Môže byť napravený zloduch vôbec ešte zábavný? Keď rozpráva rozprávky na dobrú noc? Keď sa bojí o nevinnosť svojej najstaršej dcéry? Keď už nechce vôbec nič ukradnúť? Gru našťastie neskončí ako obyčajný civil, pretože v jeho vnútri sa stále ukrývajú schopnosti, ktoré by hocikto rád využil. Ako napríklad šéf mocnej Antizlodušskej ligy, Sílas. Sílas síce zbabelcami všetkého druhu hlboko opovrhuje, ale kto sa môže do myslenia zlosyna vcítiť lepšie ako zlosyn bývalý? A tak vyšle svoju najlepšiu agentku Lucy Wilde, aby Grua prinútila k spolupráci. Tej sa to s pomocou paralyzéra prezlečeného za rúž podarí a Gru začne na staré kolená páchať dobro. A čoskoro bude mať plné ruky práce, pretože na radare Antizlodušskej ligy sa objavil obzvlášť ostrieľaný zloduch Eduardo, nevysvetliteľne začali miznúť Mimoňovia, Margo sa zapaľujú lýtka, Edith je aj naďalej životu nebezpečná a Agnes sa všemožne snaží zohnať ockovi nejakú mamku. A práve to môže byť pre Grua vo finále tou najväčšou hrozbou. (TV Markíza)

Wajsik

Tvůrci moc dobře věděli co v prvním díle bavilo a rozhodli se zde přitvrdit. Malí, žlutí prckové byli prostě boží. Takový malý, žlutý hnací motor druhého dílu. Kdykoliv se objevili na plátně, dostával jsem záchvaty smíchu. Gru a všechno okolo byla jen vycpávka, ale působila natolik dobře, že nejde než ji všem doporučit. ()

iampatrik

65% Pro mě určitě lepší než první díl, ale přesto tenhle animák si mě opět nezískal. Ačkoli prostá pohádková zápletka utíká, ani moc nenudí, postavy pro mě zůstavají chladné, nesympatické, tak jako celý "padoušký svět". A tak nejzábavnější a nejlepší na filmu jsou mimoni, kteří zde dostali více prostoru, což určitě filmu pomohlo. (jo a nemůžu si pomoct, ale jako bych zde viděl animovanou verzi na World War Z a překonávání vysokých stěn a budov zombií v podání mimoňů :)) ()

vander19

Na príbeh o dobráckom zloduchovy Grúúú som sa úprimne tešil. Nedalo sa inak, veď jednička bola vynikajúca a bavil som sa veľmi dobre na nej. Kde bolo tam bolo, ale dvojka je trošku z iného súdka. Gru je už vážne dobrák, žije usporiadaný život a stará sa o blbú marmeládu a tri adoptívne dcéry. Život najväčšieho z najväčších krimalníkov má už dávno za sebou. Rovnako ako má táto animovaná pohádka za sebou dej. Proste po hodine som skontroloval čas a skoro padol na riť keď zistil, že vlastne mám hodku za sebou a nič sa nestalo. Čakal som márne, že sa niečo rozbehne a ku koncu som doslova zaspával....Veľké sklamanie. ()

jasiska

Gru v prevedení Steva Carella je stále awesome, detičky sú zlaté, minions sú rozkošní, ale príbeh dvojky stál za deravú bačkoru. ()

Piri

Pekná rozprávka, ale nejak ma to extra nenadchlo, jednotka sa mi zdá lepšia. Gruovi autori prihodili pre zmenu frajerku, ako v Dobe ľadovej 2 mamutovi Mannymu. Aj v predošlej časti mi najviac prekážali tí malí žltí prisluhovači, neviem čo je také zábavné na nich, ale deťom sa práve takéto stupídne figúrky páčia... Až dnes mi došlo, že na koho sa vlastne Gru podobá - na Corvaxa zo seriálu Muzzy in Gondoland :) Slovenský dabing na túto sériu je výborný, detské hlasy sú vybrané skvelo, Ján Gallovič ako Gru bola správna voľba a rozprávkový hlas Lenky Košickej ako Lucy, tak to bola lahoda pre uši :) ()

Hanes88

No tak tenhle druh humoru já opravdu můžu!!! Líbilo se mi to všechno od děje, přes hlášky až po mimoně :D. Jeden z posledních animáků, který mě opravdu nadchnul. 90%. ()

Prochy38

První díl jsem viděl už před nějakou dobou a byl jsem moc mile překvapen. Animace tohoto typu fakt moc nemusím, ale Já padouch to celkem kvalitně dohání skvělou zábavou a u nás dnes celkem vzácně kvalitním dabingem. A druhý díl je ještě o třídu výš. Je zřejmé, že příběhově už to asi bude ztrácet, ale pořád je to výborná zábava. Mimoni toho hodně odedřeli, dostali více prostoru, a to je taky jeden z hlavních důvodů lepší zábavy. Líbilo a fakt hodně. Na animácích mi záleží především na tom, jak to vypadá, až pak se ptám, o čem to je a jestli je to vůbec dobré. Tento je výjimka. Není krásně namalovaný, ale zbytek šlape na 110%. ()

Marrty3

Opět stejně roztomilé jako předchozí díl. Spousta vtipu. Je to samozřejmě hlavně pro dětské obecenstvo, přesto jsem přesvědčen, že si v tom každý najde své. Příjemný děj. Dobrý padouch. Skvělý mimoňové. A k tomu 98minutová sekvence vynikající animace. Já si to užil a mohu říci, že je to jeden z těch lepších animáků, co za poslední dobou vycházejí. ()

valasek.m

Určitě to nebylo tak dobré jako jednička, ale bylo to pořád velmi dobré. Musím vyzdvihnout skvělou oscarovou písničku Happy, je to prostě skvělé. Takže za mě celkově spokojenost a 70%. ()

Mikino00

Musím zavřít obě oči při mém hodnocení, jedná se totiž o velice průměrnou podívanou, která zůstává za kvalitami prvního dílu. Milostná zápletka filmu moc nesedí a padouch je vyloženě chabý, smích a radost tak musí rozdávat jen Mimoňové, kteří kdyby byli ve filmu sami, tak by jej v pohodě utáhli. Dále už prosím tuto značku neždímat. ()

Zombi

Docela povedené pokračování, řekl bych zhruba na úrovni prvního dílu, jen Gru už není padouch. Mimoni dělají koniny a Lucy je celkem zábavná. Rychle to odsejpá. ()

zelvicka.

Minioni! Spousta spousta minionů! Jinak pár scének s odkazy na jiné kultovní filmy, příběh kolísá na krátkých žlutých nožičkách... Ale kdo od toho čekal něco jiného? ()

Marys

Pravdepodobne lepšie a zapamätateľnejšie než 1. diel. Aspoň zatial to tak pôsobí. Pobavil som sa, no bude zaujímavé sledovať, koľko vydrží stávka humoru na žlté srandovne hovoriace tvorčeky a malé rozkošné dievčatká. Asi aj preto sa mi dvojka zdá od jednotky lepšia, pretože jej nekonkuruje taký snímok, akým bol Megamind. ()

Mikeel

Stejně jako má Doba ledová veverku, Já padouch má mimoně a v obou případech to táhnou především tyhle postavičky - jsou už sami o sobě zkrátka vtipné, většina gagů vzejde právě od nich, takže jsem moc rád, že někoho napadlo udělat jim samostatný film. Ale je fakt, že zatímco Doba ledová měla trochu klesavou tendenci, dvojka Já padouch je pořád skvělá, i když nemá tolik kompaktní příběh jako jednička. Tady se sází víc na směšnost jednotlivých situací, než na ucelenou dějovou linku, ale i přes epizodní zpracování je to pořád kvalitní animák a o několik úrovní výš ho povznáší ještě skvělej českej dabing. Obzvlášť pak Lábus, jehož hlas je prostě cool. ()

Alf

složitější příběh než v jedničce a podstatně detailnější animace, celkově hodně příjemné překvapení, nejsem totiž moc nadšeným fanouškem předchozího filmu... p.s. odvrácená podoba mimoňů byla také fajn :-) ()

Vejrrr

Snad ještě větší nářez jednička. Vtipný a originální od první minuty. Dobře, že udrželi na uzdě množství scén s Mimoňi, protože jsou tady přeci jen vedlejší rolí. Ale logickým vyústěním popularity těchto roztodivných postaviček je samostatný film Mimoni, na který se strašně těším :) ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)