Môže byť napravený zloduch vôbec ešte zábavný? Keď rozpráva rozprávky na dobrú noc? Keď sa bojí o nevinnosť svojej najstaršej dcéry? Keď už nechce vôbec nič ukradnúť? Gru našťastie neskončí ako obyčajný civil, pretože v jeho vnútri sa stále ukrývajú schopnosti, ktoré by hocikto rád využil. Ako napríklad šéf mocnej Antizlodušskej ligy, Sílas. Sílas síce zbabelcami všetkého druhu hlboko opovrhuje, ale kto sa môže do myslenia zlosyna vcítiť lepšie ako zlosyn bývalý? A tak vyšle svoju najlepšiu agentku Lucy Wilde, aby Grua prinútila k spolupráci. Tej sa to s pomocou paralyzéra prezlečeného za rúž podarí a Gru začne na staré kolená páchať dobro. A čoskoro bude mať plné ruky práce, pretože na radare Antizlodušskej ligy sa objavil obzvlášť ostrieľaný zloduch Eduardo, nevysvetliteľne začali miznúť Mimoňovia, Margo sa zapaľujú lýtka, Edith je aj naďalej životu nebezpečná a Agnes sa všemožne snaží zohnať ockovi nejakú mamku. A práve to môže byť pre Grua vo finále tou najväčšou hrozbou. (TV Markíza)

LaGomme

Přehnaná infantilnost a roztomilost první půle je dejme tomu odpustitelná (je to přece jen animák pro děti). 80% vtipů sice stojích na žlutejch blbostech a semtam něco na Agnes, u obojího se ale většina v podstatě už vykrádá z jedničky. Storka je tuctová a plná klišé, ale je to koukatelný. Největší průser všeho je asi pak z ničehonic přechod z tý infantilní blbosti do naprosto nesmyslnýho pseudošpiónskýho slasheru (Spy Kids??), ve kterym bych marně hledal něco pro děti. Záporák je v podstatě úplná blbost a transform z vtipnejch žlutejch na otravný fialový je totál stupid. Jednička daleko daleko daleko lepší, tohle je oproti tomu vaření z vody s přehnanou snahou zaujmout co nejširší pole diváků. 60% ()

Brylin

Já, padouch 2 začíná tam, kde končí jednička a novopečený taťka Gru má zcela jiné starosti než superzločiny - uspořádat bezva narozeninovou holčičí party, odolat snahám neúnavné dohazovačky, vyrábět nejlepší džemy a zvládnout novou práci špióna bojujícího proti zlu. Příběh je zřejmě o fous slabší než v jedničce, zvlášť v první polovině snímku, ale poté se rozběhne a do finiše doletí v akčním i romantickém duchu. Čtyři hvězdičky zachraňují až na výjimky výborné gagy mimoňů, perfektní animace a skvělý dabing. ()

IvcaSammet

Čekala jsem daleko víc ... Nebýt mimoňů, asi bych z kina i odešla. Postavu Lucy jsem měla sto chutí zabít kdykoli, kdy se objevila na plátně. Celkově film zachránilo pár vtipů a hlavně, jak už jsem psala, mimoňové. Scénář mě moc neoslovil a příběh stál taky docela za nic. Takže bohužel, ale docela zklamání ... ()

andio

Zábavnější než jednička, lepší záporák (né ten trapnej vymrdanec z jedničky, co furt opakoval "Oujé", kterej mi první díl tak zkazil..), pěkná agentka (vzhledově hubenější Louis Griffin z Family Guye).. prostě mega upgrade oproti jedničce, která mě dvě hodiny nudila. U tohohle jsem se alespoň nasmál. 7/10 ()

Eterninox

I přesto, že Gru formálně změní stranu barikády, je druhý Padouch ukázkovým příkladem přístupu „více toho samého“. Ostatně proč ale měnit něco, co tak dobře fungovalo poprvé, že? Znovu jsme tedy obdařeni početnými odkazy a poctami superhrdinským a akčním klasikám, zkombinovanými s minionovskou groteskou a lehce rodinnou zápletkou, znovu se Gru mimo rodičovských starostí utká i s lehce politováníhodným záporňákem, a znovu je to celé proloženo podzápletkami pro pár „punchlinů“, ale bez valného vyznění (např. nápadník pro nejstarší dceru). Především však znovu jde o kopec srandy, ač místy až moc prvoplánově dětinské. Objektivně by si tedy DM2 asi zasloužil méně, ale za to, jak výborně jsem se bavil, dávám 75%. (viděno ve 2D s titulky) ()

majec4

Keby tam nie su tie zlte TIC TACY tak by to bolo velmi slabe. Zasmial som sa fakt asi len vtedy, ked boli na obraze aspon dve tieto male monstra. Hlavna linia deju ma osobne vobec nebavila. Bolo to nezaujimave. Zloduch ide zachranit svet. Kde sme sa to dostali? To aby nas zo sraciek teraz vytiahol Obama :) ooooch, dakujem neprosim. ()

darc

Pro mě dlouho očekávaný animovaný film, který nezklamal :) Fanoušky Mimoňů jistě potěší fakt, že dostali více prostoru a jsou tahounem filmu. Docela mě překvapilo, jak dokáží pařit ve stylu Gatsbyho :D Dějově snímek navazuje na jedničku a má nového zajímavého záporáka. Trochu mě rušil dabing Lucy v podání Veroniky Žilkové. 75% ()

pytrisss

Uz jednicka byla slabsi a dvojka to dorazila. Tam, kde ostatni animaky serviruji dospelakum narazky a humor jim blizky, aby to s detmi v tom kine jeste chvilku vydrzeli, jsou zde mimoni. Chapu, ze deti ujedou na mimonich, ale ze se jim smeje dospely jedinec, to vyzaduje velkou davku mozkove obrny. ()

majo_svk

Nekonečne vtipné a zábavné vďaka žltým mimonom, ktorí dostávajú veľký priestor. Budete celý čas umierať smiechom a nestihnete riešiť príbehové nedostatky a jednoduchosť. Zábava bez ohľadu na vek. A ak stihnete aj niečo iné, všimnite si tie úžasné emócie a skvelú hudbu. PS: Mimoni majú odteraz pozvánku na každú párty a chatu, ktorú zorganizujem.  PS1: jednotku som prehliadol a tak to musím rýchlo napraviť. PS2: podarenejšie a vtipnejšie ako súčasné primitívne komédie, pri ktorých sa smejete cez zuby. PS3: odteraz budem milovať zmrzlinu ešte viac, možno budem aj tak vtipný. ()

Steel32

Bála jsme se, že oproti povedený jedničce se mi dvojka nebude líbit, ale abych pravdu řekla, tak mi to místy přijde i lepší. Hlášky a vtipný scény lítali jedna za druhou, každá postava má stále skvělý charakter a oproti prvnímu dílu dvojka mnohem víc využívá Mimoňů. Vůbec mi nevadilo, že zápletka celýho filmu se odsunula až na konec, protože mi to přišlo jaký hluchý místo, který by tam vlastně ani nesedlo, ale muselo, aby se neřeklo a bylo jasný už od začátku. Vlastně se mi na to koukalo skvěle, ten konec už byl jednoduše "klišé". Rozhodně to nedělá prvnímu dílu ostudu. ()

Nolanofil

Perfektné. Ja nerozhadzujem 5* hodnoteniami, a obzvlášť pri animákoch, ktoré sú za posledné roky na jedno kopyto, s priemerným vyznením, ale Ja zloduch 2 je po všetkých stránkach, vymakanejší, vtipnejší a zábavnejší, ako všetky Pixarovky za posledných 5 rokov dokopy. Maximálna spokojnosť a neuveriteľná nedočkavosť na trojku. Minions sú geniálny. ()

Kimm2

Dlouho jsem se rozhodovala co tomu dát. Na jednu stranu - tak dobré jako jednička to není, na druhou jsem se v kině dost smála. Celkově to byl milý animák a rozhodně se na něj chci podívat ještě jednou (bez dabingu, ehm). Tak jako i ostatním tady mi trochu vadilo, že se humor stavěl především na minionech, ale myslím, že děti se u toho budou řezat smíchy, takže záměr chápu. ()

Vrata88

Nebudu lhát, na pokračování filmu Já, padouch jsem se díval stejně jen kvůli mimoňům, doufal jsem, že po úspěchu v prvním díle se počet scén s mimoni v druhém díle zvětší. Naštěstí se mi to vyplnilo, tyhle malé geniální výplůdky animátorské mysli vévodí celému filmu, dokonce se kolem nich točí hlavní zápletka (už to nejsou jen vedlejší postavičky). Pořád jsem se během filmu nemohl rozhodnout, jestli mám dít tři a nebo čtyři hvězdy. Nerozhodně to bylo až do poslední části filmu. Posledních zhruba deset minut mě doslova „rozsekalo“, to co mimoni v těch posledních minutách předváděli nepotřebuje komentář, to se musí vidět :) ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)