Do pokojného domu amerického stredoškolského učiteľa hudby Keitha Reynoldsa (Guy Pearce), žijúceho s rodinou  uprostred prírody na severe štátu New York, prichádza v rámci výmenného programu anglická študentka Sophie (Felicity Jonesová). Hostitelia predpokladajú, že sa skamaráti s ich dcérou Lauren (Mackenzie Davisová), no v skutočnosti sa v ich príbytku začne vyvíjať celkom iný vzťah. Životom sklamaný Keith sa už celé roky utápa v spomienkach na svoj niekdajší život rockového muzikanta a zrazu ho prebudí mladá žena, ktorá je mimoriadne nadanou klaviristkou. A je to práve klasická hudba, ktorá  podnieti ich vzájomnú náklonnosť. Zrodí sa hlboký vzťah, ktorý však navždy poznamená svoje okolie a zmení doterajší život hostiteľskej rodiny. (TV JOJ)

filmharmony

...mírný rytmus hrající na klávesách klavíru touhu po svobodě... ...křehké, pomíjivé jako peří rozvířené mávnutím... a stačí se dívat mírnýma očima a nestydět se, že se nám to líbí... ()

laik_60

Film o citoch a láske ktorá dokáže rozozvučať tóny v srdciach a potom už len krásne bolieť. Ten záver bol troška akoby "uponahľaný" . Výborná sprievodná hudba , (ten violoncelový koncert bol uchvatný) sympatický prejav aj bez slov u mladej Jonesove.. ()

angel74

Příběh je názornou ukázkou toho, jak se zdánlivě bezproblémové manželství může po letech ocitnout na hranici rozpadu, když se partner kvůli rodině vzdá svých snů. Přičemž ke zhroucení životního směřování stačí docela maličko - jedna krásná mladá dívka, políbená hudební múzou stejně jako on, která v něm zažehne nejen milostný cit, ale i touhu po dávno ztracené volnosti. Guy Pearce a Felicity Jones jsou jako věkově nesourodá dvojice, mezi níž to jiskří, neskutečně přesvědčiví, až divák při sledování filmu nabude dojmu, že spolu vážně něco mají. Snímek je navíc prodchnutý překrásnou hudbou a pulzujícím napětím, zda se těm dvěma podaří uniknout ze spárů všední reality... (75%) ()

dr.fish

Dům na venkově, spořádaná rodinka s dospívající dcreou. Do domu přicestuje na kratší pobyt studentka. Otec je hráčem na cello, ona válí na klavír. A průser je hotový. Parádně natočený film, pomalý a nenudící. Guy Pearce dokazuje, že je neprávem opomíjen, předvádí výborný výkon. Film je v podstatě banálním příběhem o trojúhelníku, ale účastníků dramatu je vícero, všichni pěkně vykreslení. Pátou hvězdu přidávám za zvuk a hudbu. 80% ()

andrii

Jen pro to krátké zachvění srdce, do kterého ti vlétne. Poetická nábojnice s nejkřehčím citem. Odbourá /po/tíže zemské. Rozezní doteky v tóniny nebeské. Očarovaní smrtelníci, kteří jste zabloudili do zátočiny blízkosti něžné. Nechejte proudit celým tělem. Koncert lásky v pozdním létě, i když bude s bolestí dohraný. Poraněni o úlomky času, které nás pojily, jen nám patřily. Však mlčky si v sobě laskej a notuj dál tu /s/novou melodii. ()

Tosi

Nemůžu jinak, než toto tiché, suverénně zahrané i natočené, emocionální rodinné drama, zařadit mezi své oblíbené filmy roku 2013. Především díky scénám mezi Guy Pearcem a Felicity Jones, které opravdu nádherným a dojemným způsobem potvrdily, že láska dokáže hodně dát, ale i hodně vzít...a rovněž nesmím zapomenout na skvělou hudbu, která ty čtyři hvězdičky pěkně podtrhuje... ()

Qitek

Takovou chemii mezi dvěma lidmi (herci-jak chcete) jsem neviděl a necítil ve filmu léta. Obrovské a neskutečně milé překvapení pro mě tento skromný skvost. Nenápadný film. Nevnucuje se. Nepodlejzá. A každý kdo je ženat, každý kdo je se svou milovanou polovinou delší dobu... Ruku na srdce. Fuuuuuu!!! Felicity Felicity... Pro mě strašně strašně moc fajn film ze života, pro život a jen tak. Na Drakea Doremuse si dám majzla! Malý velký film a pro mě osobní zážitek. A jeden z nejúžasnějších trailerů vůbec. ()

Mirokukii

On vězeň své rodiny, ona jeho klíč. Film postavený na husté atmosféře a vzájemné chemii dvou postav, která se minutu od minutu zhušťuje a zhušťuje přitom, kdy dochází k samotnému sbližování onoho páru. Potemnělá kamera. Krásná hudba. ()

FritoleXx

Zpočátku nádherný film, který vypráví ne moc originální příběh zakázané lásky, ale přesto je Breathe In trochu zajímavější než ostatní filmy s touto tématikou. Především díky minimalistické hudbě, kameře a dvojici Guy Pearce a Felicity Jones, mezi kterými se pomalým tempem odkrývá vztah. Atmosféra se ale vytrácí s blížícím se koncem, kdy filmu tak nějak dochází dech a je vyplněn předvídatelnými stereotypy a ne moc uspokojujícím koncem. Z perfektního filmu se tak pomalu stává jen průměrná záležitost. ()

marvan

Příběh o submisivním muži neschopném převzít život do vlastních rukou se bohužel nevymanil z řady předpokládatelných klišé. Jednání postav postrádá jasnou motivaci a opodstatnění a po skončení filmu mám dojem, že ani sami tvůrci moc netuší, co tím vším chtěl vlastně básník říct. Vzhledem k noblesnímu hereckému obsazení zahozená šance. ()

progression

Nenápadné rodinné drama. O co méně je tam dialogů, o to více emocí, gest a náznaků. A především v celém snímku má ohromný význam skvělá hudba, která významně přispívá k celkovému vyznění tohoto "maleho Velkého filmu". Vynikající Guy Pearce a krásná Felicity Jones to všechno ještě dokonale umocňují. Opravdu krásně vystavěný příběh o postupném "sbližování" duší, na který jen tak hned nezapomenete. ()

Mishqo

Chýbala mi väčšia hĺbka vo vykreslení vzťahu medzi Pearcom a Jones. Ale inak veľmi prirodzené, vernohodné zobrazenie života jednej normálnej rodinky, ktorý je náhle narušený príchodom študentky z UK na výmenný pobyt. Rodinný život vzal hl. postave voľnosť a sny, po ktorých túžil a príchod mladej študentky mu znova vráti iskru do života. S iskrou však neoddeliteľne prichádzajú aj problémy. Znie to celkom ako klišé ale veľmi dobre herecké výkony a prenádherná hudba spríjemňujú ten film natoľko, že si to klišé ani nevšimnete. :) ()

zigíš

intimní drama -co dolů stahuje banální story- křehká romantika s úžasným soundtrackem na svý straně (!) už kvůli tomu mírně nadsazených 70% ()

Autogram

Melodramatický príbeh zakázanej lásky, ktorý sa ale počas celého filmu vyvinie len veľmi málo, a nastane koniec filmu. Takže nič dramatické sa neudeje okrem silného vnútorného prežívania postáv a množstva vážnej klavírnej hudby. Bohužiaľ, mi to nestačilo ani na priemerný pocit. ()

milancecil

274. Po filmu Zamilovaní další emocionálně vydatný žánrový skvost, opět nemohu jinak než v naprosté tichosti sedět a užasnout, láska, láska, láska, jen a jen ta, nejnádhernější projev boží přítomnosti na Zemi, omračující harmonie, nejlíbeznější milostná symfonie, vrchol souznění, ale spolu s ní i vášeň, mocná, divoká, zuřící živel, nic, co se zdálo jako pevné, neotřesitelné, věčné, nezpochybnitelné, rozvrátí a smete, vůle je bezmocná, láska všemocná, nelze se ubránit, snažit se uchránit, zasáhne nás, když dozraje pro ni správný čas, věrnost? Rozum? Odpovědnost? A co odpuštění? Vždyť láska je tak důležitá pro naše duchovní probuzení, od základů nás v jinou bytost mění, je to největší zázrak, ne živelná katastrofa, i když důsledky se tak mohou mnohým zvenčí jevit, milovat, milovat a ničeho nikdy nelitovat, jemné, skromné, velmi procítěné, pokorné dílo, nádherná pocta lásce!!! (9/10) ()

sedm.1

Drake Doremus. Tvůrce, jehož jméno vnímám čím dál více pozitivněji, jelikož se pro mě začíná stávat zárukou skutečně nejstylovějších a nejpůsobivějších romantických dramat, a to přestože je vesměs hodnotím pouze jen průměrným hodnocením, pravdou ale je, že jeho režisérský styl a zpracování jeho filmů mi zůstává stále v hlavě a upřímně si jeho dosavadní tvorbu zatraceně upřímně užívám. A tento snímek toto celé mé vnímání jen potvrzuje, neboť se opět jedná o emočně velice silnou, podmanivou, ale především stylově výjimečnou podívanou, která sice samotnou zápletkou neohromí, ovšem svým zpracováním zaujme nadmíru. Málokterý tvůrce totiž dokáže city dvou, i více, lidí vyjádřit tak přesvědčivým a uvěřitelným způsobem, jako právě této osobitý režisér, každý pohled jednotlivých postav, každé jejich gesto, působí neuvěřitelně silně a upřímně, prostě vztahy a emoce v jeho filmech jsou až hmatatelné, fakt jako v tomto směru před tímto filmařem smekám. Nutné je ale i podotknout, že to vše by tak silně nepůsobilo bez úžasných castingů, pro které má tedy též více než dokonalý cit, takže i zde si lze pak jen těžko představit, jak by to celé fungovalo a působilo bez fantastických výkonů neobvykle civilního Guye Pearce a křehounké Felicity Jones, kteří v tomto příběhu o složitostech dospívání a mužské krizi středního věku, skutečně excelují. Breathe In každopádně není podívanou pro široké publikum, jedná se o vážně spíš až klubový snímek, ale nic to nemění na tom, že se díky jeho tvůrci opět jedná o mimořádný filmový zážitek. ()

kolemjdouc

mám výhrady k výkonu Jonesové hrála křehkou studentku ale v té době jí v civilu bylo 29 let a věk nezastavíš.Neustálé dlouhé záběry na její obličej už mě rozčilovaly .Víc než nadaná studentka,emocionálně zmítaná,mi připomínala králíčka s věčně promrkávajícíma očima a dvěma velkými zuby v pootevřených ústech.Její protihráčka Davisová je o něco mladší ale její postava Lauren byla ukázková.I když neměla tolik hereckých příležitostí v minulosti.A nelíbil se mi ve své roli ani Pearce.Naopak Amy Ryan v roli matky byla dokonalá.Jinak scénáristická myšlenka dobrá.Kazila to režie. ()

woodsman

dost dost nuda ale spracovane to je dobre aj herecke obsadenie ale nechapem ten chlap ma vsetko peknu rodinu dom a kvôli niakej mladej mrche by vsetko nechal tak ale to sa celkom bezne deje vsade . jo tie sty felicity su fakt bozske aj Mackenzie je pekna ()

filipvrbik

Jako příběh není až tak vyjímečný, ale naprosto skvostné je snažení herců (zejména Guye Pearce a Felicity Jones), hlavně oni dodávají filmu zvláští melancholickou náladu a na film se moc dobře dívá... Je to sice taková jenohubka, ale působí to moc příjemně...70% ()

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

04.05.2014

Drake Doremus je jeden z mála filmařů, kteří dosáhli uznání již před svými třicátými narozeninami. Režisér, který sklidil velký úspěch na Sundance festivalu s filmem Zamilovaní se i svým následujícím… (viac)