Skupina turistov z celého sveta sa chystá preskúmať podzemie Berlína. Pravdepodobne ho postavili nacisti a tiahne sa pod celým mestom. Keď sa ich miestny sprievodca (M. Riemelt) zraní, prepadnú mladí ľudia panike. (pancakes)

bourec

Začátek filmu poměrně zdařilej,ale po tý nehodě už to všechno šlo do prdele.Když se pak po konci filmu zamyslíte nad tim celym,vlastně bylo spousty nadějnejch možností,jak se film mohl ubírat(tajemno,mystično,okultní vědy,mutanti),ale rejža z toho udělal velký hovno.Sice zle charismatickej dědek,kterej měl přímo ďábelskou radost z utrpení ostatních,ale jinak obsazení slabý.Uječená,a trapně nehrající Kelley,myšlení všech postav jak po mozkový příhodě,prostě nepovedenej pokus o film.Trapas.30%. ()

Rodriguez

Výtečný záporák, takový opravdu odporný hnusák! :-D Jinak co se týče hereckých výkonů, tak někdy mě přišlo, že strašně přehrávají (věc názoru), ale katakomby a bloudění v nekonečných tunelech pod městem já můžu. Takže ve finále jsem byl víceméně spokojený a kdo má rád podobné snímky, tak vřele doporučuji. PS: Není to točeno FF, což je paráda! 55% ()

DruidKarel

1251. hodnocený film: Ohromně našplápnutý film, který vás hodně vyděsí. Max Riemelt je skutečně skvělej herec, kterej se hodí na spoustu rolí. Příběh je sice hodně přitaženej za uši, kdy vstoupíte zadním vchodem z diskotéky do podzemí Berlína a prozkoumáváte veškeré jeho tajemství. 5* filmu dávám za jeho brutální napínavost i za solidní herecké výkony. Pokud bych někdy točil film o krvelačném zabijákovi, použil bych přesně pro tuto roli Klause Stihlmeiera. Bravurní film. 5* ()

humanbeing

Urban Explorer si bere trochu odsud a odtamtud, odehrává se v podzemí a hlavní záporák je přesně to, čemu byste se vyhnuli, kdybyste to potkali v metru. Velká výhoda filmu je umístění děje, díky kterému tu je zajímavá atmosféra a také důvod, proč nesáhnout po dalším průměrném krváku se zaměnitelnými oběťmi a jejich mučitely. Průběh děje působí přirozeně, ač se pár námitek jistě najde. Nejvíc mi asi vadilo, že jsem si nemohl holograficky přesně zobrazit danou lokaci, ve které se druhá polovina filmu odehrávala. Nakonec film lze určitě doporučit většině fandů, která se ráda podívá na solidně odvedený "napínavý krvák". ()

PavelVanekArt

Nic, co by o pár let později neudělalo líp As Above/So below. Hrozní herci, ze kterých zněl přirozeně jeden, pointa slabá, největší pozitivem bylo gore, ten nácek a to, že všichni umřeli. 3* a.k.a 45% ()

kosta73

Je škoda, že vysoce mňamozní téma tajemna kolem 3. říše skoro v každém snímku vyšumí do ztracena ( zde teda naprosto ). Co je pak na tom, že se jedná v rámci žánru o solidní počin... já se prostě na další sterilní slátaninu s úchylem, co ho baví týrat lidi, dívat nechtěl. Opět zklamání. ()

Khumbac

Když se ve filmu nelogičnosti začnou navyšovat, hodnocení se začne automaticky snižovat. Poměrně ne/dobře divatelný film s nesympatickým německým nářečím. Jedna brutal-drastická scéna s řezáním kůže. I když berlínské prostředí by mohlo být zajímavé tak v tomto filmu mě nepřesvědčilo. ()

Luk80

Podzemní prohlídka pod Berlínem nemusí dopadnout dobře. Krom netopýrů a uhořů tady taky můžete natrefit na zubatého magora co žije pořád ve válečném stavu. Nebýt právě této postavy, tak se tento snímek asi nadobro stratí v útrobách onoho podzemí.Tři momenty, které mě fakt dostaly jsou zcela jistě - gulášová hostina, brutální sůl a revize jízdenek v metru. Es war ein interessanter Film. ()

zdenny

Skupinka mladých turistů chce v Berlíně zažít něco víc než jen diskotéky a klasické památky. Zaplatí si tedy mladého průvodce, který je má provést podzemím pod dráhou metra k tajným místnostem za války sloužícím nacistům. Jenže to nevědí, že v podzemí žije i hlídač podzemí - východoněmecký komunistický voják, který hlídá, aby se podzemím nikdo nedostal z Východního do Západního Berlína a naopak. Tento člověk si totiž pořád myslí, že studená válka ještě neskončila. Je velice agresivní, nevypočitatelný a zrůdný - alespoň co se mučení jeho obětí týče. Parta mladých lidí je v podzemí nucena bojovat o své holé životy. Nevěřil jsem, že tento film bude tak kvalitně udělaný a že na něj fakt budu dlouho vzpomínat. Fanouškům tohoto žánru vřele doporučuji. ()

Forsberg11

No môžem povedať, že na Nemcov to vlastne nebolo až tak zlé. Aj keď po miernej hypovačke, ktorá sa okolo filmu zdvihla som čakal asi viac. Mrzia ma hlavne nevyužité priestory berlínskeho podzemia a mytológie Tretej ríše a SS. Atmosféra ma tentokrát vôbec nedostala a tak som nervózne očakával, kedy sa už vo filme začne niečo diať. Prvý náznak napätia sa objaví už po pár minútach, ale potom si musíte pekne dlho počkať, kým uvidíte, to kvôli čomu ste si film zapli. No a ani ona samotná mäsiarinka nestojí skoro za nič. Jedna vychytaná košeľová scéna, pri ktorej navyše aj tak nebolo skoro nič vidieť, to nemôže zachrániť. Koniec je navyše na môj vkus trestuhódne odbytý, ako keby sa tvorcom už nechcelo ďalej točiť, alebo im došli prostriedky? Slabý priemer... ()

Šakalík

Tohle je přesně ten typ hororů, který mi moc nesedí. Já, nevěda do čeho jdu, jsem očekával něco podobného, jako byl třeba australský The Tunnel a alespoň zpočátku to taky tak vypadalo. Zvláště, když se v jedné části začalo hovořit o „Odinových lidech“ coby legendárních mutantech z dob nacistických genetických experimentů – to jsem přímo zaplesal, protože jsem čekal, že se dříve nebo později nějaký z nich objeví. Jenomže místo toho se z toho vyklubal klasický exploiťák, které jsou všechny na jedno brdo a mě už prostě nebaví. Dívat se opět a zase na to, jak nějaký vyšinutý magor někoho nahání a těm co čapně, ubližuje obzvláště bolestivými způsoby, mi prostě nepřijde v ničem strašidelné, maximálně tak trochu nechutné. Ale abych jen nehanil, musím zase uznat, že do role šíleného řezníka vybrala režie neskutečně charismatického zmetka, jehož škodolibý požitek z utrpení obětí mě tu a tam rozesmál. Ale jinak prostě ne – tyhle filmy mě už neberou. ()

666Carnage

Nějak jsem zapomněl, že jsem to už viděl a pořídil sem si to s tím, že mám nový horor ale postupně se mi odhalovali scény a já věděl, že to znám. To ale vůbec nevadí protože tohle je velice dobrý horor a vidět ho podruhé není na škodu. Berlínské podzemí s turisty a zubatý magor co jim pokazí výlet. Super horor a hutná atmosféra a některý hodně ostrý scény. 70% ()

Ronaldo79

Musím uznat, že jsem celkem zklamaný z toho, že tvůrci upřednostnili zubatýho dědka před nadupanými nacistickými mutanty, ve kterých je o filmu zmíňka, tak trochu jsem je čekal. Ono je to vlastně po celou dobu takový nejistý, co bude následovat, začátek vypadá na klasický exploitation, poté na humanoidní monstra a vyleze z toho exploitation/slasher se záporákem, kterej nepotřebuje otvírák na pivko, od toho má svoje klofáky. Přišlo mi, že naši západní sousedé odkoukali od každého něco a poslepovali to do sebe, ale výsledná forma nepůsobí uceleně a ještě jedna věc mířená ke konci filmu, co mělo znamenat to vytírání podlahy? Pro mě to vyznělo až parodicky. ()

Silviaxx

Veľmi obstojný nemecký horor, v ktorom ma Nemci konečne presvedčili, že vedia spraviť aj fajn vec. Prostredie bolo perfektné, to bez pochýb, myšlienka preskúmavania podzemia v Berlíne, ktoré slúžilo nacistom je dosť lákavý námet. Zo začiatku som si teda užívala akurát tak prostredie, čo mi vôbec nevadilo a bavilo ma to. Následne prišla nehoda a spolu s ňou záchranca. Šialený dedko, ktorý sa asi nedozvedel, že veci sa už v súčasnosti majú inak a Berlín je celok. No ale nevadí, každopádne, dedo je fajn, aj jeho praktiky boli super (za tú soľ ho doteraz preklínam). Dá sa povedať o ako-takom napätí, čiže ja som pomerne spokojná. Vzhľadom na to, že som ale včera pozrela Stag night a dá sa povedať, že tieto dva filmy majú nejaké tie podobné znaky, tak sa mi Stag night páčilo predsa len o nejaký kúsok viac. Jednoznačne ale Urban Explorer nezatracujem a som rada, že konečne som si pozrela vecičku, ktorá ma bavila a bola od Nemcov. ()

BlackHood

Takové filmy, kde je psychouš-vrah a celý film honí své oběti mě moc nebaví. Ale tohle je vyjímka. Tohle bylo napínavé. Skvělé prostředí metra... 70% ()

Flopik

Čakal som to teda o hodne viac krvavšie.Vlastne je tu len jedna scéna kde je to troška nechutné.No vlastne nie, keď jedli ten "guláš" to bolo asi najhoršie neviem ani prečo.Hlavná mužská postava sympatická prajete mu aby to zvládol, čo sa ženskej týka nádherná ale blbá až to bolí.Pani fotografka noooo, skoro zabiť niekoho bleskom to už chce odvahu.Čo sa týka toho starého nemčúra no fuj, čistý maniak to palec hore.Ale v podstate slasher, kde sú len dvaja utekači a jeden maniak.Priemer. ()

dawe787

Na Německé poměry velmi dobře zpracovaný thrillerek. Atmosféra starých podzemních chodeb a bunkrů z třetí říše pod Berlínem je hustá. Napětí vyvolá zcela nečekaná záporná osůbka, která svou roli zahraje dost přesvědčivě. Konečně vím, jak soudruzi v Afghánistánu vyslíkali košile :-) ()