Júl 2010, Montreal, Kanada. Dvadsaťpäťročná nezamestnaná módna návrhárka Sophie Malaterreová trávi leto v meste a hľadá si prácu. Nemá žiadne plány, blízkych ani priateľov. Vďaka svojej známej Claire Marasovej sa ale dozvie o internetovej stránke switch.com, prostredníctvom ktorej si ľudia môžu na prázdniny vymeniť dom alebo byt s niekým hoci aj z druhého konca sveta. Sophie nutne potrebuje zmenu, a keďže nemá čo stratiť, rozhodne sa inzertnú službu vyskúšať. V ponuke z Francúzska nájde nádherný parížsky duplex s výhľadom na Eiffelovku a jeho majiteľka Bénédicte Serteauxová s výmenou súhlasí. Po prílete do Paríža je prvý deň v novom byte absolútne idylický, ale druhé ráno ju čaká kruté prebudenie. Polícia vylomí dvere a Sophie sa dozvie, že býva s bezhlavou mŕtvolou, ktorá leží vo vedľajšej miestnosti. Detektívovi Damienovi Forgeatovi nevie nijako dokázať, že nie je majiteľkou bytu Bénédicte Serteauxovou. Jej odtlačky prstov sú na vražednej zbrani a v pase majiteľky je Sophiina fotka. Zrejme si nevymenila len byt, ale aj identitu, a tým aj svoj životný osud! (TV JOJ)

WinnJets

Pár tradičních nelogičností by se samozřejmě našlo a pozastavil bych se i nad ztrátou fyzičky Erika Cantony, kterému hlavní hrdinka naprosto nepochopitelně několikrát pláchla i z bezvýchodných situací. Sir Alex by mu v MU za takovéhle fatální chyby zcela jistě dal co proto a tu fyzičku by si dohnal v osobním volnu...:) Nicméně, koukatelné to je a nudit se rozhodně nebudete. ()

Johnny.ARN

Jeden z tých lepších thrilerov, ktorý Vás núti premýšľať a nedá vydýchnuť. Akčná kamera fajn, prostredia poslabšie, herci B-čkový ale všetko to vyvažuje vskutku zaujímavý scenár a dynamický dej. 3 z 5 ()

Arkanoid

Francúzsky film, kde hlavným lákadlom sú kúpeľňové scény hlavnej postavy. No pod tou kopou klišé a nelogickostí sa našiel aj správny postup pri úteku, charizmatický komisár a pár naháňačiek. ()

Lisabellla

Nedá se říct, že by mne to vyloženě nebavilo, to ne, jisté kouzlo film měl, i když jsem občas měla pocit, že to vše tvůrci postavili na známém fotbalistovi. Líbilo se mi, jak vše bylo promyšlené do posledního detailu, co se mi ale nelíbilo - celé zpracování. Můžu znát teoreticky celou kámasůtru, ale když budu dřevo, na nikoho to dojem neudělá. A to je kámen úrazu. Ten nápad byl originální, vše dobře promyšleno, ale herci nesympatičtí, nepřesvědčiví a Fréderic je prostě dřevo. ()

mosnak

Průměrná zamotaná kriminálka z Francie. Jako plus bych označil Erica Cantonu, který herecky docela překvapil :-) a hlavní hrdinku, která sice trochu přehrávala, ale na druho stranu měla nekonečnou touhu ukazovat před kamerou svá prsa :-) je to snad nejčistotnější uprchlík před zákonem co jsem kdy viděl. Pokaždé když měla možnost tak... hotel - koupelna - prsa - a znova utěk :-) někdy to byla docela prdel :-) 50% ()

poet

Také bečkove krimi pri ktorom vam ani tak nevadí tých 5 reklam v TV :) Vymeniť si byt s niekým koho vobec nestretnem tak to je namet za sto bodov ale treba oceniť výkon hlavnej postavy ktorá do toho dala ozaj všetko. Aj svoje kozy :) ()

nessbeal

Francuzi to vedia. Nie je to take dobre ako Point Blanc alebo nejaky iny podobny namet, ale treba uznat behat vedia. Ked som sa zahladel do detailov, tak slecna, ktora utekala bola bud extremne chytra alebo ozaj to uz robila. Vziat mobily, zbran, plast, nechat priputat policajta o zubarske kreslo, a hlavne co je zamknut za sebou ordinaciu a pistolou zalomit kluc je ozaj chytre. Kazdopadne to nie je strata casu. ()

Katcat

Tak 3 a půl, ale to proto, že mám slabost pro francouzské filmy... Jsou tam ale nějaké logické chyby. Vcelku průměrný, ale i přesto napínavý thriller...)) Místo uklízení je to ještě lepší. ()

Black-star

Rozhodně nepříjemná událost, ale aby se z takové mladé paní stala jen návalem adrenalinu vojanda ve stylu JASONa BOURNa? Tak to vám nežeru. Ale jinak relativně povedený snímek, nadupaný akcí a zvraty. Takže ve své podstatě to není tak zlé... oddychovka - možno vidět vícekrát svých 60% si právem zaslouží ()

Bezda22

Tohle mě bavilo. Napínavý, sympatický herci. Po dlouhý době fakt napínavá kriminálka bez hvězdného obsazení. A nikdy bych nečekal, že Eric Cantona bude herec na takový úrovni. Mě se to líbilo. ()

Zombiepod

Takto skvelú a svižnú kriminálku dnes vedia točiť len francúzi. Nebyť obrovských dier v zápletke (najmä v prvej polovici) a prehnane rýchleho spádu na záver, bez okolkov by som dal aj 5*. Mimo toho výborne natočená a zaujímavá jazda. ()

TommyDiamond

Příběh vůbec nezačal špatně. Líbila se mi představa o cestování za pomocí stránek switch.com. Bylo ale jasné, že pro Sophii to nebude rozhodně dovolená jakou si přála…. Vadilo mi, že všechno ve filmu bylo tak složitě naplánováno (dalo by se říct, že to naplánovala její nevlastní sestra) a nakonec to celé vyplynulo doslova tuctově. A to, že policisté postupovali amatérsky a patolog nepoznal, že tělo bylo už zmražené? Nebo, že ta brutální vražda byla provedena keramickým nožem? Všechno tohle filmu sráží body. Nepomohlo ani charisma Erica Cantony po kterém ženy ve Francii šílí. Ovšem zde tisíc kilometrů východně už tato vlastnost neplatí. Jediná scéna, která mě nadnášela alespoň trochu ze židle, tak byl Sophiin nekonečný útěk spletí uliček a zahrad... Podtrženo sečteno, dvě hvězdy.... ()

windows

Rudý ďábel Eric Cantona si zanechal svůj šarm, respekt a charakter. Jako herec uspěl. Koneckonců fotbalisté jsou jako herci :-). Milé překvapení. ()

jafuska

Klasický kriminální příběh z Francie, nic nového, co by mě mělo nějak nadchnout, nemám prostě ráda francouzské filmy, přijdou mě nelogické, divně natočené, a tady se to jen potvrdilo, možná bych i hodnotila i níž, ale jako drama, který je od začátku do konce se zajímavým námětem, budiž, ale není to film, který mě druhý den utkví v hlavě, ()

dragosta

Jako nebylo to špatné. Hrdinka by teda z fleku mohla dělat tajnýho agenta se super bojovýma schopnostma...kdo by to byl do ní na začátku řekl,že..? Co v mých očích ale strhává body je příčina toho všeho, co se děje a že je naprosto nereálné, aby to "zloduch" řešil takhle a vystavoval se tak zbytečnému nebezpečí..Pravda, bez toho bychom se neměli těch 99 minut na co dívat..=oD Takže 3 a kousek* ()

jprmusic

Typická francouzská ....... srágora! Hlavní hrdinka je křehká kanaďanka, z které se ze dne na den stane ...... James Bond. Fotbalista snažící se předstírat herectví. Každá postava, kterou hlavní hrdinka potká, je zapojená do spiknutí proti ní. Kristova noho ...... ()