Najhľadanejší muž

• Česko Nejhledanější muž (viac)

Issa Karpov je utečenec z Čečenska, ktorý je v Nemecku ilegálne. Dostane sa do hľadáčika nemeckej tajnej služby, ktorá monitoruje aktivity militantných moslimských kruhov a predovšetkým činnosť dr. Abdullaha, bohatého filantropa, ktorého podozrievajú z financovania terorizmu. Keď vysvitne, že Karpov má v hamburskej banke uloženú veľkú sumu peňazí, začne sa o prípad zaujímať aj americká ambasáda. (STV)

Skrk

Anton Corbijn potvrdil, že patří v současnosti nejenom mezi špičkové fotografy, ale i mezi režiséry. A Most Wanted Man je záměrně chladné a "bezcitné" drama, které patří spolu s Tinker Tailor Soldier Spy mezi to nejlepší, co může špionážní kinematografie nabídnout. Napomáhá tomu Delhommova studená, ale profesionální kamera, která má zalíbení v dlouhých objektivech (jak už mi dříve vytrhl z úst Douglas). V Corbijnovi vidím budoucnost ve kvalitních dramatech. Hoffman odešel v nejlepším. ()

corpsy

Jeden z mála filmov, ktorý je tak ukecaný, až sa dialógy sypú z plátna, no vy predsa len neviete svoje zmysly odtrhnúť od diania. Dobre napísaný scenár a pár ( no možno jeden ) výborných hereckých výkonov pomohli k tomu, že sa ,,akčný,, divák pri sledovaní nezosype ( či dokonca neupadne do kómy ). ()

Lucas

Corbijn zůstává věrný svému fotografickému stylu. Staví na portrétech jednotlivých protagonistů, které snímá ve velkých detailech, opájí se výtvarností zamlženého, deštěm zkrápěného Hamburku, takže přístavní metropoli povyšuje na rovnocenného hráče příběhu. Přibyla snad jen ruční kamera, která rozechvěle přihlíží lovu na domnělého teroristu, přičemž některé kompozice nechává záměrně uzavřené a důmyslně skrývá dění mimo rám. Corbijnův elegantní thriller poetikou navazuje na předchozí film Američan. Stejně jako drama o nájemném vrahovi na nuceném odpočinku, i Nejhledanější muž je tichý, zdánlivě nevzrušivý, tematizující profesní všednodennost a pomlky mezi dramatickými momenty. Zároveň se oba nesou v pozvolna plynoucím, až hypnotickém tempu protkaném působivými, ne zřídka vysloveně krásnými obrazy. V závěru se nelze vyvarovat klišé a nepostesknout si nad tím, jaká je škoda, že jde o jeden z posledních filmů herce Philipa Seymoura Hoffmana. Postava enigmatického agenta má v sobě jedinečnou kombinaci melancholie a profesní zarputilosti, nepopsatelnou chemii, kterou ji dokáže tak přesvědčivě vtisknout skutečně jen málokdo. ()

DEXTER099

Tak tady jsem čekal rozhodně víc.Je mi jasné,že co se týče typu těchto filmů tak děj nemusí být zrovna akční a musí vás přikovat do sedačky,ale taky bych čekal větší vtáhnutí diváka do příběhu a to se u mě nestalo.Děj se opravdu hodně vleče a tempo je více než pomalé.No a finále je taky slabší i když určitě zase silnější než předešlý průběh,ale celkově to film v mých očích nezvedne víc jak 55 % a tři hvězdy. ()

maddy

Most Wanted Man – Most Detached Movie. V tomto prípade je označenie thriller mierne zavádzajúce a pre množstvo divákov z toho môžu plynúť určité očakávania, ktoré Most Wanted Man zákonite nemôže naplniť. Niežeby v ňom nebolo žiadne napätie, to je v podstate od prvej do poslednej minúty, avšak nie je to klasický, divácky ústretový thriller Hollywoodskeho strihu, ale skôr špionážna dráma, ktorá napätie vyvolával namiesto prívalu akcie výhradne neistou atmosférou a silnými dialógmi postáv, v ktorých sa hrá o veľa. Priznám sa, že predchádzajúci Corbijnov film The American ma svojou nedoslovnosťou a pomalosťou otravoval. Pre takýto fádny námet aký mal The American sa jeho réžia nehodila. To čo však bolo negatívom pri jeho predošlom filme sadne pre látku akou je Most Wanted Man ako uliate. Práve pomalým tempo umožňuje divákovi hlbšie sa ponoriť do výborne napísaného scenára plného spleti špionážnych machinácií a atmosférou tak silne odkazuje na najlepšie špionážne kúsky 70. rokov, kde sa využívali takmer totožné postupy. Zároveň je však natoľko vecný, že divákovi ani raz priamo neodhaľuje motivácie postáv, ich pohnútky a dôležité informácie prezentuje akoby na „vedľajšej koľaji“, namiesto toho aby ich priamo dávkoval. Po prvej pol hodine sa preto zdá takmer bez posunu deja, napriek tomu, že partiu vzťahov má rozohranú do bodky presne. Voči divákovi je po celý čas odťažitý a polopatistické rozriešenie mu neponúkne ani v samotnom závere, ale namiesto toho mu zasadí do tváre drzú facku a nechá ho tápať úplne samého. Divácky to je tak neústretové, že plne chápem tých ktorým tento prístup nesadne. Most Wanted Man si totiž vyžaduje trpezlivosť a stopercentné sústredenie počas celých dvoch hodín a to mnoho Hollywoodom rozmaznaných divákov v dnešnej dobe pravdepodobne nebude ochotných akceptovať. Mne osobne to však tento krát sadlo ako uliate a vážne som to vôbec nečakal, nakoľko tvorbu Corbijna nijako neadorujem a aj podobne ladený Tinker Tailor Soldier Spy z pred troch rokov ma svojím chladným prístupom k divákovi skôr iritoval ako tešil. Uznávam, že občasné zintenzívnenie diania hlavne v druhej polovici by v Most Wanted Man nebolo úplne na škodu a hlavne časť v budove s Rachel McAdams a Čečencom kde ich tajne kamerami sledujú agenti je mierne zdĺhavá a jednotvárna, takže by sa jej hodila svižnejšia strihová skladba. Taktiež aj niektoré postavy nie sú plnohodnotne využité a v niektorých scénach sa javia len ako do počtu (Hoffmanova parťáčka-agentka). Hercov v tomto prípade však chváliť netreba, každý je stávkou na istotu. Akurát mi Phillip Seymour Hoffman neprišiel nijako extra špeciálny. V iných rolách ako napr. Capote ma zaujal rozhodne viac. Tu odvádza síce dobrý, ale len štandardný výkon, ktorý si nevyžadoval výraznú hereckú prípravu. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

SaNcHeZ_cz

Anton Corbijn tímto špionážním thrillerem ukazuje, jak nesmírně působivé, mohou být pomalu plynoucí thrillery, které staví na prvotřídních hereckých výkonech a špičkové atmosféře. Připojte k tomu silné audiovizuální zpracování a máte snímek, který sice nesedne každému, nicméně pro fanoušky žánru to bude velmi vítané překvapení. Navíc Philip Seymour Hoffman špionážní scéně nekompromisně vládne. Ps. Ten Tom Waits na konci k tomu sedne jak máloco. [80%] ()

MartinezZ

Člověk by u thrilleru čekal nějaké napětí. Něco, co by udržovalo jeho pozornost. Bohužel z toho ale vznikl film, jehož reálná stopáž měla být tak 45 minut vč. titulků, tedy namísto filmu být jen dílem špionského seriálu, pouštěného v nočních hodinách v rámci léčby nespavosti. ()

kareen

Já věděla, hned jak jsem si přečetla, že autorem námětu je stejný týpek, co stál za Jeden musí z kola ven, že se mi to bude nejspíš líbit. A taky, že ano. Zmiňovaný špionážní snímek to u mě sice nepřekonalo, ale jinak jsem ocenila podobné kvality. Stejně hutná atmosféra, prosáknutá všudypřítomnou nedůvěrou, podobně nejednoznačné charaktery, u nichž jsem si nemohla být nikdy jistá pohnutkami jejich jednání ( a to v podstatě přetrvává i teď, ještě po skončení filmu), velmi pozvolné tempo vyprávění, kdy jedna delší výměna pohledů mezi dvěma postavami napoví víc, než jinde celý román. A neodbytně se vtírající otázky - Na které straně je v této zmatené hře ukryto dobro a na které zlo? A existuje vůbec nějaká hranice? Jedno je, ale bohužel přece jen jisté. P.S.Hoffmana si na rozdíl od podobně výborného Gary Oldmana z výše jmenovaného filmu, už v žádném dalším bijáku nevychutnám. A to je velmi smutná tečka za tímto vynikajícím snímkem. ()

javak810i

Skvělé špionské drama, které místo ohlušující akce staví na postupném budování hutné atmosféry a skvělých hereckých výkonech. Po dlouhé době je tohle film, který mě zaujal doslova již od prvního záběru a nenechal mne vydechnout až do toho posledního. A pro Philipa Seymoura Hoffmana to zajisté byla více než důstojná poslední role. Zkrátka po všech stránkách kvalitní a na poměry současného Hollywoodu lehce netypická filmařská práce. Slabších 5* ()

Baronne

Takhle, svý kouzlo to určitě má, a jde to totálně mimo mainstream. Je to celkově docela napínavý, a konec Vás totálně vym*dá. Nicméně je to dlouhý, kurevsky dlouhý, šíleně protáhlý, na mě prostě až moc. Hoffman byl suprovej, ale nejspíš bych ocenil nebát se tam narvat ještě víc napjatý scény.. ()

GodComplex

Corbijn je borec, ktery v poslednich letech misto klipu Depeche Mode a U2 zacal natacet filmy, ktere jsou pro me vzdy velkou filmovou udalosti a ani tohle neni vyjimka, na maximalni hodnoceni nejdu jen kvuli tomu, ze tema Alah Akbar fakt neni muj salek caje. Jinak je to ale skvely kus filmove prace, kamera, herci, vsechno prvotridni, nicmene hlavni trumf je v te nedoslovnosti, od zacatku do konce furt premyslite nad tim co se vlastne deje, co se bude dit (a jestli se vubec neco bude dit) a po skonceni co ze se to vlastne stalo a to i presto, ze je zapletka pomerne jednoducha. Je to o tolik zajimavejsi zazitek, nez kdyz vam je pribeh servirovan na podnose s naraci a dalsimi berlickami na ktere jsou divaci zvykli. Dalsi highlight filmu je autenticke prostredi Hamburgu, kde vsechno pusobi tak realisticky a uveritelne, vcetne hercu, viz treba navsteva pajzlu, zadne extra stylingy, ani tuny makeupu, ale skutecne uveritelni lide, navic zadne rozklepane a low-tech kamery, ktere se nekteri tvurci snazi pouzivat pri snaze o realisticnost, zde je jeste lepsiho efektu dosazeno maximalne umeleckym a krasne filmovym stylem. Pro Corbijna dalsi skvely kousek do portfolia a pro PSH nejlepsi rozlouceni. 8/10 ()

O.Peta

Těžký minimalismus. Ale po podobně zmáknutým Američanovi od Corbijna, jsem ani nic jiného nečekal. Takový Homeland ve filmu dalo by se říct. Co jsem chtěl, to jsem dostal. 75% ()

UncleG

Mě to tedy velice zklamalo. Nikde žádná honička v protisměru, střílení ze samopalů, souboje na střechách, výbuchy muničních skladů. A to nemluvím o skutečnosti, že jsem ani kouktem oka nezahlíd motorovej člun, vznášedlo nebo aspoň vzducholoď. Celej film je vlastně jenom o tom, že ňáký pupkatý dědci furt o něčem melou. Prostě úplně odtržený od reality. Takhle to u špiónů nechodí! To přece dávno všichni víme. Kdy to těm filmařům pitomejm dojde? Ptám se! ()

Freemind

Místy trochu utahané špionážní drama, které těží jak z poměrně originální zápletky, tak z precizního hereckého obsazení. Bylo by to za slušné tři, čtvrtou hvězdu dosazuju za krásně frustrující závěr. ()

erased

Tak trochu filmová hra s divákem na kočku a myš. Ani mi tolik nevadí ty nevyslovené, ale nakonec zpravidla patrné motivace postav, ale těch pozornost odvádějících slepých konců tady bylo prostě příliš na to, aby mi při závěrečných titulcích film vyrazil dech tím, jak v něm každý detail dává smysl (nasnadě je srovnání s podobně odtažitým, avšak v tomto ohledu dotaženějším Tinker Tailor Soldier Spy). Průběh Güntherova případu je až příliš nezáživný na to, abych se přes takovou hru přenesl. Kupodivu pro mě navíc Nejhledanějšího muže netáhl nejvíc samotný Hoffman, který si pro sebe krade většinu prostoru před kamerou, nýbrž ženské postavy, jejichž charaktery pro mě byla kvůli minimu sdělených informací o to větší radost luštit. Samotný závěr je nicméně prakticky bezchybný, já bych ho jen raději viděl ukončený o deset vteřin dříve za těch jemných tónů piána. ()

kaylin

Je fakt, že jsem na snímek koukal v dost blbém rozpoložení. Těšil jsem se na něj hlavně kvůli Hoffmanovi a nakonec to bylo to, co mě zaujalo. To, jak mluví před hlavouny, to bylo naprosto geniální. Jeho herectví bylo prostě skvělé a je strašně škoda, že byl jeho život utnut příliš brzy. Jinak mě ale snímek svou stylizací a svým chladným pojetím prostě nedokázal vtáhnout. ()

Tirion

Dobrý námět i herecké výkony. Jen ten scénář je takový zapomenutelný a občas nevyvážený, mi přijde. Nejhledanější muž je prostě dobrý film. Ale "dobrý" je asi ten nejhorší přívlastek, který může tenhle snímek dostat. Tím, že nepřekonává určité hranice než jen "dobrého vyprávění" je odsouzen k zapomnění v průměru. Z čehož ho osvobodí jen skutečnost, že je to poslední role P.S. Hoffmana, který prostě uměl, což dokazuje i tady. Btw, taky Vám přijde, že W. Dafoe hraje v ten další společnosti jak nějaký ochotník? ()

Kaluž

Ale jo, já tam tu pátou napálím, už jenom proto, že dobrých špionážních thrillerů je jako šafránu. A tenhle všechny ostatní převyšuje nevídaným perfekcionismem. Sledovat práci s kamerou, střihem, zvukem, to je lahoda. Stejně tak pomalu se odvíjející klubko konspiračních teorií a mravenčí práci bezpečnostních složek. Hoffman hraje s německou precizností a když v samotném závěru eskaluje rivalita mezi tajnými službami, máte chuť řvát vzteky společně s ním. Je to vskutku strhující podívaná, jenom na ni musíte mít žaludek. Nemůžu se dočkat, až si to dám znova. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)