Skupinka cestovateľov uviazla v Chile po veľkom zemetrasení v podzemnom nočnom klube. Cestovatelia si postupne uvedomujú, že ak sa im podarí dostať sa von, bude to iba začiatok hrôzy, ktorú nemusia prežiť. (Tony DiNozzo)

sir-dave

Takové Americko-Chilské béčko ve stylu hororové Pařby v Chile. Nicolas Martinez je druhý Zach G. Jinak neskutečně nasírací film u kterého by jste všechny záporné postavy osobně pomlátili. V prvém řadě je ale počáteční nepřítel zemětřesení. Poměrně ostré likvidační záběry, typický Eli Roth a hezké ženské. Můj oblíbený žánr, jen je škoda, že se nijak ve svém žánru nevymyká klasické kostře pařba - vyvražďování - nečekaný konec. ()

Immortal17

Skvělá kombinace hororu, thrilleru, akčního a katastrofického žánru. :) Upřímně přiznávám, že jsem se bála co z toho může vyjítza nesmysl, ale zvedám palec a jsem nadšená, že z toho vyšel právě ''Aftershock''. Samotné finále mě dostalo do kolen. :) Zničující! :D Nemusí vždy nutně vše končit happy endem, pak to postrádá svou sílu, která dodává filmu tu potřebnou šťavu. :) ()

Doudis19

Poměrně lacině vypadající katastrofický thriller, který potěší občasnou brutalitou a nepředvídatelností pořadí umírání skupinky hlavních postav. Závěr fajn, ale na víc než na 40-50% to nemá. ()

elanius

(56/2013, DVDRip) / Klasika, tam je zaangažovaný Eli sklamanie nehrozí, nech si všetci hovoria čo chcú, pre mňa je to záruka kvality. Tentokrát na opačnej strane pod réžiou Lópeza. Čo ma ale tentokrát maximálne vytáčalo bol úvod. Preboha keď robím film dlhý 1:30 prečo 40 minút sa nedeje nič. NIČ. Škoda, pretože ten zostatok stojí za to. Gore, akcia, postupné kántrenie hlavných postáv, všetko ako má byť. A to spojenie eco-terroru s uprchnutými muklami, no paráda. S nadšením čakám na oznámené Eliho kúsky na tento rok. (7/10) ()

lennyd

Pro Polla, Ariel a Gringa a jejich tři ruské přítelkyně to měla být skvělá pařba v jednom z nejlepších klubů uprostřed Chille. Jenže když celé město zasáhne velké zemětřesení, které navíc zničí blízkou věznici a vězni se rozběhnou po městě, začíná (předem prohraný) boj o vlastní život... Nenápadně se tvářící filmeček, který se - z bůhvíjakého důvodu - dostal do škatulky horor. Hororového na něm není zhola nic. Jde o docela drsný (jak příběhem tak i zpracováním) katastrofický thriler, který se v první polovině navíc tváří jako typická "teenagerovská" komedie (sex, drogy, rock-n-roll) a může leckterého diváka odradit - což by byla škoda. Druhá půlka rozhodně stojí za to, a jak skupinka řídne (ve zcela nečekaném pořadí), napětí přibývá, a vše vrcholí naprosto úžasnou závěrečnou scénou (teda pro diváka, nikoliv pro tu jedinou přeživší). Celkově jde o dost příjemné a nečekané překvapení... ()

zsn

Musím dát čtyřku. Herecké výkony sice parodické a až příliš fatálních osudů v baru, ovšem od scény s gangem na hřbitově šlo o nevídaný scénář a závěrečné tsunami mne doslova očarovalo. Nebýt těchto dobrých nápadů, nedala bych tomu víc než Odpad, je to právě ten film, který stačí vidět jednou a dost. ()

sedm.1

Ačkoli jsem se první polovinou filmu, tedy do prvního otřesu půdy, doslova protrápil, můj výsledný dojem z Aftershock není nakonec až tak špatný, neboť druhá polovina, po zmíněné události, nabrala zcela jinou úroveň podívané, film začal mít opravdu parádní spád, ke slovu se dostaly očekávané hororové prvky, především tedy několik skutečně povedených, krvavých a až brutálních efektů, Aftershock najednou začal disponovat i výraznou atmosférou a napětím, ale především, naprosto se změnil dosavadní styl, kdy se z barevné a „roztančené“ podívané, najednou změnil vizuál na syrovou, špinavou a nekompromisní krvavou řež, kde doposud nudné a nevýrazné postavy začali být zatraceně působivý, jejich úmrtí byli nečekané a na výbornou zpracované, a až do posledního okamžiku šlo skutečně o dechberoucí jízdu, která navíc skončila fakt drsně, což počítám za další výrazné plus. Co se týče obsazení, tak až na Rotha šlo o naprosto neznámé tváře, ale nutno podotknout, že prakticky všichni mi svou sympatičností sedli a onu neodvratnou smrt jsem nepřál nikomu z nich. Zkrátka, Aftershock je film dvou absolutně odlišných polovin, a zatím co ta první je šílená nuda o ničem, tak ta druhá je zatraceně silný a působivý odvaz, který pak ve výsledku posouvá celou tu podívanou do úplně jiných vod. ()

Spike23

Nechápu lidi, co mají něco proti Rothovi, Hostely nebyly sice žádný masterpiece v žánru, ale rozhodně nevidím důvod, aby kvůli nim vznikaly zakomplexovaní hejtři. Bez několika výjimek jsou dnešní horory stále jedno a to samé, kde se jen stěží najde trocha originality, a každý průměrně inteligentní fanoušek těchto filmů je schopný bez jakýchkoliv problémů odhadovat jejich průběh, mizí tedy všechny momenty překvapení a zvraty, a právě proto se z těhle filmů stane přinejlepším průměr. Aftershock sice taky není žádný moc velký nadprůměr, na který bych se podíval znovu, zaslouží si ale podle mě o dost větší uznání než ostatní žánrové alternativy, neboť si konečně někdo uvědomil, co jsem výše zmiňoval, a podle toho taky celý scénář vypadá, film se tak vymyká všem těm žánrovým "klonům", kterých je z nějakého nevysvětlitelného důvodu víc a víc, a je tedy podle mě vyšší hodnocení zcela namístě. ()

danielosbourne

Eli Roth a jeho další pokus o to prorazit. Tentokrát jen jako herec a scénárista. Není to nic, co by ho vyneslo na jeho vytouženou špic, ale u mě ho posunul opět o kus výše. Aftershock je rozhodně velké překvapení tohohle roku. ()

MaaaR@

Když osazenstvo zmírá v pěkném tempu, v pořadí, které byste nečekali a není tu ani žádný nesmrtelný superhrdina, tak se tomu dají odpustit i ty nedostatky. Příjemné překvapení :). ()

Teabag

Tenhle kousek mě nijak zvlášť nezaujal - tedy kromě angažmá Eliho Rotha. Každopádně herecky mi to přišlo vcelku nemastné, neslané a atmosféra se mi pod kůži moc nedostala. Na druhou stranu příběh není úplně přímočarý, a tak jsem u toho vydržel. Šedý průměr - 5/10. ()

Prochy38

Páni, tak upřímně, tohle jsem od tohoto snímku nečekal. Na jednu stranu šokující a originální pecka, na tu druhou bohužel trapně utracená perfektní původní myšlenka. Měli všechno, ale postavit půlku filmu na těch trestancích mi přišlo úplně mimo mísu. Hrozná škoda. K filmu mě přitáhla L. Izzo, ale když je někde s E. Rothem a A. Levim, vím, že mi to sedne a sedlo. K tomu skvělá N. Yarovenka a překvapila krásná A. Osvárt. Fakt super, do prvního konfliktu s těmi magory si šel filmek i pro 5*, pak to šlo prudce dolů. Mrzí hodně. Každopádně super. Ta chilská tvorba by se neměla podceňovat, teda aspoň já to nedělám. ()

Mimomisu

ramci zanru funguji vekmi klise postav,co de s tim snazi neco udelat,,,ne moc uspesne. zavererecnzej twist potesi a poslednii zaber to krasne zavre---co vic chtitt.---4* ()

Illy

Prvních dvacet minut ok - seznamujeme se s postavami i prostředím. Pak začne peklo. Doslova. Ale pro diváka. Herci hrají jak v grotesce, scénář je stupidní. Už jen čekat aby všichni chcípli a byl klid. ()

Silviaxx

Toto bol taký WTF film, že koniec!! Začína až príliš nenápadne - samé žúrky, ženy, chlast - človek očakáva, kedy sa čo stane a stále nič. Potom však príde úplne nečakaná prvá šupa, ktorá spúšťa neskutočnú vlnu chaosu, krvi, napätia a všetkého, čo by som si priala. Nasekané prírodné katastrofy, paradoxy, väzni - človek sa nestihne spamätať z jedného a hneď ho čaká niečo ďalšie.. Keď som si myslela, že to najhoršie sa už stalo, tak som sa mýlila, lebo zásadne prišlo ešte niečo horšie. Neskutočná gradácia a tlačenie na pílu! Priznávam, že po stránke efektov to nie je žiadna sláva, sem-tam nelogické správanie, ale momentálne mi to vôbec nevadí. Aftershock ma proste posadil na riť. ()

Rockerman

Film je třeba rozdělit na dvě části. První, asi půlhodinová část je nechutná omáčka, která spočívá v tom, že skupina mladých lidí se poflakuje po chilských diskotékách, tančí na příšernou muziku a tlachá nesmysly. Skoro k nevydržení! Jenže na filmu se z velké části podílel Eli Roth a ten ve svých filmech, jak známo rád užívá krvavé a násilné scény. A tak přichází mohutné zemětřesení, spousty krve a apokalypsu dokonávají vězni, kteří se dostali na svobodu z pobořeného vězení. Všechna ta brutalita je však taková nějaká samoúčelná. Závěr se ale docela povedl. Takže za první půlhodinu jasný odpad, za některé scény po zemětřesení dvě hvězdy a třetí přidávám za skvělý bonbónek na konec. ()

Hapretor

V rámci tvorby, kde se mluví španělsky, musím dát uznale 4 *. Byl jsem napnutý, připoutaný do křesla, jako dlouho u "hororu" ne. Tak pohodová až pro nezúčastněného diváka protivná párty, jen tupé balení - prostoduché chlastání - se ve zlomku vteřiny zvrtne na šílené, bezprecedentní pokus o přežití, kde padající kusy betonu na hlavu představují to nejmenší riziko. Rozhodně ne důvěryhodné, ale sakra surové, za nehty zalézající a sakra nepříjemné. Tohle mě dostalo na "všechny čtyři". A ten konec je, přes nevalnou trikovou průpravu, dokonale zoufalý. ()