Captain America: Zimný vojak

• Česko Captain America: Návrat prvního Avengera (viac)
USA, 2014, 136 min

Predloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (viac)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (viac)

Captain America bojuje s profesionálnymi zabijakmi, ktorí majú umlčať jeho snahu odhaliť obrovské sprisahanie skupiny zloduchov proti celému ľudstvu. V boji proti presile sa spojí s Black Widow, ďalšou superhrdinkou z tímu Avengers. Po odhalení skupiny sprisahancov a ich diabolského plánu na zotročenie všetkých obyvateľov Zeme požiadajú o pomoc nového spojenca, okrídleného superhrdinu Falcona. Čoskoro sa však ocitnú zoči-voči nečakanému a neporaziteľnému nepriateľovi, ktorým je maskovaný bojovník Winter Soldier.

Po katastrofických udalostiach, ktoré ochrancovia Avengers prežili v New Yorku, sa Steve Rogers, čiže superhrdina Captain America, utiahol do ústrania, pokojne žije vo Washingtone a snaží sa prispôsobiť modernému svetu. Keď však dôjde k útoku na jeho kolegu z organizácie S.H.I.E.L.D., zapletie sa do pavučiny intríg okolo pripravovaného sprisahania skupiny zločincov, ktorí si chcú podrobiť celú Zem. Spoločne s ďalšou superhrdinkou Black Widow, v súkromí Natashou Romanoff, sa Captain America pokúša odhaliť chystaný globálny útok, ktorého cieľom je zotročenie celého ľudstva a súčasne na každom kroku čelí útokom profesionálnych zabijakov, ktorí ho majú umlčať. Keď odhalia skutočnú šírku zákerného plánu nepriateľov Zeme aj ich identitu, Captain America a Black Widow povolajú na pomoc svojho okrídleného spojenca Falcona. Čoskoro sa však ocitnú tvárou v tvár nečakanému a veľmi zdatnému nepriateľovi, ktorým je maskovaný bojovník Winter Soldier. Pod maskou bojovníka na strane zla sa však skrýva muž, ktorého Captain America dobre pozná z minulosti, ba dokonca boli kedysi najväčší priatelia... Problém je, že jeho súčasní velitelia mu vymazali pamäť, aby zabudol na minulosť a on už nikoho nespoznáva. (TV JOJ)

Predator77

80 procent, musím uznat že i když postavu kapitána ameriky moc nemusím tak tohle jeho druhý pokračovaní který je stokrát lepší jak díl první mě dokázal neskutečně překvapit a v rámci MCU se na tenhle film nebojím podívat několikrát za sebou. ()

xfizif

S touhle Marvelovkou i ostatními Avengery se musí počítat, že film Avenger (2012) je takové pokračování všeho, takže se nám Kapitán Amerika hezky zakoukal a spolupracoje s nějvětší organizací vůbec. Takže to vede k úžasnému pokračování, které od prvního Kapitána udělalo pořádný krok ku předu. ►► 95,559 % ◄◄ ()

PePiG7

dostal jsem vic nez jsem ocekaval, akce luxusni, humor opet a 3D to je jen takovy maly bonus, rozhodne se mi to libi vic nez Thor 2 ()

Lokitre

Následující komentář NEOBSAHUJE SPOILERY. Jestli nevíte, zda li máte na druhého Kapitána do kina jít nebo ne, tak rozhodně neváhejte. Marvel vypustilo další film, který je hodný toho jména. Najdeme tu vtipné dialogy, perfektní kaskadérské kousky i počítačové efekty. Děj je neskutečně promyšlený, dává smysl a ani na okamžik vám nedovolý od plátna odtrhnou oči. Mistrovké dílo. Hlavně si počkejte na OBĚ potitulkové scény (jak by se u marvelovských filmů dalo čekat). Tak už neváhejte a mazejte do kina :) . ()

Luciaaas2

Parádní a o hodně povedené pokračování. Koho jednička nechala tak trochu na rozpacích, nemyslím tím, že by byla špatná. Ale dvojka jedničku hravě překonává, jak akcí, jak atmosférou, propracovaností, lepším scénářem, prostě vším. ()

zlishaack

Do kina jsem šel nadšený ale trochu s obavou, jak s CA naloží. A byl jsem velice mile překvapen. Připadalo mi, že se film dvě hodiny nezastavil a akce střídala akci, Co se týče postav, tak - SPOILER/ Captain rozdával rány co mu štít stači, Scarlett zase nepřestávala překvapovat. Trochu mi přišel divný Falcon - připadal mi jako něco, co si Marvel objednal u nějakého chrliče hrdinů na zadání "Potřebujem ajron mena, akorát to vůbec nesmí vypadat jako iron man". Sousedka agentka byla tak neskutečně obyčejná až byla neskutečně krásná (skutečně nevím jak to Marvel dělá, ale ty ženský co vybírá do svých filmů...áááách...). Co se týká akce - ta byla opravdu všudypřítomná, pecka scéna ve výtahu s CA a pecka scéna s Furym na ulici. Ostatní neméně šlupoidní. A konečně děj - trochu mi připadalo přemrštěné to celé kolem Hydry. Nemůžu si pomoct ale podle mě kdyby to tak bylo, tak by Hydra zasáhla už dávno třeba při napadení země Lokym... Ale to je asi už moc šťouralské. /SPOILER Celkově mě film pohltil a vyplivl až na konci celého užaslého a nadšeného. Proto tedy hodnotím za 5* a CA: Winter Soldier (odmítám de*ilní český překlad) ve mně vzbuzuje dojem nejlepšího Avenger filmu vůbec. A dodatek: Šel jsem na předpremiéru, kterou svým uživatelům nabízí csfd.cz a to v Českých Budějovicích zadarmo. Čekal jsem lidi, kteří chodí často do kina a umí při odchodu udělat jednoduché věc. A to uklidit po sobě! Když chodím do kina normálně, tak mě to nepřekvapuje, neboť se do kina dostane kdejaký halama co vylezl z díry na poli a tak je v kině po skončení pěkný bordel. Ale když jde o členy FILMOVĚHO fóra a tedy o lidi co by MĚLI vědět jak se v kině chovat, tak jsem znechucen. A to raději nebudu mluvit o tom, jak velká masa lidí odešla v průběhu titulků a lezla tak ostatním do obrazu (když pominu ten hluk, který přitom vydává). Rád bych tedy apeloval na všechny - uklízejme po sobě, nekažme ostatním filmový zážitek a ukazujme ostatním, jak se chová SPRÁVNÝ FILMOVÝ FANDA! ()

Hall900

Překvapení se bohužel nekoná. Jakmile odejdete z kina,pravděpodobně zapomenete na většinu toho co jste v kině,někde mezi sledováním filmu a poočku ujišťováním jestli ten človek vedle vás již není zadušen popcornem,viděli. Dokud se první polovina filmu pokouší přiblížit hrdinu realitě,je to ještě fajn. Narozdíl od Nolanova Batmana Cap působí precijen toporně,viz třeba scéna kde potká svojí milou z prvního dílu,jejiž biologické hodiny zřejmě již dotikaly. V takových scénách bohužel už dialogy tahají za uši a případáte si jako byste se prenesly do osmdesátých let. Nicméně pokud se smiříte s tím že sledujete jednoduché béčko,připadají vám naivní detaily(třeba proč má nájemný zabiják odkrytou kovovou ruku s chromovou úpravou a rudou hvězdou navrch,což by při pokusu třeba někoho zastřelit z velké dálky mohl být problém) a téměř parodující scény vlastně fajn. Zimní Voják vás nejspíš zajímat vůbec nebude a ve filmu by vlastně nemusel být ale není tam navíc,navíc je tam spousta scén v druhé části filmu. Jakmile hrdinové v New Orleans( jak symbolické) potkají svojí deux machinu( překvapivě doslova v roztomilém retro designu a švýcarským přízvukem) dojde na finální bitvu,která trvá neúměrně dlouho a nezbude než zavzpomínat na Transformers 3,které postihl stejný osud. Bohužel klišé se stupňují a potitulková scéna s Buckym by klidně bez okolního kontextu mohla figurovat na YouTube s taggem Worst movie ending ever. Herci zkrátka nemají co hrát a režije na to kašle. Tedy až na Scarlett Johansson která si za své peníze odříkala svých pár vět o přátelství mezi tajnými agenty v alternativním 21. stol. v Americe. To je ale všechno jedno,protože je to film od Marvela a vy ho chcete vidět. Film je a vypadá podstatně dražší než první díl. A pokud byste ho neviděli nejspíš byste se u Avengers 3 nechytali,což ale neznamená že zaplatka celé série není víc stupidní než animované seriály od Marvel, jež jste sledovali dost možná jako malí. Je to čistě na vás. ()

doogiemus

Oveľa lepšie ako jednotka. Malo to hlavu aj pätu, efekty boli prepracované, hoci občas príliš rýchle, dokázalo to zaujať, držať a pobaviť. A čuduj sa svete, tá myšlienka odkrytia štítu bola celkom oslovujúca a v prenesenom význame mnohé skutočnosti filmu majú čo povedať aj do praktického života. To sa vždy u mňa cení. Inak do niektorých scén sa pýtal aj ajronmen, ale ta čo už. Bolo to proste fajn ()

Olafa

kjdskjf kjeds sqws kesdfj. Pardon, ale při vzpomínce na dokonalost ténhle Marvelovky vydávám nelidské zvuky. TAK to je dobré! Přinejmenším srovnatelné s Avengers. Snad ještě v žádné Marvelovce nebyly ani vedlejší postavy využity tak dobře, uspokojivě a hlavně smysluplně. Black Widow opět dokázala, že není jen hezká tvářička, ale rovnocenný soupěř i takovému kalibru, jakým je Winter Soldier. Tvůrci vytvořili sexuální napětí mezi Captainem a Widow, a byť jsem proti tomu (Tým Hawkeye!), tak i toto funguje. Ono vlastně všechno dává smysl, ani žádný WTF moment si nevybavuji. Akce byla opravdu výborně natočená (prozatím nejlepší reklama na Chevrolet vůbec). Kde mělo být napětí, tam se dalo krájet. I soundtrack převkapivě dobrý a funkční a vůbec, chci to vidět znovu a opakovaně, protože prostě kjdsjfowie mdfoweijr df dsfe. ()

danik686

Další Marvelovka a rozhodně zábavná, chytlavá, děj rychle utíká a člověk se nenudí. Vtipy byli vždy na místě a pobavily, stejně tak jako dávkování akce. Ale už si v Hollywoodu odpusťte scény typu odhodíme zbraně, stejně se netrefíme i s 5 zásobníky, jdem na férovku a nezapomenout se ještě u toho svléknout do naha. Stejně všichni víme, že hlavní hrdina začne vyhrávat, pak po velké nakládačce se zvedne a dorazí ho neuvěřitelně nalezenou silou. Je to fajn ale nemusí to být skoro v každé scéně. Jako celek rozhodně po Avengers skvělý film a výborně přitáhne pozornost na blížící se Avengers 2. ()

kacudzde

Druhý film o americkém "Mirku Dušínovi" příjemně překvapil. Proti jedničce se mi dostalo solidní popkornové zábavy. Velkým plusem bylo, že patriotismus tu není tolik předhazován a hlavně - Cap tu nevysílá tolik otravných psích pohledů. Děj je také propracovanější, padouchové zajímaví a obzvlášť výborné jsou automobilové honičky (top scéna - Fury a auto). Co mě ale dost zklamalo, bylo 3D - z akční scény na lodi bylo vidět jen rozmazané cosi... I když slušňák Cap u mě stále zůstává tím z méně oblíbených komiksových hrdinů, proti předchozímu filmu mě bavil o dost víc. Viděno v kině 3D titulky 2.4.2014 Předpremiéra ČSFD České Budějovice. ()

Hutss

Takže Captain America : Winter Soldier . Tomuto filmu jsem nevěnoval moc pozornosti trailery mi přišli nudné a nezajímavé , ale to co jsem viděl v kině mě ohromě překvapilo . Je to skvělý akční thriller s občasnými doušky humoru , ale hlavně je temnější nacož si já hodně potrpím . Celkově se mi líbil víc než jednička a popravdě asi aj víc než avengers nebo Iron-man 3 . Navíc je napumpovaný skvělými easter eggs ( Spoiler !! : Zmíní tam i Doctora Strange ) . Co se týče Winter Soldiera příjde mi že je tam tak akorát možná až na konci ho tam dlouho nevidíme a skoro jsem na něj na chvíli zapomněl . Ale jinak je skvělej a někdy jsem se o Cap vážne bál ;) Za mě 5/5 ;) ()

Methew

Najlepšie to asi vystihujú slová ako pozoruhodné, prekvapivé, miestami predvídateľné avšak pre mňa absolútne geniálne. Akčné scény dotiahnuté do perfektnosti, vypočítavosť - logickosť deja je priam impozantná. Časový interval filmu dokonale sediaci s dejom. Prečo nemôžu robiť viac takýchto filmov ? Ak to mám porovnať s Thor 2, tak toto je diamant a Thor 2 meď. Už si len počkať na Avengers 2 a uvidí sa ako sa zvrtne porovnávanie. Prepletenie Kapitána Ameriku s mutantmi, prečo nie ? Pokračovanie bude o to úchvatnejšie a však je možné, že bude nasledovať už v Avengers 2, nakoľko Loki bude chcieť zjavne späť svoje žezlo, ktoré si ulúpila HYDRA. Bude to mazec. Veľmi sa mi páčilo porovnanie HYDRY s mytologickou bytosťou hydra, jednu hlavu utneš, narastú dve. V konečnom dôsledku to vyzerá tak, že to smeruje k ďalšiemu sociopatovi, čo sa snaží ovládnuť svet a tak povediac upraviť ho podľa svojich choromyseľných plánov. Mne tento film v kine a v 3D sadol absolútne vrcholovo. Jediné čo mu snáď môžem vytknúť, je nie veľmi obsiahly záver, ktorého pokračovanie sa musí skrývať za titulkami. Pre ľudí je to často potešenie, že to ukáže "dvere" do budúcnosti vývoja Avengers 2 a zjavne aj Kapitána Ameriku 3. Ale ako všetko, tiež to nesie so sebou svoje zápory, a tie sú väčšinou také, že filmy so záverom za titulkami, majú predchádzajúci záver nie veľmi vyplnený a časovo relatívne preskakovaný. Jednak som čakal viac od toho finálneho stretnutia s Buckym. ()

Fallstock

Efektní nuda. Efektně jsem za ni zaplatila v kině. Nechápu, v čem je ten film tak dobrý. Infantilní ve všech ohledech a opravdu perfektně znudí. O myšlenkové podstatě bych raději pomlčela. ()

RoyBatty444

O krôčik bližšie k dospelejšiemu divákovi aj keď hlavné rysy komiksu sú zachované. Napriek špionážnejšiemu nádychu ide stále o akčný - CGI počin s množstvom charakterov, ale slabou zápletkou. Pre fanúšikov série určite jeden z lepších dielov pre ostatných dobrá oddychovka. ()

Krystian

Pokud jste fanoušek Marvel Univers, tak si vychutnáte každou vteřinu filmu. Spousta skrytých maličkostí, kterých si laik nevšimne, vám zpříjemní celkový dojem, stejně tak, pokud sledujete seriál Agents of Shield, tak si spoustu věcí uvědomíte a spojíte. Mě se film líbil a to tak, že moc. Měl nádech Nolanova Batmana, co se atmosféry týče, ale byl zlehčený Marvelovským humorem, který je nevtíravý a příjemný. Akční scény... místy hodně "akční" ale naštěstí scén, typu "Legolas jezdí na štítu a střílí" se nedočkáte. Budou tam totiž mnohem šílenější, ale to k tomu nejspíš už prostě patří. Nenudil jsem se jedinou vteřinu a určitě film shlédnu znovu. Ve 3d jsem měl trochu problém se sledováním akčních scén, nevím jak v klasickém 2d, ale jinak pohoda jahoda. :) ()

reccal

Heuréka! Po všech stagnujících a většinou slabších pokračováních se konečně našel někdo, kdo natočil echt gold akčňák, u kterého jsem se ani minutu nenudila. A to ani minutu, což se nepovedlo ani Iron Manovi, ani X-menům. Klaním se v prachu u země a zrak upírám do nedaleké budoucnosti, kde se rýsují Strážci Galaxie. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Chad Stahelski (John Wick, 2, 3) má – jak vidíte – plné ruce práce s řízením jedné velmi populární akční série, to ale neznamená, že se mu mezitím v Hollywoodu nehrnou další projekty. Zejména po… (viac)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (viac)

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)