Transformers: Zánik

• Česko Transformers: Zánik (viac)

Automechanik Cade Yager (Wahlberg) sa snaží uživiť seba a svoju dospievajúcu dcéru Tess (Nicola Peltz) opravovaním nepojazdných vrakov. Zúfalo sa mu nedarí, ale len do doby, než sa z jedného roztrieskaného nákladiaku vykľuje Transformer a práve ten najdôležitejší - Optimus Prime. Cade z toho len ťažko môže mať radosť, pretože Amerika sa ešte úplne nespamätala zo súboja "dobrých" Autobotov sa "zlými" Deceptikonmi, ktorý na konci tretieho dielu zlikvidovali polku Chicaga. Štyri roky potom sú všetci zástupcovia tejto mimozemskej rasy na indexe a elitné vedecké mozgy sa snažia vytvoriť pozemských Transformerov, ktorí by účinnejšie čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale vieme, že cesta do pekiel býva dláždená dobrými úmyslami, a inak tomu nebude ani v tomto prípade. To však Cadea príliš netrápi. Zatiaľ. Ako nový ľudský parťák toho najslávnejšieho z Transformerov sa ocitol nielen v hľadáčiku americkej vlády, ale prenasledujú ho aj optimusovi krajania. Do toho všetkého sa jeho dcéra zamilovala, s čím ako otec rozhodne nemôže súhlasiť. Štvrtí Transformeri okrem Wahlberga v hlavnej úlohe prinesú ešte jednu zásadnú novinku - Dinoboty, čo sú mechanickí tvorovia, ktorí vyzerajú ako prehistorické jaštery. Vitajte v transformovanom Jurskom parku. (TV Markíza)

uterox

Určitě to stojí za to vidět: Pro všechny co mají rádi Transformers, a kteří mají rádi herce M. Wahlberga. Jeho postava ve filmu mi přijde hodně zajímavá. Z počátku se jeví film jako TOP. Bohužel pak s postupnou délkou zbývajícího děje ztrácí na kvalitě a děj se ponořuje do dlouhých a zcela nesmyslných akčních scén. Pak už je to "jen" průměrný akční film se 165 minutovou pasáží. Bohužel. Na druhou stranu tenhle film vydělal za 36 dnů $984,976,000 a lepší vizitkou se za poslední rok může pochlubit už jen 6 filmů. ()

M.i.k.e

ale co už...dvě hodiny absolutní destrukce všeho a k tomu půl hodinka řečí o tom ja chybovat je lidské,o důležitosti rodiny a o tom co je čest,vše samozřejmě v dokonale prosluněných a zpomalených záběrech.Takový ovšem Transformeři jsou a tak Bay točí a vyčítat čtvrtému dílu jeho hloupost (a že to není úplně chytrý film) je strašně jednoduché a hloupé.Já od čtvrtých Transformerů nic nečekal (pro jistotu a pro to,abych si nenaběhl jako třeba u čtvrtých pirátů) a nakonec jsem se bavil mnohem víc než když jsem před lety poprvé viděl trojku.Určitě by neškodilo,kdyby Michaelovi někdo řekl,že se dají točit filmy které jsou kratší než 2.5 hodiny a krácení by určitě pomohlo lepšímu tempu,ale jelikož se pořád něco děje,není to až tolik zásadní.Co opravdu kvituji je výměna hlavního hrdiny,protože Mark Wahlberg se do podobného druhu filmů opravdu hodí a ty spousty pateticých proslovů mu člověk prostě sežere spíš.Objektivně to na plnou palbu není,ale když vezmu v potaz,že čtyřka se blíží úrovní dvojce,na poprvé se mi líbila víc než trojka a myslím,že si nezaslouží u spoustu dvojek,přidám i pátý zářez...80% ()

Vyhy

Konečně od prvního dílu, něco co se mu vyrovnalo. Jako velké plus beru změnu hlavní postavy a to Marka W. Nejenže tohoto herce mám fakt rád, ale víc se mi tam hodil. A co k filmu víc? Příběh jako vždy o ničem, tady ho ani neočekávám. Efekty, kamera, bitky s tunou šrotu - na jedničku zvládnuté. Na těchto filmech je skutečně vidět, co my lidi dokážeme. Předešlé dva díly na tři hvězdy, tento čtvrtý na čtyři. Proč? Rychleji mi to uteklo. ()

Figu

Bylo dobrý rozpoložení a sedlo mi to! Nikdy v životě mě skoro tříhodinovej film neutekl, jako s Wahlbergem a Optimusem ve skvělým čtvrtým pokračování parádních transformers! Nezapomenu na pohled mojí ženy, při spuštění filmu kolem čtvrt na jedenáct, u kterýho mi říká - " To bude tak do jedný do rána, že? No. To asi dokoukáme až se probudíme, že? Asi jo:)" Čuměl jsem opravdu nevěřícně na hodiny, skrz to že je jedna ráno! To vypovídá za vše! 85% ()

Hees

Ďalší transformers a Bayove vrtuľníky a americká vlajka. Tento film je oproti iným transformerom veľmi inovátívny lebo Bay má unikátnu možnosť zobraziť vrtuľník a teraz prekvapenie aj inú vlajku ako americkú. Tento film obsahuje aj prekvapujúce momenty, ale je na škodu, že trápnejšie som dávno nevidel. SPOILER : Keď Wahlberg zničí auto človeku tak to má byť akože čo potom? KONIEC SPOILERU. Trápnejších momentov je viac ako dosť. Súboje "robotov" transformerov sú rutinné a žiadny nie je epický. Hranie sa na rodinku je maximálne trápne a bohužiaľ nevyšlo. Nicola Peltz sa možno v ďalších dieloch naučí hrať a nie len ponúknuť svoje telo na obdiv. Je mi jasné, že toto je maximálne žmýkanie peňazí a xy reinkarnácia toho istého čo sme videli. Prosím teda o nejaké nápady ak budú ďalšie diely. ()

Chen

Opulentní ale prázdná podívaná bez pořádného příběhu, s nepříliš přesvědčivými hereckými výkony a nezáměrně úsměvnými dialogy. Zklamaly mě i akční scény, které byly silně nepřehledné. Nezbývá než doufat, že Bay tentokrát dodrží své slovo a režii pátého přírůstku do série opravdu přenechám někomu jinému. ()

Vojťas

Když si přemítnu předchozí díly 1. 5*, 2. 5*, 3. 4* a v každým byla minimálně jedna zapamatování hodná scéna, nehledě na to, že první 2 díly mě dostaly i příběhově (emočně). Tady byla sice povedená první polovina, ale druhá půlka už byla jen nesourodá smět prázdných výbuchů. Bay to prostě přehnal - pouze řemeslně precizní akce a hezká tvářička nestačí. Fakt jsem se těšil na konec, takže na 5 a 6 už do kina ne-e. :-( 50% ()

BarryLyndon

Úvod excelentní, dílčí akce skvělá, toto nefungovalo ve dvojce ani trojce omylem. Závěr solidni. Jen ten střed mne fakt nudil. Marky Mark s květem byl cool ale ostatní lidská akce mne zoufale nudila. Taky mne dvakrát nebralo to zaporaceni stačili by šmejdí z vesmíru a byl bych spokojen. Ta bloncka od Tucciho tam přišla zoufale ustřihla jenom mně? Dal bych ruku do ohne ze to byla původně Markyho Stara a mamka holky od kluka s rally karou Pres ty výtky nej díl po jedničce. A to ze s prehledem. Bavil jsem se. 7/10 ()

MrPierc

Trailer mě navnadil na kulervoucí díl plný všeho krásného pro oko. V mém dětství dominovaly dvě zásadní hračky – transformeři a dinosauři. Tohle má oboje, ale nestačilo to. Prý to bude mít spád, švih, napětí, vtip. Nemá to téměř nic, co ukázky slibují. Tentokrát ve filmu berou všechno vážně, ale jsou příliš nepřesvědčiví. Pár vtipů padne, ale nezachrání film plný mentorování Wahlberga a jeho dementní dcery Tessy a připosraného přítele závodníka. Po dvou hodinách jsem si uvědomil, že roboti mě nebaví – malá parta robotů a ještě k tomu dva z nich byly poloviční zrádci. Jediný zapamatovatelný robot byl ten tlusťoch dabovaný Johnem Goodmanem. Hlavní záporák se objeví až na konci a esence zla ja nahrazena zlými lidmi. Je smutné, že ve filmu o transformerech, mě více bavil Stanley Tucci, který alespoň vyplnil nudu svou rolí šéfa designové firmy alá Steve Jobs. Jeho hlášky neměly chybu a bavil každým dalším výrokem nebo scénkou. Eskalace napětí a jeho vtípků vytvářely správný koktejl. Největší slabina na závěr je ta koza Nicola Peltz. Když jsem si myslel, že Megan Fox byla špatná afektovaná volba, tak jsem zaplakal po předání kolíku mimozemšťance Rosie Huntington-Whiteley. Žil jsem v domnění, že nemůže přijít horší obsazení do hlavní dívky. Může. Nicola Peltz je typickou průměrnou a extrémně vyumělkovanou dívkou, která vypadla ze solária, má růžové rtíky a je uvědomnělá jako Abraham Lincoln. Trpěl jsem při každém jejím životním moudru nebo dramatickém pohledu raněné krávy. Něco tak nepřesvědčivého a umělého jsem dlouho neviděl. Vzhledově nesympatická už od prvního záběru. Nejsem zaujatý, jen mi skazila celý film (fakt díky, ty kozo). Od filmu jsem po předešlých dílech čekal jen akci, hezké záběry a nadupaný děj. Jenže ono se i zde téměř dvě hodiny moc něděje a opět až ke konci se pustí smršť všeho a pěkně nepřehledně. Nestíhal jsem střih a některé scény ani nepobral celkově. Téměř tříhodinový film o transformerech a robosaurech by mi měl, jako fanouškovi, přivodit dvaceti centimetrovou erekci, ale ta se nedostavila. Herci ploší a zbyteční, roboti nablýskání a nudní. Kdo neviděl, neprohloupil. Kdo viděl, nemá rád od té doby Nicolu Peltz. ()

Nach

O pět procent lepší než třetí díl. Zároveň ale i o minimálně pět procent horší než první robotí snímek. Transformers: Zánik je druhým nejlepším filmem z této série. Nutno podotknout, že je to nikoli proto, že by režie byla lepší. Ta je furt stejná. Lepší je zde scénář. Zřejmě scénáristé naplno využili přestávku, kdy si Bay natočil Pot a krev a sepsali temnější, vážnější, ale docela propletený a ucelený příběh, jenž má nějaké dispozice k nové trilogii. Nutno dodat, že jsem nebyl a stále nejsem fanouškem protahování této série, která dle mého měla třetím dílem skončit. Přesto však - zřejmě i proto - se mi čtvrtý Transformeři líbily. Nic jsem nečekal a dostal vcelku kriminální scifi thriller, který se od poloviny mění v technicky excelentní akci, jenž Bay vždy zvládal bez problémů. Přesto však sama délka je místy neúnosná i na technicky výborný Bayův styl. Skoro tři hodiny je až moc na film o tom, kde se bitkaří roboti a Wahlberg kdykoli a kdekoli poučuje svou filmovou dceru o tom, jak nepotřebuje přítele. V tomto bodě budu na scénář nadávat. Skvěle dle mého funguje příběhově, i když zdlouhavě. Naopak jeho slabší stránkou jsou nepropracované postavy a ohraná klišé zmíněným moralismem za každé situace. Když postavám hrozí v automobilové honičce smrt, neřeší svůj život, ale to kdo s kým má či nemá randit. Tohle mi nesedělo už v jiných filmech, méně pak v tomto, který se snaží být něčím víc, než jen vtipným akčňákem. Steve Jablonsky i zde zazářil a jeho hudba se mi zde velice zamlouvala. Její jednotlivé tóniny si stále broukám v hlavě. U závěrečné akce mě pak napadlo, jaká je škoda, že novou Godzillu nedostal na starost právě Michael Bay. Verdiktem tedy Transformers: Age of Extinction je působivý blockbuster, jenž hraje na zajeté noty. Technicky je dokonalý. Příběhově též (pokud postava nerovná se příběh). Jeho nejslabší stránkou jsou postavy a vztahy mezi nimi. Přesto ale jsem ochoten toto odpustit, včetně té nehorázné délky, neboť jsem se přes všechny negativa opravdu dobře bavil a dokonce cítím, že se na to i rád podívám znovu. Možná si zde protiřečím, ale zde se nesnažím o objektivitu, píši své subjektivní pocity. A v nich se Bayovi podařilo ve mě probudit toho dávného osmiletého caparta, co si užívá každou akční pasáž a působivé nájezdy kamery za doprovodu trefné hudby. Milovníkům Transformerů a Bayova stylu doporučuji. Ostatním radím, aby dali přednost jiným tvůrcům. 80% ()

Rocky88

Hodně velkej přestřel. Herecky, scénáristicky, a bohužel i akčně. Nedělám si iluze, že by Kruger měl, nebo dokonce uměl napsat pořádný scénář, ale tady chybí tolik dějových souvislostí, až jsem si málem ukroutil hlavu. A snad ani nemá cenu zmiňovat WTF momenty typu "Wahlbergova špionáž v megakorporaci" apod. Herci kromě Standy Tučka jsou též totálním omylem. Bez charismatu, bez chemie, bez emocí. A tak jediné, co ještě mělo šanci zabodovat, byla Bayova akce. Jeho rukopis tu znát je, akce je hodně, ale samotné scény obsahují pár nápaditých vteřin a zbytek je až příliš generické či opakující se. Triky jsou opět bomba. ()

apacka

Bylo tam všechno: želvy ninja, jurský park, záporácký geek, co vypadá jako Steve Jobs, a Wahlbergova dcera, co by mohla být jeho milenkou nebo drahou šlapkou. Prostě kurva super biják. ()

Streeper

Světe div se, líbilo se mi to víc než předchozí díl. Ale vážně už by o pokračování neměli přemýšlet. Začíná to být nuda a opakuje se to. ()

Rodriguez

Síla se neprobudila a Transformers opravdu po trilogii zanikl! Pro mne velké a hluboké zklamání! Nějak jsem tomu, již čtvrtému pokračování nepřišel na chuť. Že by to bylo mícháním čínské mytologie do děje amerického superprůmyslu? Každopádně počkám na další pokračování, než hodim flintu "definitivně" do žita...! 45% ()

joker.george

Ta jedna narážka na sequelitu to nespraví a zůstane po ní hořká pachuť, ale aspoň něco má chuť. Ta ale stejně vymizí po nástupu ledabyle naskládaných momentů, které nemají šanci strhnout, v množství zapomnění hodných postav a v příběhu bez špetky invence. X-tá verze Megatrona nemá už šanci zaujmout a i Optimus ztratil své osobité kouzlo a už jsem jenom zvědavý, jestli se do budoucna něco vymyslí s už jediným zajímavým Transformerem - Lockdownem. A nepamatuji si, kdy naposledy jsem viděl tak nedodělané triky u áčkové produkce. ()

Crawler-D

V podstatě by Transformers 4 mohli být hodnoceni třemi průměrnými hvězdičkami. Navzdory své markantní stopáži jsou příkladem vyladěného produktu, který se opakovaně vyrábí pro letní spotřebu. Je představitelem snů hollywoodských manažerů, kteří nedělají filmy kvůli velkým příběhům, silným emocím a přesahu, ale protože je pro ně filmový průmysl jenom průmyslem a Transformers jsou prostě produkt, úplně stejný jako hračky, podle nichž vznikl. Oproti minulým dvěma dílům je ale potěšující jak kompletní výměna herců, tak skromnost v počtu účinkujících Transformerů. Poprvé od prvního dílu se dává prostor, aby se představili a abychom se o tyto kusy organického šrotu zajímali. Zároveň je poměrně šikovně pojatá příběhová struktura, kde dva záporáci vyplňují svůj daný prostor a nelezou si do šrotiště. Souhlasím s tím, že slova o úpadku současné kinematografie jsou jen alibismus, nikoli sebeuvědomění. Dvě a půl hodiny dovedou Transformers zaměstnávat mysl, přesto v ní nic nezanechat, neboť jsou tematicky neobyčejně dutí. ()

bourec

Nevim jak je to možný,ale já v těch čtyřech filmech nevidim prakticky žádnej kvalitativní posun,nahoru,ale ani dolů.Začátek celkem sympatickej,hlavně žádný přehnaný plechový orgie,ale postupem času to znovu začíná unavovat,a v tý začínající třetí hodině filmu už je jedno,co se tam děje,jenom čumíte,jak do blba v metru.Myslim že toho už je dost.50%. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (viac)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (viac)

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (viac)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)