Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

A.ZziK

Pohádka, přibarvená jak od malíře podzima. Úplně nejvíc mě vytáčí už ta premisa, že je fakt skvělý všechno prožít dvakrát aby ten život k něčemu vypadal. Když všechno hlavní v pohodě vykutím díky superschopnostem, tak mi nakonec díky bohu dojde, že by to ale přece nebylo tak zábavný, kdyby jsem to dvakrát prožívat měl, tak si to nechám a zmoudřím. Jistě, o to přece nejde, hlavně, že je to takový pěkně miloučký. ()

Miisha24

Konečně decentní romantická komedie bez zbytečných kravin, jako se tomu děje v USA. Britský humor k povedenému snímku seděl jako prdel na hrnec. A že tam bylo moc harmonie a plno ideálů? Někdy není na škodu užít si i povedenou "pohádku" pro dospělé. Dvě hodiny utečou jako nic a divák má chuť dát si repete. Jen víc originálních filmů! ()

welena

Hodnocení nejvyšší v žánru romantické komedie. Po dlouhé době jsem od filmu tohoto žánru dostala přesně to, co by měl nabídnout: romantické momenty, smích i slzy. Toto není romantická komedie na způsob Love Actually, v žádném případě bych ale netvrdila, že od natočení Love Actually je tento film měřítkem pro kvalitu romantických filmů. About time mě neuvěřitelně dostal. A to jsem šla do kina s tím, že jsem od tohoto počinu opravdu NĚCO čekala, což se mi obvykle dost vymstí. Ale tentokrát ne. Snad od prvních minut filmu jsem si vytvořila silné pouto s hlavními postavami, celé kino propukalo v smích a díky bohu, že nejen jednou a nepamatuji si, kdy naposled na konci filmu tolik lidí odcházelo s kapesníky v ruce. Jeden návštěvník u jedné scény dokonce začal spontánně tleskat. Jsem ráda, že v dnešní době ještě může vzniknout film, u kterého se od srdce zasmějete i zapláčete a odcházíte z kina s příjemným chvěním u srdce. Rachel mám ráda, ale v tomto filmu mě nejvíc dostal do kolen pro mě dost neznámý Domhnall Gleeson a Bill Nighy jako jeho otec (nikdy nezklame). ()

Archeix

Klasický Curtis: nevypráví o tom, jaký život je, ale jaký by měl být. Proto se snaží zabydlet svůj svět co nejsympatičtějšími postavami (nejlépe takovými, do nichž by se každý zamiloval), vymyslet hravou zápletku s humornými poetickými scénami, z nichž se line okouzlení životem, a vést to k myšlence sice už mnohokrát řečené, ale již je třeba jako v pohádkách neustále opakovat. Vesměs se mu to povedlo: nápad s návraty v čase umožnil říct a ukázat totéž jinak a vybraní herci své postavy ztvárnili nejen jako extrovertní, kdy každý výraz tváře mluví o tom, jaké emoce se hrdin(k)a snaží zvládat a co se přitom honí hlavou, ale i s radostí člověka, který právě tvoří to, co udělá divákům největší radost. Škoda jen, že i v tomto filmu je vysloveno vše a že tu jsou scény, které zde být nemusely (např. celá linie s karikaturou dramatika). 90 % ()

deedulka

Úžasný milý film. Místy vtipný, místy vážný, ale celkově krásně zahřeje u srdce. Rachel McAdams si nejde zamilovat. U Domhnalla Glessona (Tima) to trvalo sice déle, ale nakonec jsem si sympatického zrzka také oblíbila. :) Rozhodně doporučuji na něj zajít. Naladí vás na pohodovou vlnu a zůstane vám laskavý úsměv na rtech. :) ()

Tobias_Sin

R. Curtisovi se to opět podařilo a světlo světa spatřila komedie, která Vás rozesměje svým humorem, oblaží dobrou hudbou a uvolní příjemným příběhem. Není to tak skvělé jako Láska nebeská, ale moc to nezaostává.. ()

pleva

Narozdíl od hnidopichů bych ve filmu scénáristická faux pas neviděl. Curtis jako scénárista byl fér a ke změnám historie nakonec vůbec nedošlo, jen k hodně malým korekcím, což se mi asi líbilo nejvíc. Spokojit se s tím, co mám a užít si to. Myslím že to byl i leitmotiv filmu, užít si co je. Možná by fil měli povinně promítat všem pár týdnů a blbá nálada by třeba zmizela. PS: Chápu, že ne každý z mužů se budí denně vedle někoho tak rozzářeného, jako Rachel McAdams... (za ženy hodnotit nemohu, i když Domhnall je po vzoru Love Actually "sympatickej moula") ()

Coolie

Veľmi príjemný film, pomerne inteligentné dialógy a sympatické herecké obsadenie.....páčila sa mi hlavná myšlienka a aj keby som chcela - čo však nechcem- nemôžem nájsť žiadnu chybičku krásy :)...myslím, že film nikoho neurazí, a preto ho odporúčam naozaj každému- dôkazom sú osoby mužského pohlavia, ktoré so svojimi polovičkami sedeli v kine a tiež im sem tam ušiel smiech :D ()

PinkButterfl

Príjemná romantická komédia. Miestami mi pripadala až príliš presladená a ideálna, ale celkový dojem je výborný. Rachel McAdams patrí k mojím najobľúbenejším herečkám a týmto filmom to opäť potvrdila :) ()

BioRaj

Moc jsem se těšil , bo mi v hlavě pořád lítá Láska nebeská , ale takový film se podaří asi jen jednou za X let a Lásky čas to jen potvrzuje . Řemeslně perfektně zvládnuté , herci supr ,hudba supr , ale přiběh ? ten byl vyčerpaný asi v 1/3 délky filmu a pak už jen záplaty . Velká škoda . ()

Isognomostom

Velice povedené, nikoli přeslazeně romantické, nádherně dojemné, po anglicku dokonale vtipné. Asi nejlepší filmová svatba - a hlavně její přípravy ;-), kterou jsem za posledních několik let ve filmu viděla. V jednu chvíli jsem zděšeně sledovala děj s polohlasným zaříkaváním: "Ne, nedělej to... nedělej to, přece nejsi takový blbec... nech toho..." a pak se žádalo o ruku a mně se ohromně ulevilo. P.S. celý film jsem čekala, že se dozvím, kam do minulosti cestuje ten neustále zasněný strejda - a on to byl asi bratr od maminky, tudíž to neuměl... to jsem se zas jednou nechala nachytat... P.P.S. Bill Nighy v perfektní formě - asi mu ty role píšou na tělo. S ohledem na vlastní soukromé asociace jsem místy brečela jako želva: http://www.youtube.com/watch?v=SSEbViHJgII ()

SpanishFairy

Trailer je extrémně zavádějící! Šla jsem na romantickou komedii, ale jednalo se spíš o takový podivný mix. Občas smutné, občas nudné, občas opravdu vtipné. Romantika se koná jen v první půlce, pak jde spíš o vztah s rodinou. Ze sálu jsem odcházela rozčarovaná. Kit Kat je skvělá, až mi bylo líto, že tím časem nakonec necestovala. Několik perfektních scén, mj. když si Mary vybírá oblečení, sestřih ze zastávky metra (to bylo naprosto úžasné!), když se Kit Kat vrací v čase a další. Takže první půlka za 9/10, druhá za 6/10. ()

zooh

Milá romantická komedie, která se na začátku tváří jako obyčejná komedie, ale na konci zanechá hlubší duševní dojem o tom, jak si užívat obyčejného života. ()

petra79

Úžasný, milý a velmi pozitivní film. Ano je to slaďák, ale stojí zato. Richard Curtis je prostě bůh...stejně jako Bill Nighy. Až budete potřebovat zvednout náladu, jděte na to. A dozvíte se, že se na všechno máte vykašlat a užívat si života...s rodinou, láskou, smíchem. Budete odcházet se slzičkami v očích, úsměvem na tváři a takovým tím hřejivým pocite u srdce...... No a ten Londýn:-))) ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)