Prepadovka 2

• Česko Zátah 2 (viac)

Prepadovka 2 nadväzuje presne tam, kde nás zanechal dej predchádzajúceho filmu. Rama (Iko Uwais) je opäť nútený prijať rolu policajta v utajení, aby zabezpečil ochranu svojej žene a dieťaťu. Pracuje v protikorupčnej jednotke vedenej Bunawarom (Cok Simbara), jediným človekom, ktorému môže veriť. Rama dostáva špeciálne poverenie: musí sa infiltrovať do miestnej zločineckej skupiny mafiánskeho bossa Banguna (Tio Pakusadewo). Vrchol reťazca je ďaleko, krvavá púť za spravodlivosťou preto začína v base, kde hnije Bangunov syn Uco (Arifin Putra). Rama musí získať informácie, ktoré by nasmerovali policajné protikorupčné komando k Bangunovi. Po celý čas sa však snaží zakryť nebezpečnú túžbu po pomste a spravodlivosti, ktorá ho spaľuje zvnútra - a kvôli ktorej sa ako jeho misia, tak aj skupina organizovaného zločinu, postupne rúca. (TV Markíza)

0L0V0

Dokonale prepracované choreografie bitiek, ktoré tu dlho neboli. Ešte viac si cením na tomto snímku kameru. Vďaka nej, nie ste vôbec ukrátený o žiadnu akciu a vidíte ju v neskutočne našliapanom tempe. Snímok nie je vôbec prerušovaný strihom, akcia tak odsýpa a máte pocit, že ste v tom momente pritom. Bitky sú drastické, priehľadne natočené. Asi najčistejší príklad ako sa točia poriadne Rkové filmy. Hollywood je v tomto úplne pozadu. Taktiež výborné vybrané prostredia. Vizuálne ale aj pocitovo tomu dodáva neskutočne veľa. Rozhodne si nenechajte tento sníkom újsť, kto aspoň trošku fandí akčným scénam, ale hlavne bitkám. Viac sa mi páčila ale jednotka. Bola komornejšia, cítil som sa viac napätí. Dvojke dávam ale plný počet, lebo si tu piatku hviezdu naozaj zaslúži! 85% ()

lakart

4 nebo 5 *??? Velké dilema. Oproti jedničce, která postrádala jakýkoliv děj, se tady děj rozehraje vskutku velkolepý, hodný asijských gangů. Policajt je nasazen do jednoho z nich, aby je všechny dostal za mříže. Není to dokonalá Volavka, to asi ani nikdo nečekal. Já očekával nekonečnou, nezapomenutelnou a originální akci. Dostal jsem to? Zcela jistě a myslím, že mnohem více. Tento film je bezpochyby jeden z nejlepších moderních bojových filmů posledních deset let. Trochu bych ubral na brutalitě některých záběrů, pracoval bych s divákovou fantazií. Ne všechno musíme nutně vidět se všemi detaily. I tak to byla parádní jízda. 100% ()

crackonosh

Hodně uzívaná quasiVolavka se srandovním hlavním hrdinou, co vypadá jako retardovaný šestnáctiletý školák. Bez vypnutého mozku se Raid II nedá brát vážně, ale čekat dobrý příběh v akčním filmu je něco jako čekat dobrý příběh v pornofilmu. Čest výjimkám. Když se zrovna nevykrádají lepší filmy nebo blbě nekecá, přichází na řadu akce. Ta je velice slušně, přehledně a dynamicky natočená. Nic, z čeho by padala čelist na zem, ale na druhou stranu vypadají souboje relativně realisticky, občas brutálně naturalisticky (ve stylu teď ti ustřelím ksicht, zmrde). Bojovníkům docela věříte. Stojí pevně na zemi, jsou rychlí a přesní, choreografie promyšlená, často typicky asijsky natahovaná jak žvýkačka. Všichni prezentují nějakou varianci na thaibox, asi je inspiroval Tony Jaa, ale kdo umí, umí. Vystříhejte blbý příběh a máte sekvenci docela pěkných soubojů. ()

M1911

Zátah 2: Tentorkát Bez Zátahu, ale zato o 50% více stopáže a asi tak o 400% víc akce, brutality a krve. A tentokrát to dokonce má i příběh! Nemá moc cenu se tady rozepisovat o tom, proč je druhý Zátah jedním z nejlepších akčních filmů vůbec, pokud ne nejlepší, stačí se podávat na trailer a musí to být všem jasné. Co ale tak jasné není, je fakt, že tahle asijská mafiánská story ala Volavka light sice neaspiruje na Oscara za nejlepší scénář, ale naprosto skvěle plní svou roli provázání všech těch rvaček, honiček a přestřelek, že většina postav je skvěle napsaná, a i s minimální backstory vám jejich osud není lhostejný (Prakosa, sourozenci Pálka a Kladívko) a vše je natočeno s uměleckým cítěním a citem pro detail. Až uvidíte zasněženou jakartskou postraní uličku za zvuků Handelovy Sarabande, poznáte sami. Ale rozhodně nechci, aby si někdo myslel, že se z té Supersmrtonosné Pasti, tedy prvního Zátahu, stalo umělecké drama s prvky melancholie, to ani omylem, prim pořád hraje ta těžko uvěřitelná akce a dokonalá choreografie soubojů, které nemají konkurenci. To co se na obrazovce odehraje (nejen) během poslední půlhodiny je ultimátní řežba, která nemá nikde obdoby. Zkrátka a dobře - Ultranářez. P.S. Jediné, co mě děsí, je fakt, že se točí americký remake této (budoucí) trilogie. Už se nemůžu dočkat na ten "akční" PG-13 velkofilm s Chaningem Tatumem vedoucí tým bezkrků (a minimálně jedné ženské) na nějaký drogový zátah do amerického činžáku plného nevinných afroamerických obětí systému, co za svůj život nikdy nic špatného neudělali. Snad se neuchytí a dvojku už nenatočí. P.P.S. Nikdy distributorům neodpustím, že tohle neuvedli do ČR alespoň v omezené projekci. Zasloužili by kladivem do hlavy, berandalové! ()

Parm1

Skoro hodinu a půl je to nepochopitelná asijská sračka, na kterou se nedá koukat a během té doby jsem se byl asi 5x podívat, jestli se mi těch 87% tady nezdálo. Nakonec jsem se oprostil od všeho a ten nudný, skoro hodinu a půl dlouhý začátek, dokoukal a pak už skutečně Berandal a to doslova. Kdyby to o hodinu sestříhali, byl bych všemi pěti pro 5*, takhle jenom 4+ ()

jojo-Jozin

V jednotlivostech skvělé, ale celkově trochu rozvláčné díky přepálené stopáži. Ultimativní mlátička je doplněna kriminální zápletkou, komploty a intrikami. Brutalita = první díl na druhou. Kdyby se více šetřilo bitkami popř. jejich délkami (některé jsou opravdu mimo realitu) a šetřilo se délkou filmu, šlo by o dokonalý akční krimithriller. ()

Withree

Moc dlouhé, půlhodina by se v pohodě dala odstřihnout. Takové jsou mé bezprostřední reakce. Samozřejmě choreo soubojů je na velmi vysoké úrovni (poslední minuta bitky v kuchyni je naprosto neuvěřitelná), Uwais výborný, kamera taktéž, ale dialogy po většinu času nudily. ()

LabySo69

Musim se přiznat, absolutně netušim, o čem to bylo, kdo byl kdo a kdo s kym pekl (nejspíš to bude tim, že je prostě moc těžký, rozeznat, jestli je tenhle Kim nebo Wang). Ale ta akce byla totálně vymazlená, takový thajský nudle jste ještě neviděli. A hlavní hrdina má tolik hp, že by strčil do kapsy kdejakýho bossáka ze hry. Bohužel, je to dost napěchovaný dialogama, který ohromně nuděj, to je důvod, proč nedám plnej počet. ()

Kingjiri

Kdepak, Raid fungoval mnohem líp jako klasická mlátička s jednoduchym (až vlastně téměř primitivnim) příběhem a rozhodně přines doslova za míň peněz víc muziky. Gareth Evans to možná myslel dobře, ale tentokrát děj naopak velice překombinoval a snažil se řešit víc dějovejch linií - je taky možný, že potřeboval využít vyšší rozpočet a přidat herce i lokace. Jenže příběh bohužel většinu stopáže nudí a bitky s výjimkou epický "kuchyňský férovky" nepřinášej oproti jedničce nic navíc. Dokonce bych řek, že stopáž akčních scén je v o 50 minut delšim pokračování paradoxně o něco kratší. Za drsný krvavý scény, kameru, automobilovou honičku, týpka s basebolkou, buchtu s kladívkama a bitku v kuchyni třetí silnější hvězda. ()

fililipekk

No nene, normálně jsem se přistihl, že to žeru jako malej harant, ještě aby ne. Jednička pro mě byla naprosto úžasná, ale tenhle kus je uplně ještě víc. Absolutní. Jako ty souboje, no nene jsem si řikal a několikrát jsem musel posouvat zpět abych to kouk znova. Příběh taky moc dobrej, kamera neotřelá, plná nápadů. Všechno vynikající. Moc. Moc. Moc. A to finále - huba dokořán. Jeden ztěch nejlepších bojovejch co jsem viděl, né-li nejlepší... nutno co nejdřív vidět znova. Respekt všem co na tom makali, tomuhle říkám dobře odvedená práce, klobouk dolů a velké díky... ()

Tamten

Výrazně slabší než první díl. Zbytečně překombinovaný děj, akční scény se až příliš často zaměřují na automobilové honičky a bojové scény nejsou nijak extra nápadité. Je tu ale jedna výjimka - finální souboj je naprosto vynikající, rychlý, přehledně natočený a vůbec tvoří bojovou lahůdku, kvůli které to stojí za to. ()

onlavu

Jednička byla podle mně o fous lepší, originálnější. Tady je to další z řady těžkých asijských gangsterek s policejní infiltrací. Nutno ale dodat, že povedená mlátička. Souboje byly vymazlené a dlouhé, některé postavy byly natolik dobře charakterově zpracované (třeba paní s kladívky a její přítel s bejzbolkou, mlaďoch o hůlce či houmlesák zabiják), že prostě přirostly k srdci. ()

Mira90

První díl byl naprosto bezprecedentní mlátičkou - vyvyražďovačkou, tudíž má očekávání u dvojky byla značně vysoká. Naneštěstí i zde se potvrdilo, že málokterý druhý díl překoná ten první. Důvod je prostý - tvůrci se snažili dělat umění a okolo chlápků s mačetami vystavili příběh ála Skrytá identita (resp. Volavka, ale tu já neviděl), který se ale pro množství jmen stal naprosto nepřehledným hned na samém počátku. Věčná škoda, protože když už dojde na akci, nemáte ani čas dýchat. Zkrátka jsem čekal něco jiného, jednička byla non-stop akcí což dvojka nesplňuje ani trochu. Pokud si ale budete tohoto vědomi, nemůžete být zklamáni. ()

ER

Už to nemá hustou atmosféru jedničky. Je tu již dost zbytečných (hlavně bojových) scén a vzhledem ke složitějšímu příběhu dochází i na okatější nelogičnosti. Z Rama se pak stává Terminátor...co ten toho schytal,hlavně na závěr,uf. Škoda,že v tomto případě se více "opisovalo" ve stylu-dvojka musí být více...však to znáte. Vše ostatní (kamera,interiéry,postavy) bylo podáno na výbornou. Být to o 30 minut kratší,tak se znovu tetelím blahem.. ()

netWoor

Na rozdíl od jedničky, kde šlo jen o akci, má dvojka i příběh .... bohužel. Ten není nic převratného, nicméně vyloženě neurazí (byť věčně nevim kdo je kdo). Co mě mrzí daleko víc jsou akční scény .... tam, kde jednička megalomansky skončila, tady se pokračuje ... souboje jsou klasicky přehnatý, strašně natahovaný a typicky asijský (všichni furt máchaj rukama, i když jen běží) ...takový béčko osmdesátých let .... ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Co chystá režisér Raidu?

Co chystá režisér Raidu?

25.11.2017

Gareth Evans má za sebou akčňáky The Raid a The Raid 2, takže se po něm automaticky žádá The Raid 3. Velšský režisér ale s trojkou nijak nespěchá a jeho dalším filmem bude thriller The Apostle, v… (viac)