Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

baronGrga

Dvě a půl hodiny zmaru a deprese v krajině bez barev a života. Těžko říct, co přesně je na Revenantovi tak úmorné. Jestli příběh, který vás nedokáže strhnout, protože se nejde nechat strhnout lhostejností, rezignací či rezervovaným stoicismem. Nebo jestli to je prázdnota, která prostupuje všechno a všechny, až se po hodině elegického vzývání šedi a ticha začnete modlit k veverkám, aby se zvedl mocný severák a odnesl hlavního hrdinu přes ledové vody, olysalé hvozdy a zasněžená skaliska konečně do cíle. A možná je to jednoduše tím, že když čekáte survival thriller, nemůže vás uspokojit zdlouhavý pokus režiséra vylíčit trudný život medvěda, indiána a lovce kožešin za dakotským polárním kruhem. 65 % ()

muffmuff

Osobně by mě velice zajímalo, jaké hodnocení by film měl, kdyby hrál hlavní roli nějaký neznámý herec. Vsadil bych se, že nad 50% by to nešlo. Revenant je utahaný film, který okouzlí leda tak záběry přírody a relativně akčním začátkem. Po něm je to nuda, nuda, šeď, šeď. U dobrého filmu je člověk zapálený do děje, tady jsme se ženou co chvilku lustrovali na mobilu, protože se nic nedělo (doslova nic, žádné dialogy, žádná akce, jen chůze zasněženou krajinou). Fakt ne, 3* jen za DiCapria a Hardyho. ()

Nicholas_Age

S odřenejma ušima tomu teda těch 70% dám. Je fakt, že Leo se docela dost naplazil ledovym potokem no a taky samozřejmě scéna s medvědem. Ale oscara? No nevim. Starej dobrej Vinetou a poklad na stříbrnym jezeře. ()

Hansolo35

Když pominu tu kapsu nereálna, že zálesák v podání DiCapria přežije snad veškerá možná smrtelná zranění a pořád jde vpřed jako kyborg, tak se jedná o parádní survival jízdu. Lidské tělo vydrží hodně, ale po tom pokecu s medvědici by, myslím, další úrazy nedal. Koupání v ledové vodě, spánek ve sněhu na zemi, pád s koněm ze stometrového srázu...to už fakt bylo moc. Nicméně krutá příroda kolem byla ve své syrovosti nádherná. ()

Leopard12

Iňárritu je pro mě génius. Amores perros, 21 gramů, Babel - všechno moje top filmy, jak filmařinou samotnou, tak otřesením emočního centra drsným ztvárněním reality. Revenant je má skvělou kameru, hudbu, atmosféru, přírodní scenérii i herecké výkony. Scéna s medvědicí je úžasná, až neskutečně reálná. Zbytek ale vnímám naprosto opačně. Jak zde psal @verbal, žánrově v popisu chybí fantasy nebo měli Glasse nějak lépe vybavit. Jeho rychlost zotavení by mohl závidět snad i agent z Matrixu a na podchlazení by zemřel hned v prvních dnech i guru otužování Wim Hof. Touha po pomstě dokáže z člověkem jistě dělat divy, ale tohle bylo až moc přitažené za vlasy. Hlavně proto mě to ani náhodou nevzalo u srdce jak to Iňarritu umí. Kdyby to šlo, tak spíš 3,5. ()

Enon

Výborně surově natočené. Úvodní scéna s útokem indiánů byla dechberoucí a absolutně sem nepobíral jak to udělali. Skvělé prostředí. Herci podávají skvělé výkony a věříte jim úplně všechno. Nemám výtek.5* ()

horskejvlk

Chyběl mi příběh, Leo vše zahrál skvěle, přežití v divočině budiž, relativní nedostatky, zranění od 200kg Grizzliho, rozdělávání ohně ve sněhu, přejdeme, ale tu filozofii drancování přírody a chamtivost vyvážená humanitou a ctí mi byla málo. Leo v podstatě neměl co hrát. Ekologické poslání ala Greta je poplatatné pouze době vzniku. Myslím že tento film upadne v zapomění tak jak svého času úspěšný “Tančí z vlky”, nehorázná hovadina která z prérijních indiánů dělala poslední čisté etnikum nedotčené začínající globalizací ( téma v 90 letech  , dnes ani pes neštěkne… Zmrtvýchvstání je velká Škoda nevyužitých krásných exteriérů a herců Lea společně s Hardym jako magnetické osobnosti, bez těchto herců by na tu blbost nikdo nešel ani do kina ()

Silverstone

Cítím, že mi doslova běhá mráz po zádech. To co si musel Leonardo DiCaprio v průběhu natáčení Revenanta prožít a vytrpět zasluhuje opravdu smeknutí klobouku a hlubokou úklonu. Plavat v ledové řece, pak vylézt na břeh, snažit se neumrznout a přitom dál fungovat vyžaduje opravdu tuhý kořínek. Za scénu, kdy musí v mrazu přenocovat v koňských útrobách bych filmu nejradši přidal další hvězdičku extra. Samotné natáčení v takto krušných podmínkách je vskutku heroický výkon, který snad ještě převyšuje jeho herecký talent. Tento Oscar byl opravdu vydřený "v potu" tváře. ()

exbraven

Dávám pět hvězd, ale vlastně bych nejraději jednu strhnul za zbytečnou stopáž a některé retrospektivní scény kde se opakovaně hlavní hrdina vrací ke své manželce a svému předchozímu životu (a možná i za až nadměrnou propagandu vztahu mezi člověkem a přírodou). Na druhou stranu lokace si zasluhuje ne pět ale dokonce šest a více hvězd. Při prvním shlédnutí jsem měl občas pocit, že dokonce sleduju dokument od NG. Současně bych vyzdvihnul i perfektně natočené bojové scény i s patřičně vybroušenými detailními záběry.  Filmařsky moc hezká podívaná.... ()

supg

Drsné a věrohodné. Jen pod těmi nánosy mastných vlasů, krve a kožešin unikalo herectví Leonarda. Scéna s medvědem, spica ()

matopp69

jeden z nejlepších filmů Leonarda. Perfektní kamera, děj, scény, boje. Hodně věrně natočeno. Prostě doporučuji, ideálně co ne největším platně/LCD a hifi audio - to ještě umocní zážitek. ()

Mistarin

Jelikož jsem neznal režiséra, tak jsem se lehce bál, jak to bude vypadat, ale hodnocení filmu mě přesvědčilo se na film podívat. Nelituji jediné sekundy. Ta atmosféra byla fantastická od začátku, kdy byly okradeni, až po konec, kdy byl dopaden ten nechutný podrazák. Až jsem byl lehce dojat, když ho tam chtěli nechat na pospas přírodě... Další z filmů, který měl epický soundtrack a výborný audio vizuál. CG *5 ()

Pudding

Leonardo je skvělej herec a vidět ho zkrypleného jak doslova na půl srdíčka zažije peklo na zemi, tak to člověka na nějakou dobu zaujme. Kamera se mi strašně líbila, ty pohyby a přibližování a jakoby one take scény, kde se kamera točí jak kolovrat a zaujme pohled na ten pěkný gore v tomto filmu. FItzgerald je nepěkný muž, nemám ho rád a štve mě že jsem ho neviděl tolik trpět jako hlavního hrdinu. A na 5 hvězdiček to nemělo bylo to interessant ale né tolik. ()

notfilip63

Leo si za totu rolu zaslúžil oscara. Výborný film z výbornou kamerou príbehom a postavami. Film bol dobré zakončený pomstou. A boli tam dobre scény pri ktorých som mal stres. Film je na 9/10 ()

Charliesed

Surový a naturalistický film. Má silné tiché scény a je točen napřímo, hrubě, ten svůj brutální survival, jako by si jen točil to svoje – díky tomu je mi sympatický. Zabírání zblízka umožňuje cítit tu surovost z obrazovky až k vám a ze skvělé kamery a záběrů máte vážně autentický pocit z prostředí, kde se film nachází. Dál jsou tu k vidění velmi úchvatné záběry přírody. Jiný zážitek, jedinečný – výjimečný film. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)