Peopekteu maen

Jang-su (Kyeong-gu Seol) býval úspěšný právník ve velké právní firmě. Po autonehodě zůstal ochrnutý a je zcela odkázán na pomoc ostatních. Navíc se nedávno dozvěděl, že mu selhávají plíce a zbývají mu necelé dva měsíce života. Z letargického čekání na smrt ho vytrhne smolařský gangster Young-ki (Jin-woong Cho), který si má péčí o něj odpracovat veřejně prospěšné práce. Young-ki sní o životě v blahobytu, a proto kývne na Jang-suovu nabídku, že ho učiní příjemcem na své životní pojistce, když mu pomůže uskutečnit věci z jeho bucket listu. (LangiJ)

LangiJ

Hezky se na to koukalo, ale k vyššímu hodnocení tomu něco chybělo. Tématem mi to připomnělo další JK film - My Special Brother, kde je jeden z hlavních hrdinů taky na vozíčku, ale kvůli zapojení gangsterského prostředí mě vůbec nenapadlo, že se jedná o remake francouzského filmu Nedotknutelní. Většinou se mi asijské zpracování líbí víc, ale tady mají navrch Francouzi. Přijde mi, že komediální složka tomu dávala správný šmrnc, což tady chybí. Pár lehce úsměvných scének tu sice bylo, ale spíš si to jede po vážný notě a jako celek to tak dobře nefunguje. Nicméně, ústřední dvojka byla fajn a vývoj jejich vztahu a změny životních hodnot byly pěkně zobrazeny. ()