Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

xx66xx

Konečně jsem se dočkal nejnadupanějšího filmu roku 2016 ,od začátku až do konce velice propracovány efektmi film nadherný obraz, zvuk velice propracovány málo kdy se stane že pokračováni je lepši než první díl tady se to povedlo tak klobouk dolu . ()

JerryPilsen

Něco mezi pokračováním a remakem,takový kočkopes.Spíše to poukazuje na třetí díl,který už snad nebude o obraně.Přešlapů se scénáristi dopustili spousty,postavy se objevují vždycky tam kde je potřeba.A poznávají se i na několik kilometrů.Průlety padajícími troskami jsou opět veskrze Emmerichovské,až na hraně parodie,ale to se čekalo. ()

Martin29

Emmerichovi evidentně došly nápady tak recykluje to co bylo již viděné. Mimozemská královna těžce vykrádá tu z Vetřelce Vs Predátora,scéna ve které mimozemšťané střílejí vše co přežilo ten útok na jejich loď těžce zavání Terminator Salvation a ta entita kvůli které přišly na Zemi mimozemšťané je úplně ta samá co byla k vidění v Wall-E (jako Eva) jen s tím rozdílem , že je kulatější a nemá nožičky. Jinak se film dá je to takový průměr ten příbuzný Smitha z jedničky byl neskutečný trapák a nevěřil bych mu ani kdyby si tam prdnul to samé ten vědec z jedničky co se probral z komatu na vědce so choval jako totální kretén. Proti Hemsworthovi nic nemám a nechápu ten hating kolem něj jsou daleko horší herci než on (například Seth Rogen) P.s. ve filmu je scéna kdy jakýsi chlápci na lodi cosi těží přiletí tam mimozemská loď a chce se dostat k jádru vláda dá těm chlápkom 100 milionů dolarů jen za to, aby sledovaly odpočet času, který zbývá než se k jádru dostane tomu říkám lehce vydělané peníze. ()

Mrliš

Skvělé pokračování! ID rychle odsýpá, že sem se u něj nestihl ani na chvilku nudit. Jedničku hravě překonává. Efekty na vysoké úrovni, střih přehledný, herci úplně bez problému. Technologie jsou pěkně vymyšlené. Běhající emzáci mě hodně potěšili, natož pak, když opouštějí svůj bio oblek. Královna na konci je opravdu dokonalá. A poznání nových civilizací také potěšilo. Až na pár klasických kýčovitostí a pitomin se jedná o úžasnou podívanou. Emmerich po 20 letech nabral dech a předvedl opět pořádnou scifi akci. Moc se těším na pokračování, které by mělo být ještě velkolepější! ()

Mach Tom

Ano je tam spousta nesmyslů, ale zasazení do děje několik humorných postav, které vytvářejí vtipné scény pro mě znamená pět hvězdiček. A hlavně většina filmu se odehrává během jediného dne což znamená, že se ve filmu pořad něco děje, Mě se film líbil a doufám, že bude i slíbená trojka. ()

TWANG1977

Bohužel na jedničku to nemá ani omylem odfláknutý scenář který má pár nápadů které ale zůstaly zcela nevyužity (například kdyby tam byla rozvinuta myšlenka boje toho černošského kmene s vetřelci) děj nechytne a zoufale tam chybí hrdina typu Willa Smithe patetické žvatlaní prezidenta už fakt nikoho nevezme za srdce jak se to možná v jedničce stalo... prostě zklamání :( ()

majorzeman13

Triková,vizuální,technická stránka filmu je fakt super podívaná,ale scénář,dramaturgie a samozřejmě patos a klišé je druhá strana tohoto bijáku. Musím říci,že kvalit prvního dílo nedosahuje,ale i tak jsem se bavil ! PS. Z nostalgie dávám hodnocení nadprůměrné,ale váhal jsem !! Jsou to lehké čtyři nebo-li 70% . ()

MiselB

Film vás naprosto vtáhne. Je to napínavé od začátku až do konce, chvilkami jsem byla zařezaná v sedačce a měla opravdu děs v očích. Moc se mi to líbilo a rozhodně doporučuji milovníkům napínáků a sci-fi. Byla to filmová bomba! ()

namo3nik

Prosím nechoďte na ID4 2 do kina jako na něco nového! Je to prostě druhý díl! Máme tam 75 % starých známých herců, super efekty. Příběh je postavený na situaci, kdy se na zemi vrátí královna ze zapomenuté lodi a chce s pomocí zbývajících kosmických lodí provrtat do jádra země díru a vysát ze země energii. Na pomoc pozemšťanům však letí jiná mimozemská civilizace a také jim pomůže. S touto civilizací se na závěr lidé spojí a měli by se společně v dalším díle vydat do vzdáleného vesmíru úplně vetřelce vyhladit. Ty totiž napadají planetu po planetě jak víme, a jelikož je královna zabita, vrací se lodě strachy nikdo neví kam! ()

Pytlicek

3* Len za efekty a sledovanie filmu v 4DX kine. Inac ako pisu viacerí, skorej pri filme spomina clovek ako to bolo predtym a co je tu teraz ine. Film by si zasluzil urcite viac napätia. No radšej by som ho pozeral doma a v kine si pozrel niečo kvalitnejšie. ()

cica

Také rozporuplné pocity... Prvý Deň nezávislosti určite lepší. Dnes to bolo hlavne o istotách - dobrí, zlí, americké vlajky, deti, láska, obeta a samozrejme záverečný happy end. Až to bolo mierne nudné, v závere priam samonasieracie. Ale stále lepšie ako dvojhodinové meditovanie o čiernych a iných dierach... ()

tom275

Ač nerad, je to průměr. Jeďničku jsem viděl snad stokrát a je to klasika. Pro mě ve dvojce bylo málo destrukce, prakticky celá je vidět v trailerech....víc ani ťuk. S příletem emzáků se dalo podle mě víc vyhrát. Třeba přidat záběry přímo z ulic devastovaného Washingtonu. Hrdinové dobrý, královna se mi líbila, jen mi přišlo, že jsme je přemohly nějak snadno. 😀 ()

Salinho92

Parádně sem se nasmál a to je dobře ne ? Škoda jen, že to bylo při scénách, kdy se asi smích nehodí, nejvíc mě rozesmál vystrašenej pes s očima jako grepy. Jinak je to tak neskutečně stupidní a vlastně nehezky udělanej film, až sem se tomu fakt hezky od srdce zasmál. Takže zábava 5 hvězd. jinak to asi stojí fakt za starou belu. ()

KcarlosK

Klasická dvojka. Větší, výbušnější, prostě víc všeho. Kromě příběhu. Naštěstí je Emmerich stále nedostižný v totální demilici Země. Zde to jako bonus odnese i kus vesmíru. Počítám, že ve trojce nezůstane z našeho vesmíru už nic. ()

k0c0urek

Zdravým všechny. Komu se líbila jednička tak si myslím - počkejte až bude dvojka na DVD. Za kino to rozhodně nestojí...Příběh do půlky OK, ale pak takových scén typu 5,4,3,2....vše zachráněno. No nevím. efekty a zvuk ok, ale ten příběh... Není to úplně zlé,ale závěr doslova POHÁDKOVÝ typu DEUS-EX MACHINA. Jednička byla SCIFI-KOMEDIE a tohle je KOMEDIÁLNÍ SCIFI s prvky PARODIE...Znova by jsem nešel a dávám 60%. Jako odlehčující film po náročném dni s pěknými efekty - dobrý ()

manchestervn

Jednoznačne chýba Will Smith, celý film udržujú nažive herci z 1. časti, nové herecké obsadenie ma osobne neoslnilo.. Mladá generácia hercov robí komické scény nasilu/neprirodzene a cítiť že pred takým u mňa ´´kultovým´´ filmom nemajú poctu. vizuálne efekty a staré herecké osadenie z 1 drží film nad vodou. u mňa za 3. ()

52637

Celych 20 let jsem se tesil na pokracovani a musim rict, ze jsem si to uzil stejne jako jednicku kdyz mi bylo 14 let. Hlasky, hrdiny a demolice. Naprosta pecka za me 95% zbylych 5% chybel tam Will Smith a nahrada nebyla dost dobra ()

mapar

Film jako takový se dá shrnout do závěrečné věty filmu We're gonna kick some serious alien butts Pokud vám tato jedna jediná věta přijde jako dostatečná záminka k návštěvě kina, i kdyby jste o filmu nic jiného nevěděli, budete se královsky bavit ... 10/10 Pokud vám ta věta spíše evokuje "to bude ale blbost", budete trpět ... 4/10 Měl jsem štěstí, že v kině se sešla i velmi vhodná sestava diváků. Z jednoho rohu se ozvalo "Teď mu umře maminka" Následovala salva smíchu v celém kině. Když k tomu konečně došlo ozvalo se z druhého rohu "jo" následované druhou vlnou smíchu. Nejlepší okamžik projekce nastal, když někdo nahlas zakomentoval "Bože doufám, že ji zabijou tou mačetou" (královnu ne tu maminku) Půlka kina brečela smíchy. Ne fakt, film se nebere vůbec vážně a je naprosto ROZKOŠNĚ přepálený a patetický. Tvůrci podle mě velmi dobře chápali, že do stejné řeky podruhé nevkročí, a tak to vzali s rozběhem a skočili do ní bombu ()

Gridd

Jo. Vizuálně to je fakt dobrý a to jsem od toho očekával. JInak nic moc a už se ne-těším na další pokračování. Až se vydáme zničit nepřítele k nim domů. ()

Caesarion

Za tri neni spatne. Neni to ale to co bylo pred 20 lety. Budte ale v klidu, stale je to prudukt ktery je primo delany k proverce rozehraho domaciho kina od renomovanych vyrobcu a velkoplosnych 4k TV. Zazitek to rozhodne je a filmu odpustite ty veci ktere z nej delaji tu americkou sracku. Co ale neodpustite je absence hvezdy Willa Smithe bo to uz bude navzdy ten kdo stiskl cudlik a rekl ........................? ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)