Posledných 12 mesiacov sú agent Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Denzel Washington) a dôstojník námornej rozviedky Marcus Stigman (Mark Wahlberg) aj napriek vzájomnej antipatii odsúdení nepohnúť sa od seba ani na krok. Pracujú v utajení ako členovia drogového syndikátu a každý z nich svojmu partnerovi verí zhruba toľko ako zločincom, ktorých zadržaním boli obaja poverení. Keď ich pokus o preniknutie do mexického drogového kartelu a zabavenie miliónov dolárov zlyhá, sú Trench a Stigman svojimi nadriadenými ponechaní napospas osudu. Teraz, keď sa ich všetci snažia dostať za mreže alebo pochovať, sa môžu spoliehať iba jeden na druhého. Ich prenasledovatelia to ale nebudú mať jednoduché, pretože keď celé roky predstierate, že patríte medzi zločincov, nemôžete sa ubrániť tomu, aby ste sa od nich niečomu nepriučili. (TV Markíza)

robbiee

[imdb: 6.8/10] | me: Old school klasika, akcia, vtip. V rámci štýlu - nedpriemer. You never heard the saying, never rob a bank across from a diner with the best donuts in three counties? ()

TeeAge

|| Scenár: Blake Masters / Predloha: 2 Guns - Steven Grant | Hudba: Clinton Shorter | Produkcia: Marc Platt, Norton Herrick, Randall Emmett, George Furla, Ross Richie, Andrew Cosby | Distribúcia: Universal Pictures (US), Entertainment One (Canada, UK), Forsight Unlimited (International), TriStar Pictures | Štúdio: Emmett/Furla Films, Marc Platt Productions, Boom! Studios | Rozpočet: 61 miliónov $ | Tržby: 131,940,411 $ || Oddychovka na úrovni. Washington i Wahlberg si to naplno užívajú, a i keď je to príbeh na jedno videnie, zábava je to i tak ľahko nadpriemerná. Je treba ale uznať, že sme Kurmákura videli už aj v lepšej forme, možno preto tie vysoké očakávania všeobecne, a ľahké sklamanie. 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

genetique

Akčné buddy-komédie sú dnes zriedkavou záležitosťou, a tak som nesmierne rád, keď raz za čas príde poctivý prírastok do tejto vydedenej vetvy filmovej rodiny. Scenár sa síce zahráva s ohňom a robí si s divákom čo chce, miestami je to príliš rozlietané, ale niektoré zvraty vám naozaj zavŕtajú v hlave a tak vlastne neviete, či pozeráte špionážny thriller plný zvratov o infiltrácii medzi gangy, šialenú komédiu so sliepkami, či poctivý osemdesiatkový akčňák nešetriaci výbuchmi a prestrelkami. Celé to ale nakoniec Kormákur ako-tak ukočíroval a ukázal, že žiadny žáner mu nie je cudzí. Zároveň ale neukázal nič prevratné a mohol by sa naučiť obmedzovať klišé. Celé to však spasí dvojka Washington-Wahlberg, ktorá bola vynikajúcou voľbou. Uvoľnené herecké výkony je cítiť v každom okamihu, najmä Markova postava mala niekoľko top momentov. Veľkou podporou bolo aj obsadenie vo vedľajších úlohách. No a hlavne to netreba celé brať príliš vážne a užiť si film s popcornom v ruke. 85%. ()

3DD!3

Zatracená škoda, že finále vám vykecá už plakát. Příjemná oddychovka se zbytečně komplikovaným scénářem, lehce nad průměrem. Nic víc nic míň. Trochu jsem u toho i klimbal. P.S: A jo, přece něco, málem jsem zapoměl to nejdůležitější Paula Patton se tu prochází nahoře bez. ()

Kaka

Je to zábava výhradně pro lidi, kteří mají nakoukané kriminálky a filmy podobné tématiky a v hlavě jim utkvěly slavné hlášky a různé odkazy hlavních hrdinů. Pro takového člověka bude 2 Guns příjemná parodie s několika zajímavými momenty a výbornou ústřední dvojící. Pro zbytek to bude jen solidní lupičská krimikomedie se zajímavými hereckými představiteli. ()

Spiker01

Pohodová akční satira, která zřejmě nenadchne ničím jiným, než správně namíchanou hlavní dvojku. Duo Washington-Wahlberg skutečně funguje na výbornou. Pokaždé vás překvapí jednou ze svých vtipných hlášek nebo jen prostě udělají něco nepředvídatelného. Bez nich by ten film nebyl ani poloviční. Už dlouho jsem Denzela neviděl v takto komediální roli a nečekal bych, že mu takhle sedne...70% ()

Falko

Denzel Washington - (Robert 'Bobby' Trench) +++ Mark Wahlberg - (Michael 'Stig' Stigman) +++ Paula Patton - (Deb) +++ Bill Paxton - (Earl) +++ Fred Ward - (Admiral Tuwey) +++ James Marsden - (Quince) +++ Edward James - Olmos - (Papi Greco) +++ Robert John Burke - (Jessup) +++ Produkcia: Andrew Cosby, Mark Damon +++ ()

castor

Slušně odpracované, ale na vyšší level to nemělo. Stejně jako loňský kriminální výlet Islanďana Baltasara Kormákura Kontraband. Akční komedie 2 zbraně ho zase trochu představila širšímu publiku, ale díru do hlavy mu neudělala. Jeho hrdinové se představují jako ti pánové z ostřílených buddy movies, jakými byly Smrtonosné zbraně nebo nedostižný Poslední skaut. Drsňáci, hláškaři. Tvůrci dobře znají pravidla žánru, nenabídli málo, ale taky se úplně nepředřeli a opora v kvalitnějším scénáři prostě chybí. Jednoduchý motiv je přetavený do zbytečně spletitého vyprávění. Ústřední dvojice Wahlberg-Washington zkrátka tuhle jednohubku táhne i ve slabších chvílích. Vadilo mi hlavně střídání nálad/atmosféry. Před detektivem Joem Hallenbeckem před lety také stálo několik zásadních rozhodnutí, našel si čas na infantilní chování, trefné sarkastické hlášky i na pořádnou řežbu. A fungovalo to královsky. Tady mi zbyl solidní vizuál, několik lehce zapomenutelných komických situací, dva sympaťáci v čele a krásná Paula Patton v jejich blízkosti. Není to málo, ale ani moc!! ()

*CARNIFEX*

Marcus a Bobby 10 mesiacov spoločne pracujú na dolapení najväčšieho dodávateľa kokaínu. Každý z nich pracuje pre iný úrad bezpečnosti bez toho, že by o tom navzájom tušili. Každý z nich má svoje vlastné pokyny či osobné záujmy. Ale čo ak plán zlyhá a oni sa ocitnú v pasci zo všetkých strán? Po krku im zrazu nejde len drogový kartel, ale aj samotný "ochrancovia" zákona. Neostáva im nič iné, ako spojiť sily. V závere "trošičku" naivný realitu postrádajúci akčňák, ale inak - najmä vďaka Wahlbergovi veľmi príjemná zábava. ()

D.Moore

Denzel Washington a Mark Wahlberg jsou výborná dvojice, a to je jedna z mnoha věcí, které se na 2 zbraních povedly. Mezi další plusy rád započítávám především scénář, který mixuje vděčný humor, napětí a překvapení a ačkoliv občas balancuje na ošidné hranici překombinovanosti, nepřepadne. Výborní jsou také ostatní herci, především Bill Paxton a Edward James Olmos, celé to navíc krásně vypadá a odsýpá, tak co si ještě přát. Část, která začíná únosem mexického gangstera, pokračuje automobilovou honičkou a končí pěstním soubojem (v autech i mimo ně), se mi líbila asi nejvíce. ()

Spooner

Slušná akční jednohubka s hláskujícím Wahlbergem a jako vždy drsným Washingtonem, který ovšem doplácí na malinko překombinovaný scénář. Těch stran, bídáků a podvodů tam bylo zkrátka až moc a kvůli vysvětlování kdo je vlastně s kým snímek trochu ztrácí na tempu. Hlavní dvojka si ale sedla, vtipné to je tak akorát a Kormákurovi jde akce stále výborně od ruky. Ale mohlo to zkrátka dopadnout i lépe. ()

MMR

Legrace. Dva tajný agenti o sobě navzájem neví a každý z nějakého důvodu se s tím druhým domluví na vykradení banky. A jakmile to uskuteční, rozjede se akčí stránka filmů a už to jede. Plno skvělých záběrů a zajímavý konec. ()

Wacoslav1

No mě to nenadchlo. Trailer nevypadal úplně špatně, ale už teď je evidentní, že do něj naprali všechnu akci i hlášky z celýho filmu. Byl jsem zvědavej hlavně na Wahlberga kterej u mě poslední dobou docela slušně stoupá v ceně a musím konstatovat, že ani tentokrát nezklamal. Nejlepší hlody a situace tu souvisí z jeho osobou. Washigton kterýho sem nikdy nežral je pak přesně podle očekávání těžce nezábavnej a otravnej. Jako, že snaží se hláškovat za každou cenu, ale působí to poněkud uměle tu přirozenost a samozřejmost jakou má Wahlberg mu může jenom závidět. Takže tu máme značně nevyrovnanou dvojici a značně nevyrovnaný je i celý film. Příběh mě do děje nijak extra nevtáhnul z ostatních postav už tu není nikdo jiný kdo by se mi nějak nesmazatelně vryl do paměti. Akce je taková průměrná neříkám, že špatná, ale není tu zkrátka nic extra z čeho bych si sednul na prdel. Jinak sem tam nějaká ta dobrá hláška padne, ale místy se hrdinové snaží být vtipní za každou cenu a vyznívá to tak dost samoúčelně. Já nevím, ale tenhle film mě prostě nijak extra nechytnul. Další shlédnutí asi hned tak neplánuju a ani tak nepředpokládám, že bych hodnocení zvednul. 40% ()

Davies182

Škoda, Baltasar Kormákur se chtěl do Hollywoodu protlačit asi hlavně pro to, aby si mohl natočil několik přestřelených výbuchů... Mrzí mě, že z toho mám právě takový pocit. Ale co, drajv tomu upřít nelze, vtipné to je a herecká dvojice si stresující akčňák evidentně užívá. Film na páteční večer jako dělaný, pokud nečekáte zázraky. ()

gogo76

Až pri sledovaní som začal zisťovať koľko známych tvárí tu hrá. Dvojke W&W (Wahlberg, Washington) to spolu klape, občas je to sranda, ale všetko ubíja až príliš prekombinovaný scenár. Možno ho písali dvaja a bavili sa na divákov účet. Akčné scény sú svižné, ale film sa nedá brať vážne. Ok, je to akčný výplach a tvorcom o nejakú dôveryhodnosť možno ani nešlo, ale aby som si zábavu užil viac, chcelo by to na vtipoch ešte viac zapracovať a navyše v takto ladených filmoch sa krásky ako P. Patton nezabíjajú. 60%. ()

Xmilden

Skvělá osmdesátková nahláškovaná záležitost. Wahlberg je pro mě akčním borcem roku. Po Pain and Gain další skvělý zásek a putuje do mé desítky oblíbených herců, odkud vyhazuje Willise. Paula Patton je dost možná nejkrásnější ženskou v současném Hollywoodu a Denzel opět výborný. Nemám k filmu jediné výhrady a Baltasar jen potvrdil že mě zcela vyhovuje. 2 Guns zkrátka a dobře baví. Tečka. ()

LiVentura

Sympatická ústřední dvojice, které to opravdu před kamerou funguje, ovšem nedokáže zachránit až příliš fádní děj, tolikráte otřepaný a snadno předvídatelný... ()

Jamal

Akční komedie prakticky se vším všudy co od ní očekáváte. Marky Markovi to s Denzelem svědčí a já jsem se celkem nasmál. Samozřejmě musíte brát film s rezerervou. Ale pokud jsi chcete odpočinout a moc nepřemýšlet a k tomu se pobavit tak je toto správná volba. Trošku jsem se bál islandského režiséra, ale zvládnul to na dvojku. ()

nunka

V ramci akcneho zanru skor priemerna zalezitost nabita exploziami, strielackami a nahanackami. Dialogy a slovne prestrelky svizne a vtipne, miestami nuda a bez ziadnej stavy. Hlavna dvojka celkom fungujuca, s patricnou chemiou. V celkovom dojme tento film funguje ako uvolnena akcna jednorazovka, na ktoru si uz po dvoch tyzdnoch ani nespomeniem. ()

CrypzzXD

Celkem příjemný závan devadesátých let. Byť trochu přepálený a v mnoha chvílích skutečně přitažený za vlasy. S klidem ale mohu říct, že je to jeden z nejvtipnějších snímků, co jsem za poslední dobu viděl. Je to nahláškované a plné vtipných momentů, o které se postaralo parádní ústřední duo (Mark Wahlberg a Danzel Washington jsou tahouni a výtečně vtipná dvojka). Nicméně, vyšší hodnocení si 2 Guns nezaslouží. "Vypadáš jak mexickej Albert Einstein" :-D 6/10 ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Chvíli se uvažovalo o Colinu Farrellovi (dokonce se vyjádřil, že četl scénář a moc se mu líbil), ale nakonec bude hlavní hvězdou podle všeho Ben Foster. Jeden z nejlepších a zároveň nejméně… (viac)

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly… (viac)

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

V Letu nám připomněl, že suverénně zvládá i ty nejnáročnější herecké polohy a zaslouženě získal nominaci na Oscara. Teď se ale vrátí k tomu, co mu jde v posledních letech nejlépe – drsné akci. Na… (viac)