Ochrnutý bohatý aristokrat Philippe si za svojho nového opatrovateľa vyberie Drissa - černošského mladíka zo sídliska, ktorého práve prepustili z väzenia. Napriek obrovským rozdielom medzi nimi ich spojí nedotknuteľné a bláznivé priateľstvo, vďaka ktorému obaja dokážu veľké veci v tejto komédii o tom, že ani ochrnutý človek nemusí stratiť zmysel života a toto zistenie mu môže sprostredkovať tá najmenej pravdepodobná osoba. Nedotknuteľní sa stali najúspešnejším európskym filmom posledných dvoch desaťročí. (STV)

Khumbac

Hluboké dramatické příběhy okořeněné příhodnou hudbou, vždy zanechají v divákovi hřejivou schráň. Zde, a dobře tomu tak, díky Drissovému prostému humoru se příběh ještě více ztmeluje. Vsadil bych se, že ke konci nezůstalo jedno dámské oko suché. Konec dobrý všechno dobré :) Thx: Iwus.ka ()

Triple H

No doprdele, toto je zase jeden z prípadov kedy si pripadám ako Grinch, kazišuk, resp. ako vyrážka na prdeli všeobecnej pozitivity. Ale aby sa takto univerzálneho aplauzu dočkala rozprávka, pri ktorej by aj strýka Walta od cukru škrabalo v hrdle? Opakujem, rozprávka. Ak si niekto po filme rozcítene povzdychne a povie si, že aký je ten život krásnunký a aj ľudia s ťažkým postihnutím môžu nájsť zmysel života, odporúčam zavítať do nejakého domu sociálnych služieb, resp. na nejaké oddelenie dlhodobej starostlivosti. Ono život a práca s ľuďmi s podobným ochorením prináša aj kopec stresu a problémov, ktoré však Intouchables komplet ignorujú, lebo by zrejme nepasovali do pozitívnej atmosféry filmu. Ďalšia vec, ktorá stojí za zamyslenie, je či by Phillippe bol taký vysmátý aj keby sa so svojou kondíciou mohol oprieť maximálne tak o sociálny systém a nie o podedené hory peňazí s 24-hodinovou armádou služobníkov. Cynik vo mne ďalej nepochybuje, že prisťahovalec so záznamom registri, ktorý zo seba ledva zmyl väzenský buket, by sa išiel od svojej dobrodinnosti pretrhnúť v sociálnom zariadení rovnako ako pri utieraní zadku nechutne bohatého aristokrata. Lebo ten mu samozrejme úplnou náhodou poskytol za jeho bodrú neotesanosť obstojné peňáze a nocľah v západnom krídle. Zabudol som na niečo? Aha áno, láska. Nuže ten istý bohatý aristokrat si teda nájde aj vydajachtivú ženu, ktorú očaril svojím šarmom, vtipom a životnou energiou. Alebo žeby tým podedeným miliónikom či dvoma? Ale no fuj - to určite nie, čo ma to napadá. Čo si budeme hovoriť - nálepka "podľa skutočnej udalosti" aj v 21. storočí roznežní nejedno srdénko a presvedčí o tom, že život je krásny a akí sme to všetci jedna rozradostená, milujúca sa banda. Aby sme si rozumeli - mne nevadí, že nejaký ochrnutý boháč našiel znova životnú energiu, že nejaký prisťahovalec si trochu prilepšil a starkému pritom možno aj tak akurátne a s humorom kopol do prdele, resp. že nejaká slečna si povedala, že doživotné zabezpečenie v okázalom luxuse je celkom slušná kompenzácia za život s ochrnutým chlapom. Za všetkým sú úplne pochopiteľné a čisto ľudské pocity a motivácie. Ale aby nám to niekto balil do takto rozjarenej a pestrofarebnej veselice, ktorá nás má chytiť za srdiečko? Limonádu môžem a aj veľmi sladkú, ale nie keď mi ju niekto podáva ako poctivú a pramenitú vodu. Vedia ma však baviť aj iné prepálené zachytenia "skutočných udalostí", čiže možno je moja vlažnosť vyvolaná tým absurdne pozitívnym prijatím naokolo a možno naozaj som len obyčajný kazišuk. Odhliadnuc od tohto môjho výlevu je film natočený slušne, zahraný veľmi dobre a pozerá sa fajn. Omar Sy je veľký frajer, o tom bez debaty. ()

tatanapope

Ochrnutý Phillip se rozhodne najmout nového opatrovníka . Na jeho výběrové řízení pošlou z úřadu práce i mladého černého Drisse , který vrazí do jeho kanceláře a řekne , ať mu to jen podepíšou , ať má aspoň dávky , protože ani ve snu nepředpokládá , že by ho na tohle místo někdy mohli vzít . Phillip si vybere ale právě jeho ,možná právě proto aby mu trochu spestřil život , co se mu rozhodně bude dařit . Film je plný humoru a je natočený podle skutéčného příběhu a mě se opravdu moc líbil a moc mě bavil . ()

filmmovier

Ano, skutečně to bylo tak dobré, jak všichni tvrdí - velká nádhera, opravdu velká. Úžasné herecké výkony nejen Cluzeta, ale zejména Omara Sye. A kromě toho, že je to opravdu velice vtipné (dobře vtipné), stejnou měrou je to i dojemné, a obojí dohromady funguje naprosto úžasně. Nádherný film s ještě nádhernějším příběhem. A když víte, že je to podle skutečnosti, je to všechno ještě nádhernější. Celkem nenápadný filmík, který je ale bez jakýchkoliv pochybností a debat nejlepší francouzský film možná od začátku století. A toto už prostě o něčem vypovídá. Neobyčejný zážitek. 100%. ()

LeoH

Optimismus neméně odtržený od reality než u Skafandru a motýla (nálepky „Based on a true story“ na věci nic nemění), ale o něco nakažlivější (měl jsem na jazyku „méně iritující“, to by ovšem byla trochu mrzoutská póza) a místy opravdu vtipný. Jó, kdyby mi bylo o čtvrt století míň a svůj příděl pohádek, které si je člověk schopný pro dobrou náladu pustit k tělu, neměl už dávno vybraný… I když, asi by mi stejně vadila ta vnějšková navoněnost až vypiglovanost a absence jakéhokoli vážně bratelného protivenství. ()

Lachtaan

Nejlepší, nejkrásnější, nejdojemnější, nejvtipnější. Jeden z těch mála filmů, který vám zanechá obrovskou díru v srdci i v hlavě, zároveň si již v onu chvíli, kdy ho zarytě sledujete, neustále opakujete, že určitě snímek nevidíte naposled. S radostí a otevřeným srdcem se k Nedotknutelným vždy budu rád vracet! REWATCHED 18.12.2017: Tenhle snímek je prostě samotnou definicí krásy v oblasti filmu. Vyšperkované až do slz a zároveň protkané tím nejjemnějším a nejvkusnějším humorem. Často se přemlouvám, zda by si tento skvost nezasloužil pozici mezi mými oblíbenými filmy. Bohužel jich tam už mám 10 a nelze žádný z nich nahradit. Tak musíme žít v tichém podvědomí, že je tato výjimečná desítka kdesi rozrostlá o jedno velmi kvalitní číslo navíc. ()

rasttea

Když jsem film viděla poprvé, vůbec nic jsem od toho nečekala, neslyšela/nečetla jsem o něm nic, o to větší měl na mě dopad a já na to zjevení zírala s otevřenou pusou. A od té doby jsem film viděla už nespočetně krát se stejným pocitem. Bezchybný scénář, zajímavě zakomponovaný začátek/konec filmu. Herecké výkony skvělé, skvělá hudba, která někdy jen doplňuje na pozadí scény, někdy je součástí scén jako sparingpartner hlavních herců. První film, zařazený mezi mé nej v profilu. V roce 2017 vytvořili Američané americkou verzi příběhu a nemám vůbec srdce se na to podívat. To jsem udělala u Muži co nenávidějí ženy a znova to udělat nemusím. I když nikdy netvrdím nikdy a je možné, že ve slabé chvilce se na americkou verzi ze studijních důvodů podívám. Příběh má tu gradaci, moment překvapení a ten vývoj postav, ve který u příběhu vždycky tak doufám. V jedné větě bromance, kdy se hlavní představitelé zachrání sami navzájem. Nezapomenutelné scény holení, oslav narozenin, Omarova snaha balit zaměstnankyni hlavního herce, jeho tanec a hlavně smích v divadle. Když už jsem u Omarova smíchu - pro jeho hlas a právě smích doporučuji se na film podívat v originálním znění, přestože český dabing není vůbec zlý, ale přeci jen ... prostě doporučuji originál ;o) ()

UhLee

(10/10). Film, který má srdce a dokáže vás za to vaše chytit. Dokáže vás rozesmát až se vám hrnou slzy z očí. Naprostý klenot ve francouzské kinematografii a Francouzi mohou na něj být patřičně hrdí. ()

Motinski

Veľmi príjemný a ľudský príbeh so sympatickou hlavnou dvojicou. Bavil som sa, zároveň cítil že sledujem niečo hlbšie, no proste krásne uvoľnená dráma šmncnutá komédiou. Ani nezrátam koľko krát som mal úsmev na perách. Jednoduché, nenútene, nie úplne bez chýb, pocitivo som videl lepšie žánrove kúsky, režisérsky vypiplanejšie a na konci pocitovo umocnenejšie. Chvály sú oprávnené, ako 9. najlepší film by som ale neohodnotil. ()

Jizni Tlapa

Emočně vybalancované kom/drama, které je tak přirozeně citlivé, a přitom tak drsné. Skvělé herecké výkony dvou hlavních aktérů vás nenásilně vtáhnout, aby vám v zápětí, za doprovodu klavíru, uštědřily ránu soucitu a naprostého úžasu.....doposud nejintenzivnější zážitek roku 2012! ()

kumpi

Odpočinkový film (ale i tak na zamyšlení), ve kterém najdete jak výborné herecké výkony, tak i prirozeny humor podkreslený příjemnou hudbou. Více než pěkné překvapení ze země galského kohouta. :) 90% ()

RabbitX

112 minut jménem Intouchables = Dokonalost. Nejen důvtip,emoce,děj i lehké soucítění a vpravení se do deje. Tento film mě opravdu nadchl a patří mezi ty filmy co si znovu rád pustím:) ()

ivan_drago

Na strašně jednoduchém konceptu střetu dvou zcela odlišných světů, ve kterém oba muži vyrůstali a žijí, se rozehrává zrod přátelství vpravně neobyčejného... Dialogy, které jsou více než cokoli jiného, hnacím motorem tohoto filmu, naprosto brilantně napsané, s vtipem a grácií divákovi podané... Téměř nekonečný přísun narážek a vtípků u kterých se nejde nesmát, neopakovatelné kouzlo těch rozhovorů a v neposlední řadě do detailu přesné herecké výkony a s nimi vytvořená atmosféra a celkové ladění snímku zanechají v divákovi čistou radost a i ten konec je bez zbytečného dramatu a okatého sentimentu... Brilantní filmařina a dechberoucí komedie... S lehkým nádechem sociálního dramatu, které naštěští nijak nevyčnívá a skromě se drží v ústraní... ()

rodo

Tohle je komedie podle mého gusta. Po celou dobu jsem se královsky bavil díky naprosto přirozené komice v podání skvělého Omara Sy. Francois Cluzet je zase sympaťák k pohledání, a ačkoli si musí celý film vystačit jen výrazem tváře a mluveným slovem, je úžasně přirozený a skvěle Omarovi sekunduje. Komedie moc nemusím, ale toto je naprostá špička, a to dokonce tak, že budu muset změnit svoji top 10, protože tento film tam rozhodně patří. ()

danco123

Tento film ma neskutočne očaril a som rád, že som ho mohol vidieť. Obsadenie a herecké výkony sú vynikajúce. Po skončení filmu, mi bolo ľúto že film nepokračuje, pretože už dlho som taký film nevidel a čas mi pri ňom prešiel strašne rýchlo. Film odporúčam pozrieť každému. Filmu dávam 90%. ()

žvanimírek

Někdy až drsnej humor (fakt je to z Francie?!) s koulema mi surovým způsobem rozvibroval bránici. Bez servítek naservírovaný prekérní životní situace a srandy kvadruplegika a lauzra s velkým černým srdcem prosviští celou stopáží rychlostí TGV. Náramná zábava a člověk jen doufá, že si tenhle povedenej kousek nevezme na paškál Hollywood a nerozesere to do rádoby fajn rymejku. ()

viperDavid

Jeden z nejpoutavejsich pribehu vsech dob. Zivotni role se oba herci zhostili s neuveritelnou verbou a to s toho dela jednicku ze soucastneho filmoveho prumyslu. Mam rad americke filmy a nestidim se za to, ale pokud mam hledat kvalitu, podivam se po francouzke produkci. Kdo nevidel, je z nej kulturni barbar ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (viac)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (viac)