které jsem přetrpěl do konce, jsem dospěl k názoru, že zas nejsem takovej filmovej šílenec, abych ztrácel drahocenný čas podobnýma blábolama. Daniel Espinosa nebude určitě režisérem, kterého bych si hlídal a čekal, co v budoucnu zplodí ;) ()

• Ve scéně, kdy je Tobin Frost (Denzel Washington) v domě padělatele dokladů, jsou nahoře a pijí víno. On své vypije ale při výstřelu následný záběr ukáže pohár plný. (Sufferer)
  • Ve filmu můžeme v přímé blízkosti fotbalového stadionu Kapského města vidět vlakovou stanici, která tam ve skutečnosti vůbec není. (Conspi)
  • V 36. minutě při pohledu do centrály CIA pronese Whitford (Sam Shepard) v českém dabingu větu "Musíme Westona a Frosta dostat z Jižní Ameriky." Film se však odehrává v Jižní Africe. (Adrai)

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (viac)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (viac)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (viac)