Transformers: Zánik

• Česko Transformers: Zánik (viac)

Automechanik Cade Yager (Wahlberg) sa snaží uživiť seba a svoju dospievajúcu dcéru Tess (Nicola Peltz) opravovaním nepojazdných vrakov. Zúfalo sa mu nedarí, ale len do doby, než sa z jedného roztrieskaného nákladiaku vykľuje Transformer a práve ten najdôležitejší - Optimus Prime. Cade z toho len ťažko môže mať radosť, pretože Amerika sa ešte úplne nespamätala zo súboja "dobrých" Autobotov sa "zlými" Deceptikonmi, ktorý na konci tretieho dielu zlikvidovali polku Chicaga. Štyri roky potom sú všetci zástupcovia tejto mimozemskej rasy na indexe a elitné vedecké mozgy sa snažia vytvoriť pozemských Transformerov, ktorí by účinnejšie čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale vieme, že cesta do pekiel býva dláždená dobrými úmyslami, a inak tomu nebude ani v tomto prípade. To však Cadea príliš netrápi. Zatiaľ. Ako nový ľudský parťák toho najslávnejšieho z Transformerov sa ocitol nielen v hľadáčiku americkej vlády, ale prenasledujú ho aj optimusovi krajania. Do toho všetkého sa jeho dcéra zamilovala, s čím ako otec rozhodne nemôže súhlasiť. Štvrtí Transformeri okrem Wahlberga v hlavnej úlohe prinesú ešte jednu zásadnú novinku - Dinoboty, čo sú mechanickí tvorovia, ktorí vyzerajú ako prehistorické jaštery. Vitajte v transformovanom Jurskom parku. (TV Markíza)

DJ Rocco iNc

Rozpočet $210 milliónov / Tržby USA $245,259,125 / Tržby celosvetovo $1,080,759,125 / Otvárací víkend $100,038,390 / Bol som na 3D a bol to neskutočný zážitok a o zvukových efektoch ani nehovorím. ()

Mrkvič

Rozhodně nejslabší transformeři. Jak jsem se těšil na Marka, tak je hodně nevýrazný a zbytečný oproti zábavnému Lebéfovi. Akce je slušná jako vždy a pár silnějších momentů to také má, ale žádná extra epická podívaná jako v nejlepším druhém díle to určitě není. ()

LiborGondek

Transformers: Zánik, jedním slovem zbytečnost producentských nenažranců. Kdyby takhle vypadal film, první svého druhu, dejme tomu Transformers 1, nebylo by to VŮBEC špatné. Film obecně není úplným průšvihem, až na pár dalších faktů... Jedná se o čtvrté pokračování víceméně toho samého (i když teď poprvé trochu jinak) a upřímně řečeno, je to čím dál horší. Kdyby Bay zůstal u trilogie, udělal by líp! I přes to, že Transformers: Pomsta poražených a poté Transformers 3 měli sestupnou tendenci (řečeno slovy televizních rosniček), celkově by tato trilogie byla rozhodně nadprůměrnou, originální, nezapomenutelnou a přelomovou scifi ságou. Ale prachy jsou prachy, a tak se pokračuje. I když transformující se emzáci již nemají co nabídnout, točí se vesela dál. Spolu s tím přímo úměrně klesá kvalita, originalita a přelomovost a to až do té míry, že se limitně blíží nule. Škoda ()

Johnny.ARN

Po vzhliadnutí Pacific Rim som si povedal, že na štvrtých Transformerisov do kina neidem. Dostal som presne to, čo som očakával. Nádielku mega deštrukčných scén, krásne autá, peknú čajku a Wahlbergovú charizmu. Ale všetko to tu už predsa bolo. T4 vo svojej podstate prinášajú akurát tak Dinobotov ( wooooooow ) a rodinné problémy a emócie. Chýbala mi ale tá ľahkosť v dialógoch, tie vtipné momenty. Toho tam bolo málo, skoro vôbec. V konečnom dôsledku to nadchne, na chvíľu a ničenie mesta stojí zato. Ale skutočne chceme v tomto trende pokračovať? Prvý krát jednu uberám a dvíham varovný prst. 3 z 5 ()

kinghome

To se nedá dokoukat! Zkoušel jsem to 4 krát, třikrát jsem usnul a po čtvrtý jsem byl odhodlanej to dokoukat, ale když jsem zjistil, že znovu usínám a jsem teprve v polovině filmu, tak jsem to vzdal, snad ještě horší než ostatní díly, což už je co říct. Jediný plus je asi obsazení, který je lepší než v předchozích dílech. Mark není tak hroznej jako Shia a Nicolu mám rád hlavně díky Bates Motel, moje oblíbená bloncka, kvůli ní jsem to chtěl dokoukat, bohužel, nepovedlo se. Nebudu hodnotit, ale věřím, že přes 2 hvězdy by se Transformeři nedostali ani kdyby mi za sledování platili, nechápu, jak může mít tenhle film pořád takový trždy, když jde v těch filmech o hovno, jen ta grafika je hezká, to je tak všechno, Michael Bay je fakt magor, kterej trollí celej svět a prochází mu to. ()

Qitek

Velmi silné dvě :). Každopádně po impotentní dvojce a přepálené trojce má tenhle díl alespoň chvílemi koule. A fajn kovového temného záporáka. ()

Lachtaan

Wahlberg je fajn herec, který perfektně sedí do ryze akčních filmů bez intelektuálnějšího poselství. A právě proto jsem jej já osobně vzal v novém pokračování bitvy o naší planetu na milost, třebaže většina skalních fandů shodila Age of Extinction už jen kvůli tomu, že se jej již nezúčastnil Shia LaBeouf. Už je to přehnané a nesmyslně přeplácané, ale vzhledem k Poslednímu rytíři jsem si to v rámci možností ještě užil. ()

DragonnCZ

7/10. (RECENZE SE SPOILERY) - A vlastně jo proč ne. Ten film si prostě 7 zaslouží i když nadruhou stranu si to nezaslouží vůbec a je to už jen dojení značky. Jako 4ka byla prostě už nehorázně zbytečný díl a 3 dílem to mělo celý skončit. Ale kurde i tak si říkám, že jak sem na 4 a 5 poslední léta píčoval tak si i tak trochu tý lásky ta 4ka přece jen ještě zaslouží. Přesto, že už zde nehraje Shia Labeouf a další staří známí, tak vymysleli komplet nový postavy příběh a zasazení a i tak kurde, já prostě nevím :D Furt na to píčuju na tu 4 a 5 ale teď si jako říkám jako že to není tak příšerný jak sem dřív říkal, třeba ty postavy mi příjdou morálně lepší jak ve 1 2 a 3 daleko víc mi sedí Cade hraný Markem Wahlbergem, který tady hraje fakt úžasně a dělá co může, pak jeho dcera a její přítel a na začátku Cadův kámoš a všichni společně tvoří skvělý funkční tým. Fakt v tom příběhu o něco jde nejsou tu trapný joky jako dřív se Samovými rodiči no a prostě hrozně miluju celou tu první polovinu filmu jak si dávají hrozně načas. Dávají prostor novým postavám, pořádně je prokreslují a do toho nám dají fakt zajímavý příběh + do toho nový originální soundtrack s mými oblíbenými Imagine Dragons kdy titulní píseň je fakt úžasná do toho Steve Jablonsky složil opět fenomenální hudbu a celý audiovizuál je naprosto k sežrání, nový designy Transformerů například Optimus a jeho nový automode s Western Linem a ten wrap je mega baddas a musím sem hodit opět další odkaz na jednu z nejlepších scén "Scéna ZDE". No to byly pozitiva teď se přesuňme na mínusy. Záporáci mě tu hrozně serou. Je strašná číčovina že Megatrona v každým díle zabijou a zase žije. Ve dvojce ho ožili úlomkem z kostky. A tady po trojce kdy mu Optimus usek hlavu tak Megatrona převtělili do Galvatrona WTF :D No pak mi tam dost vadil ten zazobanej týpek v tý firmě který je za začátku záporák a pak se vlastně ke konci přidá k autobotům je hroznej generickej otravnej pičus, ale říkám si já ho mám vlastně ve výsledku rád. Pakliže možná i Lockdown je dost velkej motherfucker a líbil se mi. Celkově jako ta první polovina filmu je fakt úžasný a ta druhá polovina ve 4 díle je hrozně nesrovnatelná s první polovinou absolutně nechápu proč se to tam propadlo ta kvalita. Jako sice jo jsou tam pořád super zapmatovatelný scény kde funguje napětí, ale je k nevíře jak i akční scéna může být tak nehorázně nudným způsobem zpracovaná jak bojovali v tom Hong Kongu a zvrhlo se to tam v bojiště trochu jako v bitvě o Chicago. V celku mám ten díl docela ještě rád, ale furt radši beru Transformery jako jednu pomyslnou trilogii a toto je takový nepovedený sequel k tomu všemu. Je sice dobře zpracovaný, co se dělo pak po bitvě o Chicago docela dobře to pracuje s tou premisou Autoboti zdrhají před lidmi a pak ke konci vlastně povolají Optima za jejími stvořiteli a je to už na 5 díl který pro mě radši neexistuje jak je domrvený. No to je vše co bych k tomu dodal. ()

neoBlast

Mark Wahlberg je na tom lépe když mluví se zvířaty než s roboty a jeho zdejší postava se jmenuje jako německé studio stojící za mou nejoblíbenější videohrou. Jak moc se musíte u filmu nudit, že tohle je jediné co si z něj odnesete? Ani napodruhé obsazení nejkrásnějšího města na planetě nepomohlo. 35 % ()

Quen11

Ok, prvá vec čo mi vadila na 4. Transformeroch bola ich prehnaná stopáž, skoro 3 hodiny? Vážne? Pri filme ako práve Transformers je to úplne šialené. Absencia Shiu mi až tak nevadila, Mark (This alien weapons kick ass!), jeho "dcerka" a Stanley Tucci boli sympatický od začiatku do konca, ale Optimus, ktorého som mal mimochodom z minulých dielov celkom rád sa tu občas správal aj rozprával ako úplny dement. Ďaľšia vec ktorú hodnotím kladne sú nový autoboti (John Goodman vedie), teraz nemyslím ich postavy ako také, ale skôr to, že sa od seba veľmi líšia a každý z nich je niečim špeciálny. Soundtrack vykrádal čo sa dalo. Čakal som že aspoň finále bude zábavné a....no...mohlo to byť aj lepšie, Optimus jazdiaci na obrovskom robotickom dinosaurovi má niečo do seba, ale nebolo tam toho tak veľa a celkovo keď si to porovnám s finále trojky tak to bolo skoro nič. Proste slabé, ďalšiu trilógiu sme už fakt nepotrebovali, ale vystrihnúť tak trištvrte hodinu mohla to byť aspoň zábavná hlúposť pri ktorej môže človek vypnúť mozog, takto je to zdĺhavá hlúposť pri ktorej keď príde na akčné finále, ste tak otupený z tých dvoch hodín žvástov že ho skoro ani nevnímate. PS. "Battlecry" od Imagine Dragons si zaslúžil lepší film. ()

Beky

Původní obsazení bylo daleko lepší! Jako restart mi to nepřipadá, pořád to frčí příběhově dál a bez větších inovací, od dvojky se jede na stejné vlně! ()

elanius

(107/2014) / Po ťažkom rozhodnutí pustiť sa aj do 4. dielu Transformerov som dopadol rovnako ako pri trojke. 165 minút? Načo preboha? Vydržal som 100. Zbytočne nafúknutá megalománia, ktorá keby trošku menej tlačila na efekty a wow efekt by mohla zabaviť. Jediné kvoli čomu má zmysel do toho ísť je Wahlberg a Nicolka :) (4/10) ()

ywo666

Tento film má význam pozerať iba ak ste zvedaví ako sa dnes majú špeciálne efekty. Táto dobrodružná sci fi blbina vyhodila pôvodných hrdinov a prijala Marka, Kesleyho a Stanleyho. Múdry ťah. Všetci traja potiahli film. Naopak hlúpy ťah je tá dcérenka. Vlastne celý rodinný motív bol otravný. Keď ale Mark vezme space pušku do ruky, ide mu to. Prvú štvrtinu som celkom trpel. Potom sa to postupne rozbehne. Inak mám pocit, že Bay si až príliš často odskakoval klátiť modelky, čo vo filme účinkovali. Lebo film funguje, funguje a zrazu úplná pičovina. Ako keby to ani režiséra miestami nemalo. Našťastie záver je dosť epický aby vo mne potlačil zívanie. Niektoré scény majú fakt gule. A miestami to má veľmi dobrú hudbu. Prvých Transformerov som miloval. Postupne sa to ale začína prejedať. Zavriem oči a dám naposledy 4* a 70%. Celkom nefér voči lepšiemu Edge of tomorrow. Tam to vidím na 85-90 % ale stále len štyri hviezdy. No čo už. Život nie je fér. ()

uiu

Víte, co bylo na jedničce (a i víceméně na dvojce) Transformerů tak super? Hlavní postava byl outsider teenager, se kterým se dalo ztotožnit, který se omylem dostal do války mezi dvěma mimozemskými hnutími. Bylo to vtipné, akční, mělo to příběh, který by se dal odvykládat a docela i slušnou myšlenku. Čím víc dílů ale přibývalo, tím víc těhle atributů odpadalo. A Age of Extinction je už nejvíce ochuzený o všechno, co původní Transformery dělalo Transformerama. Když začnu lidskými postavami, tak Mark Wahlberg je jen uprděnej fotřík, co se moc bojí o svou dcerušku (která je po vzoru Megan Fox jen pěkná vždy dokonalá prdelka). Optimus Prime nemá rád lidi (?!) a hlavním postavám pomáhá jen proto, že je jim dlužný svým životem. Původní Autoboty vystřídal jakýsi samuraj (kdy v dějinách Autobotů došlo k japonské éře??), tlusťoch s vousama a Autobot v baloňáku, wtf? Kdybych chtěla někomu povědět, o co tam šlo, tak v podstatě neexistuje žádná dějová linka a tohle akční nic se tam děje skoro 3 hodiny! Na to, jakou má film stopáž je tak smutně sestříhaný, že spousta scén na sebe jakoby ani nenavazuje, filmové chyby vidíte každé 3 minuty a motivace postav spolu s jejich dialogy je k pláči. ()

noriaki

Pod pečlivýma rukama Michaela Baye se transformeří série v průběhu let překlopila téměř do kýče. Jeho posedlost detaily, jak formálními, tak obsahovými je obrovská. Jednotlivé díly proto dobře vypadají a dají se v nich najít i překvapivě složité myšlenky, ale vše je jakýmsi způsobem nucené. Jakoby režisér používal postupy o kterých dobře ví že se používat mají, ale jejich smysl nepochopil a snad by se bez nich nejradši obešel. Takže ano, i čtvrtý díl má jakýsi přesah a trademarkový vizuál, ale je ještě neosobnější a šablonovitější než sterilní trojka. A navíc se z něho nějak vytratila zábava. Aby bylo dílo zkázy dokonáno - a uznávám že to je nejspíš jenom můj problém, tak se hlavní role zhostil Mark Wahlberg. Jeho herecký projev, definovatelný slovy "budu všechno říkat jedním a tím samým tónem a lidi si v tom to umění najdou" mě vytáčí ve všech filmech, ve kterých se objevil. Do tohohle se ale kupodivu výborně hodil, což o jeho kvalitě vypovídá asi nejvíc. ()

Bobik9

Tranformeři byli vždycky blbost, ale alespoň to bývala blbost, která mě bavila a líbila se mi. Čtvrtý díl je ovšem viditelně nejslabší. Ve trojce mě připravili o Megan, ve čtyřce sebrali dokonce i Shiu, který byl asi největším důvodem, proč jsem tu sérii měl tak rád. Nicméně uznávám, že Mark Wahlberg je naprosto dokonale zvolenou náhradou, to klobouk dolů. Ostatní herci nic moc. Příběhově to byla kravina nade vše. Dialogy byly stupidnější než obvykle. Hudba a efekty byly ale špičkové. kdyby to Michael Bay osekal o takových 50 minut alespoň, mohl to být dobrý film, který by sice nenadchnul, ale zabavil by více. 165 minut je prostě moc! Doufám, že u pětky se poučí. ()

ivan bohatyr

Je vidět že už se vymyslí lecos aby to přilákalo - dinosauři apod. ale já od takového filmu čekám kupu akce, výborné efekty, rozbíjení... a toho je tam opravdu kupa, žádný dechberoucí příběh v tomto typu filmů snad ani nechci, takže spokojenost. Jedině mi vyloženě vadila Nicola Peltz, ne samotná herečka ale ta postava fifleny a její neskutečně pitomé dialogy, ta byla na facku. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (viac)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (viac)

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (viac)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)