Najhľadanejší muž

• Česko Nejhledanější muž (viac)

Issa Karpov je utečenec z Čečenska, ktorý je v Nemecku ilegálne. Dostane sa do hľadáčika nemeckej tajnej služby, ktorá monitoruje aktivity militantných moslimských kruhov a predovšetkým činnosť dr. Abdullaha, bohatého filantropa, ktorého podozrievajú z financovania terorizmu. Keď vysvitne, že Karpov má v hamburskej banke uloženú veľkú sumu peňazí, začne sa o prípad zaujímať aj americká ambasáda. (STV)

Duotone28

Každopádne od Most Wanted som čakal viac, možno trochu viac bourna, možno trochu viac pohybu...a aj preto možno trochu viac nuda. Zlý film to nebol, ale som rád že som počkal, a neutratil naň mince v cinema, a hlavne že už je koniec:)! Nazdar ()

JohnMiller

Nakoniec ma tento striedmy kriminálny thriller veľmi príjemne prekvapil a dokonca bavil o niečo viac ako Oscarový Argo. Prišlo mi to také viac uveriteľnejšie, prirodzenejšie a uvoľnenejšie... avšak obidve snímky boli nesmierne kvalitné takže s porovnávania stačilo. Nesmierne ma hlavne prekvapil herecký výkon dneska už zosnulého Philipa Seymoura Hoffmana. Po smrti hercov sa zvyčajne ich posledné filmy a role trocha nafukujú a zveličujú, ospravedlňujem sa ale jke to bežný a prirodzený sociálny jav, avšak na 100% to nie je tento prípad. Nie že by som videl tohoto herca v mnohých pamätných filmoch. spomínam si teraz konkrétne iba na Big Lebowskeho, ale nebojím sa tvrdiť, že išlo o jeho životnú úlohu. Vskutku perfekcionistky a efektne zachytená moslimská komunita v cudzine... 4,5* ()

salalala

Velmi příjemná oldschoolová záležitost, která je skvělou alternativou všem těm povrchním a na efekt točeným komiksovkám. Corbijn opět předvádí, že jeho styl je v současnosti naprosto unikátní a stojí za to ho sledovat. V extrémně pomalém tempu před divákem rozvíjí zamotaný a propletený příběh, v němž nelze všechno úplně pochopit a do posledních minut není úplně jasné, kdo stojí na jaké straně. Naprosto realistický vhled do fungování tajných služeb zcela přesně splňuje očekávání toho, když si knihu od le Carrého vezme na starosti Anton Corbijn. Předpokládám, že román je ještě zamotanější a nejasnější a režisér ho trochu zjednodušil, přesto je A Most Wanted Man fascinující a unikátní podívanou, při níž je nutné se soustředit na detaily, nevynechat jediný dialog a dost přemýšlet a umět číst mezi řádky. To, že vizuální stránka a každý záběr jsou totálně "vymazlené", asi nemusím připomínat, je zkrátka vidět, že Corbijn je fotograf a má hluboký smysl pro vizuální a světelnou estetiku. Ohromující jsou i výkony, jimž jednoznačně kraluje vynikající a minimalistický Hoffman, který se stylově rozloučil s kariérou, neztratí se vedle něj ani chladná Robin Wright, excelentní Willem Dafoe a velmi dobrá Rachel McAdams, škoda jen, že někteří nedostali víc prostoru, protože obsazení je evidentně promyšlené do poslední roličky. Pro mě osobně není A Most Wanted Man lepší než The American, protože už je přece jen v některých chvílích příliš artový a Corbijn se v tom pomalém tempu a dlouhých záběrech vyžívá až moc, to je ale snad jediná výtka, kterou k výsledku objektivně můžu mít. Hodně jedinečný film, který asi plně docením až po druhém zhlédnutí. 70% ()

FilmFan24

Tak takhle si představuju špionážní thriller! Namlsaný velice kvalitním filmem podle knihy Johna Le Carrého budu nějakou dobu velmi kritický...Režírovaný dvorním fotografem U2 Antonem Corbijnem a na jehož konci je věnování: Na památku Philip Seymour Hoffman. Jenom dodávám, že je to poslední Hoffmanův film. Týden po premiéře zemřel. ()

Dont

Typický "špionážní" film, zejména v tom, jak vytrvale a precizně krůček po krůčku staví podmínky pro dlouho očekávanou akci a také určitou fádností a zdlouhavostí, která je s tím chtě nechtě spojena. Nejhledanější muž má výhodu ve výborném obsazení (Philip Seymour Hoffman, Robin Wright, Rachel McAdams, Willem Dafoe) a v prvotřídním závěru, který film vrhne do mnohem lepšího světla. Nebýt toho, čtyři bych nedal. ()

Foma

Ještě že existujou filmaři jako Corbijn! A hodně požehnání pro Philipa! Tedy - i pro všechny ostatní :-)! Víc netřeba - nádhernej film, úplně ve všem. ()

radektejkal

Všichni (i když každ ýsvým způsobem) pracují na dobré věci - na tom, aby svět byl bezpečnější (ve filmu to zazní několikrát). Vyloženě záporným hrdinou tu není nikdo, jenom se přemísťují věci (včetně peněz), prostě někam jinam. Samozřejmě jsem se v různých konstrašiponážních partách moc nevyznal, ale za to už vím, jak funguje charita. A terorismus? Nejspíš s ním budeme bojovat tak dlouho, dokud se všichni nepozabíjíme, ať už budeme používat metod sebehumánnějších. Pokud ovšem nechceme vytvořit společnost (a jistě jsou tací, kteří to chtějí, protože taková společnost se dobře ovládá, stačí jen dobrý trenér), podobající se fotbalovým klubům z Champion's League: každý pes jiná ves, rozhodující parametr současná výkonnost, bez vazeb na cokoli jiného, prvně se proslavit a pak být boháčem. ()

Eržik

Za prvé jsem se nemohl zbavit zvláštního pocitu z toho sledovat PSH a vědět, že to byly jedny z jeho posledních dní... Zahrál to opravdu skvěle. Celkově mně fascinovali především herecké výkony. A kamera. Tu jsem si užil velice, ty dlouhé záběry, kdy se část scény odehrává i mimo. Vůbec zde bylo více naznačeno než přímo řečeno a ukázáno, a to mi přidávalo na síle příběhu a mého spojení s ním, jako bychom měli nějaké tajemství... Výtečný film, zajímavě zpracován. ()

berusche

Zřejmě poslední vytoužená hlavní role přinese Hoffmanovi obrovský úspěch. Snímky o teroristech, a zvlášť o islámu, budí pozornost, neb vlastně nikdo netuší pozadí a skutečnosti různých situací, které někteří očekávají blíže než by chtěli. Námět je tedy něco, co boduje ve druhé řadě spolu s představitelem hlavního hrdiny. Poslední snímek s teroristickou tematikou byl pro mě ten Bigelow, které jsme si dovolila upravit hodnocení, protože tohle má úplně jiné grády, a to bez debat. Může být snímku vyčítána jeho ztuhlost, jeho nepřekotný děj, jeho táhlé linie, ale má to prostě atmosféru, a nejen tu: je to chytlavé, má to pointu (světe div se), má to spád a rozhodně nečekejte okázalé scény. A proto by to mělo budit pozornost, protože v závěru zjistíte, že vám tahle mravenčí práce přijde reálná. A to se na filmech vskutku cení. ()

Aljak

Z filmu, na ktorý som sa naozaj tešil sa vykľulo trpké sklamanie. Už samotné herecké obsadenie s Philipom Seymour-Hoffmanom (nech odpočíva v pokoji) a Rachel McAdams bolo pre mňa dostatočným lákadlom. No a keď som si k tomu prečítal popis filmu, moje očakávania vzrástli ešte viac. Lenže to spracovanie a štýl akým bol celý príbeh podaný sa mi veru vôbec nepozdávali. Chýbal tomu spád a tá príznačná dynamika akú by si filmy tohto žánru určite žiadali. Celé mi to prišlo až príliš kľudné a všetky postavy neuveriteľne naivné ako keby jednali s tými najdôveryhodnejšími ľuďmi na svete - a to sa v tomto prípade nedá povedať ani náhodou. V podstate išlo po celý čas o veľa, čomu však atmosféra filmu vôbec nenaznačovala. Škoda, malo to na viac! ()

Figu

Pro mě težký průměr. I přes slibné obsazení (kdy bohužel už nahoru zdravím pana Hoffmana) jsem měl pocit, že jde o dramatický dokument, příliš až zbytečně dlouhý a především topící se v oparu nudy. O tomto půleném Čečenco-Rusovi už nepotřebuju vidět a vědět nic, stačí mi, že byl někdy v dávných dobách nazýván jako nejhledanější muž... 55% ()

Martin741

Mam rad komornejsie filmy bez dejovej linie, ale tuna narazam na viac problemov, ktore film strhavaju do priemeru. Za prve, nuda zas dostala neprimerane vela priestoru, ide tu casto len o priemerne herecke vykony a nenajde sa ani jeden vizualne nadherny okamih a ani strhujucejsi okamih. Nezachranil to ani sympatak Grigorij Dobrygin /Kak ja provjol etim letom/ a ani nadherna Nina Hoss. Takto je to len sivy, sedivy priemer, skoda premrhaneho talentu : 60 % ()

Hees

Nie zlý film, v ktorom som mal pocit, že chýbalo vysvetlenie dôležitých skutočností a to ho v podstate oslabilo na nižšiu úroveň. Ak mám rozvinúť túto myšlienku nedozvedeli sme sa v podstate nič z minulosti jednotlivých hrdinov a tá minulosť figurovala v jednotlivých rozhovoroch a hrala významnú úlohu. Takto prezentovaný film, že niečo sa stalo, ale nevieme presne čo nemôže úplne fungovať. Boli sme teda posadený do stredu deja a správanie jednotlivých predstaviteľov nedávalo pre diváka vždy zmysel (niekedy áno a inokedy nie). Nehovorím, že jednotlivý predstavitelia (účinkujúci) robili niečo nezmyselné to zas nie, ale skôr divák nevedel prečo sa postavy tak chovajú ako chovajú (a nikdy sa to ani nedozvedel). Vo filme sa mi páčil výkon Philip Seymour Hoffman a nezaujala ma tentokrát svojím výkonom výborná herečka Rachel McAdams. ()

M.i.k.e

pro mě určitě povedenější než jiná le Carreovka Tinker,Tailor... a o dobré dvě třídy výš než předchozí Corbijnovka,která mi přišla extrémně nudná.Most Wanted Man je taky hodně pomalý kousek,který stylově sedne ke dvěma jmenovaným,ale je mnohem víc divácky přístupnější.P.S.Hoffman je tu vynikající jako skoro ve všem a na plátně bude chybět...70% ()

apacka

Spousta parádních kompozičních nápadů, první role, kde mi byl Philip Seymour Hoffman veskrze sympatickej (ano, takzvaně s křížkem po funuse) a pointa mimořádně blízká mýmu mindsetu, přesto mi tam něco strašně chybělo. Nebo přebejvalo? ()

Streeper

U tohoto filmu jsem čekala opravdu víc. Hlavně proto, že si ho každý vychvaluje, ale mě se to nezdálo zas až tak dobré. Děj se dost vleče a vůbec neutíká a určitě tam vládne hlavně ta psychologická atmosféra, tak bych si představovala lepší soužití filmu s divákem, což u mě nějak neproběhlo, ale asi nejlepší na tom všem byl konec. ()

laik_60

jeden z posledných "kúskov" Seymoura, kde sa predviedol v plnej paráde. Fajčil, chlastal v snáď v každom druhom zábere ale popri tom evidentne a pravdivo hral. popri nom si celkom uhrala svoje aj McAdamsoa, tentokrát v dievčenskej postave novinárky odetej furt v nohaviciach ale zato s pekným zadkom. Nuž čo !! Scenár dobrý, dej zaujímavý. akurát sa natíska otázka že či to ma význam v skutočnosti , keď všade sa tí američania dostanú a robia si tak či tak všetko "po svojom". Mňa by z toho fuckt heglo a vykašlal by som sa im na to. Ozi je také dačo aj u nás ?? takáto "mimovladka" ??? :) ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)