Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

Alementina

About time - a o tom je film. O čase v našem životě, jakou hraje roli a jak se s ním dá taky naložit ... Ten česky preklad "Lásky čas" je takový zavánějící patosem a tradiční romantickou komedií. Ale je to britské a je to to od Curtise a fakt nevím, jak to Britové a hlavně Curtis dělají, že i ty největší klišé a ty nejohranější životní pravdy jsou v jejich podání snesitelné poslouchat a ještě se člověk u toho blbě usmívá... A v první polovině filmů je skutečně několik velmi podařených scén :) ale tomu cestování v čase jsem vůbec nerozumněla.. spoiler !!! jaktože mohl vratit vse, co zmenil, nez se mu narodil syn a pak to zase napravil a vratil se opet do okamziku po nehode ?! ()

Tirion

Miluju Curtise a miluju to, s jak pozitivní notou se kolem kýče často motá, ale nevytváří ho. Lásky čas je přesným úkazem těchto filmů, protknutých dobrou náladou, sentimentálností, naivitou, ale nikoliv patosem. Nesmírně jsem si užíval Gleesona i McAdamsovou a Nighyho. Všechno pro mě báječně zapadalo. Jen jsem nebyl až tolik spokojen se scénářem. Byla to ukázka toho, jak něco nesmírně jednoduchého, říct velmi složitě. A proto podle mého nemůže v být v tomto snímku doceněno zásadní rozhodnutí hlavního hrdiny mezi "starým" a "novým" životem. A přitom právě to je tím nejkruciálnějším momentem celého filmu. Avšak ta spleť motivů a linek (tolik typická pro Curtise) nedokáže tomuto zásadnímu motivu téměř Sofiiny volby dát dostatečně velký prostor a váhu. Nicméně i tak je pro mě tohle jeden do sbírky "mého" zlatého fondu. ()

vorheese

Existují romantické filmy, které vkusně využívají prvky sci-fi pro potřeby příběhu a originální pointy (řekl tu někdo Věčný svit?) No a pak je tady Lásky čas. Romantika, která využívá prvky sci-fi samoúčelně, vyvolá tím spoustu etických otázek, neodpoví na ně (vlastně si ani neuvědujeme, že takové otázky vyvolává) a na konci celé to martyrium spláchne laciným Carpe Diem. ()

Tony.cs

Příběh obyčejného, byť šťastného života, okořeněného jednou zajímavou schopností. Lehké poselství na závěr a máme tu nenásilný filmek se skvělými herci. ()

ABLABLABLA

Tak jako další z mnoha tu napíšu oslavující komentář vyzdvihující tento snímek. Richard Curtis podle mě umí a umí to dobře. Ve své řežiní filmografii má jen tři filmy, ale všechny ode mě dostaly plný počet a to už něco znamená. Někdo může říct, že je to pořád na jedno brdo, ale podle mě není. Ano vše se točí kolem lásky, všude hraje naprosto skvěle skvělý Bill Nighy (a tady opět předvedl parádní postavu) a všude je humor. Moc se mi líbil ten nápad, ukázat nám vývoj jejich vztahu v hale metra - genius. A naprosto mě uchvátila ta netradiční svatba. Červené šaty pro něvěstu? Ne pardon rudé šaty pro nevěstu... ale sakra jí to slušelo. Netradiční píseň při cestě k oltáři, srandičky ženicha i nevěsty při tom. Ten vichr a déšť po svatbě.. nádherné.. takové cheerful weather for the wedding. No a nejenže všichni zmokli po cestě, ale jak se protrhla střecha stanu a vidět ty obličeje jednotlivých postav - to stálo za to. Tento film je dle mého názoru bez chybičky a Rachel a Domhnall /btw. divné jméno/ tvoří parádní dvojici. P. S. 5. 4. 2021 Vidělo podruhé a stále stejně funny a stejně dojemné, ano posledních 10 minut jsem probrečela... ()

kaylin

Dobře, poslední dobou mě dojme v podstatě cokoli, ale nemůžu si pomoct, tenhle film se mi hodně líbil. Myslel jsem, že to bude jen obyčejná romance, ale tušil jsem Richard Curtis by do toho mohl dát trochu víc. A také dal. Není to film, který trailer slibuje, je to film jiný, lepší. Richard Curtis opět ukazuje, jak moc krásný je pro něj život a jak krásný by měl být pro nás. A láska ve všech podobách do něj patří. ()

Kaluž

Je to tam! Richard Curtis opět zacílil a trefil mě přímo do srdeční komory. Jak to ten chlápek dělá je mi záhadou. Trošku mi tam neseděla Rachel McAdams, ten věkový rozdíl mezi ústředními protagonisty je docela patrný, ale jinak romantika bez závad. Cestování v čase bez zbytečně rozmazaných paradoxů, životní pouť několika generací, spousta lásky a PERFEKTNÍ Bill Nighy v roli toho nejlepšího táty na světě. A samozřejmě výtečný soundtrack. ()

rt12

Milé, příjemné, zaláskované, úsměvné, ale pro mne příliš bezkonfliktní, chvílemi monotónní až zdlouhavé. ()

Mikita

Už dopředu jsem k filmu přistupovala s despektem. Láska by se neměla získávat změnami díky cestování v čase a zahodit takové první setkání, jako bylo tady, je skoro trestný čin. Postupně se ale vše dostává k úplně jiné notě, téma se mění a rodinné hodnoty zůstávají. Kouzelně vykreslený příběh jedné rodiny s podivnou cestovatelskou schopností. Film umí způsobit lehké dojetí, skrývá mnoho hezkých životních pravd a najednou máte pocit, že se potřebujete někoho chytit, potřebujete najednou kontakt s osobou, která je vaší životní láskou. Je to takový hezký test, zda jste spokojeni s životem, jaký vedete. Úplně jsem se zamilovala, a to i přesto, že mě rozčilovalo, jak se Tim opravně snaží získat Mary, ale beru to jako důkaz, jak se diametrálně liší pohled mužů a žen na začínající lásku. Poslední polovina filmu je hodně silná. ()

Remedy

Hrubě zklamán bude ten, kdo by se snažil na tento film aplikovat jakékoli fantasy šablony či domnělé poučky o tom, jak by mělo fantasy vypadat. Neubráním se dojmu, že Richard Curtis prostřednictvím své režisérské derniéry About Love tak trochu „životně bilancuje“ (i když v době premiéry mu bylo "pouhých" 57 let, ale zase si vezměte takového Eastwooda nebo Scotta…), na druhou stranu jeho vyprávění je opět velmi sugestivní a citlivé (nutno poznamenat, že občas i humorné, nicméně oproti Pirátům na vlnách a Lásce nebeské je zde toho humoru jako šafránu). Celé to cestování v čase zde slouží především jako metafora k mezilidským vztahům a dává člověku alespoň na chvíli šanci vidět a napravit věci tak, jak by je v dané chvíli skutečně chtěl udělat (pokud by měl tu momentální odvahu a sílu). Velmi důstojné zakončení režijní mise Richarda Curtise. ()

Kačulína

Skvělý, tak teď už zase VÍM, jak hezký a romantický život může být a jak se moje laťka romantiky zase zvyšuje výš a výš. Někdy si řikám, že holky by na takové filmy měly mít zákaz vstupu, protože po shlednutí tohoto filmu budou mít deprese a přání aby jejich chlap mohl také vlézt někam do temného kouta. :) Ale celkově.,.film je výborné shlédnout pro zahřátí na duši i rozesmání na ústech . 5* ()

MATADOR

Slušný romantický film a především jeho první polovina, zbytek je neuvěřitelně utahaný a bez špetky něčeho, co by lákalo a zajímalo. Tak trochu jsem čekal něco ve stylu "Na hromnice o den více". ()

PogoJoe

Tak na tuhle romantickou komedii od R. Curtise, autora pro mě nej romantičky Love Actually, jsem se fakt těšil, vědom vysokého hodnocení a kladných ohlasů. Film začal v příjemném duchu, vyzařoval takovou tu láskyplnou, milou atmosféru, při které se člověk neřehtá smíchy jak kůň, ani nechrochtá, ale po většinu času se usmívá a cítí se báječně. Sympatický hlavní hrdina, sympatičtí vedlejší, sympatická Rachel McAdams, docela to klape. Není to takový emoční nával, jako u už zmizmiňované Lásky nebeské, ale hezky se na to kouká. A film si to plyne dál a... a nic. Jako by se zasekl, začínám se nudit a čekám, co přijde, doufám, že ještě něco zajímavého, jenomže příběh "šlape vodu" a začíná být bezradný. Už se necítím hezky, ani příjemně, ale rozpačitě a rozčarovaně. Film se mění na trapnou, nudnou, rozplizlou kaši, která neví, jak dál. Poslední hodina je špatná, posledních 25 minut pak příšerných, navíc hudba, která do té doby celkem dobře sedla, začne být nehorázně přesládlá, jako ostatně všechno a film končí v totálně bezradné prázdnotě. Bohužel - i mistr tesař se někdy utne a tady se pan Curtis minul až příliš, utkal sám sebe do pavučiny nápadu, který zajímavě rozvedl, ale nedokázal ho dovést do zdárného konce, jakoby nevěděl, co s tím dál, měl výborných cca 40 minut, ale to je na film málo, a tak na sebe začal vrstvit podivné zápletky a film se změnil na mentorskou oslavu obyčejnosti, rodinného štěstí, ke kterému vlastně cestování v čase a možnost nápravy škod nepotřebujete - hlavně když se mají všichni rádi. A přitom z nápadu se dalo vytřískat mnohem víc. Po shlédnutí filmu jsem naštvaný a zklamaný. A nechápu, proč se někteří lidi do tohoto filmu zbláznili - to necítili tu trapnost a beznaděj, kdy to scénárista zkrátka nezvládl? ()

stration

Film nezklamal a mně se hodně líbil. Takový pozitivní šok jako z Lásky nebeské to sice není, ale i tak je to velmi milé. Herecké výkony pro mě úplně bez problémů. Místy ovšem poněkud zdlouhavé. No jo no, každý bychom chtěli občas zatnout pěsti a vrátit se v čase a něco vylepšit, nebo vsadit Sportku. ()

džanik

Film hodnotím podle toho, jakou ve mě vyvolal náladu, jak jsem se u něj (spolu se ženou) a po jeho shlédnutí cítil. A víte co? Po jeho skončení jsem hned šel a objal vedle v pokoji svého syna.. ()

Ice.dog

Nejsem sice zrovna fanouškem romantických komedií, ale tohle se víc než povedlo. To, že hodně z filmu, bylo již někde použito, bych filmu vůbec nevyčítal a řekl bych, že mu to vůbec neuškodilo. Samotný film je výborně vyvážený, od obrovského množství vtipných hlášek a situací, při kterých půlka kina umírala smíchy, tak samotná vážnější podstata filmu, která vás přece jenom donutí aspoň chvilku se zamyslet nad svým životem. K tomu všem výborný soundtrack, scénář a Curtisův výborný režiserský kumšt a cit při výběru herců. Prezentace v powerpointu na svadbě alá 5 hvězdiček, stav se poslední noc a další dialogy z filmu jentak nezapomenu. 90% ()

runner85

Predstava cestovania v čase do minulosti mi vždycky bola sympatická. Moja fantázia mi počas filmu fungovala viac ako na 100% čo sa mi teda málokedy stáva. Raz, počas môjho krátkeho pôsobenia na univerzite som na telesnej výchove hral štvorhru v tenise, ja a kamarát proti dvom spolužiačkam, samozrejme, že sme prehrali, asi z rovnakého dôvodu ako aj hlavný hrdina vo filme. Bál som sa, že dej bude do veľkej mieri aj o tej krásnej blondíne, nie žeby ma nepriťahovala, bola fakt pekná, ale veľmi často sa stane, že vo filme bude veľa klišé. Bill Nighy opäť raz predviedol skvelý herecký výkon, akurát škoda že nedali nejakú rolu aj Emily Blunt, už sním natočila dva skvelé filmy! Hudba ktorá dodávala filmu skvelý náboj je jedna z tých najlepších aké som v tomto roku počul. Vrelo odporúčam ! ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)