Vesmírem se řítí obří asteroid, který už za tři týdny zničí život na Zemi. Lidé se snaží dohnat vše, co během dosavadního života zameškali. Pojišťovák Dodge hodlá využít zbývající čas k tomu, aby našel svou středoškolskou lásku. Osud mu však přivede do cesty mladou ženu ze sousedního bytu. Lidstvo se ocitá v bezvýchodné situaci, vesmírem se řítí obří asteroid, který se už za tři týdny střetne se Zemí. Přesné místo dopadu asteroidu vědci z bezpečnostních důvodů tají, jisté však je, že za pár týdnů zbude z naší planety pouze spáleniště. Lidé se chaoticky přesouvají z kontinentu na kontinent, snaží se dohnat to, co během svého dosavadního života nestihli, a dělají věci, které roky odkládali. Pouze pojišťovák Dodge se nikam nežene a dál žije svůj pochmurný život. Je osamělý, po zprávě o blížící se apokalypse ho jeho žena Linda opustila s milencem, jeho matka už nežije, děti nemá a svého otce viděl naposledy před pětadvaceti lety. Přátelé se mu snaží dohodit některou ze svých známých, jemu však připadá zbytečné budovat si tři týdny před koncem světa vztah. Ve vzpomínkách se vrací ke své dávné lásce Olivii. Přestože se po rozchodu s ní oženil s Lindou, Olivia navždy zůstala v jeho srdci. Jednoho večera, dvanáct dní před očekávaným koncem světa, se na Dodgeově terase objeví plačící žena ze sousedního bytu, Penny. Je nešťastná, protože nestihla poslední letadlo a už nikdy se neuvidí se svou rodinou, a navíc se právě rozešla s přítelem. Penny usne na Dodgeově gauči, a když se probudí, doprovodí ji Dodge do jejího bytu. Mezi dveřmi předává Penny Dodgeovi hromádku dopisů, které pošťák během uplynulých let omylem vhodil do její schránky. Penny se stále chystala, že donese Dodgovi jeho poštu, nikdy to ale neudělala. Mezi hromádkou dopisů najde Dodge psaní od Olivie. Píše, že je rozvedená, má malého synka, a že nikdy nepřestane litovat toho, že se s ním rozešla. Vzápětí Dodge zjistí, že se k jejich domu blíží rabující a demolující rozlícený dav. Spěchá do sousedního bytu varovat Penny, v jejím bytě však narazí na jejího bývalého přítele Owena. Musejí rychle zmizet, město se stalo životu nebezpečným místem. Penny má poblíž domu auto a pokud dostane Dodge z města, ten zařídí, aby se ještě před koncem světa setkala se svými rodiči a bratry. Penny nechá Owena napospas rozlícenému davu a ujíždí pryč, na předměstí jí ale dojde benzin. Dodge a Penny pokračují pěšky, cestou Dodge Penny vyčte, že mu zničila život tím, že mu zadržovala dopis do Olivie. Penny se cítí provinile a navrhne Dodgeovi, aby se společně vydali Olivii hledat... (TV Prima)

Rodriguez

Příjemný před-apokalyptický snímek, který je chvíli nahoře a pak padne naivně dolu. Možná trošku svižnějšího tempa, road movie vyhodit a zkrátit stopáž, tak by ten snímek měl daleko na víc! 40% ()

JohnRambo

Jednoduchosť zabalená do príjemnej, dobre skonštruovanej križovatky osudov dvoch ľudí. Keira ma svojim výkonom príjemne prekvapila, tak ako aj celý film, ktorý bol prekvapivo inteligentne zakončený bez zbytočných výmyslov na ktoré sme v amerických filmoch všetci zvyknutí. ()

bourec

Steve Carell je velkej nesympaťák,a já jako herce ho moc nemusim.Keira taky neni zrovna moje oblíbenkyně,ale z důvodu příběhu o konci země sem do toho šel.Ale je to zklamání.Hodně velká ukecaná nuda.Některý scény sice tlačej na pilu,ale vůbec mě to k slzám nehnalo.A to musim říct,že kolikrát už sem měl na krajíčku u nějakýho filmu,ale tenhle to nebyl.A závěr.Blbost.40%. ()

campix

Debut Lorene Scarafia jako režisérky a v tomto případě také velmi zajímavý počin. Trošku se neubráním ve srovnání s Trierovou Melancholii. Sice se jedná samozřejmě o úplně jiným filmový level. Jenže máme tu světovou apokalypsu a v Trierově podání byla velmi melancholická, místy překrásná a především velmi nudná. Seeking a Friend for the End of the World (zkuste si napsat tento ukrutně dlouhý název několikrát za sebou) se na věc dívá trošku jinak. Rozhodně osloví větší rozsah filmových diváků a také je několikanásobně zábavnější. Steve Carell se mi začíná stále více líbit a je vidět, že už se naučil vybírat si filmy (Život podle Dana nebo Bláznivá, zatracená láska) kde nebude hrát největšího trapáka. Velmi příjemná a kvalitní road movie, která se jak je již zvykem vyhnula českým biografům. ()

pakobylka

----- "Tohle je poslední večeře ! Myslíš, že Kristus byl při ní střízlivý ?" ----- Panoptikum s trochou vtipu a nadsázky, nic víc - protože ... víte, TAKHLE by to nejspíš neproběhlo. Netuším, CO VŠECHNO by se dělo, ale lidstvo by patrně konec světa neočekávalo tak ... odevzdaně, tak ... organizovaně, s takovým porozuměním pro druhé - neřízené projevy vzpoury proti osudu, násilí a anarchie by se rozhodně neomezily jen na větší města. Myslím, že člověk by si stihl stvořit svůj vlastní Armagedon - ve své vlastní režii ... v předstihu před zkázou, která by se blížila odněkud z hlubin vesmíru. Prezentované romanci za korunu se tudíž nedá přespříliš důvěřovat - jakkoli se snaží dívat na příchod nevyhnutelného z té veselejší stránky ... a jejím aktérům se nedá nic zásadního vytknout ... 2,5* ()

Pajky3

Melancholie tak trochu optimističtěji a pro mě lépe. Keiru mám rád (i když vím, že není zrovna populární) a společně s Carrellem, kterého jsem si zamiloval v The Office, vytvořili skvělou dvojici, která film nádherně táhne. Melancholie byla moc depresivní, takže mě potěšilo, že Seeking byl vcelku světlý a příjemný film. I když směřoval k nehezkému konci. Člověk by prostě neměl vědět, kdy zemře. ()

Juto

Vďaka svojmu ostrému scenáru a trpko-sladkému humoru je film odvážny, inteligentný, dôstojný a emocionálne uspokojujúci. 7/10 ()

majo0007

Premrhaný potenciál a sklamanie. Vcelku originálny nápad, ale katastrof(ické)álne spracovanie. Scenár si požičiava takmer zo všetkých žánrov, chýbal mi tam už len balet a muzikál. Vlastne z toho vzišlo nepodarené road-movie, druhýkrát si radšej znova pozriem Alvina Straighta na traktore. ()

otík

Nečekaně milý ukecaný snímek o chlápkovi a mladé holce, které osud končící naší planety spojí dohromady, aby našli sami sebe a hlavně druha, po kterém celý život toužili. Nečekal jsem od tohoto typu filmu nic extra, ale dostal jsem pohodový snímek, který by se klidně mohl hrát v kině před opravdovým koncem světa. Sedět si tam tak se svou milou a čekat, až to přijde. Jo, to by šlo. ()

Doudis19

Výrazně melancholické drama/ komedie o tom, jak by jste prožili poslední 2 týdny existence lidstva. Steve Carell ukazuje, jak oduševnělý výkon umí podat, když po něm tvůrci nevyžadují výrazy blbce. Keira ztvárňuje postavu, která vybízí k přehrávání, proto její výkon těžko hodnotit, každopádně je stále moc krásná :-). Humorné momenty fungují skvěle, bohužel jich není tolik aby přehlušily nudu, tedy hlavní nešvar tohoto zvláštního filmu. Ovšem nevyhnutelný konec, který je tak krásně komorně a citlivě podanný, že leckomu ukápne slzička, vylepšuje dojem natolik, že čert vem tu hodinu nudy. Tohle stojí za vidění i upřímné dojmutí. ()

tatanapope

Moc milý film , dobře jsem se u něj pobavila a to u komedie vždycky ocením nejvíc . Děj , pravda docela předvídatelný , ale přesto si udržel lehkým ironickým humorem moji pozornost po celou dobu . ()

Johnny.ARN

Asi to chcelo byť silno romantické a na druhej strane silno sociálno-emočné. Nezapôsobilo ani jedno ani druhé. A ten komediálny feeling z úvodu vyprchal veľmi rýchlo. 1 z 5 ()

neoBlast

Naprosto hrozná nekomedie, která je absolutně špatně uchopená. Už jenom romantická dvojice v podání Carrella a Knightley... vážně? Proč ztrácet čas, když jsou kolem stovky lepších indie komedií? 30 % ()

Timak

Zpočátku jsem si říkal, že spojení Knightley a Carell je trochu bizardní a moc mi to nefungovalo. Ale čím víc jsme se dostávali do hloubi děje, tím více se mi začali Ti dva spolu líbit. Asi tomu nahrával i fakt, že Keira byla a vždy bude jedna z mých oblíbených hereček a mimochodem, je taky sakra dobrá. Carellovi vážnější role také sedne. Celkově spokojenost. Konec taky dobrý. Takže krásných 80% ()

Brain-D

Bohužel jsem se velmi nudil i když má film velké srdce, které zahřeje. Líbily se mi různé anarchistické dopady, které by samozřejmě ve skutečnosti konec světa rospouta. Jinak průměrný snímek a hlavní představitelé tvořili docela obyčejný pár. Navíc je to celé jednoduché. Průměr 50%. ()

VanTom

Zpočátku jsem si sice říkal, že by asi bylo zábavnější zůstat na nějaké té odvázané párty (když do srážky s asteroidem, který vyhladí vše živé, zbývá 14 dní, veškerý ostych a limity padají), než se zadumaným a nejistým hlavním hrdinou řešit jeho pocity prázdnoty, ale jakmile s Keirou konečně vyrazí na cestu, stává se ze snímku příjemně melancholická a romantická road movie. Zkáza světa se ani příliš neprojevuje, místo destruktivního rozkladu společnosti se spíše poukazuje na laskavost lidí, kteří chtějí strávit konec se svými blízkými. ()