Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (CinemArt SK)

franti11

Nečekal jsem žádnou intelektuální zábavu, to určitě ne....ale tohle???? Ještě zě jsem na to šel sám, i tak je mí líto těch 150ti kč. Byla to strašidelná slátanina, nedivím se W.S., že toho nešel. Dvě * za efekty, ty neměli chybu. ()

hussky

Spíše mně to přišlo jako by se člověk díval na hvězdné války.. upřímně mě tohle pokračování zklamalo, nic záživného po dobu dvou hodin se nepřihodilo, proto dávám pouze dvě hvězdy, z nostalgie k jedničce :) ()

Motyuek

Jako dívat se na to dalo, párkrát jsem se i zasmál. Mělo to celkem spád, triky povedené. Ale film hodně trpí klasickým problémem jménem logika. Příklad: SPOILER!!! Při přistání cizácké lodi, má tato loď vlastní gravitaci. Pak na ni ale zapomene. Nemluvě o tom, že hlavní hrdinové, jejichž loď je přitáhována nahoru gravitací lodě, si nadále spokojeně sedí v sedačkách. Na ně tato gravitace zcela záhadně nepůsobí. Královně civilizace, která je po tisíciletí neporazitelná a zpočátku lidské letectvo naláká do precizní pasti, se zhruba v polovině filmu stane strašná věc. Její IQ si dá dovolenou. Takže ji pak napadají vynikající nápady jako třeba pronásledovat školní autobus s několika děckama a náhradním řidičem ve formě postaršího židáčka skrz solné pláně. KONEC SPOILERU Ale pokud tyto drobné chybičky autorům prominete, pak se připravte na parádní zábavu zcela odpovídající atmosféře původního filmu. Což je naopak potřeba ocenit. ()

Libb

Za mě celkem dobrý. Pamatuju první díl v polovině života a teď po 20 letech pokračování - proč ne? Triky koukatelné, hlavní postavy mně nějak obzvlášť nelezly na nervy, pár hlavních dokonce umřelo nejen věkem... :) Řekl bych, že to bylo příjemné překvapení, které neurazilo, pokud jste nečekali nesmyslně mnoho. ()

AmunRa

V porovnání s originálem máme větší loď, větší emzáky a bombastičtější efekty. Místo hrdinské SF plné patosu se žánr posunul do parodie a film se nebere ani v nejmenším vážně - naštěstí, protože hrdinské scény by vyzněly směšně tak jak tak a logiky scénář moc nepobral. V podstatě opakujeme rámcový děj prvního dílu, ale žánrově jsme spíš ve Strážcích galaxie. Odpočinková letní podívaná, jen mozek nechejte raději doma. ()

Mato_Mi

Už by si konečne niekto mohol uvedomiť, že na super hyper mega efekty dnes už každý serie, chceme dej, myšlienky, nápady... :-( ()

Gluminator

Tohle snad nemohl nikdo myslet vážně. Tohle je naprosté zklamání z očekávání, které jsem měl na tento díl. Vše co bylo ve filmu se nepovedlo, nekonečné scény před zeleným plátnem a hrozně rozmazané scény, vše přesvícené, ale hlavně ten primitivní děj. Magická mluvící koule, které se ptají zda se s n í můžou bavit? Královna mimozemšťanů jako potvůrky v poslední Godzile, no to mě podrž. Tohle se fakt nepovedlo, 15% ()

WikingVik

Zatím co první díl a jeho příběh příletu mimozemšťanů byl ve své době bombou, tak druhý díl je jeho pouhou kopii a dnes už neohromí. Dějově je tedy naprosto vyprahlý a já se docela nudil. Ocenit lze samozřejmě speciální efekty, nicméně i ty podvědomě pokazí přílet obrovské lodě mimozemšťanů na zemi. Většině diváků musí doklapnout, že už přistání tak velké lodi by vedlo k naprostému holokaustu na zemi a nezbyl by nikdo pro jakýkoliv odpor. Tak snad příště o trochu reálněji a lépe. ()

Benny85

Jako pokračování je to dobré, ale bohužel nepřišel žádný posun a v hloubce příběhu, pouze povrchně zpracovaný příběh a postavy se plytkým a předvídaných charakterem. Myslím, že ta 20ti letá pausa by na kvalitě příběhu měla být rozhodně víc znát na zpracování. ()

nudlis

Ještě větší blbost než jsme doufali. Sci-fi mám rád, ale tohle je už moc velká pohádka o tom, jak se národy spojily a jak problém vyřeší zas nějakej jedinec. A ještě k tomu nevtipnej. Dvě hvězdy za triky, ale za příběh -1, takže ve finále jen 1* ()

musolini

Veliké zklamání a trapné napodobování úžasného prvního dílu...tohle musel vymyslet někdo,kdo nebyl při smyslech a ještě byl pod parou...nezáživný,nudný a vlastně ubohý...tohle neměli točit a měl zůstat jen originální film... ()

Meniha

Čekala jsem dvojku, dostala jsem dvojku. Čekala jsem špatnou dvojku, dostala jsem docela dobrou dvojku:-) Trocha klišé, ale v únosné míře. Očekávatelné vyřešení chybějících postav, očekávatelná zápletka, mírně toporné vyústění. Ale dávám 3 hvězdy za film + 1 za to, že mne docela příjemně překvapil:-) ()

S.Fisher

Nakonec to nebyl takovej průjem,jak jsem očekával.Film sršel vtipem jako předešlý díl,dokázal udržet divákovu pozornost.Emmerich opět dokázal,že je mistrem destrukce.On jediný umí Zemi pěkně ,,rozbít''.Takže,až na ten nešvar rvát do každého filmu teenage love story,to byl dobrý film.Doporučuju. :-) ()

Hockauf

Zážitek z jinak povedeného filmu mi v kině kazila VIP kožená sedačka, proto nejsou mé pocity z filmu zcela soudné, přesto to byla dobrá podívaná. ()

endymion

Přesně takový Emmerich, jak ho mám rád. Všechno je sice zase o něco větší a zničeno je toho daleko víc (i když akce je tu oproti ID1 méně a nastupuje později), takže v ID3 budou tutově praskat planety jak přezrálé melouny, ale alespoň se snažil příběh někam posunout a odpovědět na některé otázky ohledně zázemí a motivace ufounů. Celé dvě hodiny jsem se nenudil a těšil se, co bude dál. Takhle nějak měly vypadat SW7 a bohužel nevypadaly. Konec sice otevřený, ale o to víc se budu těšit na trojku, která, jak to vypadá, se přesune do vesmíru. ()

chytri

Tak si nejsem jistý, zda je toto dvojka nebo jednička na druhou? Je jich víc, jsou větší a mají velkou kosmickou lodičku. Jinak je to okopírování jedničky. Ačkoli film velice rychle odsejpá, tak to byla poměrně nuda, kde scéna střídá scénu a mezi ně se vejdou pouze USA slova o hrdinství. Čekal bych víc ()

Sidenius

Nějak jsme nepochopil proč pan Emmerich čekal 20 let na pokračování (jeho vyjádření bylo že to chtěl opravdu propracovat) aby udělal klasickou komerční americkou hollywoodskou shittku, kde 3 lidi v podstatě zachrání svět. Jednička byla neskutečná (možná to bylo tím že mi bylo 12 ) ale prostě fakt se to nedá srovnávat. tohle je o ničem. Ani efektově mě to nějak neposadilo na zadek :-/ ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)