Keď Jay (Jay Baruchel) odcestuje do Los Angeles navštíviť najlepšieho kamaráta Setha (Seth Rogen), nič nenasvedčuje tomu, že ich práve čaká najväčšie dobrodružstvo ich života. Hoci návrh ísť sa večer zabaviť na jeden z vykričaných večierkov v dome hollywoodskeho búrliváka Jamesa Franca (James Franco) je v podstate istým prísľubom toho, že to všetci prítomní (čo v preklade znamená najväčšia koncentrácia celebrít na centimeter štvorcový) poriadne roztočia! Teda, až na taký malý, malilinký detail... Že túto párty nečakane preruší nefalšovaný koniec sveta! No, veď to poznáte – zemetrasenia, monštrá, démoni, kanibali a podobná apokalyptická háveď... (TV Markíza)

Jossie

To byla hrozná kravina, ale tak jsem se u toho bavila, že nemohu hodnotit jinak. A ještě ty úžasné příšery, ta krásná apokalypsa, dokonce jsem se jednou hrozně lekla - bylo vidět, že pánové se museli hodně bavit, když to natáčeli. ()

Jara.Cimrman.jr

"Číča tvojí mámy byla plátno. Pták tvýho táty byl štětec. Bum. Ty jsi umění." Apokalypsa v Hollywoodu by se mi mohla líbit. Ona by se mi vlastně měla líbit! Vždyť v ní trdluje tolik známých komiků a všichni si to evidentně užívají. Jenže mě nevzali mezi sebe a to se neodpouští. Z pohledu nezúčastněného pozorovatele jsem toho prostě zase tak moc zábavného neviděl a tak tímto děkuji Channingovi Tatumovi a zejména Michaelovi Cerovi za jejich štěky, které byly mimořádně vtipné. Ti ostatní by neměli zapomínat na to, že nejen oni, ale i divák se chce bavit. ()

Pethushka

Silně podprůměrná komedie založená na nechutných a trapných vtipech o všemožných tělních tekutinách. Ten se vystříkal tam, ten vypil svoji moč... zkrátka všechny ohrané slizkosti narvané v jednom filmu. A když už nevěděli coby, tak třikrát zopakovali p*ča. Sorry, ale už nejsem v první třídě, abych se válela smíchy, protože někdo řekl sprostý slovo. Žádného z herců, kteří v tomhle filmu hráli, už hodně dlouho nechci vidět. Moje hodnocení od odpadu dělí asi dva vtipy, při kterých jsem se trochu usmála. I když sama nevím, jestli to bylo kvůli tomu, že to bylo vtipný nebo trapný. 0,5* ()

H34D

Partička bývalých Machrů a šprtů je sice dostatečně sebeironická na to, aby si ze sebe dělala prdel a častovala se nadávkami nejhrubšího zrna, ale chybí jim trošku soudnost, co se týče promyšlenosti filmu. Tvůrci sází na to, že jsou prostě celebritami k sežrání a že diváci budou jásat pokaždé, když se sejdou na obrazovce. Občas se pracuje i se samotným statutem herců, např. role hodňásků Michaela Cery vs jeho role prasáka zde. Scénář Seth Rogen nejspíš splácal na párty podobné té v úvodu filmu a dialogové improvizace na tom nic nevylepší. Apokalypsa v Hollywoodu může posloužit jako jednorázová jednohubka pro relax více lidí u obrazovky, ale rozhodně není kvalitním filmem, ani zapamatováníhodnou komedií. 5/10 ()

xxmartinxx

Konec to málem stáhnul na tři hvězdy, ale jinak jsem si ten film užil se vše i jeho duhy i neduhy. Možná je to vše maličko chtěné a potenciál byl maličko výš, ale jako malý film, v němž se vyblbla parta lidí, to asi není špatné. ()

Djoker

Rogen hraje pořád tu samou postavu a měl by v tom rozhodně pokračovat. Rozjezd na Francově party mě jen utvrdil v tom, že on tak skutečně žije a je těžké mu nezávidět. Debaty o poslední Milky Way, nadměrné ejakulaci nebo znásilnění Emmy Watson jsou předčasnými vrcholy, i když finále s nejlepším boy bandem všech dob také neurazilo. ()

M.a.t.t.

Pár dobrých nápadov, hlášok, scén a zábavných cameo roličiek utopených v bezradnom improvizovanom humore, ktorý ani nedrží pohromade. ()

Morien

Líbí se mi úvodní věta komentáře uživatele Lima: "Chytřejší, než si většina diváků dokáže připustit." Osobně bych byla raději, kdyby se mírně ubralo na (překřičené) improvizaci a více přidalo na řízené a naplánované absurditě, ale i tak jsem spokojená. Zároveň také žárlím, protože natočit se svými kamarády film o konci světa a pekle a nebi je můj sen. Naše civilizace je odsouzena k zániku. ()

Segrestor

ODSTAVEC JEDNA - S účinkujícími herci se to má tak, že je buď nesnášíte nebo vás baví. Není nic mezi tím. Zrovna tak je tomu i u tohoto filmu. Buď se vám líbí nebo ne. Nemůže se vám líbit napůl nebo trochu nebo jen něco. Nejde to. Bude tu spousta věcí, které vás budou srát. A naopak, můžete vy srát na spoustu věcí. Jelikož mi tito komici přijdou dobří, jejich nerdovsky huličský humor mě baví a to mnohem víc, než teplé Sheldonovy vtípky, a jsou to do jednoho humusáci, otrapové a arogantní vyfetla, líbil se mi i jejich společný film. ODSTAVEC DVA - A zrovna tito při poslední apokalypse uvíznou na Zemi, mezi nebem a peklem (a navíc v domě Jamese Franca) a řeší své malicherné a titěrné žabomyší problémy, dokud i debilům, jakými bezesporu jsou, dojde, co se vlastně venku děje a jak s tím naložit. Místy jsem opravdu umíral smíchy. Můj staronový oblíbenec Danny McBride opět nezklamal, role naprostého asociálního kripla je mu nejspíš už životním údělem. I Rogen zahrál toho stejného úlisnýho ňoumu jako vždycky a Franca už mám v hledáčku, byl výborný. Hill & spol. předvedli slušný standard, prostě tak, jak to tito komici umí a to vše v rolích nejlepších, totiž v rolích, kdy hrají sebe samotné. ODSTAVEC TŘI - Film má ale jednu velkou nevýhodu, nejvíc se mu zasmějí ti, co všechny aktéry znají osobně, tedy vlastně oni sami aktéři. Působí to dojmem, že si film natočili pro sebe. Neznalý divák, resp. neznalý těchto person, bude asi jen čumět se svraštělým obočím a WTF výrazem v obličej a to nejen proto, že to je napůl apokalyptický film, napůl komedie. Nerdi, co sledují dění kolem těchto person, jejich filmy, seriály ev. blogy apod., určitě shledají i ten nejsušší vtípek opravdu vtipným. Pro "netrénovaného" diváka už moc toho nezbývá. Určitě ocení triky, pár hlášek a bohatá camea. Univerzálně vtipná je určitě situace kolem znásilnění Emmy "Hermiony" Wattson. ODSTAVEC ČTYŘI - Nakonec, lze s klidem v duši říct, že se tvůrcům docela povedlo nenuceně vtlačit prvek humoru do jinak svízelného téma, totiž: biblického konce světa. Každý kněz vám řekne, že o tom se nežertuje. Už to je vlastně vtipné. A na tom je postaven i tento snímek, který jen tak mimoděk je navíc sondou do života nové vlny hollywoodských celebrit. ODSTAVEC PĚT A nakonec si pustíme takovou nadčasovou pesničku z roku 2000: "Už hoří Hollywood, to město slavných hvězd. Rekviem poslední v blátě jejich cest. V troskách je Babylon, jen ticho vzdálený. Armády s vlajkou lebky, hnáty zkřížený." ()

Gilmour93

…a pátý jezdec je Svrab. Obyčejně ho dostávám z filmů, v nichž je zaháčkován ten sádelnatý hlas mimozemšťana Paula a ani tento zvrácený pokus o jakousi profesní upřímnost nebyl výjimkou. Festival infantilní zastydlosti, schovávající se do děravého pláště satiry na hollywoodský průmysl, mohl být klidně režírován šíleným duem Seltzer-Friedberg a vyšlo by to nastejno. Lze pochopit, že se všichni zúčastnění královsky bavili, ale ve vztahu k diváckým pocitům se může mnohdy jednat o nepřímou úměrnost, takže zatímco jsou někteří paprskem frků opluskaného Rogena taženi do ráje komedie, já si na návštěvě ve Francově garsonce připadal jako afroamerický česač bavlny na výročním sjezdu Ku-klux-klanu. Chyba ve filmu (spoiler): Nechci si hrát na Jana Rejžka, ale Backstreet Boys patří na protipól místa blaženosti.. ()

3DD!3

Prohláškovaná, nejméně z poloviny improvizovaná reklama na Bibli a MilkyWay. Luxusní podzápletky a camea, které nemají obdoby. Rihanna shoří v plamenech pekelných, Michael Cera poprvé za svůj život nezklamal, Hermiona má sekyru a Tatum letos znovu boduje. Z hlavní party pak válí všichni, ale nejvíc jsem fandil Francovi. Chechtal jsem se často a hodně. Přeju jim to pokračování Travičky zelené. ()

Hitman_47

Největší komediální událost roku ! Tahle partička si to doslova užívá a je tu spoustu nezapomenutelných scének: Michael Cera na kokainu, trailer na sequel Pineapple Express, Eastbound and Down entré Dannyho McBridea .. a takhle bych mohl pokračovat ještě dál, ale nejsem zmrd, abych to tady celé vyspoileroval. Navíc i digitální triky, i když nejsou celou dobu úplně perfektní, fungují naprosto skvěle a to nezmiňuju ani gore, které se taky náramně povedlo. Jinak, is it only me, nebo se všude, kde se sejde McBride a Franco musí sekat péra ? Ale tak, koho to nakonec sere, že ? Dlouho jsem se takhle od srdce z plnych plic nezasmál ! Všema dvaceti ... všema dvaceti. ()

hellstruck

Primitivní zábava pro lidi s primitivním humorem - což ani tolik nemyslím jako urážku (namítat nemůžete nic, jen si vzpomeňte na absurdní dialog o stříkání), protože já mám obvykle v oblibě primitivní humor a dokáží mě pobavit opravdu jednoduché kousky. Ale tohle bylo opravdu přes čáru. V podstatě je to na odpad!, na druhou stranu se našly momenty, kdy mě zajímalo, co bude dál. Aneb "bože, to je píčovina, chci to vypnout" - ale sleduji dál. Závěrečný dojem je tedy opravdu rozpačitý. Předpokládám, že být pod vlivem a s bandou přátel, tak bych se královsky bavila. Možná. A možná ne. Nechápu Emmu, že se takové kravině upsala. Co jsem navíc nepochopila, byl její podivný akcent. Taková směs amerického a anglického dialektu. Podivné.. Vlastně celá ta záležitost je podivná. Páni tvůrci už by to neměli dát hulit. Mimochodem, největším kladem filmu je, že Michael Cera brzy chcípne. ()

Spiker01

Tohle je fakt boreckej film. Parta kamarádů si prostě řekla, že natočí film po svém, dostali prachy a mohli to rozjet. Říkají si vlastníma jménama, vymejšlej nejrůznější ptákoviny a hází jeden odkaz na filmovej průmysl za druhým (hlavně o filmech, ve kterých někdo z nich hrál). Nejvíc asi zaujme James Franco, a také camea dalších známých herců či celebrit, jako Rihanna nebo Emma Watson EDIT : 23.1.2017 jsem na to koukal podruhé a musim konstatovat, že na párty je to skvělá komedie a to Rogenovky úplně nevyhledávám, Holt ten plnej nášup celý tý jejich party byla ku prospěchu....70% ()

Eddard

Freaks forever, man... No, nevím. Parta, která se kdysi sešla pod taktovkou Paula Feiga a Judda Apatowa na natáčení kultovního seriálu Freaks and Geeks v posledních letech chrlí jednu politicky nekorektní řachandu za druhou, ať už je zrovna Zbouchnutá, Superzlá, dává (či dostává) Kopačky, hulí Travičku zelenou, zachraňují princezny jako Princ a pruďas či nejnověji zažívá konec světa z pohodlí vlastního bejváku v Apokalypse v Hollywoodu. Faktem je, že přestože jde o docela vtipný film (s několika hodně přísnými momenty - viz. Michael Cerra na koksu), začíná tady silně fungovat princip zmenšující se návratnosti (diminishing return) - pokud jste viděli pár z výše uvedených filmů (je jich samozřejmě ještě daleko víc), budete mít možná tu a tam nepříjemný pocit deja vu a dojem, že platíte za něco, co už jste viděli. Takže tak. Mě osobně nezbývá než doufat, že si tahle nesporně talentovaná banda dá nějaký delší inspirativní trip v poušti a přijde příště s něčím novějším. 60% ()

castor

Tenhle konec světa bych si dokázal užít. Aneb několik známých sprostých, zkouřených a opilých herců se ocitne v reálném ohrožení při kolaudaci nového honosného sídla Jamese Franca. Venku to jde totiž do kytek jako z biblické apokalypsy. Slavní komediální herci tu hrají své mediální obrazy. Se všemi předsudky a slabinami. Dávka nekorektní uvolněné zábavy od bandy přátel tak může směle začít. Nechybějí dohady nad sex-appealem Hermiony, pokračováním Pineapple Express, oscarovými nominacemi Jonaha Hilla a mnoha dalšími, o které jsme se ale vlastně ani moc neprosily (kupříkladu pravidla onanie). A pochopitelně některé rozhovory by snesly nemalé krácení. Ve výsledku tu nicméně máme dvouhodinový drsný sitcom o partě přátel, kteří si jak ze sebe, tak i svého řemesla umí dělat řádnou legraci. To, že je to dramaturgicky nedbalé, je nám jasné, na druhou stranu na první režijní počin Setha Rogena a Evana Goldberga (napsali spolu Superbad) tu máme solidní triky a hlavně vydařené dialogy, které se se všemi těmi peprnými urážkami musí líbit. ()

viperblade

Naprostá šílenost, jejíž vtípky mnohdy jsou až za hranicí toho, co je považování za dobrý vkus. Taky to je možná důvod, proč jsem tento film viděl už dvakrát. Kdyby tenhle snímek neměl pár hluchých míst, tak bych šel i výš. 80 %. ()

*CARNIFEX*

Jay prichádza takmer po roku za svojim naj kamarátom Sethom do L.A. Nakoľko možností zábavy vo dvojici neustále ubúda, rozhodnú sa spoločne zájsť na súkromnú párty kolaudácie nového domu starého kamoša, Jamesa. Jay nemá mesto L.A. veľmi v obľube. Rovnako, ako starých Sethových kamarátov. Navyše po krátkom čase bude čeliť omnoho väčšiemu problému! Pomerne vydarená fantasy komédia obohatená o pár slušných hororových prvkov. Aj keď film postráda logiku, Ja som sa zabavil. ()

D.Moore

Od Tropické bouře patrně první film, jehož tvůrcům bych věřil i otřepané "Natáčení jsme si všichni užili, sešla se skvělá parta lidí". Až na pár momentů, kdy se místo vtipna dostavilo trapno, jsem se bavil vlastně od začátku do konce (a ke konci víc a víc) a světe div se, jedny z těch úplně nejlepších momentů Apokalypsy v Hollywoodu má na svědomí Jonah Hill. ()

Comicsový Preacher má obsazení

Comicsový Preacher má obsazení

21.04.2015

Seth Rogen a Evan Goldberg zabodovali komediemi Apokalypsa v Hollywoodu a The Interview a nyní se na chvíli přesouvají do televize. Povedlo se jim totiž sehnat práva na Preachera, kultovní comics… (viac)

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

27.10.2014

James Franco a Seth Rogen se po Travičce zelené, Apokalypse v Hollywoodu a The Interview vrhli na další společný projekt. Jejich novinka nese název Zeroville a jde o adaptaci stejnojmenného románu od… (viac)

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

09.10.2013

Ještě ani naplno nevypukla „oscarová sezóna", ale bývalý šílenec z videopůjčovny už se vytasil s prozatímní TOP 10 nejlepších filmů, které letos viděl. Proč by to mělo svět zajímat? Protože Tarantino… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013