Vesmírem se řítí obří asteroid, který už za tři týdny zničí život na Zemi. Lidé se snaží dohnat vše, co během dosavadního života zameškali. Pojišťovák Dodge hodlá využít zbývající čas k tomu, aby našel svou středoškolskou lásku. Osud mu však přivede do cesty mladou ženu ze sousedního bytu. Lidstvo se ocitá v bezvýchodné situaci, vesmírem se řítí obří asteroid, který se už za tři týdny střetne se Zemí. Přesné místo dopadu asteroidu vědci z bezpečnostních důvodů tají, jisté však je, že za pár týdnů zbude z naší planety pouze spáleniště. Lidé se chaoticky přesouvají z kontinentu na kontinent, snaží se dohnat to, co během svého dosavadního života nestihli, a dělají věci, které roky odkládali. Pouze pojišťovák Dodge se nikam nežene a dál žije svůj pochmurný život. Je osamělý, po zprávě o blížící se apokalypse ho jeho žena Linda opustila s milencem, jeho matka už nežije, děti nemá a svého otce viděl naposledy před pětadvaceti lety. Přátelé se mu snaží dohodit některou ze svých známých, jemu však připadá zbytečné budovat si tři týdny před koncem světa vztah. Ve vzpomínkách se vrací ke své dávné lásce Olivii. Přestože se po rozchodu s ní oženil s Lindou, Olivia navždy zůstala v jeho srdci. Jednoho večera, dvanáct dní před očekávaným koncem světa, se na Dodgeově terase objeví plačící žena ze sousedního bytu, Penny. Je nešťastná, protože nestihla poslední letadlo a už nikdy se neuvidí se svou rodinou, a navíc se právě rozešla s přítelem. Penny usne na Dodgeově gauči, a když se probudí, doprovodí ji Dodge do jejího bytu. Mezi dveřmi předává Penny Dodgeovi hromádku dopisů, které pošťák během uplynulých let omylem vhodil do její schránky. Penny se stále chystala, že donese Dodgovi jeho poštu, nikdy to ale neudělala. Mezi hromádkou dopisů najde Dodge psaní od Olivie. Píše, že je rozvedená, má malého synka, a že nikdy nepřestane litovat toho, že se s ním rozešla. Vzápětí Dodge zjistí, že se k jejich domu blíží rabující a demolující rozlícený dav. Spěchá do sousedního bytu varovat Penny, v jejím bytě však narazí na jejího bývalého přítele Owena. Musejí rychle zmizet, město se stalo životu nebezpečným místem. Penny má poblíž domu auto a pokud dostane Dodge z města, ten zařídí, aby se ještě před koncem světa setkala se svými rodiči a bratry. Penny nechá Owena napospas rozlícenému davu a ujíždí pryč, na předměstí jí ale dojde benzin. Dodge a Penny pokračují pěšky, cestou Dodge Penny vyčte, že mu zničila život tím, že mu zadržovala dopis do Olivie. Penny se cítí provinile a navrhne Dodgeovi, aby se společně vydali Olivii hledat... (TV Prima)

Hanys_

O tom, že láska k vinylu vydrží až do konce světa a jestli nemáte koho obejmout, až do nás vrazí asteroid, běžte ho hledat. Vtipná a skutečně zábavná první půlhoďka je ale vystřídána ne až tak záživným road tripem, kterých ročně vznikne nespočet, a tak to ani vědomí, že hrdinům zbývá jen pár dnů života, nezachrání. 5/10 ()

kolemjdouc

kvůli tomu jak Carrel hrál přesvědčivě hypochondra jedna hvězda.A u Keiry jsem nevěřila svým očím...Už nikdy víc tento film!!!!!!!!!! ()

dopita

Tenhle film je někde na pomezí dvou a tří hvězdiček, z čehož vyplývá že není moc dobrej, ale je mi sympatickej, takže se přikláním k vyššímu hodnocení. A to i přes to, že titulní hereckou dvojici nemám zrovna v lásce. ()

Sayko

Zlatý střed. Není špatné, ale ani nic světoborného. Našel jsem tam vtipné scénky, ale taky byly pasáže, u kterých jsem usínal. SPOILER! Musím pochválit, že konec nebyl jako u většiny "slaďáren" dobrý, ale ta záchrana se prostě nenašla. Fajn zpestření :) ()

Adramelech

Matylda je pro asteroid, který má zničit Zemi, dost nanicovaté jméno. Kdyby to byl třeba Nemesis, Nimiru nebo aspoň Kraken, ale to ne. Filmu by měl předcházet prolog v nebi, kdy se Nejvyšší mrkne na naši planetu a řekne jednomu z gevuratických andělů: „Už se na ty vypatlané zmrdy nemůžu koukat, tenhle projekt je třeba ukončit. Pošli na ně Matyldu, ta bude stačit.“ „A co budu dělat já?“ zeptá se anděl Sandalfon, který je regentem planety Země. „Mám pro tebe nový flek, v podstatě stejný džob, jenom v jiné galaxii,“ odvětí Hospodin. „Konec světa“ způsobený zásahem asteroidu by byl elegantní a poměrně rychlý. Lidé by to se svými jadernými, biologickými a chemickými zbraněmi sice zvládli také, ale byla by to agónie. Kromě samotné ideje na tom filmu však nic zas až tak moc zajímavého není. ()

Ještěřák

Kterak nesympatický suchopytelník (ten herec má fakt šarm dva roky nemytého zcvrklého falusu!) přišel k trhlé, průměrně zajímavé buchtě. Ještě, že jsem si v Kauflandu pořídil pytlík čerimojí a měl tedy co požírat, protože než tohle, to už se budu raději v robotě osm hodin koukat, jak z lisu padají polystyrenové nárazníky asijských vozů. ()

Shimargh

Do romantickomelancholického snímku zvolit jako hlavního hrdinu největšiho suchara pod sluncem navrch tam vecpat nudné dialogy, tak to je vskutku umění! ()

Lionheart

Není to řachanda, ale jako nepříliš náročná a objevná romance to funguje dostatečně a atmosféru s prvky cynismu to má znamenitou. Carell mě čím dál méně vadí a měl jsem radost, že vidím Keiru ve filmu, který je z naší doby. Přihazuji hvězdičku navíc, abych trochu povznesl zdejší hodnocení :) ()

peetriss

Ti kteří nepobrali těžce stravitelnou von Trierovu Melancholii a jeho preapokalyptickou svatební depresivní oslavu, mohou zkusit preapokalyptickou lehce štiplavou road movie, jejíž štiplavost je založena na většinou povedeném černém humoru a skvělé nadsázce popichující naše životní směřování a hodnoty, které ve stínu blížícího se konce světa zcela ztrácejí smysl. To vše přesto, že se nejedná primárně o komedii, nýbrž žánrovou všehochuť, která má diváka za úkol přívést k zamyšlení nad svým bytím poněkud z jiného a nezvyklého pohledu. Neuvěřitelně pasivní Steve Carell perfektně zapadá do konceptu své role, Keira Knightley se bohužel potýká s přílišným přehráváním, což se týká především plačtivých a vzlykajících scén, v nichž působí dosti nepřesvědčivě. 70% ()

Perverz

Blížící se konec světa, to je na romantický film téma jak vyšité.Na romantickou komedii taky. Dvojice není správně zvolená, hudba vůbec nesedí, charaktery jsou dobré, a bohužel to nemá ten romantický feel, nevzalo mě to, ani ten konec. Tahle látka nebyla správně utkána. Komické prvky jsou ale vydařené, a rozhodně to nenudí. Je to celkem škoda, je z toho cítit že trochu lepší režie, lepší soundtrack, a vydařenější konec by z toho udělaly fakt příjemnou podívanou. ()

kritiklon

Musím pochválit zejména Keiru, tady se mi fakt líbila! Myslím jak herecky tak fyzicky :) Ten film má dobrý námět ale myslím že výsledek mohl být klidně o moc lepší. Přesto je to kvalitní podívaná se špetkou humoru který nikoho neurazí. Palec nahoru také za neobyčejný a originální závěr. Snímek drží po celou dobu svůj vyrovnaný standard v klidném ale svižném tempu. Neoslní a ani neurazí. 3* za 64% ()

Eterninox

Velmi pěkný film, který pobaví, zamrazí i zahřeje u srdce. Je pravda, že scénář má pár hlušších míst a některé epizodky na téma "lidé na prahu apokalypsy" působí trochu nahodile, nicméně všechno dobře zapadá do celkové atmosféry příběhu, která na mě i přes relativně ohrané téma dokázala hodně zapůsobit. Zásluhu na tom měli z velké části i představitelé ústředních rolí - Steve Carell skvěle vystřihl průměrného chlapíka, na kterém ale divákovi záleží, a Keira Knightley je bez složitých kostýmů, paruk a make-upu snad ještě neodolatelnější, než kdy dřív. A samozřejmě výborná herečka, ale kdo by na to koukal, že...80% ()

Illy

Když ono je to všechno tak krásně nalajnované, že mě nepřekvapilo vůbec nic. Příjemné obsazení, vtip se vytrácí a zůstává jen předvídatelnost. ()

kdosizrosy

USA se zase jednou ukázala v celé své trapnosti. Je to velká slabota, která selhává jak na polích komedie, tak i dramatu a romantiky. Ze všeho dýchá moc Ameriky, Steve Carell je prototypem ultra nepřitažlivosti a vtípky jsou tak slabé, až se z toho mnohdy stává prvotřídní trapas. Co říci závěrem? Ani kvůli té Keiře na to nemá smysl koukat. ()

Florfila

Asi se mi to docela líbilo. I když nejlepší na tom všem je konec, který postrádá typický happy and ála všechny vás zachráním dírou do šutru a tak... V neposlední řadě mě hodně bavil soundtrack. Strašná Keira byla v normálních hadrech, místo dobových kostýmů, docela osvěžující. A nevýrazný herec Carell konečně našel něco, kde se ta jeho nevýraznost docela hodí. Takže tak... Neurazí, nenadchne... ()

LuccinyFilmy

Nejlepším metrem na to, jak se vám film subjektivně líbí je jestli se při sledování tajně těšíte, až už to konečně skončí nebo ne. V tomhle případě jsem se začala těšit už po pěti minutách. ()