Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

1mArc0

Povedzme, že tento film bol vytvorený hlavne, aby Leo vyhral Oskara a aby celý svet žasol, že konečne x krát nominovaný Leo ho ....VYHRAL Pozor! Za tento film si ho už skutočne zaslúžil.. mimochodom Leo gratulujem s Oskarovi. /60%/ ()

Marty7CZ

Kdyby tam nehrál Leo, ho*no by se stalo. Na něm to vůbec nestalo. Příběh taky tuctárna vobecná... Ale TA KAMERA, HUDBA a ATMOSFERA je monstrózně varlervoucí!!! A akce s medvědem je parádní digi žranice! Hardy byl ale výtečnej... 80% ()

sunfreedom

Ten Oscar je opravdu vydřený, ale něco málo mi tam chybělo. Záběry na přírodu a zvířata byly naprosto neuveřitelný, stejně tak asi všechny herecké výkony. Myslím, že pokud někde říct, že je film opravdu dobře řemeslně zpracovaný, tak tady. Ale prostě tomu chybí šťáva asi, nevím. Po odchodu z kina jsem věděl, že se na to podruhé nepodívám. ()

Stanix

Legenda o Hughu Glassovi, výborně natočená, kvalitně ztvárněná. Bearu Gryllsovi se film musí líbit, neboť on sám si techniku extrémního přežití zobrazenou ve filmu vyzkoušel mnohokráte sám na vlastní kůži, včetně zvířecího spacáku. Řekl bych, že ústřední scéna s medvědicí je solidně provedená, ale malinko přehání a legendu zbytečně nafukuje. Příběh skutečného Glasse praví, že jej medvěd "chytil", pokousal, následně s ním vrhl o zem, přišlápl a podrápal ho, až mu lezly ze zad žebra. Hned na to přispěchali na pomoc John S. Fitzgerald a Jim Bridger a společně medvědici zabili. Jde o to, že při prostupu neznámou divočinou se parta zkušených traperů téměř jistě nikdy nevzdalovala od sebe více než na pár desítek metrů, neboť nemohli riskovat že se navzájem ztratí. Z tohoto faktu a se známého principu chování matky medvěda lze usoudit, že celá konfrontace mezi Glassem a mědvědicí trvala ve skutečnosti pouze pár vteřin! Paradoxně na druhou stranu, Glassova cesta zpět do nejbližší civilizace vzdálené 320km, jakoby ve filmu byla neuvěřitelně krátká. Na vině je asi lehce benevolentní scéna se splavením řeky během jednoho odpoledne. Ve skutečnosti? Glass sestavil primitivní vor, na kterém potom zdolal větší část cesty až do Fort Kiowa. Celá tato sranda, od vylezení z hrobu až po cíl Fort Kiowa trvala Glassovi měsíc a půl. Celý tento příběh je tedy naprosto reálný a není na něm nic fiktivního. Přesto film někde malinko kecá, mlží a přibarvuje. Je to prostě jen film "inspirovaný" skutečnou událostí, ale sakra dobře natočený. ()

Dantte..

Konečně Leo, konečně si to urval. Na můj vkus už jsi trochu moc tlačil na pilu, ale v letošní konkurenci jsi byl asi fakt nejlepší. Iňárritu se tímto filmem stal nesmrtelnou legendou - obhájit Oscara za režii - to je pořádný husarský kousek a i když jsem fandil Georgi Millerovi, tak musím uznat, že plešouna más zaslouženého. Režijně se tomu filmu nedalo nic vytknout a u závěrečného a u některých diváků už kýženého souboje jsem ani nedýchal - úžasné představení. Filmu se nedá moc co vytknout, snad jen trochu ubíjející délku, přílišná vleklost filmu byla už skoro úmorná. 70 % ()

Alergius

Na mě až moc zbytečných scén, které sice byly působivé, ale byly cítit prvoplánovostí. Příliš dlouhé, táhlé a celkově nevýrazné. ()

deric

Tak se ten Leonardo proplazil k tomu Oscarovi. Tím končí jeden z nejrošířenějších vtipů po internetu. Škoda. Škoda taky toho, že to má takový nereálný scénář. Úchvatná kamera, příroda, i ten DiCaprio je dobrý, ale pořád tomu něco chybí. ()

dkas

Velmi syrový film s výborným Tomem Hardym. Záporák jako křen! Skvělá kamera, která jde hodně blízko, takže dokáže vtáhnout do děje. A scéna s medvědem je famózní! ()

Newman_xf

Skvěle natočené, v rámci možností asi i skvěle zahrané, jenom to prostě ztratí tempo. Nebo je to možná tím, že začátek nasadí laťku příliš vysoko. Leovi Oskara přeji, ale dostat ho měl už dávno za lepší role. Asi se budu muset podívat na Most špionů, abych se podíval, kdo trumfl Hardyho vedlejší roli :) ()

strom-z

Vzhledem k tomu, že jsem zatim od Inarrita viděl jenom rozpačitýho Babela, mě Revenant vlastně překvapil docela příjemně. Přesto tam mám hodně "ale". Velmi souznim s četnou kritikou Leovy nezničitelný postavy - když ho brumla (pochopitelně v úvodu vybaven pláštěm neviditelnosti) vážně zranil asi na 40 způsobů a nakonec ho zavalil, výsledek byl u mě ten, že jsem vyprskl smíchy - a když po všech lapáliích diagnóza doktora v osadě zní "he'll be OK, he just needs to rest", pak už no comment. Nechápu, proč za to Leo dostal Oscara, v zásadě tu fakt jen skučí, chroptí a umírá a.. Tom Hardy mě prostě zaujal víc. Metafyzický scény pro mě tak napůl, určitej přesah se režisérovi podle mě povedl, víc mi osobně vadily třeba různý klišé v úvodní musí-to-bejt-za-každou-cenu-děsně-efektní scéně, kdy hrdina samozřejmě unikne všem střelám atd. Grafický orgie (pád z útesu je příběhově na přeshubu - ale záběr je to krásnej), byť občas až moc smrdící digitálnem.. 80%. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Velké nic zabalené do nádherných, ale zbytečně dlouhých a prázdných záběrů krajiny. Skvělá atmosféra s touhou přežít. Dokonalost, mít to o 45 minut míň. ()

Zombiepod

Skutočne právom zaslúžená soška pre Lea. Spočiatku rozporuplné pocity z prvej hodiny sa postupne vypracúvajú na úchvatný filmový zážitok, ktorý kinematografia ponúkne len málokedy. Fantastické survival dobrodružstvo s nenapodobiteľným Leom a prvotriedne stvárnenom zloduchovi v podaní Toma Hardyho predstavuje príbeh pomsty, pre ktorú si dokáže jeden človek vytrpieť aj nemožné s túžbou prežiť a dotiahnuť to do konca. Príliš jednoduché? To možno, ale neopakovateľne podané - divočina, grizzly, hudba, indiáni a hromada myšlienok, ktoré sa skrývajú vlastne v minime dialógov. Už dávno som sa s nejakým filmom takto nezžil. Nádherné westernové dobrodružstvo, na aké som dlho čakal, a nemôžem byť spokojnejší. The Revenant sa nepochybne stane filmom, ktorý si s radosťou pozriete aj o 20 rokov, a stále vás bude baviť. ()

Romanstekl

Film je pekny, na muj vkus moc krve, na zacatku mi trochu vadi kamera, jinak je to celkem zdarily, stopaz by mohla byt kratsi, 3-4*, zaokrouhluju tentokrat dolu. ()

Hudino

Film je to dobrý, akurát mi vadila stopáž. Skrátiť to na 100-120 min - bolo by to na 5* a predišlo by to hluchým miestam. Leonardo si vytúženú sošku zaslúžil a Hardy je bud taký excelentný herec alebo je niekde vnútri vážne taký skazený a pred kamerou to nechá vyjsť na povrch...Krásne zábery prírody, treskúca zima, ktorú som cítil až z obrazovky. Spokojnosť ()

dj.coffee

Trošku mi to připomíná 127 hodin. Oscar za kameru by odpovídal. Leo toho moc nepředvedl. Určitě podal lepší výkon v dřívějších rolích, který zůstal bez soškového ocenění. Místo toho bych ocenil práci s vizuálními efekty - medvědice je skvělá. ()

SAJA

Věděl jsem před filmem jen to, že tam hraje LeonDiCap​ a o tom vím, že nikdy herecky nezklame. Ale! Asi v půlce strhující podívané (BTW boj s medvědem? Prosím? Jak to natočili? Best scéna s divokou zvěří ever) jsem se musel podívat, kdo to natočil. Jakobych ten rukopis znal...a hle: A.G.Iňarritu...Ale ano říkám si, vždyť všechny jeho filmy jsem vždy zhltal, přímo sežral...i s návnadou...ne to je málo, i s prutem... ještě ne, i s rybářem...On je ten rybář a umí to servírovat tak, jak to mám rád. Bez kudrlinek a příkras...syrové surové obyčejně neobyčejné...a za to jde do mé síně slávy... Bravo mistře ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)