Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

Mishqo

Troška romantiky, troška ostrovtipu, veľa prehľadnej akcie. Vysoko dynamická, inteligentná a originálna sci-fi lahôdka. Nádherný vizuál, super hudba, a výborní herci. Čím je Tom Cruise starší, tým ho mám radšej. A Emily Blunt bude vždy super. 90% ()

Slider

Tučný náklad bombastickej akcie a humoru podčiarknutý bezchybnou réžiou a dokonalým castingom. Perfektný scenár udržuje neustále pozornosť v očakávaní, čo sa stane pri ďalšom a ďalšom reštarte. Prekvapivý, ale o to sympatickejší adept na blockbuster roka a jeden z najlepších akčných sci-fi minimálne tohoto milénia. ()

VasaX

Hrana zítřka je tak trochu na hraně. Pro někoho je to skvělé a v kontextu sci-fi i inovativní dílo, parádně našláplé a svěží jen s několika málo kazy, které v tom nadšení ani nestojí za zmínku. Pro jiné je to vykrádačka konceptů asi z deseti jiných sci-fi (a i jiných žánrů). Já na to říkám - je to frajeřina, vykrást tolik nápadů jinde a udělat z toho jediný dlouhý, konzistentní a koherentní film. U mě to fungovalo na plné čáře, jen tedy ten konec trošku zaskřípal a místy jsem dostával flashbacky z nedotknutelné Hvězdné pěchoty (ač Hrana se na rozdíl od Pěchoty bere poměrně vážně a absentuje určitou míru satiry...). Ve vlně tohoto entuziasmu ze skvělého sci-fi akčního zážitku raději skončím hodnocením na plném počtu, než se začnu rýpat a zážitek si kazit. Edge of tomorrow je povinnost pro každého správného sci-fi fanouška (a v 3D - paráda). ()

Trustme

Na hraně zítřka bohužel není Na Hromnice o den více, Hvězdná pěchota, Zachraňte vojína Ryana, Zdrojový kód, Vetřelci, Matrix a ani Jak utopit doktora Mráčka... Mým celoživotním snem je spatřit promyšlený filmový sci-fi epos, kde lidstvo vedené charismatickými hrdiny v bitevních exoskeletonech povede apokalyptickou bitvu s mimozemskou civilizací z které půjde hrůza. A nechci to od Japonců. Edge of Tomorrow se měl mé vizi přiblížit, co možná nejblíže, bohužel režisér se sice pokusil vytvořit něco, co by mohlo mít tuto charakteristiku, ale více se přiklonil k "filmu s Tomem Cruisem". Tom ve většině záběrů pokukuje svým šibalským/klukovským kukučem a naznačuje: sledujete sci-fíčko pro mládež, ale nebojte, já vám sem dám tu romantiku, hereckou dramatiku a pohodový film, kde poněkolikáté pokořím nějakého toho emzáka, protože miluju sci-(fi)entology movies. Doug Liman patří k vynikajícím akčním mistrům a válečná vřava invaze je ve 3D verzi mimořádný zážitek, ale osnova a časová smyčka tlačí film spíš k úsměvným hrátkám, kterak se z vojáka stane supervoják, který ví předem kolik prstů máte schovaných za zády a že si svou recovery story se seržantkou Ritou nechá jen pro sebe. ()

Hennesy

Čo na to povedať? Lepšie ako trailer, horšie ako takmer 90% hodnotenie od csfd-ákov. Nepredali mi nápad, nepredali mi postavy, nebál som sa čo s nimi bude, necítil som ohrozenie a blížiacu sa apokalypsu. Ale schuti sme si zastrieľali, aj sme sa pousmiali, aj nám to už vyfučalo z hlavy...ďalší, prosím:) ()

Aven

No jo, Cruise si prostě umí vybírat filmy, který mu sednou, co dodat. Tak vypiplaný blockbuster tu už dlouho nebyl. ()

Blue.Poison

Začátek zábavný, originální, vtipný a hlavně plný scén s ponižováním jinak všeznalého a všeumělého Cruise. Tenhle dojem naplnění z předčení očekávání vydrží tak do druhé třetiny. Ke konci už to dost skřípe klišovitostí, scény se opakují, vrší se akce přes akci a modlíte se, kdy padne finální úder, či výstřel. ()

LeG!oN

Po dlouhé době naopak po druhé projekci přidávám na hodnocení či spíš v žargonu tohoto fláku, na hodnosti. Ten scénář je na dnešní dobu v rámci žánru opravdu chytrý a nesmírně chytlavý a umožnil mi zážitek, jako se to naposledy povedlo snad jen Abramsovi v prvním Star Treku. V obou případech jsem měl totiž vyloženě blažený pocit během celé projekce. Já prostě obdivuji, když někdo dovede zrežírovat film s takovou ladností a elegancí, kdy jako celku není opravdu moc co vytknout. Jednoduše řečeno, film absolutně postrádá klasické neduhy tohoto žánru, není zde hluché místo a akce přitom nezačne nudit, xkrát ohraná klišé zde nepůsobí jako xkrát ohraná klišé. Díky tedy Tomovi a Dougovi za zpřostředkování žánrové extáze i v roce 2014, díky vám a celému štábu vím, že tenhle žánr ještě není jen popcorn pro děti facebooku. A to se nezmiňuji o rafinovaných inspiracích u Aliens, viď Hudsone :). ()

JohnSmith

No upřímně, je to určitě nejlepší emzáckej nářez za posledních několik let. Má to rychlý spád, je to zajímavý, vtipný a hlavně perfektně natočený. No dobře, ten konec trochu skřípal,ale jinak není co vytknout. ()

Timak

Tak tohle nemá chybu. Hltal jsem to jedním dechem. Tohle má naprosto všechno. Dokonce jsem se nečekaně nasmál do sytosti. Prostě super film se super herci. Dám si to ještě jednou :) ()

L_Johnny

Vynikající, nemám slov. Doporučuji nečíst obsah filmu, po shlédnutí filmu jsem opravdu rád, že jsem ho nečetl, jinač by to byl poloviční zážitek,. Obsah prozrazuje právě ten wtf moment, který ve filmu nastane., což je dost škoda. Každopádně pro mne teda sci-fi jak má být. Originální myšlenka, Cruise clasicky zahrál na výbornou. Sci-fi mu holt jdou :) ()

Eleanor05

Opakování - matka moudrosti a v tomhle případě i zdroj celé zábavy. Jen tvůrci mohli tu poslední půlhodinku udělat trochu míň předvídatelně. Ale na blockbuster furt dobrý... ;-) ()

VanTom

Výborné akční sci-fi (v první polovině možná lepší než výborné), naléhavé, přesto docela vtipné, se sympatickou ústřední dvojkou. Tempo však neudrží a také se zamotá do sítě nelogičností (např. proč výpravu nepodnikli hned po setkání, tu efektní pláž by se pak vůbec nemuseli učit a dennodenně opakovat; samozřejmě obligátní happy end). Jenže to bychom pak přišli o mnoho dechberoucí, bezchybně realizované akce, takže těžko si vybrat… ()

Emerelle

Prostě mě to nebavilo, vyloženě jsem se nudila, přišlo mi to jako Zdrojový kód a Skyline v jednom. Nevím proč ani Cruise mi tam neseděl. Prostě vyloženě filmové zklamání. ()

Vodou odpad!

Vlastně je to velmi zábavný film, ale základní myšlenka(nemyslím tím strukturu - smyčku - s kterou pracuje film) je úplně debilní. Je to něco, co kdysi zasel Tarantino a divákům už to nepřijde ničím zvláštní. Smrt, která by i v akčním filmu měla divákovi připadat alespoň trochu nepříjemná, je zde atrakcí, která přivádí diváka k zkreslování všech nezbytných hodnot. A film, působením střihu a sci-fi kouzel, vás navádí k domněnce, že je to celé chytře promyšlené a ještě k tomu "odpočinkové". ()

Sany33

Pomaly som strácal nádej, že v tomto roku sa moje zmysli dočkajú plnokrvného, kvalitného scifi. Ale dočkal som sa! Ďakujem za to Liamanovi a celému jeho teamu. Čo by som k filmu povedal? Ide o vizuálne orgie, killovanie emzákov a toľko krát v scifi filmoch omielaný zlom časového horizontu. Tom Cruise sa vracia každý deň zas na začiatok, kým nenájde spôsob ako zachrániť svet. Nie zrovna najjednoduchší motív ale v konečnom zúčtovaní to všetko funguje. Ja som nebol prilepený k stoličke ja som k nej bol normálne pritavený. Efektová smršť to je to čo na dnešného diváka platí. Emily som nikdy predtým nevidel v tak asexuálnej úlohe ale zahrala to aj tak perfektne. Sčítané podtrhnuté fullhouse. 90% ()

pravdovravny

Príbeh skvelý, efekty skvelé, Tom a Emily = skvelé. Prečo teda len tri? Nebudem klamať, veľmi preceňovaný film. Nadpriemerné scifi/akčné dielo. Ale 87%?! to nie.... Celosvetovo vo chvíli keď píšem tento koment má tento film 8.0. ()

nevermore

Tomík je poslední dobou čím dál lepší... Na Hraně zítřka oceňuju zejména absenci nějakého srdceryvného patosu ale oceňuju i docela povedené gagy. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)