Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

Flego

Tento film má viacero devíz, ktoré ho robia výnimočným. V prvom rade je to tradičné akčné sci-fi, kde sú pastvou pre oči boje ľudí v kovových oblekoch s mimozemšťanmi, potom koncept časovej slučky a napokon vkusný humor. Kombinácia všetkých parametrov a štruktúra príbehu, podporená dynamikou rozprávania, posúva Limanov film do najvyššieho levelu. Tom Cruise je vo svojom živle a "kovová mrcha" Emily Blunt je najlepšou voľbou, aká mohla byť. ()

Pejpr

Zjišťuju, že poslední dobou začínám bejt vyloženě alergickej na špatně provedený konce. Na hraně zítřka je toho zářným příkladem, tentokrát se však nejedná zas o takový průšvih, protože tento negativní (v podstatě jediný) aspekt přebila především nápaditá, originální a zároveň vtipná (!!!) myšlenka. A těší mě, že se ji povedlo dobře propracovat, protože se to klidně mohlo zvrtnout v ukrutnej propadák. A na závěr malý spoiler k zamyšlení. Jak ta Olověná mrcha poznala, že tehdá ztratila moc restartovat den? ;) ()

virus10

Jediná větší slabina filmu je konec. Proč to za každou cenu musí skončit šťastně?? Kvůli debilnímu Happy endu to nedává smysl, přitom stačilo nechat postavy Cruise a Blunt mrtvé. 4-5*. ()

honajz

Film šlape, jak má. Téma opakování dne není nové, vysvětlení zde však na rozdíl od jiných filmů najdeme, a dokonce to tak nějak dává smysl. Vadí mi zdlouhavý a zbytečně vojácký úvod, jindy je zkratkou řečeno více než opakováním scén. Ale drží to napětí, triky jsou slušné, nechybí vtip, což je velmi podstatné, a to dokonce černý humor, a tak člověk nesleduje možné logické nesmysly nebo závěrečné supermanství hlavních hrdinů či vojácké obětování vedlejších postav. Jen si nejsem jistý, jestli si jej dobrovolně někdy sám znovu pustím, nebo raději počkám na televizní uvedení. ()

Roman.Ticka

Mnoho humbuku pro nic, jsem podobně v rozpacích jak kdysi u hojně proklamovaného Počátku, asi proto, že je zde podobnost čistě nenáhodná. Ještě z filmu cítím šmrcnutí Transformersy, Total Recallem a podobně šlehači prošpikovanou Válkou světů. Podobnosti čistě podobné by se našly v lecjaké scifárně, což není na škodu, ale bohužel už nepřekvapí, nepotěší. Bylo tu holt srandy něco málo zkraje, občas během restartu, ale jinak se díky úporné snaze napojit se novou linkou na starou ztratil humanismus, přestože se celou dobu zachraňovalo až se ze všech kouřilo. V druhé polovině už mě to fakt nudilo a navíc mi bylo upřímně jedno, co bude, až se Tom znovu probudí včera, zítra, pozítří... Další z nabubřelých blockbusterů, co mi nic nedal, nic nevzal a už o něm vlastně nevím, stejně jako nevím co napsat, tak píšu slátaniny o ničem. ()

HellFire

Guilty pleasure. Film, který má dobrý nápad využitý téměř na maximum. Hrátky s časem většinou nedopadají dobře, jak mi potvrdila nedávná projekce X-Men: Days of Future Past. Edge of Tomorrow se naštěstí povedlo nezabřednou do smyčky, což je obdivuhodné, vzhledem k faktu, že koncepce filmu je o neustálém opakování. Začátek jsem si strašně užíval díky Cruisovy a jeho hrátkám s oddílem a pak jsem se kochal Emily Blunt :). CG se povedlo naprosto dokonale, konečně film, kde jsem neměl pocit, že sleduji něco umělého a design mimozemšťanů je také na jedničku. Nejvíce mě ale překvapil Doug Liman, od kterého jsem po otřesném Jumperovi a Mr and Ms Smith nečekal nic dobrého. Ještě že se mu tohle povedlo, jinak by Hollywood do originálních nápadů a nezajetých značek už snad prachy nenasypal. ()

poz3n

V dnešní době plné všech sci-fi akčních drsňáren je moc fajn narazit na něco, co je natočené s citem, vtipem a hlavně se schopností udržet se v mezích smysluplné podívané. Anebo se prostě jen stačí dvě hodiny koukat na paní Emílii. 7/10 ()

BMW12

Tento snímek jsem zhlédnul 2x zasebou. Po prvním zhlédnutí jsem totiž nevěděl, jestli tomu dát 4 nebo 5 hvězdiček. Po druhém shlédnutí zůstávám u 4,5. Zde na čsfd to znamená 5 hvězd, film mě totiž i podruhé velice bavil. Příběh je zajímavý, leč samotný nápad je tak trošku okopírovaný, protože jsme to už mohli vidět v mnoha seriálech, že člověk prožívá ten samý den pořád dokola. Tady tvůrci vzali ten nápad a hodili ho do filmu. A ono jim to vyšlo. Byla to skvělá podívaná, efekty a akce perfektní. Velikým plusem je herecké obsazení, kdy Tom Cruise a Emily Blunt předvedli skvělé výkony, jako ostatně vždy. Zvlášť pro Emily to byla první takováto akční role ve sci-fi snímku a vedla si skvěle. Co se týče mimozemšťanů, mohli si s nimi trošku více pohrát, vymyslet nějaký lepší vzhled, ale tak to jen taková drobnost. A samozřejmě ten konec, nejsem si jistý jak to teda nakonec dopadlo, nebo spíše jak je možné, že to takhle dopadlo. Musím se někoho pozeptat, aby mi to vysvětlil :-) ()

rikitiki

Tom Cruise jako důstojník, který válčí maximálně tak od stolu a s klávesnicí, přehrává jako šílenec. Když se dostane do ostré akce, tak své herecké pitvoření za hranou karikatury utlumí/nebo se to v zběsilých přestřelkách a honičkách ztratí. Příběh je poněkud staromódního střihu, ale souboje s mimozemšťany, kteří vypadají jako rozzuřené obří mopy (dobře=jsou absolutně nelidští, nedá se jim za žádných okolností fandit), mají neskutečný spád. Stejně jako opakování jednoho dne stále dokola, což by snadno mohlo působit únavně, si vždy najde jiný úhel pohledu nebo jinou část dne, která se nám poodhalí. Tím pádem příběh neztrácí na zajímavosti. Spolu s hrdinou vždy víme o něco víc, jsme moudřejší a můžeme jít dál. SHRNUTÍ: Kdybych tak mohla některé dny prožít znovu, s vědomím, jak mé tehdejší rozhodnutí dopadlo. ()

Ivoshek

Něco jako film o syslovi, akorát s kupicí akčních scén, ultra-macho oblekama, superzbraněma a taky hrozně mrštnýma chobotnicema z vesmíru. Nemá smysl o tom nějak dramaticky dumat, je to akčňák s trikama a Tomem Krujzem, nicméně povedenej, nadupanej a místama i docela vtipnej. Znovu na to koukat asi nebudu, nicméně pobavilo. ovšem aktuální hodnocení v červnu 2014, který říká, že tohle je 52. nejlepší film všech dob... no to asi není. ()

anderson

Filmom s Tomom Cruiseom sa vyhýbam ako čert krížu, ale predstava sci-fi HROMNÍC otupila moju ostražitosť a tak som sa odhodlal na sledovanie. Cruiseovo neherectvo sa prekvapivo prežiť dalo, dokonca aj Bluntová - z akýchsi nepochopiteľných príčin označovaná za krásku - iritovala len minimálne. Ale ten scenár ... to bolo naozaj "dielo". Ostáva iba veriť, že knižná predloha až tak úbohá nie je. Nakoniec aspoň za 3. Lebo nuda to chvalabohu nebola. (10.7.2015) ()

Janek

Co by s tím provedl Verhoven? PG15 by tomu možná prospělo, mohlo to být temnější. Přesto velmi zábavné a s hlavou(!). 80% ()

Xeelee

Kurva, jo! Ti co mě znaj ví, jakou averzi mám k většině americkejch blockbusterů. No a jednou za tři sta let někdo natočí film jako Na hraně zítřka. Inteligentní a dobře zahraný scífko, překvapivě se skvělým Cruisem, kterej vážně nepatří k mým oblíbeným hercům. Film má podle mě jen jedinou vadu na kráse a není to závěr, na kterej po projekci několik lidí dost hlasitě nadávalo. Spíš mi šlo o uvěřitelnost scén, který tomu těsně předcházely. Jinak to je po všech stránkách skvost a už si brousím zuby na knižní předlohu. ()

AlfaNumerO

Na podrobnější komentář si budete muset počkat na druhé zhlédnutí, to ovšem nebude trvat dlouho :) EDIT: Tak a po 11 letech přidávám detailnější komentář. Super. 89% ()

ReneeS

Tak to dopadne, když se Na hromnice o den více potká se vzdálenými bratranci emzáků z Enderovy hry (kteří se víc než hmyzu podobají divným chapadlovitým věcem z Matrixu), nacpe se do toho Cruise a blondýna, které jsem ten její drsný kukuč nevěřila ani minutu (ale kdo by ji odolal) Když budu předstírat, že posledních pár minut se rozhodně nestalo, tak z toho výjde něco, pro co prostě musím mít slabost.Po druhém shlédnutí mám pocit, že vtipné scény byly ještě vtipnější a poslední scéna ještě blbější. ()

claudel

Po dvou výtečných filmových zážitcích na turnovském filmovém maratonu nastal strmý pád do propasti nudy, hlouposti a zmaru. Tom Cruise je řadu let v mojí TOP 5, ale patří do ní hlavně díky Vanilkovému nebi, Eyes Wide Shut či Narozen 4. července. Zjišťuji, že si asi musím v jeho podání odpustit žánr sci-fi, protože po příšerné Válce světů mě zklamalo i ze všech stran opěvované Na hraně zítřka. Co to mělo do prdele být? Pokus o pseudofilozofickou sci-fi využívající efektu časové smyčky? Když se to v čase vrátilo potřetí, toužebně jsem vyhlížel konec, do něhož jsem to zdárně vydržel. Pro mě největší nepříjemné překvapení tohoto roku. Co já jsem k tomu přečetl oslavných recenzí. Děkuji, ne. Tome, raději rychle vyrukuj s Mission: Impossible 5. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)