Ochrnutý bohatý aristokrat Philippe si za svojho nového opatrovateľa vyberie Drissa - černošského mladíka zo sídliska, ktorého práve prepustili z väzenia. Napriek obrovským rozdielom medzi nimi ich spojí nedotknuteľné a bláznivé priateľstvo, vďaka ktorému obaja dokážu veľké veci v tejto komédii o tom, že ani ochrnutý človek nemusí stratiť zmysel života a toto zistenie mu môže sprostredkovať tá najmenej pravdepodobná osoba. Nedotknuteľní sa stali najúspešnejším európskym filmom posledných dvoch desaťročí. (STV)

Kudly4

Naprosto dokonalé. Naprosto výborní herci. Nemám k tomuto filmu co vytknout a hodnocení je právem zasloužené. Nejlepší drama/komedie co jsem kdy viděl. ()

Jordan

jeden z najoptimistickejších filmov, aké som kedy videl. neviem, čo viac dodať, možno je škoda, že môj pôvodný, prvý komentár bol z nepochopiteľných príčin buď zmazaný, alebo sa z technických príčin nenahral, lebo mám pocit, že to, čo som napísal bezprostredne po dopozeraní filmu, malo hlavu a pätu a bolo aj celkom k veci a rozhodne obšírnejšie, než len "jeden z najoptimistickejších filmov, aké som kedy videl", ale už to, bohužiaľ, nedokážem zreštaurovať... každopádne: tento film mi "ukradol" nápad použiť pesničku September do titulkov, cluzet je francúzska kópia dustina hoffmanna (čo tu v komentároch už tuším odznelo), film po stránke "scenáristickej" a technickej nie je dokonalý, no kto by si male chybicky krasy, drobnosti a detaily (slaba linia s dcerou, prilisna vypulirovanost a lubivost na styl hollywoodu, az idealizovana bezkonfliktnost, nedotiahnute leitmotivy "gangu" mladsieho brata, obcas hlavne pri humore prvoplanovost) vsimal, ked celkovy vysledok je roztomile, velmi pozitivne dielo, ktore pobavi, dobije baterky, doda nadej a rozosmeje - a to je uctyhodne; taka menej umelecka, viac divacka a rozhodne optimistickejsia a humornejsia verzia "skafandra a motyla"; ()

Anderton

Najlepší francúzsky film široko ďaleko, aj čo sa týka časovej osi do minulosti. Natočené podľa hollywoodskych šablón, zato civilne, uveriteľne a veľmi emotívne. Rozmýšlam, koho vyberú amíci do remaku, dávam tomu tak dva roky.....Mekhi Pfiffer a Jack Nicholson? Niekedy je aj európska komercia vhodnou voľbou. Bolo to vôbec na európskych cenách nominované na film roka? ()

Carol Pifková

Francúzsština mi strašne lezie na nervy, pre mňa neopísateľne nesympatický jazyk, ale film bol taký úžasný, že zaujímalo ma to čo sa deje a nie to ako hovoria. Ten jemný čierny humor bol takou čerešničkou na torte a film veľmi pekne oživil. ()

Frajer42

No mně se tedy film příliš nelíbil. Nutno, ale asi dodat, že to bylo především mojí zásluhou. To víte, člověk tady na CSFD zahlédne film, který disponuje hodnocením někde nad 90%. V kolonce žánr má napsáno Komedie / Drama a já hlupák zase naletěl. Očekával jsem, že se budu smát od ucha k uchu pořád a neustále. Nestalo se. Ve filmu jsem napočítal asi tak dva lehce vtipné momenty a pár náznaků momentů dramatických. Naštěstí film disponuje docela zajímavým příběhem, takže za celou stopáž do nudy prostě nezklouznul. Nejedná se však o nic, co bych měl potřebu vidět víckrát. Co mě zaujalo o něco více je velká podobnost François Cluzet a Dustin Hoffman. No porovnejte sami. Jinak film projel totálně mimo mě. Slovo emoce bych se styděl vůbec zmínit. Slabé 2*. ()

Socrates

Asi nejnadhodnocenější film posledních let. Bohužel i přesto, že se jedná o zpracování podle skutečný události, je to těžce neoriginální dílo, u kterýho by se navíc klidně mohlo z popisu vynechat označení komedie. ()

Dzeyna

Vynikající snímek, kterému rozhodně nic nechybí! Hlavní aktéři jsou oba sympatičtí a rozhodně mají skvělý smysl pro humor a mají to v hlavě v pořádku. Největší dojem na mě udělal Omar Sy!!!! On je vážně parádní, vtipný, plný elánu a pozitivní energie a "negerského" humoru a samozřejmě má obrovské charisma a obří postavu. Oproti němu François Cluzet se vžil do své role přímo excelentně a ztotožnil se s Philippem tak, jak by to dokázal málokdo. Samozřejmě se musím zmínit i doprovodné hudbě, ta je unikátní a hodí se do každé ať už dojemné či vtipné situace, hlavně tím, že tu danou situaci ještě více umocní. Pro mě s k v o s t ! ()

boshke

"Víte, kde vždycky najdete kvadruplegika? Tam, kam ho položíte." Nemám rád Francii, nemám rád Francouze, o francouzštině ani nemluvě, nic z toho mi však nebrání být paf z Nedotknutelného. Není co vytknout. Chlapa Drissova ražení bych s jeho nekonvenčností v reálném životě asi odeslal do patřičných mezí, na obrazovce jsem se z něj však mohl potrhat. Konec není díky bohu ubrečený, jak by si leckdo mohl myslet, film končí ve stejném duchu, v jakém začal. Skvěle. Vtipně... Magnifique! 100% ()

MikeCool

Druhá projekce: Chápu, že Nedotknutelní jsou vysoko v žebříčku nejlepších filmů vůbec. Přesto mi to příjde jako další z řad humanitárně založených filmů, které jsme už mohli spatřit desítky (možná si to ani neuvědomujeme). PS: Po druhé projekci v letním kině měním názor a Nedotknutelným přidávám jednu hvězdu navíc. Tentokrát vše pracovalo tak, jak má. Emoce, humor, atmosféra....vše perfektně fungovalo. Zřejmě za to může i samotná atmosféra letního kina. ___ (Provizorní letní kino, Smidary) ()

Kothy

Nevím, proč jsou z toho všichni tak nadšení. Mně to přišlo jako normální film. Občas to byla celkem sranda. Ten jejich vztah je zajímavý. Nejlepší bylo asi to holení. "O co že budeme mít policejní eskortu?" :D ()

AllShallFall

Určitě by mě nikdy nenapadlo si pustit tenhle film. Drama nějak nemusím. Ale Když už jsem měl přílležitost, tak jsem to teda shlédnul a výsledek je velmi pozitivní. Nějak jsem sice nemohl pobrat začátek, kde jeden africký přistěhovalec se chová (což není žádné překvapení) jako pijavice, když vycucává stát od sociálních dávek a zevlujue se svou partou negerů na ulici. Po celou dobu filmu se projevuje njako totální křupan. což bylo i chvílema vtipné. Zejména pak při opeře. No ale pak přijde zvrat a on začne ukazovat, že má charakter a dodá Philipovi velkou sílu do života. Po té velké nudě, kterou Philip prožíval, začal znovu žít........A ji já jsem se do filmu začal více vžívat. přiznám se, že mě film doslova odrovnal. Bylo to neskutečné, vtipné, dramatické a emotické. Moc moc moc krásný film. Kdyby takovýhle charakter, jako měl Driss, měli všichni jeho soukmenovci...........byl by svět mnohem veselejší. ()

teutates

Takhle sem se nebuchal už ani nepamatuju, opět s předsudkama (Francouzka komedy, kulám očima) no v konečném důsledku sem moc rád, že sem mněl možnost vidět jak mladý vopičí gangster pečuje o senilního dědečka, který uslintáva v rámci hereckého výkonu. Jako správný gay musím podotknout, že to byla strašně sympatická dvojice. Tak se to točí vy kur* citově vyděracké americké. 9/10 ()

Geralt z Rivie

Je to možná soucit, s tímto životním příběhem. Nejspíš, ale je to tím, že mě upoutalo, to skoro absurdní přátelství mezi bohatým Philippem a Drissem, který je z úplně jiné sociální vrstvy. Prostě mi to přijde, jako kdyby je nějaká vyšší moc svedla dohromady, a to mi přijde krásné ;) A hlavně protože, je to podle skutečné události, tak mě to táhne k 5 hvězdičkám :) Nevěřím tomu, že tento rok nějaký film překoná tady tu pecku. ()

Ant

V žádném případě to není 9. nejlepší film všech dob a ani to není komedie, která by ve mě vyvolávala výbuchy smíchu. Je to ale krásný lidský příběh, skvělé drama a francouzský příklad feel-good filmu. V podstatě je to vážnější Drž hubu. Každopádně na konci budete brečet, ať chcete nebo ne. ()

Mariin

Ano, v několika scénách se divák zasměje, zvláště v těch, kdy černoch odhaluje, že "král je nahý". Ale to je tak vše... silně nadszaneé a idealizované. Možná je tento film nechtěnou alegorií střetnutí dvou světů: světa přistěhovalců (prostě ne-Evropanů) a světa původní degenerujících Evropanů. Neevropan má, to co je podstatné: vitalitu, rodinu, sourozence, ale nemá peníze. Evropan nemá vitalitu, rodinu, ale má peníze... Ačkoliv se černoch jmenoval Abdul a šlo zřejmě o muslima, tvůrci pojali film zcela ateisticky, bez Boha... ()

predators

Tak tady se tlačí jenom to kolečkové křeslo! Všechno ostatní plyne tak nějak samo a než se nadějete, a pobrečíte si, jste na konci. Famózní hudební doprovod, soundtrack doporučují 4 z 5 hudebních kritiků. O ústřední dvojici nemá cenu moc mluvit, tu si prostě zamilujete, stejně tak i jejich fórky. Nesmírně pozitivní francouzský snímek, tak jděte do něj! 90% ()

nascendi

U máloktorého filmu som tak nutne potreboval jemnejšie členenie hodnotenia, ako u Nedotknuteľných. Nakoniec som sa priklonil k slabým štyrom hviezdičkám. Aj keď bol film nakrútený podľa skutočného príbehu, najťažšie som prijímal to neuveriteľné zblíženie dvoch absolútne nesúrodých jedincov. Ku kladom patrí výborná pozerateľnosť filmu, výborný výkon francúzskeho Dustina Hoffmana i jeho samorastlého asistenta a šoféra, vhodná hudba a nenásilný obraz "zámku a podzámčí". Nedokázal som sa však preniesť cez vypreparovanosť celého príbehu, z ktorého bolo odstránené všetko, čo by mohlo znechucovať alebo poburovať priemerného diváka. Z toho hľadiska ma najviac oslovil stručný komentár Faidry. Ale až keď som si pozrel ďalší film s Omarom Sy, som si plne uvedomil manipulatívnosť Nedotknuteľných a zaradil ich medzi zručne nakrútené priemerné filmy. ()

PetrPan

Bez patosu, bez přepálené komiky, bez citového vydírání, bez... a já nevím bez čeho ještě a všechna tato nikomu nechybící "bez" vytváří naprosto dokonalou komedii ( i příjemně dojemnou), chvílema jsem se chechtal nahlas. Intouchables překonal má očekávání, čili tohle je opět jasná pětka s hvězdičkou. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (viac)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (viac)