Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že trochu obejde spravedlnost a potrestá ho sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnese jen vyhozením od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale příliš mu to nejde. Když už neví, kudy kam, zjeví se znovu na scéně starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Lukrativní nabídku, kterou by levou zadní zvládlo i průměrné soukromé očko, Billy přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky a příběhu o nevěře se totiž vyklube pořádně morbidní příběh, v němž se objevují první mrtví, a Billy je v tom najednou až po uši, protože si uvědomí, že možná nestojí na té správné straně barikády. Ve chvíli, kdy už není komu věřit, se musí spolehnout jen na svou pistoli a víru, že dokáže najít důkaz, který mu přinese vykoupení a záchranu. (oficiálny text distribútora)

Fr

,,…. PROTOŽE POKUD SI MYSLÍTE, ŽE VYŠETŘUJETE NEVĚRU, PANE TAGGARTE, TAK DOST DOBŘE NEZNÁTE NICHOLASE HOSTETLERA.“...... /// Vyvoněnej hollywoodskej (chtěl jsem napsat biják, ale tohle slovo se sem nehodí….) film. Všechno se leskne (auta, foťák, Crowe…), a dokonce se zdá, že i příběh by mohl zaujmout, páč Billy dostal za úkol najít toho zkurvence, co starostovi píchá ženu. Páč paroháč před volbama…. Celkem to je v pohodě a pak – KURVA CO DĚLÁŠ NA MÍSTĚ ČINU, BILLY? (prostě jsem přiběhl, páč vo čem by asi pak byl ten film, ne?) Chápete? No tak to jsme dva. Scénárista a režisér (jestlipak si ty kluku už předtím nedokurvil Knihu přežití?…. – to byla jen taková řečnická otázka….) dostali nápad, že je třeba zvolnit už tak tak snesitelný tempo a že je třeba se podrobněji mrknout na komunální politiku tam v USA. Usínám a spal bych až do konce, kdybych si nechtěl nechat ujít skandální odhalení. Trapáci. Jestli chcete vidět parádního starostu, jděte do Chicaga. (A režisér do prdele!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Furt nechápu, proč je politika takovým uměním možností. 2.) Zjistím, že politici jsou svině. 3.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

castor

Takový ten film, když nejde spát. Což je s povzdechem. Velmi zajímavý casting, za kamerou žádný neználek, slušný rozpočet a solidní trailery. Jenže Wahlberg a Crowe jsou nakonec těmi jedinými pozitivními zprávami. Jejich společné scény hladí po duši lehce oči mhouřícího diváka, jinak tu ale máme druhořadou politicky laděnou detektivku, kde jsou karty jasně rozdané. Když tu ale záhy nemá nikdo moc co říct, musí být divákovi evidentně smutno. Tahle banda se prostě stala otrokem neinvenčního scénáře a od osudu tuctovek z videopůjčovny film chrání jen zmiňované slušné obsazení. ()

-OverLord-

Chladnej a drsnej thriller plnej obrovskýho množství zvratů. Divák chvílema ani netuší, kdo je s kým, kdo je vlastně hodnej a kdo zlej, kdo kecá a kdo mluví pravdu. Netuší to ani postavy samotný, se kterýma se film absolutně nesere a všechny namočí v tý největší špíně města New York. Každej doslova vyjebává s každým - nejvíc asi pan starosta. Úkolem postav je se z toho bahna poctivě i nepoctivě vyhrabat a přitom všem fofru září výborný herecký výkony. Jo, film je vážně svižnej, a když se na malou chvíli zdá, že už nemá co nabídnout, zase nabere obrátky a jede dál. Dostal jsem se i do momentu, kdy mi bylo některých postav vážně líto, třeba když postava Barryho Peppera dostává od Russella kotel při volební diskuzi. Závěrem asi jen to, že tam mohlo být klidně trochu chemie (sexu) mezi Markem a tou blonďatou kostí. Ale na druhou stranu nebudu brečet, že nebylo, jenom byla fakt roztomilá. ()

teutates

Hledal jsem citoslovce, kterým bych začal, no nenašel jsem a proto:, "to byla kurva nuda"! Vývojově inteligentní pohlavár jako já by doufal, že když jsou tam dva takové ksichty bude to o něčem, no skutečnost je jinaáa… je to o ničem. Zlomené město zlomilo i mne a fajně jsem pár hodin zabrněl. Jen v krátkosti v dnešním světě krimi by tohle neobstálo ani první pul hodinu a dávat hvězdy za ksichty?! z toho jsem už dávno vyrost. 3/10 Horácio by bezesporu dal palec dolú ()

Marek1991

V tomto komentári poodhalím aj niečo z deja. Na tento film som sa tešil, veď tam hraje Crowe, to asi bude mať "gule", no bez prečítania podrobností som len hádal, čo ma tak asi môže čakať. Bude to niečo s hrdinom okolo korupcie ako Serpico, či Krajina policajtov alebo niečo na štýl Česť a sláva, či nebodaj Volavka, Králi ulice alebo Zvyčajní podozriví? Kde sa to bude pohybovať, lebo téma politiky, korupcie, polície je často len zamotanie sa v špinavých hrách, chcel som sa nechať prekvapiť. V úvode, kde dlhoroční starosta ide do ďalších volieb s tým, že v kancelárii nemá len vzorky toho s čím ide do volieb, ale má tam rovno hromadu rôznych letákov, tak som si začal myslieť, že tu to bude nejaký aktívny starosta, možno nejakú vraždu vykoná aj sám, čoho som sa začal obávať vzhľadom k deju, to že sa vôbec vraždí je už problém tohto sveta, no čakať od toho nejaký Prípad pelikán, či čakať ako sa bude stretávať s miliardármi, finančníkmi z Wall Street, či politikmi z vysokých miest, tak to som rýchlo pochopil, že by bolo príliš. Dosť rýchlo som si všimol, že napätie je dosť umelo robené, že hudba to podfarbuje aj v častiach, ktoré v iných filmoch sú brané ľahšie, no o zlé veci išlo, takže to nieje vec k vážnej kritike. Ja som sa s filmom miestami stotožňoval, napríklad v časti, kde sa Billyho pýtala starostova žena, či je katolík alebo hlupák som predpovedal, že asi povie oboje, ale proste nebol to nejaký geniálne zmýšľajúci policajt a pomotanosť a faloš mu vadila, dokonca svoje zásady prejavil aj pri premiére filmu, kde mu jeho priateľka zatajila pravdu a zaklamala, no okrem vraždy z minulosti a nejakého násilia som sa s ním dosť stotožnil, čo bol dobrý signál, akurát to so skutkom, ktorý sa policajtovi po rokoch vrátil tu nebolo prvýkrát, často sa to používa, niekedy je to až nepríjemné klišé, tu to celkom zapasovalo ku koncu. Vadilo mi však, že svoj život súdnej spravodlivosti po morálnej úvahe odovzdal s tým, že keď prišiel domov, tak ho tam nikto nečakal, žiadna žena, žiadne deti, akurát zanechal len novovznikajúci vzťah, do ktorého sa mohol tešiť, no nebolo to nič silné so zodpovednosťou za nejaké deti, tu sa teda filmu veľmi ľahko hralo na morálnu stránku, radšej by som videl film, kde by mu čin súd odpustil vzhľadom k zodpovednosti za rodinu, k odhaleniu závažnej kauzy a za nejaké mierne tresty. Zamotanosť tohto filmu nie je veľká, je to jednoduchá kriminálka o vysokých miestach a zložitosti nás ľudí. Jednoduché veci občas fungujú, dokonca aj taký herec Tom Hanks sa nedávno vyjadril, že má radšej filmy, ktoré ukazujú zložitosť nás ľudí viac, než len nejaké bezduché strielačky, no a tento film o zložitosti pováh bol a pritom bol jednoduchý. Počas filmu ma samého napadlo pár typov na zložitejší scenár, ktorý keby sme žili v inom svete, tak by som ho bol rád realizoval. Tiež ukázal prečo nevoliť falošných ľudí aj napriek tomu, že veľa vecí vedia a sú odborne schopní. Avšak ten záver sa ukázal ako snový, ale bodaj by sme mali aspoň takých ľudí, čo pochybili, nie sú až takí odborníci, no svoje pochybenia ľutujú a sú správni vo svojom konaní, aj keď len udržujú priemerný život v nejakom meste nasiaknutom kapitalizmom, kde by pomohla len radikálna zmena systému. Dúfam však, že vás film povzbudil voliť lokálnych politických a občianskych zástupcov, dúfam, že vám ukázal, že robiť pochybné veci s tým, že dávať ruky preč od zlých činov, ktoré to môže priniesť je zlé, či že syn môže mať iné úmysly ako jeho otec. Detektívok je veľa, mnohé sú veľmi hrdinské, mnohé sú prešpikované zvrátenosťami, kde sa ešte aj kresťanské myšlienky spochybňujú a hraje sa na rodinkárstvo, no toto dielo mi prišlo ľudské, kde aj politici sa ukážu ľudskejšie, nenudilo ma to, ja som celkom spokojný, aj ten plagát k tomu je metaforický, síce je to miestami také prázdne dielo, plné konverzácií, no môže to byť aj takto, aj keď to ako film veľa nerieši. () (menej) (viac)

• Okrem autentického prostredia New Yorku prebiehalo natáčanie aj v meste New Orleans. (MikaelSVK)
  • Vo volebnom sídle Jacka Vallianta (Barry Pepper) je plagát s hebrejským slovom “židovský“. Sú to síce správne písmena, ale sú písané sprava doľava namiesto zľava doprava, ako to je v hebrejskom jazyku. (Spilvo)

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly… (viac)