Vesmírem se řítí obří asteroid, který už za tři týdny zničí život na Zemi. Lidé se snaží dohnat vše, co během dosavadního života zameškali. Pojišťovák Dodge hodlá využít zbývající čas k tomu, aby našel svou středoškolskou lásku. Osud mu však přivede do cesty mladou ženu ze sousedního bytu. Lidstvo se ocitá v bezvýchodné situaci, vesmírem se řítí obří asteroid, který se už za tři týdny střetne se Zemí. Přesné místo dopadu asteroidu vědci z bezpečnostních důvodů tají, jisté však je, že za pár týdnů zbude z naší planety pouze spáleniště. Lidé se chaoticky přesouvají z kontinentu na kontinent, snaží se dohnat to, co během svého dosavadního života nestihli, a dělají věci, které roky odkládali. Pouze pojišťovák Dodge se nikam nežene a dál žije svůj pochmurný život. Je osamělý, po zprávě o blížící se apokalypse ho jeho žena Linda opustila s milencem, jeho matka už nežije, děti nemá a svého otce viděl naposledy před pětadvaceti lety. Přátelé se mu snaží dohodit některou ze svých známých, jemu však připadá zbytečné budovat si tři týdny před koncem světa vztah. Ve vzpomínkách se vrací ke své dávné lásce Olivii. Přestože se po rozchodu s ní oženil s Lindou, Olivia navždy zůstala v jeho srdci. Jednoho večera, dvanáct dní před očekávaným koncem světa, se na Dodgeově terase objeví plačící žena ze sousedního bytu, Penny. Je nešťastná, protože nestihla poslední letadlo a už nikdy se neuvidí se svou rodinou, a navíc se právě rozešla s přítelem. Penny usne na Dodgeově gauči, a když se probudí, doprovodí ji Dodge do jejího bytu. Mezi dveřmi předává Penny Dodgeovi hromádku dopisů, které pošťák během uplynulých let omylem vhodil do její schránky. Penny se stále chystala, že donese Dodgovi jeho poštu, nikdy to ale neudělala. Mezi hromádkou dopisů najde Dodge psaní od Olivie. Píše, že je rozvedená, má malého synka, a že nikdy nepřestane litovat toho, že se s ním rozešla. Vzápětí Dodge zjistí, že se k jejich domu blíží rabující a demolující rozlícený dav. Spěchá do sousedního bytu varovat Penny, v jejím bytě však narazí na jejího bývalého přítele Owena. Musejí rychle zmizet, město se stalo životu nebezpečným místem. Penny má poblíž domu auto a pokud dostane Dodge z města, ten zařídí, aby se ještě před koncem světa setkala se svými rodiči a bratry. Penny nechá Owena napospas rozlícenému davu a ujíždí pryč, na předměstí jí ale dojde benzin. Dodge a Penny pokračují pěšky, cestou Dodge Penny vyčte, že mu zničila život tím, že mu zadržovala dopis do Olivie. Penny se cítí provinile a navrhne Dodgeovi, aby se společně vydali Olivii hledat... (TV Prima)

ellegrey

Velmi příjemná, novodobá romantická 'komedie' se skvělým hereckým obsazením a povedeným soundtrackem. Steve Carell a Keira Knightley jsou ve svých rolích skvělí a jsou to právě oni, kteří z tohoto snímku utvořili velmi milou podívanou. ()

Game90

Naozaj výborná americká jednohubka. Super nápad na vytvorenie scenára, čo by ľudia robili keby mali len pár dní pred koncom sveta. Steve Carell ma opäť potešil hereckým výkonom. U mňa plný zásah. ()

warrenur

Vynimocny, prijemny a mily filmik s vybornym soundtrackom. Keire i Stevovi to velmi pristane. Obaja ma prijemne prekvapili, ako sa svojej role zhostili. Myslim, ze v nom kazdy jeden prekonal vsetko, v com som ich doteraz videl hrat. Klobuk dole. Naviac, jemny komedialny nadych v tejto road-movie, ako sa hovori, mi sadol a mnohe myslienky, ktore sa v nej vynaraju, stoja za zamyslenie. Vrelo odporucam. ()

Tred2

Trošku nefilmově obsazená hlavní dvojice, ale vzhledem k tématu filmu to vlastně nevadí. Ono to není nakonec ani tak o tom hledat chemii mezi postavami, ale spíš zaujetí postoje k situaci. Mě se to líbilo hlavně proto, že to působí neuvěřitelně skutečně z hlediska chování hlavních hrdinů. Logických děr je ve filmu habaděj, pokud se přes ně nejste schopní dostat, pak vůbec nemá smysl takovýto film pouštět. Steve Carell pro mě vždycky bude herec podivín, ve smyslu špatném i dobrém a tady to nebude výjimkou, ale přesně takovou postavu, jakou ztvární, jsem chtěl mít. Takže děkuji. 70% ()

johnymdoe

Přesně tak k té náladě melancholické, všelijaké...zkráceně blbé co mám. Vtipné, romantické, ale nejvíce je to drama a vzhledem i k tomu, jak mě Steve Carell příjemně překvapil že umí hrát neblbce, tomu trošku přidám. Takže 80%. ()

jasanka

Ufff, no to teda byla "komedie". Podobně depresivní film jsem už dlouho neviděla. K tomu Keira Knightley, která mi tu byla příšerně protivná, a nudný Steve Carell. Tohle opravdu ne. ()

Blackhawks

Docela dobrý film.. není to nic na co bych se koukal často, ale rozhodně pro takové "nudné" odpoledne se to hodí. Nic náročného,ale taky ne nějak vtipného. Líbila se mi řeč o kráse vinylových desek a celkově byly ve filmu použity skvělé písničky, tak díky tomu dávám tři hvězdičky. ()

Grizzly

Asi se mi to nějak trefilo do nálady nebo co, ale podle mne pecka. Dobře ukázaný zmar z konce světa. Hlavně to jak si to nikdo moc nepřipouští. Vlastně se tam nic moc neděje a všichni se jen tak bezcílně potulujou. Občas chlastaj, někdo bere všemožný drogy, někdo rabuje, někdo uklízí a většina šuká. A tak je to asi dobře. A ten konec si pátou vybojoval. Dobrý. ()

Brousitch

"Co by dělali některé moje bývalé postavy v poslední den světa? Michael Scott by se miloval s Holly Flax, Brick Tamland by jedl svíčku a Andy ze 40 let panic by se miloval s Holly Flax. - Steve Carell ()

rekkky

Nápad zajímavý, atmosféra, provedení a tempo bohužel nepovedené. Můj oblíbený herec Steve Carell zvolil špatný projekt. ()

ještěžiju

Velmi nerealistické .. tím myslím, když je je fikce podána nereálně ... ve mě ( a myslím že u hodně z vás ) nebyl schopen vzbudit nějakou dlouhodobější emoci. Pokud by ve filmu byl onen konec světa podán v pravidelných, no přitom neoddiskutovatelných situacích, které by postupně nastávaly, když by se opravdu onen konec světa blížil, pak by film mohl mít daleko hlubší podtext, ale takto .. :-( .. Toto byla zřejmě ta nejlevnější předapokalyptická romantická volovina, kterou kdy natočili. A jestli to podle některých komentů donutilo někoho zamyslet se, tak už přestaňte hulit tu trávu a chlastat. Další film, u kterého jsem se nechal zlákat vysokým hodnocením .. :-) ()

Rockerman

Není to prvoplánově o konci světa, způsobeném srážkou s asteroidem Mathylda. Je to spíše o mezilidských vztazích, o tom, jak se k sobě chováme. Někteří lidé si neuvědomují svou konečnost, svou smrtelnost na tomto světě a podle toho se k druhým chovají a otravují jim život. Teprve až je za pět minut dvanáct, když máme na kahánku, pak přicházejí všechny ty omluvy a lítost za promarněným životem. To je jádrem tohoto filmu, který mě zpočátku nudil, ale postupem času mě vtahoval víc a víc, až se mi začal líbit. Komediálního tam toho moc není, je to spíše takové romantické drama. Carell hraje civilně, bez šaškáren a dobře. Ani Keira nevadí, takže 75%. ()

M.Myers

Tak toto nemělo jedinou chybu, dokonalý film a pro mě nejlepší zážitek poslední doby... Aneb jak bychom se asi cítili po odvisílání zprávy, že už námnezbývá pouze týden, ale místo toho poze 16 hodin... Poté výpadek elektřiny... No a pak už jen počkat, nejlépe s někým blízkým, na kom nám skutečně záleží... Ze začátku nás film pobaví a ke konci tak nějak nehezky uzemní... 5***** Nevím, co k tomu víc dodat...... ()

Eeuanmainyaq

Celkom pomalé, trochu nudné a miestami romantikou preplácané, no tiež zábavné a logické. Napriek tomu, že to malo väčší potenciál, hodnotím pozitívne. ()

Olík

Steve Carell má kromě své "blbec k večeři" polohy jednoduchého šaška také korunku krále současné (říkejme tomu) underground outsider dramedie. A když mu na sedadlo spolujezdce posadíte zlatíčko pro všechny jakým je Keira Knightley, máte celkem solidní počáteční vklad. Nápad s neodvratným armagedonem v duchu právě mixu nekonvenční komedie a romantického dramatu je také hoden palce nahoru. Takže kdepak máme ten problém? Problémem je postupný přechod z malého hořkosladkého apokalypsa road-movie na křečovitou "měli jsme se potkat dřív, zdá se mi - mohli jsme se vznášet výš nad zemí" lovestory, kde se víc tlachá než koná a to až do té míry, že přichází pasáže, kde i tak hodnotné ústřední duo začne lézt na nervy. Tak nebo tak, Lorene Scafaria mne donutila k zamyšlení, jaké by byli mé kroky octnout se v kůži hlavních hrdinů a vlastně celé lidstva........a to bylo možná také jedním z cílů. ()

MickeyStuma

Upřímný romantický příběh na pozadí blížící se katastrofy dopadu asteroidu na matičku Zemi. Dějově se jedná o příběh několika jedinců s vědomím, že jejich osud je nezvratitelně zpečetěn. Co všechno je potřeba ještě udělat? Dodger se tímto setkává s Penny a společně putují ke splnění svých cílů před tím, než svět skončí a my tak máme možnost sledovat roztomilý a dobře napsaný příběh dvou lidí, který dojme i potěší. Jemná komedie a love story ponurého, depresivního obrazu, a to zejména v průběhu prvního dějství, který šokuje množstvím zoufalství a dramatu nad sebou samým. Nejedná se o druh příběhu, kde všichni panikaří a snaží se udělat cokoliv, aby se zachránili. Je to příběh plného lidství a pokory. Je to vlastně příběh, který by se mohl dít kdykoliv. Onen pád asteroidu je v podstatě přidán jen pro zjednodušené odůvodnění činů hlavních postav, ale představme si třeba i jiný důvod. Změnilo by se něco? Snímek se tímto stál skvostem, který pochopí snad jen citově založené a romantické povahy diváků. Ale takový je už úděl romantických snímků s vážným tématem. ()