Policajti z centra

• Česko Policajti z centra
všetky plagáty
TV spot 2
Česko / Slovensko, 2012, 12 h 40 min (Minutáž: 52–57 min)

Réžia:

Tibor Szilvási

Filip Blažek, Roman Zach, Richard Stanke, Alois Švehlík, David Matásek, Čestmír Řanda ml., Lucia Hurajová, Danica Jurčová, Dušan Jamrich, Alexander Bárta (viac)

Premiérový, čtrnáctidílný seriál Policajti z centra se odehrává v současnosti, v Praze a blízkém okolí, ale občas se jeho protagonisté ocitnou i na Slovensku. Hlavními hrdiny seriálu jsou detektivové jednoho oddělení z centra české metropole, které se specializuje na vraždy a závažnou kriminální činnost. Jejich šéfem je zkušený, ale životem už trochu unavený podplukovník Ježek, který občas přimhouří oko nad nestandardními vyšetřovacími metodami svých podřízených.
V každém dílu kriminalisté řeší a uzavřou jeden případ: útěk nebezpečného zločince, nájemnou vraždu, útěk zatčeného podnikatele, sériové vraždy devianta a nakonec snahu o krvavou pomstu na hlavním hrdinovi, inspektoru Vlčkovi. Postupně, po malých dávkách, se v každé části odhalují tajemství a otázky, které jsou nastoleny na samém začátku seriálu. (Česká televize)

gotham

Mě to ze začátku nepřišlo tak špatný, byť pátrací stanice vypadala jak vystřižená z Redakce, ale od té doby, co zemřel Matásek, tak to šlo od desíti k pěti. Jakoby se snad scénář předělával vždy mezi jednotlivými díly, pokud teda nějaký vůbec existoval. Ten konec už byl úplně trapnej, ještě 3 díly a dal bych tam taky odpad. I když jsem se zezačátku tohoto seriálu spíše zastával a na další díly se opravdu těšil, postupem času jsem se naopak těšil, až to všechno skončí. 20% ()

aiv odpad!

O tom, jak Krejčíř zdrhnul a tajní mu pomáhali. Jak hezky mu pozměnili jméno : Švec. Nuda jak blázen. Obsazení polovina slováků polovina čechů. To co řeší jako běžné případy no nevím nevím. ty jsou taky docela nudné. Pořád se to točí kolem Švece a ty případy, které by mohly být zajímavé jsou jen tak nějak v pozadí. No dala jsem 1 hvězdu, ale nejspíš to změním na odpad. jsem teprve u 9.dílu. ()

reno.d odpad!

Dostalo se mi toho luxusu vidět úplnou náhodou jedinej díl s názvem "Ananas".Při jeho sledování jsem na sebe musel bejt hodně tvrdej,abych to vůbec dokoukal?Naprostá amatérština a vrchol trapnosti!To fakt bylo nad mý síly!Jsem opravdu rád,že existujou takový seriály jako Cirkus Bukowski nebo Život a doba soudce A.K.,ve srovnání s nimi jsou Policajti z centra naprostá žumpa!Už nikdy víc!!! ()

jungewolf

Tak dobrý jako Případy 1. oddělení to ani zdaleka není. Sympatické je, že po dlouhé době jde o česko-slovenský seriál. Přesto dávám jen 3 * a 49 % . ()

EddieIron

Po prvním dílu zatím za tři.Žádný malér,ale taky nic až tak extra,jednoduše slušný standard.A samozřejmě jsem taky šokován,že slovenské policisty v Bratislavě představují Slováci. :-) Pane Bože,proč jsi některým lidem nedal aspoň trochu rozumu? ()

tchempi odpad!

Dialogy šustící papírem, klišé střídá klišé, infantilní slovní hříčky typu Krejčí(ř) / Švec, ochotnické výkony herců ve vedlejších rolích. Jestli to měla být odpověď na nováckou Kriminálku Anděl, tak to ČT šlápla totálně vedle. Když už, daleko více to (nejen názvem) připomínalo novácký trapnoseriál Policajti z předměstí. ()

Aidina

Od prvního dílu bych tedy rozhodně očekávala mnohem více, než že uvidím parodii na kriminálku. Opravdu to dělala ČT? No nic, asi si raději pustím Majora Zemana, ten byl alespoň dobře natočený a neměl tak zdlouhavé, nic neříkající scény. ()

vrba68

Naprosté zklamání. Tvůrci chtěli evidentně konkurovat Kriminálce Anděl, ale pokus se zoufale nepovedl. Nemá to atmosféru, postav je příliš mnoho. Všechno je zmatené, chybí jasná příběhová linka. Mám za to, že divák chce vyšetřovatele (policajty) s kterými sympatizuje. To se absolutně nepovedlo. Jeden chronický holkař, který by se ze závislosti na sexu měl léčit, jeden policajt co v tom jede s podsvětím a jeden seriálový Zach , který má poměr s kolegovou manželkou. Komu mám držet palce ? Žádné vtipné hlášky, studené, sterilní. Souhlasím s některými diskutujíci - je to spíš vztahový seriál , o kriminálku jde až v poslední řadě. Jediná hvězda za občasný exkurs do slovenských vod. Další díl ani omylem. ()

trigan

Zoufalý pokus o konkurenci Expozituře a Kriminálce Anděl, ale těžce nepovedený. Scénám po smrti policajta ve třetím dílu se musí smát policajti po celé republice. Tahání času, jen aby toho bylo 15. dílů je zoufalé. A při sestřihu obsahu minulých dílů jsem si připadal jako při nějakém podivném psychiatrickém pokusu, protože jsem si nebyl jist, zda mi "přeskakuje harddisk" a dábá dohromady nesmyslně scény, nebo je to záměr autora. A pokud mohu poradit, nikdo, kdo neviděl první díl nemusí na tento seriál koukat, protože bez návodu nemá šanci pochopit, vo co go. Jedna hvězdička je za propagaci slovenského jazyka v Čechách. ()

blekekeke

Jako milovník detektivek a krimi příběhů, jsem první 3 díly protrpěl. Hudba v celku nesedí. Kamera jako by spí, a mnohdy se tak jakoby zasekne mezi scénami. Většinu herců to vyloženě nebaví. Po policejní a krimi stránce je to chyba vedle chyby ... a fatální chyby se kupí jedna za druhou. Poslední postava, která za něco stála se schodila v 7 díle, když si spočítali náboje, aniž mohl tušit, že revolver není jako foťák na jedno použití, takže se do něj dají nastrkat další "náhradní" náboje ... ()

kolodej1

měla by to být odpvěď ČT na Expozituru. Ale není to tak vydařené. Seriál srážejí především některé faktické chyby a občasné nelogické nebo nedostatečně vysvětlené chování policie. Mínusem je i česko-slovenská výroba, která má za následek, že každá třetí postsava v Česku je slovák, což nepůsobí právě věrohodně. Přesto je seriál koukatelný, sympatická je ( i když někdy rozpačitá ) snaha ukázat i temné stránky v silových složkách, kladem je pak i výkon Filipa Blažka v hlavní roli ()

SuzieS

jsou tam sice vsichni mi oblibeni herci - mozna prave proto jsem vydrzela az do tretiho dilu, (zato herecka se tam ceska neobjevi skoro zadna) ...cekajic, ze se neco stane... nestalo... ()

Movie Maniak odpad!

Opět kvalita v podání České televize. A teď vážně, já osobně nechápu, kdo dělá na Kavkách producenta, že dokáže vybrat tak příběhově šílený námět a proměnit ho v seriál. Navíc pak doufat, že se to bude někomu líbit. Případy jsou nudné, postavy nerozvinuté a dialogy neuvěřitelně plytké. A výprava? Ano natočíme seriál v roce 2000 a o dvanáct let později ho budeme vysílat jako novinku. Výprava vypadá šíleně lacině. Přiznejte se kdy jste naposledy viděli policajta v bílo zelené felicii nebo fazolu. Prostě hrůza, nerad dávám nízké hodnocení, českým seriálům jsem ochoten ledacos odpustit, tady to není možné! ()

unclejack

Má to svoje určité kvality a forma spracovania je prekvapujúco obstojná. Každopádne nemusím dlho agitovať o tom, že stále ide o podpriemerný seriál s podpriemernými zápletkami. Odkedy sa slovenské krimi zaplietlo s knihami Dominika Dána tak sa počet televíznych mafošov rapídne rozrástol a ani koprodukcia s čt nedokáže dať seriálu dostatočne jasné a originálne kontúry. Takto, pohľadom späť, seriál úplne zapadá medzi svojich kolegov z Novy alebo Markízy. ()

brasek

Seriál nemá také grády ako Případy 1. oddělení, ale je podľa mňa vcelku zaujímavý, autori si nechávajú ako keby otvorené zadné dvere a lákajú diváka na ďalší diel. Na druhej strane sú niektoré sekvencie veľmi priamočiare až to hraničí, že divák má pocit že týchto 5 minút je to podstatné a všetko okolo toho bol len balast. ()

migl odpad!

Ajéjé je tu "voľné pokračavovanie" EXPOZITURY, tentoraz z produkcie ČT a iným obsadením, no čo je pozitívum tak bez blbej Terezy Hodačovej:). Zas tu máme tu otrasnú kameru cez filter,dobrých a zlých policajtov... .Slovenskí herci sú tam viacmenej ako "křoví" a za blbečkov(tak im treba), nech sa radšej držia "svojich" stupídnych Slovenských telenoviel(panelák,búrlivé čučo...) Tak po zhliadnutí piateho dielu som sa pevne rozhodol že to vzdávam ďalej sledovať(divím sa že som vydržal tak dlho),tak tupý dej a ešte tupejšie "herecké" výkony odmietam ďalej sledovať! ()

Spike86

Tohle je teda síla. Asi 20% kriminálka a 80% vztahově-životní plky alá Ordinace v růžové zahradě. Takhle tedy opravdu ne. 20% ()

BullittSF

Jedná se o reinkarnaci seriálu První oddělení, který byl původně připravován pro Primu http://www.novinky.cz/kultura/127681-v-krimi-serialu-1-oddeleni-si-zahraje-blazek-i-zach.html a poté byl předmětem soudního sporu jeho produkční společnosti s TV Prima http://zpravy.e15.cz/byznys/technologie-a-media/prima-prohrala-s-krsakem-soud-o-serial. Komerčnost a lacinost seriálu včetně toho, že je 4 roky starý, je moc znát. Myslím, že seriál na Českou televizi nepatří, ale kšeft je kšeft...a viděli jsme tam už horší věci. ()