Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

mentos.

Zatím jen o jediném filmu jsem napsal, že je zároveň jak inteligentní tak milý (Společnost mrtvých básníků). Nevím proč, ale mám chuť napsat tu to samé. Je to prostě tak. Víc takových filmů! _(Kino ČB 18.11.2013) ()

Carmen001

Ještě nikdy jsem z kina neodcházela tak opojena radostí, štěstím a láskou. Tenhle film vyvolá veškeré emoce, co jsme schopni cítit. Koktejl, který funguje a musí fungovat na každého. P.S.: Navěky už budu milovat Rachel :o) ()

Dunno

Příjemný, milý film. Nechybí v něm romantika ani humor, přesně takové by měly být všechny podobné filmy. Není to slaďák v pravém slova smyslu, velké zvraty ve vztazích tam nečekejte, náplní a smyslem tohoto počinu je něco trochu jiného. Možná je to film o rodinných vztazích, třeba otce a syna, možná o životních hodnotách a prioritách, možná je to prostě jen o jednom obyčejném životě a o poznání, jak ten život chceme žít. Prvek vracení se do minulosti je tam vlastně jen takovým výletem za poznáním, možná napravením některých i třeba životních chyb, které ale ve výsledku nakonec napravit nelze. Ale důležité je, že ten film nenudí, neurazí a pomůže. A z kina jde pak člověk naplněn pozitivní energií, že na světě je přeci jen krásně. A navíc, ten film má krásný, suchý, anglický humor. Lehce zrzavý hlavní hrdina je toho důkazem, protože rezavá barva jako by k tomu anglickému humoru patřila. Večer jsem usínal s příjemným pocitem, že jsem zase o jeden nevšední a hezčí zážitek bohatší. ()

Ssheeni

Velmi mily film,po jehoz shlednuti budete z kina odchazet velmi prijemne naladeni. Prvni pulka je velmi vtipna,druha se malinko vlece, nicmene nuti k zamysleni nad urcitymi vecmi, hodnotami. Pokud jste priznivci tohoto zanru, urcite doporucuji videt. ()

doogiemus

Začalo to nervami a nudou, lebo: ružovučké detstvo; "láska" na prvý pohľad; "šokujúce" zistenia typu - nič nie je jednoduché, vzťahy sú komplikované, ženy sú komplikovné, muži sú komplikovaní....klišé o nesmelom týpkovi, ktorý sa zaľúbi....a veď to poznáte. Prvá polovica filmu bola pre mňa dosť utrpením. No zrazu prišla druhá polovica, a veru to už bola iná káva. Vykreslenie hodnôt, uvedomenie si bohatstva, ktoré v živote mám, vďačnosť za vzácne osoby v blízkosti, prehodnotenie situácií v osobných bojoch. Proste ma to dostalo. A prišli mi na um aj vzácne pravdy, napr.: Galatským 6:10 - "A tak teda, dokiaľ máme čas, čiňme dobre všetkým,", alebo Efezským 5:16 - "Vykupujte čas, lebo dni sú zlé.", alebo Príslovia 25:11 - "Ako zlaté jablká na strieborných podnosoch je slovo povedané v pravý čas." Pre toto obohatenie dám tomu hviezdu naviac. ()

OnCal

Nezanedbatelnou roli ve filmu hraje skladba Il Mondo od italského zpěváka jménem Jimmy Fontana, kterého svět znal zejména jako autora hudby slavné písně Che sara, kterou v češtině nazpíval Pavel Novák. Přesně týden po premiéře Fontana zemřel ve věku nedožitých 79 let. Takže aniž by to tvůrci plánovali, má ve filmu krásný živý pomníček. ()

Welsiot

Velice příjemný film, který se nesnaží hrát na city nebo moralizovat. Doporučuji i pro (ne)milovníky romantického žánru, jako jsem já. 78% ()

cyberMythius

Ano, je tady sice preslazene dokonaly vztah hlavniho paru, o rodinych vztazich nemluve, cestovani v case mi obcas prislo hodne vynucene a x mist by se dalo vysekat... ale v konecnem dusledku je to prijemny film s prijemnymi herci, napad filmu taky neni k zahozeni a v par mistech to cloveka snad i donuti k zamysleni (a zenske ke sneni o princich na bilem koni...). Jako nastroj, jak si zavdecit polovicku vyberem filmu doporucuji 3,5/5 ()

TadashiCZ

Nesouhlasím s POMOem, že pokud jste spokojeni se svým životem, nic vám to neřekne. Jsem spokojený dost, ale tohle přes vlastně totální předvídatelnost a všechno je krásné. A donutí vás to se dojmout a zamyslet nad tím, jak žijete, i když si to užíváte. Jestli někde neztrácí jiní. Fakt povedené. ()

Lucka07

Emocionálně krásné, ale zbytečně dlouhé. Pěkná myšlenka a vhodně zvolené herecké obsazení vám zajistí příjemný filmový zážitek. ()

Paokara

Na Rachel se dívalo skvěle,zato na mladší verzi Borise Beckera už tak ne...jinak příběh vracení se časem už jsem viděl x-krát v lepším provedení,zde nic neuchvátilo a nepřekvapilo,proto lehce podprůměr-40%. ()

HMTD

Skvělí film, konec mne velmi dojímal, řeknu vám moc nechybělo a uronil jsem slzu. Navíc spousta myšlenek ohledně toho jak žít naplněný život. Cestování v čase mne k filmu dotáhlo, ale zdaleka nebylo tím jediným co mne na něm nadchlo. PS:Vážně jsem tak trochu doufal že osvětlí nad čím ten strýček přemýšlí. ()

gandie

Narozdíl od filmu, který pro mě zafungoval dokonale - nefunguje to cestovaní v čase :) Myslím, že po téhle projekci se najde málokdo, kdo si sám pro sebe nezkusí v tmavém místě zatnout pěsti. A o to přece ve filmu jde ne? ()

vykyn

Curtis je mistr romantické komedie a vždy je to vkusné a vtipné.Více méně se mi líbily všechny jeho filmy.Lásky Čas však řadím k těm méně povedeným.Né,že by zklamal,pořád je to obrovský nadprůměr v žánru,ale tak nějak mě to cestování časem nezaujalo.. ()

leopoldina

Je to romantika, sranda a neodolatelná touha mít také možnost vrátit se zpátky v čase a něco změnit či napravit. Víc než romantického aspektu jsem si všímala geniálních komických situací a mého oblíbeného anglického herce Billa Nighy. Ten prostě nezklamal. Konec se mi zdál trochu "udindaný", ale vcelku zase jeden dobrý film, jehož shlédnutí nebudete litovat. ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)