Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

kukuuuc10

85% Kino! První, co se mi vybaví po zážitku z kina je, že jsem vnímal děj, až jsem nepostřehl, že dlouho nehraje žádná hudba. Na upoutání pozornosti toho bylo ve filmu mnoho, čemuž výrazně pomohla famózní kamera - scény na jeden zátah! Od techniky k hereckým výkonům - Leo toho moc nenapovídá, ale činí se výjimečným hlavně v klíčových scénách se zvířaty!!! Tom Hardy, ač záporák, možná trochu zapamatováníhodnější! Posledních 20 minut se trochu táhlo, ale vysoká očekávání se z 85% naplnila. Přeji všem příjemnou podívanou a silný žaludek :-) ()

Romario

Silný, drsný a velmi syrový příběh. Neskutečná kamera, která vtáhne do děje. Úchvatné záběry na překrásnou severoamerickou přírodu, za které by se nemusely stydět ani ty nejlepší dokumenty od BBC nebo National Geographic. DiCaprio hraje samozřejmě prvotřídně. Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl, možná dokonce ten úplně nejlepší. Iñárritu je génius. ()

ti88na

Za seba musím povedať, že som spokojná, hoci viem vymenovať hneď niekoľko vecí, ktoré mi vadili a trochu kazili dobrý dojem. Okrem viacerých logických podivností, som mala pocit akoby sa snažili fantastickým obrazom odvrátiť pozornosť od totálne chudobného príbehu. Pomsta sa mi nezdala byť dostatočne silnou motiváciou tak neskutočného boja hlavného hrdinu o vlastný život. Ale tento problém môže byť len vo mne a buď súvisí s mojou povahou, alebo aj s podaním samotného filmu, to nech posúdi každý sám. A ďalší problém bola dĺžka, ktorá neubiehala až tak nevnímateľne akoby som chcela. Vedela by som presne určiť, ktoré zbytočne naťahované a príbeh nikam neposúvajúce scény vynechať, ale to by už bol skôr akčný film, pre akademikov nezaujímavý :) Proti tomuto však stojí celý rad kladov, ktorý z Revenant robí nezabudnuteľný snímok. V prvom rade ma Leov boj o prežitie bavil zo všetkých doteraz zhliadnutých survivor drám najviac a vážne som mu držala palce. Vďaka fantastickej kamere, pevnej réžie a mnohým ďalším technickým skutočnostiam pôsobili jednotlivé scény absolútne reálne, špinavo, krvavo a dychberúco. Pri útoku medvedice som nechápala a v hlave mi bežalo "ako toto kurňa natočili". Rýchle presuny striedali krásne zábery na tamojšiu prírodu, kde až srdce plesalo nad tou krásou. Čo sa výkonu hercov týka, nedá sa nič vyčítať. Leonardo DiCaprio aj Tom Hardy, každý zahrali tu svoju úlohu dobre, ako sa na také hviezdy patrí. Skôr by som vypichla Domhnalla Gleesona, ktorý maximálne využil svoj priestor a bol v každej scéne, kde sa objavil neprehliadnuteľný v dobrom slova zmysle. Takže Revenant splnil moje očakávania na 85 %. ()

Teg

Myslím, že tu hlavně nikde nezaznělo, že tenhle film je vlastně remake méně známého westernu "Muž v divočině" z roku 1971, který se mi líbil mnohem víc a vyzněl realističtěji a opravdověji a neobsahoval spoustu konin a blbostí (např. ten oheň u kterého se ohříval u řeky a když se probudil hořelo tam pár klacků jasným plamenem). Přitom u takového filmu bych čekal, že tyto drobnosti bude mít dotažené k dokonalosti a to je právě pak to působivé. Tady to režii vůbec nevěřím, většina scén vyznívá samoúčelně (scéna s medvědem je tak zbytečně dlouhá, až je pak nudná) a Leonardo Leonardo je sice dobrej, ale kdyby mu v půlce filmu někdo ustřelil hlavu, je mi to srdečně jedno. Vlastně mi bylo celou dobu jedno jak to dopadne, protože jsem se nedokázal ztotožnit s žádnou hlavní postavou. Takže ano, zajděte si na to do kina, jako na audiovizuální zážitek, ale nic hlubšího, co se vám snaží režisér po celou stopáž cpát, nečekejte. Slovy indiánského šamana: Howgh. ()

Merkin

Scénografii a práce kameramanů řadím k tomu nejzásádnějšímu a nejcennější, co může Revenant nabídnout. Oba hlavní protagonisté samozřejmě vnukli svým postavám maximální osobitost a nedovedu si vůbec představit, jak náročným situacím museli během natáčení čelit, nicméně pominu-li "výrobní" část snímku, tak fabule sama je velice nudná a okoukaná. Řekněme, že syžet (způsob, jakým byl snímek stvořen - natočen, zahrán, sestřihán apod.) zcela převyšuje příběhovou linii. A to mě zklamalo. Existují spisovatelé, kteří píší originálním způsobem o věcech běžných/známých/nezáživných (Kunderův Žert nepopisuje nic objevného, ale přečtete jej jedním dechem) a pak vychází texty nejen působivé, ale se zcela jedinečným příběhem (Noční můra s čápi marabu od I. Welsche). A já tak nějak očekávala, že Zmrtvýchvstání se zařadí ke druhé skupině. Ono i v první skupině je běžné oceňovat čtyřmi či pěti hvězdami, jenže scénář mistra Iňaritu bohužel neměl dostatečně zajímavou náplň. Pouze lákavou. Jinak by mohla dopadnout literární předloha (Michel Punke) :) ()

HArna

Revenant chce působit co nejvíce realisticky a to se mu daří. Bohužel pro mě je to až moc očividná snaha. Kamera - Emmanuel Lubezki - jako vždy vynikající. Film je dvě a půl hodiny dlouhý, ale děj filmu se dá schrnout do jedné jediné věty(!). Přitom nejlepší scéna filmu je ta úvodní bitva. Jestli Leonardo DiCaprio dostane oscara, tak za životní dílo a né za tento film. V žádném případě není špatný, ale v minulosti jsme ho viděli v lepších rolích(Vlk z Wall Street) než jako stále plazícího mstitele. Za zmínku stojí asi Tom Hardy, který hraje a to se podržte ..... záporáka. Paradoxem je, že mě jeho postava zajímala snad i víc, než dvě hodiny plazící DiCaprio. 80% ()

SpaceOdyseus

WOW, intenzivni, syrovy, nekompromisni, nadherny. Revenant se povedl a to tak, ze hodne. O uzasne kamere by se dalo mluvit hodinu. To jak snima obliceje z deseticentimetrove vzdalenosti, to jak se ladne a bez strihu pohybuje po bojisti od jedne postavy k druhe aby se nakonec ukotvila u uhanejici hlavni postavy, to jake uzasne scenerie zprostredkovava ve velkych celcich, to vse by stalo za samostatnou esej. Stejne tak by se dalo tlachat o hercich. Leuv fyzicky vykon je chvilemi az neprijemne sledovat. Mraz, kterym si jeho postava prosla, je temer hmatatelny. Hardy a Gleeson ale rozhodne nestoji v jeho stinu a skvele se se svou postavou poprali. Pribehove jde o jednoduchou a primocarou story, bez nejakych twistu. Ale vzhledem k vyse zminenemu ubehnou dve a pul hodiny filmu jako nic. Oscarove nominace jsou plne zaslouzene a uprimne doufam, ze to zacinka. ()

Zmrv

Asi je to tou PR masáží ale čekal sem od toho víc. Herecký výkony (Hardy lepší něž DiCaprio) a příběh dobrý, kamera geniální. Ale podle mě slabej scénář s překvapivym počtem logickejch lapsů (střelba bez dobíjení !!, podivně rychle se hjící noha) a možná trošku moc záběrů na krajinu, který jsou sice hezký ale ke konci filmu už jsem se trošku nudil. Což vede k další věci a to je přepálená stopáž, bejt to o půl hodiny kratší tak by to bylo lepší. Ve výsledku se mi to vlastně líbilo, jenom ne tolik, kolik jsem čekal. 70% ()

AdamesWWE

[8.5/10] Revevant hodonotím plným počtom *, dosť prekvapivo prepracovaný film, ktorý ma veľmi zaujal. Jedine čo by som vytkol je pasáž v 3/4 filmu, Dicapriove putovanie, ktoré je filmársky aj herecky bezchybne odvedené, ale mierne to brzdí dej, nič čo by stálo za reč sa tam neudeje, ale zase na udržanie diváka v pozore peknými scénami v prírode, nato to postačilo. Výprava, atmosféra skvelá, len niečo živšie v tej spomínanej časti filmu. No to je jediné negatívum, inak je to výborný film. Popiči začiatok, šípy cez krk, staré flinty v akcií a potom už začína príbeh, ktorý je postavený dobre a človek je zvedavý ako to celé skončí. Chválim celý štáb zato aké prostredie zvolilI, Dicapriov výkon, Hardyho takisto a zvyšok hercov tiež. Masky, kostými, hudba, práca s kamerou, zábery, bitky, krv, brutalita, na 1. Revevant 5*, jediné negatívum je hore vypísané, inak veľmi dobré. ()

Milan25

Po technické stránce není co vytknout, výborná kamera, hudba, výprava. Z filmu vyloženě čiší syrovost a konečně po dlouhé době film, který se nebojí ukázat násilí. DiCaprio je absolutně nesmrtelný, a úplně jsem mu to utrpení žral. Hodnocení neberu prozatím jako definitivní, protože jsem to viděl v originále bez titulků, a co říkal Tom Hardy, si můžu jen domýšlet. Druhé shlédnutí nutné! ()

Krabak

Teď něják nevím, proč jsou z tohoto filmu všichni tak vystříkaní. Určitě to není žádnej odpad. Oceňuji především místa, kde se to natáčelo a minimální použití počítačových efektů. Ale že bych si z toho sedl na prdel a pomočil se z napětí, či děje, to určitě ne. Ve zkratce nesmrtelný DiCaprio, který ve filmu prohodí sotva 20 slov. Ke konci na vás udělá takový kukuč, že jsem se bál, aby nevylezl z plátna a nevymlátil ze mě Oscara...kterého by si tedy víc zasloužil Hardy. Pak zmagořený Inčučuna, který dokáže najít v megavelký zemi pár bílejch, aby se jim mrknul pod skalp, jestli mu tam neklátí dceru...přičemž si nevšimne toho, že ji mají jeho přátelští Frantíci za bukem? A.. no vlastně nic víc se tam nestalo. Musím tedy ocenit tu první bitku, ta byla vážně luxusní a pak závěrečný fight, který byl opravdu kulervoucí. Přiznám se, že jsem si u toho radši držel dlaně pěkně u sebe, aby mi soused nezapíchl nůž do ruky. Závěrem bych řekl, že pokud Leo dostane sošku, tak ne za tenhle film, ale za to, že mu ji prostě dluží--->76,52% ()

bloodline

Vzplanutie vášní a horlenie diskusií našlo za horizontom Intrestellarických udalostí ďalší pohyblivý terč, na ktorý tentokrát výraznejšie zamerala kolty aj akademická obec. Iñárritu po roku opäť rúbe k najvyšším leskuchtivým métam. A nečudo. Revenant si seká do ľadu vlastnú polievočku a v rámci poctivej filmárčiny hľadá nepriateľa asi najskôr v sibírskom permafroste. Technickú brilantnosť a drsnosť ostrí na úrovni dokonalosti, čo, žiaľ, nekorešponduje s obsahovou štylizáciou tejto panensky naturálnej prérie. Odhliadnuc od fyziologickej a biologickej absurdity DiCapriovho survival módu, ponúka Revenant western cválajúci v stáde relatívneho priemeru a iba tri dychberúce scény (začiatok, macko uško a koniec) nevyliečia traumu zo zvyšku, konkurujúcemu vojenskému výcviku plazenia pod ostnatým drôtom a video zostrihu výročného best of z dielne National Geographic. Ale podobne ako v prípade Interstellar, vnímam jeho westernového súložníka v okovách nadčasovosti a viaceré opakovania mu súslednosť časov určite pripraví. Nič to, ale nemení na mojom presvedčení, že s tretinou nominácií by Revenant takú dieru do kinosál nevyvŕtal. No a Leonardo... Pokiaľ si vypočuje víťazoslávnu formulku so svojim menom na konci, určite pôjde o cenu útechy a veľké prekvapenie. Zvučnejším herectvom ovenčil 90% snímok (vrátane Titanicu). ()

Greenpeacak

Slovensko-maďarský juhozápad, Nitra, 2016. Miesto a čas s veľmi relatívnou hodnotou filmového zážitku. Skúsený konzument a kinodrtič Greenpeacak (Adriano DiBereczo) je so svojím zadkom na výprave s lovcami načosu za filmami. Uprostred neforemných sedadiel vzdorujú nečakaným slovným útokom meštianskej lúzy a musia na svojej púti prekonávať nemilosrdnú, zatiaľ nezmapovanú kinosálu v Mlynoch plnú divotvorných nástrah. Greenpeacakovi sa stáva osudným stretnutie s príliš slanou porciou popkornu, ktorý omladený personál vylovil snáď z morskej vody. Stretnutie so slaným popkornom síce prežije, ale je ťažko demotivovaný a filmová výprava sa rúti do záhuby. Zatiaľ čo väčšina kinodrtičov pokračuje v konzumácii hnusnej praženej kukurice, s Greenpeacakom zostávajú len dvaja muži, Fitzerald „Príliš ťahavý slang“ a Bridger, zvaný „Vysoká obočnica“. Obaja viac-menej len čakajú, až Greenpeacak dostane zápchu, aby ho pochovali na záchode vedľa Grill Saladu a mohli pokračovať v púti za filmovým umením. Ale zronený konzument stále odoláva, a tak sa Fitzerald, tiež zvaný „Pololysina“ rozhodne čakanie na nevyhnutné skrátiť. Pri pokuse o nedobrovoľný klistír ho však pristihne brigádnička z kina, ktorú začne baliť. Ešte živého Greenpeacaka teda radšej zahrabe v kabínke a spolu s „Vysokou obočnicou“ mizne v kinosále. Lenže Greenpeacak má tuhý korienok. V úplne zúboženom stave vylezie z vlastnej kabínky, zúfalo sa teperí čarokrásnym, ale zúfalo komercionalizovaným multiplexom. Pri živote ho drží predovšetkým nenávisť voči kapitalizmu a túžba po filme. Musí prekonať brutálnu klimatizáciu a sacharidy v Coca-Cole, divoké zástupy ľudí, bojovné kmene z Klokočiny a Chrenovej a dokonať svoj filmový zážitok. ..... v skratke, bolo to super. ()

Ebon

Super filmařina, fanatstické prostředí prolnuté mystickými scénami. Bohužel přehnaně nesmrtelný DiCaprio, který zase dělal svoje křečovité prstíčky, za to uloupnul Oscara. Ačkoliv Hardyho Fitzegerald byl pro mě mnohem lepší, plastičtější a opravdovější. Ale Leo prostě čekal už moc dlouho... ()

Frakira

Kamera, režie, všecko super, ale čekala jsem víc, dojmy z toho více než rozporuplné...myšlenka i snaha byla. A stejně jako u Scorseseho, i Leo si toho Ocsara určitě zasloužil už dřív :) Každopádně ta "medvědí scéna" byla hodně reálná, brr... ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)