Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

Jouzi.Ef

Jen tak tak 2 hvězdy, a to jen díky nostalgii. Schválně jsem si nechal delší odstup pro hodnocení tohoto filmu, protože jsem nevěděl, co si o tom myslet... a už vím proč... je to tak trochu nuda. Stejná, jednoduchá zápletka pořád a pořád dokola, o které si někdo myslí, že očividně funguje a funguje a ona nefuguje... 62% ()

JaninaM

Další plynulé pokračování Jurského parku a po poslední trojce, je to příjemná změna. Můžu říct s údivem, že kamera byla skvělá,přelety nad parkem fascinující......hudba opět neměla chybu......dinosauři a zvukové efekty dokonalé a strašidelné....hlavní hrdina Chris Pratt je neokoukaný herec a zahrál dobře. Toto vše bylo na jedničku, ale co dál? Co chcete vymyslet nového? Opět děti ztracené v parku, opět hlavní hrdinka a hrdina, kteří si k sobě najdou cestu během záchranné mise, opět padouch lačnící po penězích a slávě......A co bylo opravdu prazvláštní a hloupé, byli ochočení raptoři a úspěšný útěk Bryce Dallas Howardové v podpadcích před tyrannosaurusem rexem. Ale nakonec jsem se pobavila , neusla a děti se i lehce bály.....jen by to chtělo nový nápad ()

quido.morava

Moderní animační technologie marně vypatlané na snůšku nesmyslů - ani jako sci-se to nedá brát vážně. Zápletka jak pro pomocnou školu. Bod jen za vizualizaci. ()

Dann99

Kupodivu Jurský svet fungoval a udržal ma celú stopáž napätého a aj nostalgická slzička padla.Neviem prečo som nový Jurskáč odkladal tak dlho.To iba ja som videl zopár odkazov na Predátora? ()

chrisofwar

U tohoto filmu jsem se opravdu bál. Bál jsem se, že nedokáže "dohnat" ůroveň Jurského Parku (1 díl). Bál jsem se, ale zbytečně. Ve filmu bylo nové, velké nebezpečí, což se vám prostě líbit musí. Film obsahoval napínavé i nechutné scény (Jako správné pokračování Jurského parku) a i přes to, že se hlavní myšlenka opakovala (Vše jde jak má, pak uteče Dinosaurus a všichní musí utéct nebo zemřou), tak byla pojata uplně novým stylem, který mile překvapil. "Jurský svět" vypadal velice krásně a futuristicky, majitel parku byl velice sympatický a Chris Pratt v hlavní roli, tento film posunul ještě o další dvě úrovně víš. /90%/ ()

M.a.r.v.i.n

neskutečně zbytečně ztracený čas nad touhle nenázvuhodnou chujovionou .....je mi líto ale tohle je fakt šit kterej vubec neměl vzniknout ;) .....asi poslední snímek co tu komentuju z csfd se stala stoka první třídy a už moc nemá smysl tu něco komentovat =D ()

monika_cz

Moc se mi to líbilo, jako i předešlé filmy (první byl nejlepší). Super záběry a atmosféra, úžasný hlavní hrdina Owen, který je nejen sexy, ale také se zajímá o dinosaury, o jejich duši, má k nim vztah, chvrání je a respektuje. Super jedinečný nápad s "ochočenými" raptory a také uměle vytvořeným dinosaurem jako největším, nejděsivějším a nejinteligentnějším tvorem, který se stane největším postrachem v celém parku. Napínavé, dobrodružné a prsotě super. ()

TheBlizard

Počkat, točil se nový film, nebo jsem mimo? Připadá mi to totiž, jako by někdo nakopíroval děj prvního Jurského parku s novými dětmi a bohužel, nejen s nimi. Tohle nemá ani na průměr. Tomuhle může dát plusové body leda někdo, kdo má nedostatky v tom, co bylo natočeno před mnoha lety. Hlavně, že se má příběh odehrávat nějakou tu desítku let po první výpravě mezi pradávné veleještěry. Bylo to jedno klišé za druhým o hudbě ani nemluvě, jelikož ta má stejný problém, jako Hobit, vykradeno to, co už každý zná, jistě, neurazí, ale je to, jako jíst stále jedno a to samé pořád dokola. Jediné plus je postava cvičitele raptorů, jakého jsme viděli v roli nyní už známého starr lorda. Dle mého názoru, kdo tenhle film neuvidí, nic tím nezkazí, lidičky, raději si pusťte první film z roku 93 ;-) asi uděláte líp. ()

MisaP3

Pro mě opravdu super film, plný akce, kdy se člověk doslova třese, kde co vyskočí, ač se to dá předvídat a ví jak to dopadne, ale dinoši jsou jako živí, hlavním hrdinům jsem měla potřebu fandit. Nová příšerka byla taky fajn. Efekty jsou skvělé. Nechybí ani momenty vtipu a humoru. Tohle prostě splní vše co je třeba. ()

roloend odpad!

Zoberieme starú bábiku a dáme jej nové šaty (mimochodom, tie šaty určite zobrali inej bábike). Tento film oporúčam na pozretie výhradne divákom, ktorý ešte nevideli ani jeden z predošlých "dielov". Neprináša nič nové a prelomové, len opakuje to, čo tu už bolo a aj to bolo predtým spracované pútavejšie. ()

vojta...

„Dinosauři už nejsou nic nového. Ti byli pro návštěvníky zajímaví možná v prvním parku. Lidé teď chtějí něco většího…něco s více zuby.“ Řekla moudrá žena v šesté minutě filmu a odkryla tak zbývajících 120. Park tedy udělejme větší než v předchozích částech. Prošpikujme ho moderními technologiemi, postavme větší zdi a hologramové hry pro děti. Co nám to ještě chybí? Jasně, dinosauři. T-rexe hoďte do starého železa, to je vlastně hodný tvor, co má lidi rád. Poslouží nám ale jeho DNA, ke kterému přidáme jak pejsek s kočičkou všechno co máme v kuchyni et voilà máme tady ještěra strašnějšího než kdy dřív, ze kterého budou všichni diváci nadšení. Co se týče scénáře, vybrakujme předchozí díly, udělejme to tak jednoduché, aby to i nejjednoduššího platiče lístku příliš inteligenčně nezmohlo, sem tam lupněme osvědčené klišé scény, které se líbí no a nakonec hoďme řvoucího T-rexe, spasitele ostrova a možná i celého lidstva. A tohle že byl donedávna nejvýdělečnější film? (Doufám, že si to ještě Disney rozmyslí a Star Wars IX dají režírovat někomu, kdo umí udělat dobrý film). Jurský svět se totiž nepovedl ani náhodou. Celý film je vlastně jen zdlouhavá reklama na Mercedes-Benz, Samsung, Coca-Colu, Pandoru a možná ještě další značky, kterých jsem si už nestihl všimnout. Dějová linka jede po předem jasně vytyčených kolejích, hlavní „překvapivé“ momenty nejsou žádným překvapením ani 10 minut předtím než se stanou a samotná finální scéna s hrdinou T-rexem je prostě k smíchu. Hloupý film, který nemůže šokovat ani bavit. Jurský park je už prostě dávno vyčerpané téma. ()

io.

Mám z toho smíšené pocity, protože technicky je to perfektní (asi nikdo nečeká, že to bude horší, než poslední Jurský park, ne?) herci taky skvělí, ale ta myšlenka, ten děj je téměř pořád stejný, jen malinko geneticky upravený pro dnešní rozmazlené diváky (jako jsem třeba já). Na tom se dá zhodnotit jen provedení a to je dobré, jinak musíte pravěké ještěrky hrozně milovat, aby vás to bavilo. Nicméně žehlit se u toho dá, takže se do toho klidně pusťte a i když vás film úplně nenadchne, budete mít radost z velikého množství vykonané nudné práce, které se za dvě hodiny dá udělat poměrně dost ;-) ()

Jani.89

30% snad jen za efekty. Spoiler - Přiblblá zápletka se zakomponovanou ještě přiblblejší love story, vychytralý dinosaurus/mutant/zabiják, kamarádští velociraptoři peroucí se za svého páníčka, zvrat v podobě genetického kodu "hlavního hrdiny" naprosto předvidatelný, závěrečná scéna naprosto připitomělá. Čekala jsem jen že si T-rex s druhym T-rexem (nebo co to bylo) podají ruce a půjdou na pivo. ()

tiwanaku

Už na začážku, když krmič raptorů spadnul z pěti metrů a utekl po svých, mi mělo dojít, že ten film nebude úplně vpořádku. Víc jsem si asi včera užil Poslední hlídku s Dolfíkem. Jediný co tady stojí za pozornost jsou úprky Bryce Dallas v podpatcích. A to jak se dojmula, když se jejímu synovci rozbil display na samsungu. ()

GOTFAN

Máte rádi Jurský park a viděli jste ho už několikrát ? Pokud jo tak ocenite jaký ten film budí dojem, že se to nese v těch dobrých kolejích Jurského parku. Pokud je tohle váš první meeting s tématem Jurský park tak vás to bude taky hodně bavit. Příběh je zkrátka dobrý, dinosauři skvělí a postavy hodně dobré . Rozhodně nebudete litovat dvou hodin strávených s tímto filmem. Atmosféra parku byla tak uvěřitelná a být něco takového jel bych tam hned, pokud by se tam nic nepokazilo jako ve filmu. Dinosaury já rád . Víte těším se na ten další díl. Věřím že to bude stát za to :-) Koukni na to vřele ti to doporučuji čtenářko/čtenáři tohoto hodnocení :-) Dinosaurs everywhere. ()

vbernard

Ty potvory jsou úžasný. Pokud někdo tento žánr nemá rád, tak ať se na to nekouká. Protože psát tu pak, že je to odpad je holý nesmysl. Já si to užil. Film má rychlý spád a děj nenudí. Zápletka je klasika - boj o přežití. Dát do vínku ještěrům i trochu inteligence byl dobrý nápad. Působilo to přirozeně a zajímavě. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru