Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

fabecc1222

Leonardo DiCaprio v Revenantu završil svou Oscarovou pouť, která roky bavila diváky a možná symbolicky to bylo skrze brutálně živočišnou a místy extrémně naturalistickou podívanou, kde prim hraje divoká příroda a dobová atmosféra. Revenant asi není nejlepší Leův film, dokonce si ani nemyslím, že by tu předváděl nejlepší herecký výkon, ale faktem je, že za styl natáčení a oddanost roli si své ocenění určitě zasloužil. ()

vyfuk

V jednom ohledu bych rád řekl, že... jo, spousta záběrů ve filmu je "plýtvání" natáčením okolí. Je to negativum? A neposr*li jste se náhodou? Jeden z nejočekávanějších filmů roku konečně přišel a ukázal se v úžasném světle. Skoro tři hodiny počinu mistra Iñárritu, který každým rokem posouvá svou příčku výš a výš. I když zde jenom reprodukujeme něco co se stalo, jde o to, že to bylo zajímavě a hlavně celkově dokonale natočeno. Scénář a režie byla zcela bezchybná a jenom práce pana Lubezkiho by se mohla zapsat někam do knihy a mohlo by se na to využít asi osm set stránek. Kamera nás přivede to tajů krajin Ameriky z 19. století a já si tuto myšlenku prostě nemůžu vynachválit. Nuže... přesuňme se k hereckým výkonům. Je až pozoruhodné jak mezitím co Dylan O'Brien zahazuje svoji kariéru v Labyrintu, tak tupksicht Poulter má za sebou slušné castingy a nakonec i jednu z nejviditelnějších rolí ve tomto filmu. Mám radost, že ho v Labyrintu zabili, aby se mohl stát součástí něčeho co mu vybuduje kariéru a ne něčeho co mu ji zruinuje. Dále... nevím proč, ale sakr aproč do všeho strkaj Gleesona? Skoro všechno co jsem v poslední době viděl bylo s Gleesonem. Ten cápek je jako rakovina, je prostě všude. Bylo by to otravné, kdyby mi vadil a on by neuměl hrát. Ale ne... on to umí a mám radost, že si to klučina blonďatej uvědomuje. No... a velké grand finále v podobě DickCapria a (Laurel a) Hardy. Upřímně řečeno... hele lidi já asi vím, že za tohle dostanu dávku jedu do plic, ale musím říct, že jestli za tohle Leo dostane Oscara, tak se budu fakt divit. Nejde o to, že bych mu to nepřál, byl jsem dokonce jeden z těch fanboys, kteří hned jak vyšel trailer, tak byli nadržený na to, že tohle už podle traileru vypadá na jasného Oscara, ale víte co? Nope! Leo ve filmu v podstatě nedělá nic jiného než, že se jen plazí, plive a co je hlavní - nemluví. Kdyby jeho postava měla více replik nebo tak, už bych nad tím uvažoval, ale Leo upřímně ve filmu nepředvedl nic co by ho nezvládl i herec začátečník a nebo i normální kaskadér. Jiná věc je Hardy. Asi budu vypadat jako nadržovatel, ale hej... koukněte na něj. Hardy má za sebou asi nejúspěšnější rok včetně Mad Maxe, tohoto filmu, Legendy zločinu a taky Dítě 44 (poslední jmenovaný je hovno, ale furt je to cca o tři dokonalejší výkony víc v jeden rok oproti Leovi). A víte proč si myslím, že Hardy ve filmu pojal lepší výkon a co víc... měl by větší šanci na vítězného Oscara? Měl v sobě úžasné přesvědčení. Když si to tak vezmete, tak Hardy nebyl v tomto filmu záporák. Jo, vztekejte se jak chcete, ale je to tak. Fitzerald sice neměl sice Glasse moc v lásce, ale chtěl mu ušetřit trápení a zachránit tak jeho syna. Sice nakonec jednal lehce afektovaně, ale zase nemůžeme upřít, že kdyby Hawk nechal vyslechnout to co si Glass a Fitz domluvili, tak by to bylo jinak. Závěr? Hardy se nás celý film podvědomě snaží přesvědčit, že není záporák a to se mi přesně na něm líbilo. Takže pokud Leo za tento film dostane Oscara, tak gratuluju, ale nepřeju, protože jestli Leo měl mít za něco Oscara tak to byl The Wolf of Wall Street a nebo dokonce takový Shutter Island a nebo Letec. Celkově vzato... nemůžu zapomenout, že toto byl asi nejenom jeden z nejlepších filmů roku 2015, ale taky jeden z nejlepších počinů v historii kinematografie. Druhé zhlédnutí v kině: Dobře, už dokážu ocenit Leonardův výkon natolik, abych docenil možného Oscara. Sice toto není Leonardův vrchol, ale myslím, že spokojenost je na místě. Kamera i hudba na kino zážitek jede na plný kule. Malá tečka před Oscary, i když je asi jasné, jak to skončí. Že, pane Mexičan? () (menej) (viac)

svobik

Dost možná nejzdárnější příklad absolutního vítězství formy nad obsahem. Nepamatuju si, kdy jsem naposledy (a jestli vůbec někdy) žasl nad takto nadpozemskou řemeslnou stránkou pokud jde o střih, kameru a triky. V mých očích revoluční snímání akčních a kontaktních scén, u kterého jsem valil bulvy... ovšem samotné dění na plátně mi bylo vcelku ukradené. Je to o to víc zarážející, neboť Lubezkiho kamera servíruje extrémně vtahující obrazy. Postavy jsou ovšem nijaké, Revenant je ve výsledku krásně natočené nic. 7/10 ()

Lukyn007

Skvělá Lubezkiho kamera. Skvělý Tom Hardy, jenž DiCapria, dle mého názoru, ve filmu předčil, byť Leo byl také dobrý. Po fenomenální akční sekvenci a úžasné scéně s medvědí samicí přijde, bohužel, hodně dlouhá nudná pasáž, kterou nezachrání ani krásné scenérie. Jako celek to funguje, ale délka film strašně, ale strašně zabíjí. Což je velká škoda. Mohlo to být daleko lepší. 70% ()

ghatos

Opulentní, syrové drama. Žádný greenscreen, ale poctivá tvrdá práce ve zmrzlé divočině. Za to palec hore. Trošku mi to připomnělo legendární So weit die Füße tragen. Takových poctivých filmů se točí strašně málo. Lokace, boj o život, extrémní tvrdost...to je ok, ovšem chybí tomu hlubší psychologický rozměr. Nemá to ten vtahující étos, kdy se tančí se smrtí a zavalí vás to emocemi. Celkově nesmírně snaživé, něco málo tomu však chybělo...78%. PS: Oscar bude, ne pro Lea, ale pro Hardyho. ()

Mr.KarlAdler

DiCaprio zpátky u fyzického hraní, ve filmu o boji člověka proti přírodě (a přírodním zákonům), kde de facto splnil všechny požadavky akademiků pro řádnou oscarovou roli - zarostlý jak Ezau snědl všechno od hlíny po syrového bizona. Navíc si Iňárritu očividně řekl, že po úspěchu Birdmana ví, jak na to pořádně vyzrát, a po roce nabídl další vizuální Vánoce v čele s nedostižným alchymistou Lubezkim. Tahle podobně agresivní a k tomu extra naturalistická forma mě ale vtáhla paradoxně mnohem míň než příběh ptačího muže. Zaprvé scénář nenabízí ve výsledku nic jiného než obvyklý hollywoodský kýč, vlastně jenom schovaný za ostře realistické scény. A za druhé film jako celek ve své nabubřelosti často podceňuje nároky diváka - jako že snad promineme ty vážně se tvářící béčkové scény nebo rádoby přesahující nesmysly (jen aby to něco, co nás odlišuje od zvířat, bylo) - což je u takhle veskrze obyčejně předvídatelné zápletky dost zbytečná nepříjemnost. Krásné na pohled, překvapivě ploché uvnitř. Hezčí podobu mít zklamání roku už asi nemohlo. ()

drackula

Nie je to najlepší Inarritu, DiCaprio má za sebou tiež už lepšie úlohy a najlepší survival to tiež nie je, ale aj tak to neskutočne šlape. Lubezkiho kameru som si posledné roky veľmi obľúbil a aj v tomto prípade platí, že dáva filmu obrovskú pridanú hodnotu. Dlhé zábery najmä pri akčných scénach boli úžasné. Tom Hardy je pre možno Oscarového DiCapria viac ako zdatný partner a nomináciu na plešouna si právnom zaslúžil. Nie je to ale film pre každého a možno by nezaškodilo to o pár minút zosekať. 90% ()

zigíš

žel mnohem méně art, než jsem očekával a víc žánrovka -na silu- okořeněná rádoby ´uměleckýma´ vizema (!) často manýra, víc lubezkého než iňarrituův film, na pohled dokonalý, co už nikdy nechci vidět (!) 90% ()

Henk123

Leonardo Grylls - Ultimate Survivor. Výborně natočené, pastva pro oči. Autentičnost bije do očí a chvílema mi bylo až zima a to proto, že chodím do kina NAHÝ a že jsem s Leoem soucítil. Avšak film sám o sobě mě nějak nevzal. Oskarová předpověď: Tom Hardy dostane oskara a Leo ne a kvůli tomu se odehraje stejný scénář jako na konci filmu. ''You took my Oscar, you cunt !''.. Fakt, Tom si ho zaslouží a Leo zůstane navždy hvězda Zlatých Glóbů. 73% PS: Dal bych 3*, ale oni se tak snažili a jsou to dříči.... Zaslouží si to. ()

Jacob23

Malo chybi k 5ti* - technicky je film na nejvyssi urovni,kamera je naprosto bozi a hudba me taky potesila.Souboj dvou hereckych es je taky zazitek ale ja si kupodivu vice uzil Hardyho s drsnym postojem (pochopitelnym) a prizvukem.Jen je to misty opet zas pretahnute a mit film o 30 min mene by podle me urcite nevadilo ()

Napp

Tady hlavní roli nehraje Leo, ale skvělá kamera a zvuk. Co se týče děje, ten byl někde na bodu mrazu, a ani mrtvý kůň by to nezachránil. DiCaprio si rozhodně Oscara zaslouží, ale ne za tenhle snímek. ()

blackJag

Krásně natočené, výprava, herci, kamera, vše jak se patří, jen scénář je standardní a málo promyšlený až běda. Přežvýkaná potrava pro masy, která svou příslušnost maskuje malickovskými haluzemi. No jo, není všechno Malick co se třpití (a táhne). 65% ()

Pedross800

Iñárritu a Lubezki, toť záruka vyjímečnosti. Opět zásah přímo do srdce. Mrazivý, syrový a svým zpracováním a přesvědčivostí naprosto dech beroucí. Ty dlouhé plující záběry úchvatné zimní krajiny střídané zúženými, ty doslova vtahovaly do děje. Jako by člověk stál přímo tam vedle hlavního hrdiny a vše prožíval s ním. Já přímo cítil tu jeho sílu a touhu žít, touhu po pomstě silnější než sama smrt i bolest a utrpení která za tím vším stála. A ta hudba! A snové scény v kterých k hlavnímu hrdinovi promlouvala domorodým jazykem jeho žena?... wow .tak z toho jsem měl husí kůži. Nekompromisní zážitek, který jen tak brzo nevyprchá a stejně tak nekompromisní útok DiCapria na zlatou sošku, už si ji opravdu ten klučina zaslouží. ()

JKL

Byl jsem unešen! Koho by kdy napadlo, že hlavní roli v tak chlapském filmu ztvární právě DiCaprio? Jeho kariéra má stále vzestupné tendence, to je už známý fakt. Hardy byl jako záporák tak super, že jsem se s ním střídavě ztotožnil a měl jsem problém směřovat své sympatie na tu správnou stranu. Kamera, lokace, obsazení - vše na jedničku. Takhle kvalitně zpracovaných snímků dnes moc nevzniká. ()

Killda

Film roku? Naturalistická páráda, kterou svět neviděl. Tohle je prostě jedinečný kousek, u kterého se vám jednou za čas zastaví srdce. Parádní otvírák a stejnětak skvělé finále, u kterého celé kino odvracelo oči z plátna, zatímco mě se vykouzlil úsměv na tváři. A Iňaritu stříhá, takže hurá, protože dlouhé záběry mají konečně svůj smysl a podporují syrovost některých scén. DiCaprio a Hardy jedou tu nejlepší hereckou výměnu posledních let. Ale dost bylo pochval, tenhle film má i své chyby. Film si hraje na velkou realističnost, ale Iňaritu opět neumí pracovat s triky. Občasné CGI se tak bije se vším okolo, co zkrátka je reálné. A zbytečné artově řešené snové sekvence ubírají tomuto naturalistickém eposu další body. Zbytečné koukat někomu do hlavy, když je film postaven na fyzických ranách, utrpení a boji o holé přežití. Mexikánec si mě jako člověk asi nikdy nezíská, ale před jeho filmy je nutné občas smeknout. 8,5/10 ()

L_A_D_A_S

Regulérní pokračování Tance s vlky. I tou délkou. Leonardo je skvělý jako vždy ale už jsem ho viděl hrát lépe. Pokud oscara zase nezíská asi nebudu překvapen. Příběhu ani scénáři není moc co vytknout ale ta délka mě ubíjela. Absolutní špičkou je kamera a akční scény naopak co mi moc nesedlo byla hudba a Leonardovy "vize" (vzpomínky, sny) které mi přišly úplně zbytečné.. tak jako filozofické záběry na mravence a spol.. Inaritu si asi myslel že točí nějakého Stalkera, přitom se jedná o celkem klasický hollywoodský trhák. Kvalitní, o tom žádná ale Tanec s vlky stále tančí daleko napřed. ()

cpt.Lynch

Drsné drama z divočiny o přežití a honbě za pomstou. Do pěti hvězd něco chybí. Nebo naopak nadbývá. Záběrů na chrchlajícího, snoplícího a hekajícího DiCapria mohlo být klidně o 10 minut méně. Je trochu komické, jak se všichni ve filmu ochotně vrhají ve všech hadrech do ledové vody :) ()

kklepkaa

Napadají mě jen dvě slova - drsnost a syrovost. Nádherné záběry na drsnou krajinu, kde bez základních znalostí jak přežít prostě nepřežijete a po celý film to na vás doslova dýchá. Hlavní hrdina si musí projít doslova peklem... od srážky s medvědem přes smrt vlastního syna. Režisér vám to vše dokázal ztvárnit tak, že cítíte jak se vás to všechno dotýká a doslova trpíte s Leem. To všechno by ale vyznělo plytce nebýt úžasného výkonu DiCapria (jestli za tohle toho oscara nezíská, tak si už budu fakt myslet, že ti akademici jsou vlastně banda pitomců). Jinak ten herec fakt zraje jak víno... Za co jsem musela ubrat hvězdu, bylo to, že hlavní hrdina působil chvílemi až nesmrtelně což neodpovídá jinak důslednému realistickému pojetí celého filmu. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)