Tricia sedm let marně vyhlíží svého pohřešovaného manžela Daniela. Když podepíše konečnou zprávu o jeho úmrtí, znenadání se objeví před domem živý, ale dost pohublý a ve zbídačeném stavu. Ještě tentýž večer si pro něj "temnota" přichází. Tricia to psychicky nezvládá a vydává se ho hledat ke špinavému tunelu pod dálnicí, kde ho naposledy spatřily se sestrou Callie. Obě se však beze stopy ztrácí a detektiv Mallory nachází pouze novinové výstřižky o tunelu, ve kterém už od začátku 19. století mizí lidé. (Rodriguez)

tatanapope

Ošklivý obraz, ošklivý herci a děj byl taková nuda, že mě víc zaujalo s kým ta tučná paní čeká to dítě, když je její muž 7 let nezvěstný a s policajtem nechtěla jít ani na rande. Cvrčci ve stěnách, kteří unášejí lidi a krom jejich líbezného cvrlikání a jednoho temně vrženého stínu z nich neuvidíme z hola nic, ale nakonec jsem se dozvěděla, když hmyzáci znovu unášeli manžela a jeho žena vrkala v autě z policajtem, že dítě je skutečně jeho, otázka zůstává, kdy a za jakých okolností ho tedy zplodili, nejspíš při výslechu z čehož logicky vyplývá, že horor byl skutečně plný napětí :D Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor ()

ecceHOMMO

Autori Absentie chceli silou mocou byť tajuplný, a chceli prekvapiť. A to bol kameň úrazu snímku, pretože mnohé zostalo len niekde na polceste.....mnohé zostalo nedotiahnuté. ()

LEGACY

Do tohoto filmu jsem šel kvůli odpovědi na otázku, kdo má pravdu. Je-li horor špatný - LIVINGDEAD, nebo docela dobrý - J*A*S*M. A já tvrdím, že přes všechny chyby mi film vůbec nepřišel nudný, nebo amatérský a proto se tedy přikláním k J*A*S*M. Film má podle mě dobrý a hlavně originální děj, což se teď v hororech, když už bylo zfilmováno kdovíco cení. S herci jsem byl též spokojen a i když se hororovými momenty až zas tak neplýtvá, lekací scény se tam také skrývají. Podle mě dobrý horor, ale i drama. Hodnotím 60% ()

Diego

Celý film čekám, až tam vyleze nějaký goro:), ale v rámci nizkorozpočtu je snad i dobře, že tam nějaký animák nevylezl. Film klade hodně otázek a díky čekáním na odpoveď mě drželo napětí celý film, ač nedostanete žádnou odpoveď - fail.. Proto si myslim, že se z toho dalo vytěžit ještě trochu víc. Ale pořád lepší, než současné vyvraždovačky. ()

Brain-D

Celkem strašidelné, kde ještě míň nadpřirozena by přihrávalo k hrůzám, které se tu dějí. Za málo peněz, hodně muziky. Skvělý rozjezd Falanagana. 60% ()

klima777

Vrcholně nepříjemný film. Chvílemi pak díky atmosféře zmaru a zoufalství plnokrevný horor. Nebýt ne zcela přesvědčivých hereckých výkonů, přihodila bych nějakou tu creepy star nádavkem. ()

manonfire

Tenhle z více žánrů zplácanej ptakopysk má svůj šarm a světe div se, občas si i zafilozofuje a hlavně umí jako správný ptakopysk klamat tělem a kamuflovat svou žánrovou identitu. Návdavkem konečná sequence, po které bude jen na vaší volbě, zda to ty amíky po nocích z bytů kradl metrákový hmyz, nebo to bylo všechno trochu jinak a místo vystrašených arachnofobiků z Vás film udělá smutné svědky faktu, že lidé se prostě ztrácejí. Desítky a stovky každým rokem v těch báječných, zasraných USA. Brát tento film čistě jako horor o hmyzu je nejen známka nepochopení, ale i nevědomé neúcty k práci tvůrců této podivnosti. 60% ()

Šakalík

No tak tohle není horor ani omylem. Já bych to označil za mysteriozní drama, byť o nic dramatického se vlastně nejedná. Film má docela zajímavý příběh, který má slibné, duchařské parametry, jenomže samotné jeho zpracování postrádá jakýkoli náznak napětí či nedej bože strachu. Vše se točí okolo podivného tunelu, v jehož okolí se ztrácejí lidé i zvířátka a uprostřed toho se motá dvojice dívek, které bydlí tunelu na dohled a mají s tím vším tedy co dočinění. Hlavním problémem filmu je, že divákovi VŮBEC NIC neukáže, takže onen démon, nebo co to vlastně je, zůstane jen na jeho fantazii. O co méně se tam děje, o to více se tam brečí, takže je film přeplněn velmi zbytečnými scénami, které jsou úplně o ničem. Možná se tím filmaři snažili snímek přiblížit „běžnému“ divákovi, ale že takové hybridy prostě nefungují, to je už notoricky známá věc. Takže škoda. Tenhle film potenciál určitě měl, ale vyšuměl úplně do prázdna. A tak za zmínku stojí snad jen velmi šikovaná hlavní hrdinka. ;-) ()

Forsberg11

Takto by to malo vyzerať keď nemáte prachy, ale chcete robiť horor, a jednoducho milujete horor. Flanagan je borec a už vo svojom prvom filme ukázal, že horory zbožňuje a že sa v nich vyzná. Absentia môže na prvý pohľad vyzerať amatérsky, no opak je pravdou. Dej má výborné tempo, herci sú uveriteľní, sympatickí a neokukaní. Sem tam sa dostaví aj nejaká tá hororová scéna a príbeh pomaly graduje. Atmosféra je po celý čas dusná a ťaživá. Celý príbeh pôsobí tak trochu ako keby sa odohrával v nejakom alternatívnom svete, veľmi podobnom tomu nášmu. Nie je tomu tak, ale takýto dojem to vo mne zanechalo. Toto je veľmi zvláštny film, ktorý ťažko zaradiť, pochopiť alebo odporučiť. Pretože nie je určite pre každého. Každopádne, ale ak si chcete rozšíriť hororové obzory do trochu alternatívnejších vôd, rozhodne nemáte nad čím rozmýšľať... U mňa spokojnosť, bavilo ma to... 65 %!! ()

borec999

Skromný, ale na druhej strane sympatický debut Mikea Flanagana som si v rámci jeho filmografie pozrel paradoxne na záver a ešte väčším paradoxom je, že aj napriek nízkemu počtu % sa mi z jeho hororových filmov páčil po Oculuse azda najviac. Na Absentii cítiť absenciu peňazí (slabší herci, efekty, schovávanie "monštra", slabý vizuál a kamera), ale v hororových momentoch vytvárania, gradovania atmosféry a ľakačkách (jedna je vyložene výborná a budem si ju pamätať ešte dlho) Flanagan ukázal potenciál a ja som si ich fakt "užíval". Mimo hororové scény ma bavil i dej (ktorý nie je úplne predvídateľný a jeden zvrat priniesol scénu, ktorá ma dostala mimo komfortnú zónu), troška zamrzel otvorený záver, ktorý však bol zrejme nutnosťou vzhľadom na skromný rozpočet. I tak nadpriemerné hodnotenie Absentii právom patrí: v hororovej rovine je totiž funkčná a dokáže vystrašiť. 70% ()

danielosbourne

Po filmu Oculus jsem se prostě musel podívat na další tvorbu od Flanagana a musím říct, že i přes to nevalné hodnocení zde, já jsem byl celkem potěšen. Na to že jde o nízkorozpočtový film je to opravdu slušné. První polovina sice trochu vázne, ale druhá stojí za to. Možná bych dal i plný počet, ale chybí mi hodně odpovědí na otázky, takže nechávám trochu rezervu a dávám slabší nadprůměr. Každopádně pokud bude Flanagan pokračovat v takovýchto filmech a bude v něm přinášet výčet obětí, jak tomu bylo v Oculus, tak i v Absentii, tak já se na to rád podívám. Nezlobil bych se ani, kdyby udělal remake Absentii a trochu domyslel zápletku a odpověděl na otázky typu: proč, jak a kde. ()

Corpsegrinder

Ne tak hrozný jako rejžovo další dílko Oculus což mělo paradoxně větší rozpočet. Lekačky zde jsou ošklivý a manžel se objevuje tam kde to nečeká ani zkušenej hororista. Na kickstarterovej horor slušný. Škoda jen tý velehnusný herečky v hlavní roli. ()

oRi11

Absentia je typ hororu, který zlo(démona) přímo neukazuje, vše nechává na divákově fantazii. Bohužel tady to moc nefungovalo, jelikož snímek nestupňuje napětí ani tempo, diváka spíše nudí, lekačky jsou nefunkční a herecké výkony spolu s otravnou monotóní hudbou vše ještě zhoršují. ()

kritiklon

Tak že je to horor druhořadý kategorie musí být všem jasný již po prvních záběrech. Ale musím uznat, že na "nízkorozpočťák" to bylo dobré a s napínavou atmosférou. Do hlavní role teda mohli dát hezčí a hubenější herečku a ne takovou Mařenu jak odněkud z kravína! Ta se tam opravdu nehodila. I když zas to působilo víc reálně. Ale to je právě ono u většiny hororů na to neni člověk zvyklej - všude se cpou sexbomby. Abych řekl pravdu, ten konec mě překvapil a vůbec jsem nečekal že to tak dopadne. Vše zůstane otevřené a nadále tajemné. Po prvních 30ti minutách jsem předpokládal, že jde o nějakou duchařinu a byl jsem mírně zaskočen a překvapen docela originální zápletkou. 3* za 62% ()

Ronaldo79

Sorry, tak toto opravdu ne. Absentia nefunguje jako horor, alespoň na mě ne. V ostatních komentářích jsem se dočetl o originalitě, skvělé atmosféře, ale dovolím si nesouhlasit. Začnu o dvou hlavních herečkách přičemž jedna je od pohledu nesympatická k tomu těhotná (i tak to je slušnej sumec) a druhá sympaticky vypadající mladá slečna s tepláky, v kterých ráno vybíha a večer usíná. O jejím pozadí se vyjadřovat nechcu (to vystihl naprosto přesně uživatel LIVINGDEAD, i když je to za všech okolností zevní pohlavní orgán). Lekačky jsou hojné, ale proboha, kdo se u nich měl lekat asi nějaký školáček na prvním stupňi ZŠ, co nic jinýho neviděl. Atmosféra zamrzla na nulovém bodu těch závěrečných 5 minut to nazachraňuje a stejně nenadchne. Příběh o tajemném podchodu, co unáší lidi, mě tedy neuhranul, jako některé uživatele. Myslím, že už to ukončím, kritiky bylo až dost, ale po zásluze. Jedinou dobrou věcí na tomto snímku je bezesporu poster, který ukáže více než celý film, jaká to ironie. 15% ()

Flopik

Naprosté sklamanie . Tu bol zadupaný potenciál fakt hlboko do zeme.Tak som sa teŠil že už niečo bude aspoň raz že uvidím príšeru a nič.Prvá polovica nuda v skratke : Mladšia sestra behá a staršia doma plače a nemôže si zbaliť veci.Fakt som sa potešil keď sa jej muž vrátil a podla obsahu si pro nej mala prísť temnota. No tak prišiel nejaký chrobák ktorého nikdy neuvidím vo filme.Odtiahne muža , potom sestru a nakoniec ďalšiu a toto sa stane v posledných 20 minútach ak čakáte že aspoň na konci niečo bude tak sa nedočkáte. Škoda veľká škoda. ()

Game90

Triciin muž je už 7 rokov pohrešovaný, tak sa rozhodne vyhlásiť ho za mŕtveho. Ako psychická podpora prichádza k nej sestra. Tricia začína mať ''zblúdilé'' sny (manžel sa jej zjavuje na všetkých možných aj nemožných miestach). Začiatok vyzeral ako dobrá duchárčina no potom to prešlo ani neviem do čoho. A hlavná hrdinka absolútne nesympatická. ()

Matli

Nejhorší to nebylo, když pominu, že je to natáčenou nízkorozpočtovou kamerou. Za ty prachy velice slušná práce, několikrát mě i pěkně zamrazilo, ale určitě by se z toho dalo vyždímat víc. 49% ()

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (viac)