Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

espana

No po vcerejsim zazitku z kina teda musim rict. Po delsi dobe fakt uzasny film. Cruise si vybral opet vyborne spolecne s puvabnou Emily Blunt, ktera tomu dodavala to prave kouzlo. Hned po prvni minute, jsem kaslal na ty nepohodlne kresla ve kterem jsem sedel. A uzival si film. Rozhodne muzu jen doporucit, fakt pecka. ;-) ()

kjakob

Akcí nabité sci-fi, které umně střídá žánrové škatulky a umí vykouzlit i úsměv na tváři. Moc dobře jsem se bavil a přesně takhle si představuju naplnění konceptu zábavného a inteligentního blockbusteru. ()

Aargh

Neúspěšně se snažím přijít na jedinou věc, která v tom filmu nefunguje. Tohle je akční pecka, která může směle konkurovat těm nejlepší kouskům v žánru - nebál bych se srovnání s Hvězdnou pěchotou nebo Vetřelci. ()

eye candy

Nezajímavé a ploché ústřední postavy mohou za to, že jsem se do děje příliš neponořil a z kina jsem odcházel celkem zklamaný, zvláště proto, že hodně lidí tenhle film vychvalovalo až na oběžnou dráhu. Také jsem se rozhodl, že už nebudu chodit na filmy v 3d. Nezdá se mi, že by mě ta jedna dimenze navíc nějak extra stimulovala, spíš naopak. Film samotný, se mi líbil asi tak první třetinu, hlavně komedální stránka (dialog na začátku) a akce při prvním vylodění. Pak už jsem se docela nudil a uvažoval nad tím, jaké obrovské možnosti tvůrci promrhali a jak se čím dál intenzivněji začíná vařit z vody. A posledních pár minut, bylo vyloženě otravných. ()

ing.Frosty

Hodně velká pecka. Když nepočítám Vlka z Wall Street, tak takhle nadšený jsem z kina neodcházel už roky. Po úvodní 20minutovce Liman zadupne pedál do podlahy a neubere z něj až do konce. Střídá hodně vtipné i hodně emotivní momenty se skvělou akcí, která mi přišla jako parádní třešnička na dortu, protože snímek na ní nezakládá. Základním kamenem je ústřední duo, které film ještě více táhne kupředu. Jediná vada na kráse je ten přiblblý hollywoodský konec. Kdyby film skončil o 3 minuty dříve, byl by ještě působivější. ()

Laerry

Vtipná komedie alá "Na hromnice o den více" akorát ve stylu akční videohry, kde můžete stejný level hrát neustále dokola, než konečně přestanete umírat a level úspěšně dokončíte. ()

Mr.Ripley

Nesmyslně vyhypovaná pohádka s nijak zvlášť originálním a poutavým příběhem. Ovšem Emily Blunt! Do akční žánrovky s ní a to ihned, prosím! ()

filmmovier

Fakt hustě dobrá sci-fi. Je celkem zajímavé, že tři výborné sci-fi filmy, které jsem v poslední době viděl, byly dva s tímhle malým scientologem. Toma Cruise mám opravdu v oblibě čím dál víc. Pokud bych měl srovnat Nevědomí a Na hraně zítřka, tak první má nádherný vizuál a povedený příběh, ale Na hraně zítřka má děj ještě lepší, takže těsně vede tohle, byť jen o malinký kousek. Rychlé tempo, slušní herci, výborní záporáci a přiznejme si to, neoriginální zápletka, ovšem dotažená k dokonalosti. Tenhle film všechno má a využívá to na maximum, společně s parádní hudbou. Mimiky zbožňuju a to věčné opakování toho jednoho dne taky, pro zápletky stojící na časové smyčce mám prostě slabost a tady to funguje jako málokde, scénář je fakt cool. Herci překvapili, Tom Cruise je dobrej jako všude jinde z poslední doby (i když jsem s ním toho moc neviděl) a jako sci-fi je to jedna z těch nejlepších věcí, jaké jsem za poslední dobu viděl, takže za mě rozhodně spokojenost. Vlastně si nemám nač stěžovat, ale tempo na některých místech přece jen mírně kolísá a na pět to prostě nedá, ať se snažím jak chci. Rozhodně ale nejsem zklamaný, i když to mohlo být lepší, dám 80%. ()

Cedr

Je fajn když to klapne a podaří se natočit nehloupý blockbuster, který si na nic nehraje a soustředí se jen na to aby bavil. Edge of Tomorrow má téměř vše co akční sci-fi klasiky ala Hvězdná Pěchota či Total Recall. Chybí jen důležitá třešnička na dortu v podobě nějaké nezapomenutelné fuck yeah scény. Vzhledem k prachmizerné prozatímní konkurenci sci-fi filmů 21. století to ale na špičku žánru stačí. ()

chelseaman22

Tak tady někdo vokopčil Zdrojový kód! A želbohu je to natočeno sic kvalitně, ale sterilně a děsivě nudně. Jake Gyllenhaal ti nartrhl prdel, mormone! 74% Celosvětový výdělek k 14. 9. 2014: $369,206,256, což je 2,07 násobek budgetu ()

Khumbac

Škoda, že si již filmaři zvykli standartně používat tmavé scény na dokreslení fantazie. A také je škoda toho přeakčněného konce. Hobit Tomáš se zdá, má stále formu, dobře jemu, pánu bohatému. Bilancuje to trochu ke spodní hranici čtyř hvězd... ()

Kulik.Z

Opět směska filmů Avatara a Transformerů... Nechápu, jak se Vám to může líbil, ale je to každého věc :) Chtěl jsem dát ***, ale trochu tu hranu zachránil John Newman, takže ****! ()

Motinski

Najinteligentnejší blockbuster posledných rokov. Brutálne efekty a skvelá akcia. Hned ako Tom Cruise zistí čo sa vlastne deje tak film chytá dynamický nádych, nonstop rýchle scény, stále zaujímavejšie než tie predtým a nestíhate ani rozmýšľať nad tým či sú tu vôbec nejaké chyby. Najväčšie prekvapenie roku 2014. Skvelá jazda od začiatku do konca. ()

Doudis19

Je to jeden z těch filmů, kdy člověk nepočítá s příliš vysokou filmovou kvalitou, ale v koutku své sci-fi milující duše doufá v něco vyjimečného. Jaké je pak nadšení (až lehká eufórie), když po shlédnutí je jasné, že takhle zábavné akční sci-fi tu nebylo od prvního Matrixu. Senzační film, kde si vše dokonale sedne a funguje s naprostou lehkostí. A to stejně ve chvílích kdy na plátně poletují chobotničky z vesmíru nebo Tom Cruise zdařile koketuje s Emily "fullmetal bitch" Blunt. Nejlepší lék na nenaplněné ambice a zklamání ostatních sci-fi projektů posledních let. ()

Lachtaan

“Žij, zemři, zažij znovu!” Do zhlédnutí Edge of Tomorrow jsem nikdy neměl tu čest se záležitostí s tématikou časové smyčky, primárně proto jsem byl tolik unešen. Cruise je jeden z menšiny herců, se kterými jsem schopen zhlédnout celou jejich filmografii. Po boku Bluntové jim to skutečně přesvědčivě svědčilo a Limanova tvorba mě poslední dobou začíná bavit v nemalých měřítkách. Sci-fi jdou už mírně stranou v mém repertoáru, pokud bychom se ale kdy dočkali sequelu či velmi podobného zážitku, stojím na ně v prvních řadách. ()

Script

Když jsem tento film sledoval prvně, tak jsem o něm vůbec nic nevěděl. Pro mě se tento film zjevil náhle a dost mě překvapil. Děj měl logiku a skvělou akci. Neuvěřitelný, že je to už deset let. ()

Jizni Tlapa

Tom už je stařík,ale poloha vykuleného PR specialisty mu sedí! Stejně tak Emily,dřímající "mačetu na ufouny" je neskutečně sexy a když s ní máchá, dělá to zajímavě a choreograficky dotaženě. Perfektní repeat nápad společně s kostymérskou prací je vůbec tím nejoriginálnějším kino výmyslem poslední doby.. Škoda předvídatelného závěru, který v sobě kombinuje prvky absurdity, které, nebojím se přiznat, dotaženě nechápu.. ()

skrblik007

Doposud nijak vybočující Doug Liman se rozhodl udělat si filmařské cvičení na téma "převedení inteligentního scénáře do akčního blockbusteru se zaměřením na dynamický narativ a důmyslný střih". To se mu, díkybohu, pevedlo na výbornou. Ostatním tvůrcům se také zadařilo (od herců přes choreografy a kostyméry až po tvůrce CGI), což dalo vzniknout tomuhle skvostnému řemeslnému kousku. P.S. Bill Paxton je, jako vždy, senzační :-) ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)