Modrá lagúna

• Česko Modrá laguna (viac)

V nádhernom exotickom prostredí opusteného tropického ostrova stroskotá loď. Prežijú dve malé deti – chlapček Richard (Glenn Kohan) a dievčatko Emmeline (Elva Josephson) - a jeden člen posádky, ktorý im spočiatku pomáha prežiť. Po jeho smrti si však deti musia poradiť samé... Ich nevinná detská náklonnosť sa postupne, ako plynú roky, mení na lásku. Aj v tomto tropickom raji, odrezanom od civilizovaného sveta, však láska dospievajúcich Emmeline (Brooke Shields) a Richarda (Christopher Atkins) naráža na množstvo prekážok... (TV Doma)

pipapaja

Tak tohle je jeden z filmů na které jsem byl nucen se dívat jako malý když nic nedávali a je to opravdu utrpení. Aspoň že to prostředí je docela hezké ale jinak ruce pryč. ()

CarlosX

Tak tohle ne-é, cítil jsem se u toho neuvěřitelně trapně. Pustil jsem si to jen proto, že tento film zmiňuje Andre Agassi ve své autobiografii jako film, ve kterém poprve viděl Brooke Shileds :) Rozhodně jsem to udělal naposled! ()

Paity

Taková klasická dobrodružná romantika, která je určena spíše našemu křehkému pokolení.Zaujme snad jen Brooke Shields, jako mlaďounká dcérka. ()

Opice odpad!

Tak tohle je snad nejhorší film všech dob-člověk musí mít fakt obrovskou odvahu, aby toto dílo shlédnul celé... ()

Milodar

Tak ono se jim narodilo mimino? A já si celou dobu myslel že jsou to dvě holky. Omlouvám se zbuznělému Christopéru Atkinsovi za tuto křivdu. ()

Paldiny

Záhadný film môjho detstva, z ktorého som si pamätal najmä podivnú sochu, podivné zvuky a podivné bobule. Ako plynul čas zvláštne pocity v spomienkach naň pretrvávali, až kým som sa k Modrej lagúne nedostal znovu. Musím priznať, že šlo o príjemné prekvapenie, každým záberom bolo cítiť exotiku aká s pomaly plynúcim dejom viedla ústrednú dvojicu životnými skúškami v panensky krásnom prostredí. Pekný romantický film akému nízke hodnotenie nesluší. ()

peetriss

Velkokýč z červené knihovny, který u nás svého času zabodoval v posametové době VHSkové. Randal Kleiser svému dílu nedokázal vtisknout nic osobitého, a už vůbec ne divácky hodnotného. Napříč celým hereckým ansámblem vidíme v přímém přenosu epidemii křečovitosti. Nejhodnotnějším vizuálním zážitkem se tak pro mě stala mladičká Brooke Shields. ()

AlchENEMY

Tenhle film pro mě jako pro malou holku byl nesmírně erotický, vždycky jsem se na něho až styděla podívat. Dnes se na tento film vždy ráda podívám, díky citovým zážitkům s tímto filmem z dětsví je pro mě jakýmsi kultem romantiky :) ()

Kacitr

Místa natáčení opravdu překrásná, ale ten zbytek sladší než cukrkandl ... tohle ne - i když jsem se mi to jakožto malé holce líbilo ... ()

jarmik

Nikdy mě to nějak nebavilo a dávali to pořád! Ale ta Eva (budeme jí říkat třeba takhle) byla moc pěkná a nepřál jsem jí, aby se otrávila ostružinama... ()

Movie Gourmet

Film o sexuálním dospívání mladých lidí na téměř pustém ostrově. Neskutečná utopie. Zde bychom si měli hlavně uvědomit, že všechno to, co nás dělá takovými jakými jsme, se všemi klady i zápory, je západní/východní nejčastěji technicky založená společnost a náboženství, které se nám snaží propůjčovat morálku a určují vzorce a směrnice našeho chování...Psychologové a sociologové by to jistě zvládli popsat mnohem lépe než já... Verdikt: 2* a 50 %. Jako "malý" a mladší bych jistě žádné námitky proti tomuto filmu neměl :-) ()

kritiklon

Kdysi to pro mě znamenal nejlepší romantický film který jsem znal. Ale to bylo opravdu hodně dávno a jen na malou chvilku. Asi to bylo proto, že mi bylo 11 let a moc jiných romantických filmů jsem neznal. Dnes se dají ocenit především překrásné záběry přírody v níž se snímek natáčel. Příběh i herci jsou totiž příliš všední. Ale občasné podívání neurazí. 3* za 63% ()

mira007

Dva krásní občas nazí lidé ( klobouk dolů, Brooke Shields v patnácti )na pustém palmovém ostrově s tak bělostným pískem, že ačkoliv tuhle kultovní romanci a vzor pro podobně laděné filmy moc nemusím, tak musím konstatovat, že na to rád mrknu, abych na konci si položil otázku: Tak kam letos na dovolenou? ()