Prepadovka 2

• Česko Zátah 2 (viac)

Prepadovka 2 nadväzuje presne tam, kde nás zanechal dej predchádzajúceho filmu. Rama (Iko Uwais) je opäť nútený prijať rolu policajta v utajení, aby zabezpečil ochranu svojej žene a dieťaťu. Pracuje v protikorupčnej jednotke vedenej Bunawarom (Cok Simbara), jediným človekom, ktorému môže veriť. Rama dostáva špeciálne poverenie: musí sa infiltrovať do miestnej zločineckej skupiny mafiánskeho bossa Banguna (Tio Pakusadewo). Vrchol reťazca je ďaleko, krvavá púť za spravodlivosťou preto začína v base, kde hnije Bangunov syn Uco (Arifin Putra). Rama musí získať informácie, ktoré by nasmerovali policajné protikorupčné komando k Bangunovi. Po celý čas sa však snaží zakryť nebezpečnú túžbu po pomste a spravodlivosti, ktorá ho spaľuje zvnútra - a kvôli ktorej sa ako jeho misia, tak aj skupina organizovaného zločinu, postupne rúca. (TV Markíza)

Ellmariachi

Říkám to hned na začátku - opět pecka. Ono kouzlo a vytřeštěnost v mých očích z jedničky je sice pryč, ale i tak se jedná o hodně nadstandartní a přísnou rubačku. Je tu další úkol pro nesmrtelného a nekonečně silného Rama. Co na tom, že má kosti z adamantia a že i po další nakládačce je nepoškozený. Je to fuk, protože když se do toho tenhle chlap dá, je vám jasné, že se budete královsky bavit. Někdo vyčítá nudné scény. Já s tím tak úplně nesouhlasím. Takové ty scény, kde se nic nedělo naopak často moc pěkně určovaly atmosféru. Ano uznávám, že jak děj filmu postupoval , už to tolik nefungovalo, ale nějaký extra problém jsem s tím neměl. Já bych vytkl dvě věci. První je určitě zbytečná délka. 120 minut by bohatě stačilo. Druhá věc, která mě vadila, bylo velmi často účelové násilí. Viz třeba opěvované metro. Nemám problém s krví, kostma apod. Jen někdy je až příliš vidět, že to má dělat jen vau efekt. Za mě krásných 80 procent. PS: pochvala patří i hudbě. ()

Praxis

Mlátičky a bitky jsou popsány jedním slovem - EPIC! Scénáristicky to trochu drhne, protože značné množství postav a jakási napodobenina nesmrtelného Kmotra se tvůrci trochu rozpadla pod rukama, některé dějové linky zůstaly nevysvětlené, nebo se zasekly někde v půli. To ovšem neznamená, že bychom dostali nějaký shit. To tedy fakt ne. Stále se jedná o vysoce nadprůměrný vizuální zážitek, kdy s kamerou létáme, tak jako hlavní hrdina kolem nepřátel, nohy, ruce napravo nalevo a pak ikonická scéna v červené chodbě a holka s kladívky. TOP! Jen už to nebylo tak přímočaré a akčně potěšující, protože rvát tolik děje do této rozsáhlé fresky, bylo asi trochu zbytečné. 75% ()

nirvanafan

Pro 90 % hodnotitelů minimálně akční film roku, pro mne jednotvárné a dlouhé. Pokud se zrovna nebojuje, všichni se tváří natolik smrtelně vážně, cool a drsně, až se mi chtělo smát. Temný rytíř kung fu filmů? Dovolte mi jiné přirovnání, ubíjející jak Transky. ()

GodComplex

Malokdy se deje, ze jsou pokracovani lepsi, ale Raid 2 prekonava sveho predchudce temer ve vsech ohledech. Zatimco jednicka byl nicim neruseny nonstop akcni nahul, coz melo za efekt, ze uz to nekde od pulky zacalo prudit, tak dvojka akci davkuje mnohem rozumneji, ne porad, ale o to efektivneji a proklada ji slusnym pribehem. Cele to navic vypada vizualne podstatne vice k svetu, misty az klipova estetika a k tomu skvela hudba, jak ost, tak pouzite songy (NIN Ghosts potesili). Bal jsem se, ze hype bude tezce prehnany, ale neni, takhle ma vypadat vyborny akcni film. 8/10 ()

Lum3n

Další nekompromisní řezničina, které by ovšem prospělo zkrátit trochu stopáž. Druhý díl není tak kompaktní a působivý jako ten první, přesto stále zvládne bavit nápaditou choreografií. 70%. ()

erased

V prvním Raid se Evans vykašlal na téměř veškerou snahu o filmové vyprávění a vytvořil nekompromisní mlátičku, která byla tím jednoduchým postupem hrdiny z jedné místnosti a bitky do další a další a další čím dál víc ubíjející. Nebýt vymazlené choreografie bojů a sebejisté přehledné režii. V pokračování ale k těmto kladům i žánru přistupuje přesně z druhé strany. Pouhý náznak děje nahradil velkolepou špinavou východní gangsterkou a přestože násilí samozřejmě stále hraje první housle, film už stojí na něčem úplně jiném. A nutno dodat, že na těchto tradičních filmových základech stojí mnohem pevněji. Pomalé, ale poutavé a atmosferické plynutí příběhu dá vzpomenout na nejednu hollywoodskou klasiku a kdykoli to vypadá, že se autor už už blíží té hranici, kdy by se z akčního filmu stala ryzí gangsterka, vytasí se s další nevídaně precizní akční scénou, z nichž žádná nemá co do dokonalosti jakékoli konkurence. Ve výsledku tak úctyhodný zážitek na kterém mě mrzí snad jen to, že se nejspíš nikdy nedočkám vysněného origins prequelu skvělého Baseball Bat Mana. ()

Freemind

Síla jedničky byla v tom, že přes všechny ty masakry a cákance krve si divák nevšiml absence děje. Ve dvojce se tvůrci pokusili vytvořit rámcový scénář a tak je do plna nakydáno. Chyba, chyba, hoši indonéští. ()

slord

Dvojnásobná akčná nálož, bojové scény, ktorých je tu oproti prvej časti viacej sú parádne nasnímané a choreograficky skvelo zrealizované. V tomto ohľade je to skvostné. Aj keď príbeh ma až tak nezaujímal, pri takomto kvalitnom remesle ma aj tak bavila najviac tá akčná stránka filmu. Bravoo 9/10 ()

milicjant

Není tu nic jako předčasný vrchol. Rámování a epiku příběhu, stejně tak jako veškerou akci (level: INSANE!), táhne Evans každým dalším filmovým políčkem o stupínek výš. Do ikonické plnokrevnosti některých postav (pomlaskávám zejména nad Yayanem a Julii) ale chybí košatější stopáž. Dvě a půl hodiny jako deset minut. ()

gogos

Tak tohle je extrémní nářez, který je tak komplexní, až mi chybí slova. Samozřejmě, snímek je jeden velký nesmysl, ale to nic nebrání Evansovi, aby z toho vytěžil absolutní maximum. Skvělá, brutální, nekopromisní, svižná a nápaditá akce, honičky, energická hudba, fajnový sparingpartneři a na pozadí zajímavý mafiánsko-gangsterský děj. Evans dokázal nemožné a povýšil indonéskou bojovku na filmové veledílo! ()

topi

Nechtěl jsem, i přes delší stopáž, aby tohle peklo zkončilo. A to je jasná známka, že se jedná o geniální namakanou záležitost po všech stránkách filmu. Neskutečnej uměleckej MASAKR!!! Tohle se prostě musí vidět a každý si udělat obrázek sám. Mě tenhle film posadil na prdel a nemohl jsem ani mrkat, jak jsem sledoval každičkej detail a ty akční souboje a jízdy. Bezkonkurenčně nejlepší závěrečná soubojová scéna! Uffff, tohle snad ani nejde natočit...mazec!! Rozhodně potěšily postavy Hammer girl a Týpek s basebalkou - ti, co tam předvádějí je nehorázně skvostnej a krvavej masakr!! A ještě mě dostala do kolen jedna sakra působivá a zásadní scéna - podpořena úryvkem hudby G.F. Handela a jeho skladbou Suite no 4 minor (stejnou skladbu použil i velmist Stanley Kubrick ve svém opusu Barry Lindon) - to mě běhal mráz po celém těle!! A hlavně - žádná digitální krev, ale poctivá maskérská gore řezničina!!! Jo, tohle miluju!!! ()

movieband

Rozhodně nemůžu říct, že by mě film nudil. Přesně to, čeho jsem se bál, že Evans nezvládne se nestalo a film byl akčák s plnohodnotným dějem, který člověka určitě nebude nudit celých 150 minut. Evans ve svých filmech geniálně zvládá atmosféru a chemii mezi hlavními postavami a divákem. První díl byl vyloženě vybíječka v paneláku plném padouchů. Tady už se děj přehoupl do výšin mafiánského filmu. Akce byla perfektní a natočená na výbornou. Já jsem s filmem hodně spokojený. Jediné, co mi vadilo bylo, že té brutality (místama to bylo dost sadistické) bylo až moc.Jinak bych dokázal říct, že je to akční film roku! 85% ()

Kaluž

Když do dvouapůlhodinového filmu natáhnete zápletku na dvacet minut, nezachrání vás ani všechny bitky světa. Teda možná zachrání, ale nesmíte ty lidi před kamerou nechat kecat, když nemají co říct. Ten Evans se snad posral. Situační scénky dobrý, ale jako film se to bortí už v základech. Nejen finální kitchen fight ovšem drtí bulvy, ta choreografie vás doslova zavraždí v sedačce. Plus ty nápady s kamerou, lahůdka. Takže prostříhat, slepit a sejdeme se na blučku. ()

italka63

Koukám, že z ženského pokolení jsem fakt jedna z mála, která na tyhle věci kouká a ke všemu s chutí :-) Do poloviny filmu takové hmmm... No... Jo... Jo?... Taky dobrý... Ovšem od scény ve vagónu - dobrý ý ý... No a od automobilové honičky nářez luxusní bitkou v kuchyni konče, do toho odpichová hudba... Jo. :-) Nebudu tvrdit, že jsem očekávala hluboké drama. Blbost, očekávala jsem přesně tohle a to jsem taky dostala. A vzhledem k tomu, že kaskadéři se tak nějak nekonali, tak pánové herci a herečky, váš honorář byl plně zasloužený a šampóni a fifleny z Hollywoodu a všeho možného, tak ti - ti ať se jdou bodnout :-) ()

Remedy

Oproti jedničce je to narativně o mnoho ambicióznější a překvapivě to i dobře funguje. Snaha o budování jednoduché mytologie je vlastně dost sympatická a nápaditě vyplňuje většinu klidnějších nenásilných pasáží. Skvělý příklad filmu na opakované zhlédnutí, kde budete pokaždé fascinováni bezchybnou bojovou choreografií, kterou jinde vskutku nenajdete. ()

Helo

Ačkoli je to více naředěno dialogy, které tvoří FUNGUJÍCÍ příběh, tak je to stejně ještě větší řezničina než jednička s nejlepší autovou honičkou od Matrixu Reloaded, ve které, na rozdíl od amerických akčňáků, když někdo dostane tyčí po zádech, tak alespoň chvíli dělá, že ho to bolí. A závěrečná bitka s poskoky a závěrečnými bossy už byla čistá lahůdka. PS.: Jestli Ika Uwaise neobsadí do dalších Expendables, tak to už nebudou praví Expendables. ()

MATADOR

Tam, kde na mně působila jednička, pro svou jednoduchost a perfektní bojové scény, přichází dvojka. Podle všeho daleko rozmáchlejší a zábavnější. Ano, rozmáchlejší je, perfektní bojové scény se ještě zdokonalily, ale maskovat tím naprosto otřesný příběh, který podle mého je pouze o infiltraci do zločineckého podsvětí. Příběh se navíc ještě snaží vykreslit nějakým způsobem postavy, které mi bylo naprosto volné a vůbec jsem s nimi nepotřeboval ztrácet čas. Na můj vkus zároveň zbytečně rozvleklé, tomuhle stačily klasické dvě hodiny, nahustit příběh a vypustit naprosto prázdná místa, kde se Gareth Evans snažil narvat všechno, na co si zrovna vzpomněl. Takový dort pejska a kočičky, který pekl starý kozel. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Co chystá režisér Raidu?

Co chystá režisér Raidu?

25.11.2017

Gareth Evans má za sebou akčňáky The Raid a The Raid 2, takže se po něm automaticky žádá The Raid 3. Velšský režisér ale s trojkou nijak nespěchá a jeho dalším filmem bude thriller The Apostle, v… (viac)