Captain America: Zimný vojak

• Česko Captain America: Návrat prvního Avengera (viac)
USA, 2014, 136 min

Predloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (viac)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (viac)

Captain America bojuje s profesionálnymi zabijakmi, ktorí majú umlčať jeho snahu odhaliť obrovské sprisahanie skupiny zloduchov proti celému ľudstvu. V boji proti presile sa spojí s Black Widow, ďalšou superhrdinkou z tímu Avengers. Po odhalení skupiny sprisahancov a ich diabolského plánu na zotročenie všetkých obyvateľov Zeme požiadajú o pomoc nového spojenca, okrídleného superhrdinu Falcona. Čoskoro sa však ocitnú zoči-voči nečakanému a neporaziteľnému nepriateľovi, ktorým je maskovaný bojovník Winter Soldier.

Po katastrofických udalostiach, ktoré ochrancovia Avengers prežili v New Yorku, sa Steve Rogers, čiže superhrdina Captain America, utiahol do ústrania, pokojne žije vo Washingtone a snaží sa prispôsobiť modernému svetu. Keď však dôjde k útoku na jeho kolegu z organizácie S.H.I.E.L.D., zapletie sa do pavučiny intríg okolo pripravovaného sprisahania skupiny zločincov, ktorí si chcú podrobiť celú Zem. Spoločne s ďalšou superhrdinkou Black Widow, v súkromí Natashou Romanoff, sa Captain America pokúša odhaliť chystaný globálny útok, ktorého cieľom je zotročenie celého ľudstva a súčasne na každom kroku čelí útokom profesionálnych zabijakov, ktorí ho majú umlčať. Keď odhalia skutočnú šírku zákerného plánu nepriateľov Zeme aj ich identitu, Captain America a Black Widow povolajú na pomoc svojho okrídleného spojenca Falcona. Čoskoro sa však ocitnú tvárou v tvár nečakanému a veľmi zdatnému nepriateľovi, ktorým je maskovaný bojovník Winter Soldier. Pod maskou bojovníka na strane zla sa však skrýva muž, ktorého Captain America dobre pozná z minulosti, ba dokonca boli kedysi najväčší priatelia... Problém je, že jeho súčasní velitelia mu vymazali pamäť, aby zabudol na minulosť a on už nikoho nespoznáva. (TV JOJ)

donnovann

The winter soldier opět nepřináší nic nového a stále dokola studiio Marvel vaří ze stejné vody. Velké plus za Roberta Redforda a zlepšení oproti pokračováním Iron Mana a Thora. Pořád ale jasný průměr a nezachrání to ani legenda Stan Lee, který si střihne cameo snad v každém marvelovském filmu. ()

Gamekeeper77

Tomuhle Marvelu jsem trochu křivdil a nikdy ho moc nedocenil, ale měls pravdu Filipe, vážně patří mezi ty hodně dobrý. Je to taková tichá, skromně se tvářící a vyspělá pecka, která vyniká hlavně výbornýma akčníma a bojovýma scénama za doprovodu parádní hudby. Takže kapitáne, omlouvám se, máš to za pět. 90%. ()

Hawaj

Docela se to slušně rozjede v duchu thrileru o vnitřních intrikách, pak to ale přeruší předpotoní počítač jako trapná deux ex machina a jak ze seriálu ČT ze 70. let a to poněkud rozhodí naše hrdiny. :) No a pak se to zvrhne v pěknej nesmysl. Zřejmě si scénárista uprostřed psaní scénáře šlehnul úplně jinou drogu. Všude jsou jsou samý vysvětlovačky jak ve škole až to unavuje. Robert Redford se pro změnu ocitene na druhé straně sytému než byl ve 3 dnech kondora. Nataše Scarletce to sekne. Konečně jsem pochopil že bude nejspíšs hackerka akorát bohužel v roli geeka vypadá víc než komicky. Pár ran si tam vystřelí i českej Škorpión. Pak zase ty plonkový kecy vo záchraně světa co přesvědčej tak maximálně mariňáka po dvojitý lobotomii. A na závěr to vrcholí naprostejma kravinama, který si můžou dovolit leda tak v Matrixu. Ale celkově je tam výborně zrežírovaná akce i skvělá kamera a střih, to se musí nechat. Bohužel dějově mě to nikjak nenedchlo. ()

mrclTV

Od prvého Iron Mana konečne solídny Marvelácky film. Rozmýšľal som chvíľu nad 4-mi hviezdičkami, ale časom som od nich opustil. Podla mňa filmu uškodilo prehnané tlačenie sa k prvému filmu a samotná postava Zimného vojaka a jeho pôvod bol nadbytočný. Skôr hodnoteniu uškodil ako pomohol. ()

Tominni

Druhý díl Captain America navazuje na Avengers a první díl, celkově vydařeně, tento díl je i o chloupek lepší než jednička, což není tak málo. Akce jsou vydařené podle standardu u Marvelu. Navíc už kapitán nepůsobí jako ten jasný skautík, občas donutí i k zamyšlení, jaké to je, když všichni blízcí jsou o tolik starší. Jaká je jeho role? Některé scény jsou fajn - viz souboj ve výtahu atd. ()

adamix

Druhý Captain America je o akcii a určitom štýle, ktorý je familiárny s veľmi známymi bondovkami, keďže zabŕda do špionážnych tém a zradcov v najvyšších sférach a neskutočne mu to sadne. Čo mi však vždy vadilo, bol nedostatok emócii, ktoré boli v jednotke účinnejšie a lepšie spracované. Netvrdím, že tu nedochádza ku Rogersovej ,,character arc" a že jeho postava nerastie, ale všetko je to zamerané len na deštrukciu S.H.I.E.L.D.-u napadnutého Hydrou a zainteresovanie Buckyho do príbehu (ktorý je v tomto filme dôkazom, aký nebezpečný a dravý v tej dobe bol, narozdiel od jeho soft krehkej verzie v seriály s Falconom). Film má ale gule a tvrdosť v scénach, kde to je potrebné (autonaháňačka a prestrelka s Furym), ale aj obohraný pátos so spomínanými zradami (Redfordov riaditeľ), stále ide o kvalitnú marvelovku, ktorá to zobrala zasa z iného hľadiska. Za mňa 75%. ()

Matte27

Sorry, ale postava kapitána mi prostě nedává smysl. Týpek, co obehraje všechny svým pestrobarevným štítem a nedělá si nic ani z přímé konfrontace s minigunem, přičemž si chrání jen cca 60% těla, je prostě už za hranou toho, co dokážu ve sci-fi, který se tváří ukrutně vážně, tolerovat. Nebýt týhle figurky, která má asi představovat spíše symbol Ameriky, mohlo by se jednat o docela zajímavý béčko. Tohle ale fakt ne. Ještě jednou sorry. ()

gefr

Bomba, bomba, bomba.....první kapitán byl jenom na rozjezd, druhý ale jede na plný koule. Když jsem poprvé slyšel o capovi nedokázal sem si představit jak tenhle chodící billboard na ameriku někdo sežere a světe div se, jsme o 5 let dál a cap se stává jedním z mých oblíbených Avengers! Bohužel projekce byla ve 3D což opravdu škodí. Pro příště jen 2D. Prozatím 4*, upravím po další projekci. ()

fingerme

Viděno 2.3. 2014 Předpremiéra Cinestar České Budějovice. (Děkuji csfd za tuto možnost) Oproti jedničce radikální zlepšení . Na začátku chytne a pustí až na konci ... jediný hluchý místo je jak si dává pokec s Peggy ... 4* ()

DILLEN

Nič viac proste najlepšia Marvelovka. A na 100% môžem povedať že to je lepšie než Captain America: Prvy Avenger... Výborné bitky, hudba, akcie, proste CAPTAIN. Odporúčam. 10/10 ()

David_Beer

Trailery nam tedy nelhaly, skutecne jde o dospelejsi marvelovku nez na jakou jsme byli dosud zvykli. Stylem pribehu hutny thriller, mimochodem s perfektnim Redfordem, ktery se ke konci prepne na popcornovou jizdu. Takze lepsi nez tri dily Iron Man, Thor se ani nechyta a dokonce bych se nebal tvrdit, ze Kapitan Amerika 2 je lepsi nez Avengers... A Winter Soldier? Hm fakt konecne poradny zaporak, co nejde pro smrt daleko. Jo a nebojte se, typicke marvelovske vtipky tu jsou. ()

BTNband

První Kapitán Amerika byl do půlky skvělý origin , ale v půlce druhé ho naprosto zkazil příběh. Příběh je to, co dělá Winter Soldier dobrý film, není moc jednoduchý ani komplikovaný, každému charakteru dá motivaci a nikdo tam není jen do počtu. Každá scéna má svůj účel a posouvá příběh dopředu. Je trochu smutné, že to co by měl být naprostý standart u většiny filmů teď vidím jako výhodu oproti ostatním. Příběhově tu prostě všechno funguje jak má a z kapitána nedělá jen hrdinu, který musí zachránit den, tím že dá někomu přes držku, ale hrdinu, který je zvyklý plnit rozkazy a je nucen nejenom se postavit vlastní minulosti, ale také tomu jedinému co má v přítomnosti a i když by se na jeho postavu mohl film soustředit více a efektivněji já sem po dlouhé době opravdu fandil a chtěl vidět kapitána uspět. A to je to co dělá superhrdinu a tenhle film zajímavým(Man of Steel by se mohl učit). Pak tu máme akci, která se pohybuje někde mezi nepřehlednou k přehledné a efektivní po dva opravdu vtipné momenty(Furyho útěk z auta, skok do helikoptéry). Létající oblek si mohli tvůrci odpustit, ale celkově to jenom potvrzuje, že se opravdu snažili být kreativní a nápady nešetří. Jediné místo, kde mě tvůrci trochu zklamali, je záporák. Zklamali proto, že jeho příběh je zajímavý, jde z něj respekt, a když je na plátně, tak se rozhodně nudit nebudete, ale on na tom plátně moc dlouho není a dalo by se s takovou postavou udělat podstatně víc. Dvě a půl hodiny vám v kině utečou jako voda a já bych se klidně kouknul ještě jednou. Winter Soldier se pro mě vyhoupl těsně za Avengers a kousek nad prvního Iron Mana a pokud bude Marvel pokračovat touhle cestou, bude pro nás diváky čekat opravdu vydatná porce superhrdinských filmů. Hodně lidí nadává, že v této době vycházejí už jenom remaky a pokračování a mají z části pravdu, ale pokud budou všechny pokračování tak poctivé a zábavné jako Winter Soldier, tak s tím nemám žádný problém. ()

Dangerman

No, nemuselo by to být vůbec tak dlouhé. Film je to na úrovní, má akci, švih, super akční scény, ale zhruba od poloviny, jakoby měl klesající tendenci, zvraty začínají být "přes příliš", štít je ještě na hraně, ale mechanická ruka, vraždící manžety na obleku a ty křídla? Uf...130 minutový křečovitý závěr, je okořeněný navíc notnou dávku sentimentu a už tak nějak člověk kouká na hodinky, ale co, o poznání lepší, jak 1. díl, takže 75%, po 2. už se nekouknu, ale nechá se :) ()

wallax

Veľmi dospelá marvelovka ktorá pôsobí miestami až nemarvelovsky a nekomiksovo. Príliš vlastenecké, ale to sa skutočne nedá vyčítať Kapitánovi Amerika, ten komiks je postavený práve na vlastenectve, patriotizme a americkom sne. Druhý Cap si ma celkom získal, na svoju dĺžku nenudil a mal priamočiary, ale dobrý príbeh s prvkami špionáže a konšpirácie čo je super. Drobné slovné camea boli zábavné a už teraz sa teším na druhých Avengers. Pre tieto všetky prvky sa dá skutočne povedať, že je to zatiaľ najodrastenejšia marvelovka s dobrým hereckým obsadením a hereckými výkonmi. Stan Lee a dve potitulkové scény už bývajú u Marvelu zvykom, ale aj tak to veľmi potešilo a hanba tím čo zdrhli z kina skôr a čo sa nenaučili, že marvel vždy dá fanúšikom viac ako ostatní (aby im Cap s Black Widow, Nickom Furim a lietajúcim černochom vykrútili krk :) PS: Aj Nick Fury používa HTC ONE :P ()

Shadowspark

Fáze 2 je velice slibná, jsem velmi spokojený s tímto filmem, definitivně lepší, než První Avenger. Ostatně, všechny dosavadní filmy z Fáze 2 jsou výborné (tím myslím i Iron Man 3 a Thor: Temný svět). Winter Soldier a děj filmu nemá vůbec chybu, doufám, že MARVEL STUDIOS udělá případně film, ve kterém by si Sebastian Stan jako Winter Soldier sólovou hlavní roli, protože on byl v tomto filmu výborný. (Pozor - SPOILERY!) Dále mám další důvody těšit se na Avengers: The Age of Ultron: Scarlet Witch, Quicksilver a baron Von Strucker v mezititulkové scéně mě hodně zaujali, to jsem teda nečekal, jen tak dál, MARVELe. Navíc: Z camea Stana Leeho jako hlídače v muzeu, kde je výstava Kapitána Ameriky a je překvapen, že je Kapitánův kostým pryč z figuríny a zanaříká, že ho vyhodí, jsem zase mohl puknout smíchy, L.O.L.. ()

jardoom

Hned ze začátku musím důrazně říct, že nesouhlasím se jménem „Návrat prvního Avengera“… Proč sakra všechny země, ve kterých se film promítá, mají v názvu „Winter Soldier“ a češi musí být vyjímkou? Od samého začátku, kdy byl film ohlášen, se jasně vědělo, že podtitul filmu zní „Zimní voják“. Překlad do češtiny mi v tomhle případě vůbec nevadí. Proč tedy tupci z Falconu pojmenují film úplně jinak, než se vlastně jmenuje? Teď už k filmu samotnému. Hned první zápletka se nese ve špionážním duchu. V podstatě nejde o nic důležitého, i když všechno v tomto filmu souvisí se vším. Tato zápletka nám ale důrazně předvede, že je Cap pořád ve formě a jen tak něco ho neskolí, dokonce ani kanadský MMA zápasník Georges St. Pierre, který se ve filmu objeví jako záporák. Capova fyzička je velmi vidět v jeho soubojích, kdy odpravuje jednoho protivníka po druhém. Možná bych ho přirovnal k atletičtější a mnohem silnější formě Banea z TDKR. Rozpočet filmu byl o 30 milionů dolarů větší, než jednička. Další scény nám také prozradí proč. Mluvící auto totiž neměl jen David Hasselhoff, Knight Rider už je i Nick J. Fury, kterému jeho Chevrolete hlásí, že po masivním útoku nepřítele na voze nefunguje nic, než klimatizace. Když Furyho Kita zničí asi 10 policejních aut, a v následné honičce jich další desítky zdemolují, připadáte si jako v Kobře 11. Žeby pár policejních aut a jeden mluvicí Chevrolete zařídil skok v rospočtu o 30 mega? Nic průlomového a předraženého se totiž oproti prvnímu Capovu snímku ve filmu neobjeví. Snad jen mobilní telefon, který dokáže naskenovat číselník od dveří a pomocí otisku prstů zjistí, jaká číselná kombinace přemluví Sezama otevřít ty proklaté dveře. Nokia už ohlásila vývoj této technologie ale IPhone ji žaluje za ukradení jejich patentu (Apríl už byl?). Konečně přicházi na scénu Zimní voják, který ve filmu vypadá mnohem drsněji, než na obrázcích či v trailerech. Tma kolem Vás, napínavost děje a celkové cítění toho filmu Vám jasně dává najevo „hele čum, to je ten prďola, co tady čepuje to pívo“. Tenhle prďola ale netočí orosený půllitr, tenhle magor zatočí se vším, o čem myslíte, že je v Marvelovce posvátné, a smrt Furyho není výjimkou. Už vůbec by nikdo nečekal, že když Cap v jeho prvním filmu utne hlavu Hydře, narostou jí v dalším jeho filmu hlavy dvě. Problém Capa byl ten, že těch hlav bylo trochu víc. Abych to uvedl na pravou míru, tak těch hlav bylo daleko víc, protože jediný, kdo po něm nešel, byla Black Widow a nový parťák Falcon. Cap zjistí, že Hydra a S.H.I.E.L.D. jsou jen dvě strany jedné mince a pokud nezakročí, nastane genocida v podobě 20ti miliónů mrtvých, kteří nemají stejnou ideu jako Hydra. Každá postava, ať už klaďas (moc jich tu není) či záporák, tohoto filmu má motivaci bojovat. Hydra bojuje protože 70 let dřímala v ůtrobách nečeho, co Ameriku chránilo. Bojuje proto, že má žezlo moci na dosah. Cap a jeho sebranka je na tom úplně opačně, nemají totiž nic, ale bojují za všechno a proti všem. Když k tomu přidáme pár nostalgických výkřiků jako „Bucky, vždyť mě znáš“ nebo „Carterová, dlužíte mi tanec“, polepíme to trochou vtipných WTF momentů, ve kterých Stan Lee v podobě hlídače muzea asi příjde o práci, zbyde jen pár vad filmu, které už hravě skryje velmi dobrý dojem ze Zimního vojáka a jeho soubojů s Capem. Zrovna souboje těchto dvou hlavních aktérů jsou velmi kvalitní a detailně propracované. Akční a bojové scény jsou v tomto filmu prostě úžasné. Fanda Mortal Kombatu a jiných bojovek prožije orgasmus, protože by oba s přehledem porazili i samotného Sub Zera. Fanoušek komiksu si pošmákne také a běžný divák si řekne, že oba zúčastnění popírají jakékoli fyzikální zákony. Co musím filmu upřít je kvalita 3D. Když jdete do 3D kina na 3D film, čekáte, že bude aspoň jedna příležitost chytit štít nebo se mu třeba vyhnout. Prostorově do plátna byl film zpracován na výbornou, prostorově před plátno ale nebylo na co koukat. Závěrečná scéna, kdy Cap padá do vody a kolem něj jsou padající střepy, to byl snad jediný efekt před plátnem. Tohle si ale můžu doma pouštět na TV a nemusím za to platit nekřesťanské peníze. Naprosto fascinující je ale potitulková scéna, díky které odejdete z kina naprosto vykolejení. Pokud totiž znáte obsazení Age of Ultron, budete se divit, co dvojčata dělají v laboratořích Hydry a proč už svět není o vojácích a superhrdinech, ale je právě o nich. Podtrženo sečteno, Captain America: Návrat prvního Avengera je doposud nejlepší film, z produkce Marvelu. Když jsem slyšel první kritiku, která hlásala, že není co kritizovat, nevěřil sem. Teď jím ve většině případů dávam za pravdu. Musím říct, že Fáze 2 je velmi dobře rozjetou partií a jsem zvědavý, jak dopadnou ostatní Marvelovky. Cap totiž teď nasadil laťku hodně vysoko a nebude lehké, mu konkurovat. Proto se bojím, že ve srovnaní s Capem nedopadnou Guardians of the Galaxy vůbec dobře a diváci nebudou mít takové pochopení pro vesmírnou střílečku se spackaným dabingem. 90% () (menej) (viac)

kubilov

Když jsem jako naprostý neznalec kdysi vstupoval do marvelovského univerza prvním Iron Manem, ani náhodou jsem netušil, jak ohromná a vzájemně propletená bude tato zřejmě nejvýdělečnější "série" současnosti. Po prvním Iron Manovi přišel druhý, kterého jsem žral ještě víc, a který mě dokonale navnadil na další dobrodružství Tonyho Starka, tentokrát pod názvem Avengers, kde jsem konečně objevil i celý zbytek bandy. První fázi jsem tedy poté shlédnul skoro hned a začal jsem se konečně o celý MARVEL svět zajímat podstatně více. Na třetího Iron Mana už jsem byl natěšený maximálně a výsledek byl snad ještě lepší než jsem mohl vůbec doufat, druhý Thor se IM3 pochopitelně rovnat nemohl, ale i tak převládla spíše spokojenost, především tedy nad ještě větším rozšířením už tak obrovského systému, jaký v MARVELu vytvořili. Konečně se tak dostávám k dlouho očekávanému pokračování jedné z nejslabších marvelovek (u mě po jedničce Thora nejhorší), jejíž pokračování se dokázalo, zejména díky bratrům Russovým, vyšvihnout určitě minimálně mezi top 3 počiny nejaktivnějšího komiksového studia. Je to zejména díky už mnohokrát omílanému faktu, že Cap 2 zabrousil do politikaření, do toho se musel vypořádávat se stále aktuálním problémem sedmdesát let dlouhého zmrazení sebe sama, rozkladu S.H.I.E.L.D.u a především s přízrakem z minulosti - souboje s Winter Soldierem, který pro něj znamená zhruba to, co pro Thora Loki. Je nesmírně zajímavé sledovat, co vše musí hlavní hrdina a veliký patriot v tomto více než dvouhodinovém dospělejším komiksovém nářezu vše zvládnout. Celý film tak obsahuje od výborných akčních scén, přes zákulisní manýry, různé pohledy do minulosti až po excelentně zvládnutý psychologický rozbor chování a motivací většiny hlavních postav ve zběsilém tempu, ve kterém nikdo nemůže nikomu věřit, a při kterém se dokáže nudit jen málokdo. --- S velkou radostí kvituji, že Chris Evans / Steve Rogers vyrostl v rámci MARVELu v druhého nejcharismatičtějšího člena Avengers, hned po Toni Starkovi, a to už je co říci, proto jsou snad konečně jeho vůdčí schopnosti opodstatněny a on může se tak vrhnout na další šéfování jednoho z těch nejnestálejších a nejsilnějších týmů, jaké byly kdy stvořeny. Superhrdinka druhé kategorie - Black Widow alias zrzavá Scarlett, je Captainovi zřejmě tou nejlepší pomocnicí a zároveň zde dostává také poměrně velký prostor, v němž ukazuje, že její postava také není úplně do počtu. Když byla Captainovi Black Widow pravou rukou (a možná i něčím jiným), tak hláškující Falcon byl metaforickou levou rukou, přitom by však do budoucna mohl být pro Captaina tím, co je pro Iron Mana Rhodey / War Machine / Iron Patriot, zkrátka prostě kámoš vždycky po ruce. Zajímavou věcí v druhém Capovi je mimo jiné také nejednoznačnost záporné strany, kdy jeden nepřítel je zjevný a jeho odhalení pro kladné postavy (zejména pro Steva) emotivní a druhý tak trochu v pozadí, kde vše ovládá pověstnými zákulisními nitkami. Až podle traileru odtušenou novou funkci získává Nick Fury, jenž se zatím držel spíše v pozadí, proto docela překvapí jak moc je do všeho angažovaný a co všechno se ho týká, což zamotanosti a atraktivitě filmu jen a jen prospívá, stejně jako účast jeho vrchní pomocnice, agentky Hill / krásná Cobie Smulders, což je pak jedno z dalších velkých lákadel k tomu, užít si film. A tak kromě Emily VanCamp, která bude zřejmě hrát nějakou významnou roli v budoucnu, schází už jen jedno jméno, které bylo paradoxně nejen pro mě tím největším překvapením, protože herec takového kalibru a takového zaměření jako Robert Redford v marvelovce? To bylo při představování filmu jednoznačně největší překvapení. --- Celý film se nese tak nějak v pochmurnější atmosféře, než jak tomu obvykle je, přesto to není známka ničeho negativního, to spíš naopak, protože právě tímto mě Cap 2 uchvátil snad nejvíce. Není se také čemu divit, že je to film temnější, jak by také ne, když se organizace, která má za úkol chránit celý svět (potažmo jen USA) před útoky, jak ze Země tak z jiných světů, naprosto hroutí pod náporem nepřátel a intrik ze všech stran. To však neznamená, že člověk po skončení filmu upadne do hluboké deprese, to v žádném případě, hlášek je sice možná méně než je zvykem, ale i když se nejspíš nestanou nezapomenutelné, dokáží situaci odlehčit a rozesmát, za zmínku pak stojí i tradiční cameo Stana Leeho, jenž zde patří k těm lepším. --- Na závěr bych tak chtěl shrnout, že je Cap 2 po právu velmi kladně hodnocen a doufám, že tomu tak bude i nadále, protože je to opravdu jeden z těch třeba tří nejlepších MARVEL filmů. Potitulkové scénky mě navíc dokázaly pořádně navnadit na Avengers 2 a také na třetí Captainovu sólovku (asi 2016), protože Winter Soldier ještě zdaleka zcela vyřešen také není. Pokud u toho budou zase bratři Russové (podle všeho ano), tak o výsledek nemám nejmenší obavy. () (menej) (viac)

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Chad Stahelski (John Wick, 2, 3) má – jak vidíte – plné ruce práce s řízením jedné velmi populární akční série, to ale neznamená, že se mu mezitím v Hollywoodu nehrnou další projekty. Zejména po… (viac)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (viac)

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)