Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

Wardan

Hodně výživný, skvěle napsaný a inteligentní thriller. Na začátku mě to přišlo dost pomalé, ale po chvíli nastane zvrat a film se dostal do hodně luxusních otáček. A co je hlavní - je to absolutně úžasný herecký koncert Rooney Mary a Juda Lawa. Za mě nejlepší Soderbergh od Dannyho Parťáků. ()

KOZEL84

Tak z tohodle sem úplně na prášky a snad ještě začnu mít Soderbergha rád.Na překombinovanost (stejně skvělého) scénáře kašlu když je to tak hezky mrazivé (výborná hudba) a hlavně holky hrajou jak o život (obě ale Zeta -Jones je tu asi nejlepší co sem ji kdy viděl).Nejlepší film co sem tak viděl v poslední době. ()

Fifer

Thriller se rozjížděl značně slibně, aby skončil strašně vykonstruovaně, neuvěřitelně a navíc podle klasické dramatické šablony. Od Soderbergha jsem čekal víc. ()

zahadum

Od začiatku správne tajomný..paranoický thriller kde nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá....dôležitý je fakt,že film je aj neobyčajne inteligentný a dokonale herecky obsadený. ()

frolish

V prvej polovici miestami trochu zdlhave a ukecane, v zavere naopak zrychlene a mozno presytene informaciami, ale inak velka spokojnost. Vyborni Law a Mara, zaujimava zapletka z netradicneho prostredia, ktora ma nutila premyslat. ()

Košoun

Trochu něco jiného než jsem očekával, ale možná v dobrém. Velice dobrý scénář, po pomalejší první polovině přichází to pořádné drama a odhalování jiné perspektivy příběhu, což mám rád. Vyvrcholení je pak ve dvou fázích: první výtečné, druhé již trochu zbytečné, natahované a s nejistou motivací (posledních cca 5 minut). Natočeno to je taky velice řemeslně dobře, ale chladně. Scházely mi tam emoce - Jude Law je dobrý herec, ale upřímně mi bylo jedno, jestli přichází o celý život. Rooney Mara je nesympatická už od pohledu, takže jediná moje záchrana byla Catherine Zeta. Channing Tatum by se asi měl spíš svlékat nebo zachraňovat Bílý dům, než hrát v intelektuálním dramatu. Možná lepší casting, výraznější hudba, dynamičtější vyprávění, by z toho pro mě udělalo lepší film. Mezi 3* a 4*, ale v kontextu současné americké tvorby díky bohu za ty dary, takže 4*. ()

Matli

Člověk si na začátku říká, že je to docela nuda, ale během vteřiny se náhled na film úplně změní a film se začíná pomalu a hodně zajímavě rozjíždět. Zásadní zvrat je určitě super, jen mi přišel moc narychlo prozrazenej, klidně bych se nechal déle houpat a víc o tom přemýšlel. Jude Law byl výbornej a malé plus dávám líbačce mezi Catherine a Rooney :-) 83% ()

edie sedgwic

Film, ktory sa tazkopadne rozbieha, o to rychlejsi spad vsak nabera v druhej polovici. Nie tak celkom suhlasim s velmi rozsirenou strategiou obsadit do hlavnych uloh same hviezdy, lebo by si to obcas pytalo naozaj neopozerane a svieze tvare. ()

Wawer

Pokud jde o koncepci, film je budován velice rafinovaně, několikrát velice nenásilně změní žánr. Mimo to mi nepřijdou Vedlejší efekty nijak výjimečné. Tím nechci říct, že by film nedokázal překvapit (opakovaně), ale nedokázal mě ani ohromit. Možná, že druhá projekce v ne příliš blízké budoucnosti můj názor změní. Zatím 3* ()

Narciska odpad!

Úplná ztráta času, vývoj filmu, to, čemu říkají psychologie, předvídatelné rozuzlení s absurdními konotacemi, to všechno, no, ani nestojí za komentář. ()

Brousitch

"Nejhorší vedlejší účinek herectví je pro mě asi celý ten byznys. Přál bych si, abychom mohli natáčet filmy jen tak pro radost, jenomže existuje ta finanční stránka věci, která vám občas trochu zkazí náladu a vezme vítr z plachet. Rád bych byl svobodnej a volnej, ale v jednu chvíli se stejně musíte rozhodovat na základě peněz a občas mi prostě přijde, že je to tak trochu hnus." - Channing Tatum ()

Majkak

Atmosférou a pojetím až moc připomíná Prvotní strach, takže zbývala otázka proč. Přesto slušně zvládnutý thriller. Rooney Mara je tak krásně přesvědčivá, snová panenka, o které není možné pochybovat. Akorát logika scénáře se ke konci nějak zadrhla. Jako když závodní kůň skvěle odcválá dostih a ke konci ho chytne kulhavka. Tak nějak je to i s logikou závěru. ()

Matthew01

Rooney Mara zraje jak víno. Její role jsou čim dál lepší. Nutno ale podotknout, že v tomto snímku velmi zdatně sekunduje Jude Law, který postupně na sebe strhává čim dál víc pozornosti. Kde přes přetvářky a intriky rozpoutává duel, kdo z koho. A že se využívají všechny zbraně, včetně podpásovek. K samotnému filmu: film si připraví jeden zásadní zvrat, který vystřelí hodnocení z průměru do nadprůměru, takže je se na co těšit. Nicméně má to i své mouchy a posledních 15min se hodně stříhá a chybí tomu kontinuita, na kterou si 3/4 snímku zvykáme a kterou alespoň já, očekával i na konci. Dalších 10min by filmu slušelo. 80% ()

owwidius

Vyyyborny, napinavy a premysleny thriller so super hercami, teda u mna hlavne Jude Law. K tomu jedna brutaalne prekvapiva scena, kde som teda ostal riadne shocknuty. Vlastne az rozmyslam, ze preco nedat 5. Na zaciatku som teda vobec netusil o com film bude, ale v prvej polke som tak nejak cakal, ze to bude maaalinko z ineho kuska zobrane (menej fikcie). Ale v kazdom pripade, velmi kvalitny filmik [#44/2013] ()

Fridecka

Nic není tím čím se zdá být! Soderberghovi se podařil vytvořit pozoruhodný mix několika žánrů velmi chytrým způsobem. Dokonce se vás odváží vodit " nějakou " část filmu za nos. Nejdříve si bere na mušku farmaceutický byznys spolu s psychiatry, ale poté nabírá směr psychodramatu i thrilleru v jednom. Výběr Rooney Mara do jedné z hlavních rolí byl skvělý tah, jelikož právě její výkon ovlivňuje velmi uvěřitelné nečekané zvraty v ději. Jen je škoda, že první shlédnutí je to nejlepší, jen napoprvé se rádi necháte klamat měnícím se vyústěním příběhu a napodruhé to už prostě nejde. Konec je sice málo uvěřitelný, ale nic to filmu neubírá na promyšlenosti a vyjímečnosti, která si přímo žádá shlédnutí v kině. ()

agassi68

Klasický oj....vací trojuholník. Najprv ja teba, potom ona teba a nakoniec on obe. Nič prekvapujúce ani nové. Spracované na úrovni, no od Soderbergha čakám / ešte stále/ viac. A to musíte prežiť nudnú prvú polovicu.. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz