Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

smajki

Slušně natočená popcornovka bez nutnosti přemýšlení (nebo mozku). Efekty jsou pěkné, lekačky povedené a vtipy akorátní. Vytuněný superpredátor, který ovládá všechny ostatní příšerky kolem sebe a ze všech si vlastně bere to nejlepší do příběhu asi patří, ale tohle bylo i na mě přestřelené, a to v rámci fantasy nebo sci-fi skousnu hodně. Ale vzhledem k výše uvedenému si dinosauři 3 hvězdy zaslouží. ()

vajico4

Zhulený rasta Čéče z O.C. se nám promění ve vychovatele raptorů a docela mu to aj žeru. Neskutečně mě ale serou oba fakani věčně ubrečené matky, které bych klidně tomu zmutovanému T-Rexovi v bílém kvádru předhodil. Možná bych přidal i hlavní představitelku, která mi přijde hodně antisexy, protože nesnáším zrzky bílé jak zeď v psychiatrické léčebně. Ale zpátky k filmu. Na začátku nám přestaví krásně vizuálně digitální park, který mi přijde někdy až moc přeplácaný a hodí k tomu nějaké nudné žvásty. V půlce filmu ale propukne šílenství, které se překvapivě veze až do neskutečného finále kdy si to rozdá pár raptorů a pár T-Rexů. Takže 4 hvězdy budou asi na místě. ()

DavidAAAA

Když vypnu mozek a nepátrám po logických dírách a nesmyslech v ději, tak je to hodně povedený film. Výtečně natočená akce, solidní herci, vše příjemné a odsýpající. Je tady všechno, protivní puberťáci, ze kterých nebezpečí udělá tvrďáky, hloupoučká ženská, která ukáže netušenou odvahu, naprostý klaďas i naprostý záporák. A sympaticky ochočení raptoři :-) ()

SeeSaw

Připravit kamery, nastavit světla, nalíčit herce a HURÁ ZPĚT. Tam kde to před patnácti lety skončilo, tam to zase pokračuje. Netřeba žádný větší re-fresh, i když doba letí kupředu. Famózní zpracování, hmatatelný svět a dobrá role pro Pratta. Film nejen pro fanoušky původní série. ()

Lazy87

Očekával jsem znovuzrození Jurského párku, no a on se moc nekonal. Ze začátku se to tak nějak vláčelo, no a ke konci to začínalo nabývat grády. Ms Dallas v upoceném tryčku poté způsobila ukápnutí pár slin. ()

mfaky

Tak to snad ne! Děláte si ze mě srandu? 73%???? Taková vykrádadačka a totální stupidita a 73%?? Pane bože, kdyby to byla jednička, tak neřeknu ani slovo, ale tohle už je Xté pokračování a oni nedokáží vymyslet cokoliv nového? Pořád to stejné dokola. Navíc z toho čiší naprostá demence! Pane bože, oni mají toho best netvora zavřenyho v oplocené verandě, plné stromů ve které ho není ani vidět. a stačí aby si jeden týpek řekl pustím ho a nikdo jiný s tím nic nenadělá? Komando vojáků jde v noci lovit krvelačnyho dinosaura,kterej si pak volně běhá kde chce v jednom nebo dvou náklaďácích, na čtyřkolce, bez těžkých zbrání, termovize...formace a způsob boje nula, borka tam zachraňuje dvě děcka a když je konečně najde, tak místo aby s něma zmizela někde do krytu, tak si s něma v dodávce jednička plech zaparkuje venku, kousek od od těch potvor. Dobře, je to celkem slušně natočeno, ale pane bože lidi, my nejsme američani a máme snad mozek, ne? Jděte s těmi 73% někam. ()

nocolour

Film o dinosauroch bez dinosaurov. Koľko záberov bolo na tie "milé" príšerky a najmä na "nováčika" ? ... Celý film sa dá zhrnúť do traileru, ktorý je lepší ako samotný film. Viac dinosaurov ako v trailery neuvidíte a ani samotnej akcie. ()

czKarlos

Ano, je to místy kýčovité, předvídatelné atd... Ale neříkejte, že aspoň jednou, dvakrát během filmu neukápla slza nad do klavíru lehce vyťukávaným theme songem. A hlavně na konci, když si nejmenovaná hlavní postava vyšlapuje s výrazem "Who da f'ing boss?" ()

darius1706

Co se stane, když vezmete extrémně nesympatickou ženskou v bílých hadrech a podpatcích, teple vyhlížejícího nabušence, neskutečně nesympatický dítě s ještě hroznější řepou na palici, nechutně bohatého Inda a zakřiknutého teenagera se rty po zákroku botoxem, záporáka, co vypadá jako strejda od vedle a dáte to do jednoho filmu? No jasně, Jurský svět. No a teď spoiler. O čem tahle hovadina tedy je. No jednoduše o tom, že parta profíků se zachová jako parta totálních debilů, když na základě škrábanců někde na zdi vlezou do výběhu nově vyrobeného ještěra velikosti osmipatráku a čumí tam někde na zeď, zatímco jedna paní skočí bůh ví proč do auta a jede nesmyslně někam, když se nakonec zjistí, že ještěrka má u sebe sledovací zařízení, takže stačil jeden hovor vysílačkou. No a ještěrka, samo, zdrhne a začne terorizovat ostrov. A aby té debility nebylo málo, tak nadupaná zásahovka dostane do ruky elektrické obušky jak z Demolition mana a síťky na motýly, ale žádnou zastavovací zbraň. A takhle bych mohl pokračovat dál, od toho, že na ostrově není jediný pilot vrtulníku, přes nápad vypustit do akce raptory (rozuměj jedny z nejdrsnějších zabijáků v historii Země) bez toho, aby kromě GoPro kamery měli i elektrický obojek, který je při nějaké nepleše zastaví. Bohužel, scénáristé byli naprosto k ničemu, příběh byl vlastně vykradený Vetřelec nebo Predátor, ale bez napětí, bez možnosti vytvořit si vztah k postavám, které jste stejně nesnášeli a s jednoduchým "dějem", kdy jste už od titulků na začátku věděli, koho kdo sežere. Tak jsem doufal, že mi alespoň zavřou pusu triky, ale místy byly neskutečně odfláknuté, třeba při náletu na shromáždění lidí, kdy v jednu chvíli měl létavec asi tak 8 metrů, aby se o vteřinu poté tvářil jako 80ti centimetrový, to samé raptoři, pokaždé vypadali jinak velcí. Útěk před T-Rexem byl taky vtipný, když paní v podpatcích bez problémů utekla tvorovi, který jedním krokem ušel to samé, co ona uběhla za minutu. Takhle bych mohl pokračovat, na tomto filmu mě mrzela hlavně jedna věc - nevyužitý potenciál. Bylo tam pár slibně začínajících příběhů, ale nerozběhl se ani jeden. Pro mě velké zklamání, protože kdyby se tam vydali alespoň jednou cestou a zkusili něco odvyprávět, mohlo to dopadnout podstatně lépe. ()

Daumatin

Dinosauri znova nesklamali. Colin Treworow namiešal slušný kokteil akcie, napätia a vizuálne vydarených dinosaurov. Vo filme nájdeme veľa prvkov z prvého jurského parku a taktiež aj nové prvky ktoré viac menej vyšli. Dej sa odohráva v dvoch dejových líniách, ktoré nakoniec splynú dokopy. Miestami je to pritiahnuté za vlasy až prehnané, ale to vôbec nevadí. Vysoko rozpočtový film je po vizuálnej stránke vynikajúci, takže v tomto aspekte mu nieje čo vytknúť. Každý fanúšik dinosaurov si príde na svoje a určite nebude sklamaný. ()

PORTER44

Myslím že čtyřka Jurského parku není žádný průšvih jen co uteče mutantní dinosaur z výběhu přidá snímek na obrátkách jak na napětí tak na akčnosti.Masožraví ptáci,ochočený pejsci(tyranossaurusové) a závěrečný souboj.Hercké výkony některé v pohodě některé míň. ()

Kresloun

oku lahodící film s pomalejším rozjezdem ( no je nutný se do "toho" dostat), ale o to s větším závěrem. Triky, napětí super a jako třešnička na dortu vyčnívá zrzavá kráska (Bryce Dallas Howard - v žádném jiném filmu nevypadá tak sexy jako zde). ()

Wiceman

U tohohle kousku mám velkej problém hodnotit. Ansábl je v tom dokonalej (hlavně Ty Simpkins, ten klučina je mi děsně sympatickej), ale příběh je tak děsně plytkej, že člověk už ví co se stane od samýho začátku. Jasně! Je to Jurskej park, takže se to zákonitě musí díky blbosti jednomu blbcovi (zpravidla je tlustej) posrat. Teď se to naštěstí kvůli blbcovi nepodělalo. Ba naopak. Díky blbcům v laboratoři, kteří splácali takovou malou, velkou Chiméru. Tak co jako kurva čekali? :D Normálně bych tomu dal jen tři hvězdy, ale jak jsem psal výše, dobrý obsazení mi to nedovolí. Takže horší čtyři. ()

lT.N.T.l___x

Příjemná popcornovka, je tam všechno co by člověk čekal. Dinosauři žerou trávu, dinosauři žerou lidi, lidi střílej dinosaury, dinosauři žerou dinosaury, korporace chtěj prachy, někdo kdo to posere a někdo kdo to zachrání. Vzhledem k asi ze 100 násobení PC výkonu od prvního parku v 93 by jeden čekal, že se nějak posune i PC animace, ale vypadá to furt stejně (dobře), takže v téhle oblasti asi už nic xtra lepšího čekat nejde. Na druhou stranu onehdá v 93 stál lístek do kina 30 Kč a to byl v ty době s přehledem nejdražší film, ostatní stály kolem 10 Kč, teď je to za krásných 225. Ale zase Imax s platném velkým jako sedm slonů a nebo jeden T-rex. Holt inflace a tech pokrok je svině. Každopádně po nařvanym Mad Maxovi je to druhá vydařená recyklace, takže je naděje že za měsíc vyjde Terminátor, kterýho třeba taky nezkurví.. ()

Ollivander

No. Začalo to celkem dobře. Snaha navázat na první Jurský park je vidět, a to jak hudebně, kdy nám nostalgicky pouští staré motivy (sice bez jakýchkoli úprav, ale proč ne), tak vůbec celkově uvedením do nového parku, který je trochu aktualizovaný do dnešní doby. Chris Pratt je sympaťák, Irrfan Khan jako nový Hammond taky v pohodě, zbytek postav nezajímavý. Pak nám začíná zápletka. Dinosaurus "záporák", o kterém se toho zpočátku záměrně moc nedozvíme, se nám celkem chytře předvede. Jenže když se začne rozjíždět akce, cosi se zvrtne. Ti, co na tom byli v kině, měli výhodu a nevšimli si toho, neboť dobře ozvučená akce na velkém plátně (u některých možná i ve 3D) jim pravděpodobně zatemnila mozek. Nevím, kdy jsem si poprvé uvědomil, že se vlastně koukám na hroznou chujovinu, ale nejspíš to bylo v momentě, kdy se z velociraptorů (vzpomeňme si na jejich dokonalou scénu z prvního dílu), stali stopařští psi. A dál už to bylo jen horší. Přidal se k tomu i tyranosaurus, který nedoběhne ženskou běžící na podpatcích (ale možná se v kinoverzi stihla přezout - pokud ano, na blue-ray to vystřihli) a dokonal to úplný závěr když už je po všem, kdy se tyranosaurus s velociraptorem poplácají po zádech, řeknou si: "Tak zas někdy, ale teď už musím běžet" a velociraptor opravdu odběhne, jako kdyby mu za rohem ujížděl autobus. Uf! Alespoň, že při závěrečných titulcích opět pustí nějaký ten úryvek z hudby prvního dílu, a já si tak vzpomněl, že začátek celkem ušel, a odvrátí tak hrozbu udělení odpadu! Hudba (Michael Giacchino): Byla tam vůbec nějaká? Já si jen pamatuju, že tam hráli kousky z jedničky. ()

Maza2222

Paráda! O tom, jak vlastně vznikl jurský park. Herecké výkony super, příběh geniální a dinosauři dobrý. Akce zde bylo plno <----Tyhle typy filmu já miluju. Na prvni jurský park ale nemá. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru