Komédia s originálnou zápletkou, v ktorej si večne slobodný profesor češtiny Petr (Jiří Mádl, Filip Blažek), vďaka triednemu zrazu uvedomí, že jediné dievča, ktoré kedy miloval, bola jeho spolužiačka Eliška (Eva Josefíková, Martina Válková). Vtedy v sedemnástich rokoch, nenašiel odvahu jej povedať, že ju má rád a ona sa potom navždy vytratila z jeho života. Petrovi sa naskytne jedinečná šanca. Cestovať späť v čase do svojich študentských rokov a vrátiť sa do júna 1989, kedy chodil do tretieho ročníka. Dostane možnosť napraviť, čo premeškal. Lenže zahrávať sa s minulosťou nie je len tak. Návraty nie sú nikdy jednoduché. Peter sa dostáva do spleti komplikácií a problémov, ktoré našťastie rieši s vtipom, nadhľadom a drzosťou, ktorú dobre pozná od svojich vlastných študentov. Postačia však tieto zbrane na to, aby presvedčil Elišku o svojich citoch a získal jej lásku? (TV Markíza)

Likan7

V hodně věcech je Probudím se včera fajn. Eva Josfíková je nádherná, Jiří Mádl jeden z nejlepších mladých herců a divný kontaktní oči Filipa Blažka nejsou naštěstí na plátně tak často. Za celou dějovou linku v minulosti by si film vysloužil dost možná 4*, ale za to peklíčko, co mi Miloslav Šmídmajer připravil v "přítomnosti" může být ještě rád, že jsme skončili nakonec nad 2*. Tak do očí bijící product placement aby člověk pohledal...Golfík, pivíčko a na závěr si dáme Orbitku, protože se budeme líbat. O wtf scéně s Petrem Nárožným raději mluvit nebudeme. Vtípky jsou fajn, minulost dobrá, je tedy jen škoda, že to tvůrci pokonili tím zbytkem. ()

rublik05

Ačkoliv jsem očekával další z českých rádoby komedií, ve finále si musím posypat hlavu popelem a uznat, že Probudím se včera je vcelku povedená komedie, na české poměry rozhodně jedna z těch lepších. Povedlo se herecké obsazení, kdy paradoxně nejvíc otravná je hlavní postava v podání Jirky Mádla, ten mi popravdě moc nesedl. Nicméně ostatní herci víceméně ujdou, vyzdvihl bych asi Evu Josefíkovou, která znovu dokazuje, že je právem považována za jednu z nejnadanějších českých hereček nové generace. Příběh jako takový má dobrý spád, nenudí a je plný humorných scén. Filmaři dokázali vykreslit výbornou retro atmosféru, která ději velmi pomáhá a scénky z roku 1989 jsou natočené daleko lépe, než scény z přítomnosti. Celkově film hodnotím jako lepší komedii, se skvělým námětem, ale s lehce horším zpracováním. 7/10. ()

john.h

Špatné postsynchrony, tragický komparz a opravdu přehnaný product placement na žvejkačky. To jsou moje hlavní výhrady. Všechno pravděpodobně plynulo ze špatné finanční stránky filmu. Jinak se jedná o velmi příjemné překvapení. Očekával jsem totální sračku a místo toho jsem dostal nadprůměrnou českou komedii, u které jsem se určitě víc jak desetkrát ochotně zasmál. ()

Sundance.cz

Dle hodnocení se dívám, že je to hodně rozporuplný film - hodně 1* hodnocení a hodně 5* hodnocení. Já se postavím na střed. Na českou tvorbu docela vtipné, dobré hlášky, avšak se najdou i trapné věci. Film hodně sráží dobové chyby a chvíli se mi zdálo, že koukám místo na film na reklamu na Orbit - tady už to bylo opravdu přehnané. 60 % ()

Marcelinoo

4 hviezdy za časti z "89" z geniálnym Jirkom.. Tie súčasné boli ako z nejakého seriálu vysielané v našich programovo zaújímavých a vždy filmovými novinkami prepchatými tv. Reklamy vo filme komentovať nebudem každý si spraví vlastný názor ale z časti to aj chápem lebo nie je ľahké nájsť financie. Ale keď niekto zje počas jazdy autom balíček 50 kusových orbitiek mal by sa dať liečiť. Škoda ešte konca troška na rýchlo spraveného. ()

montenegro

Dost mi vadila všudypřítomná reklama na orbitky, jinak vcelku nápaditý a vtipný scénář. Oceňuju ruskou verzi facebooku- licoknigu:-) a herectví V.Preisse. Za tu nostalgii návratu do vlastních studentských let (a všech těch děsných ruštinářek, občankářů, hitů M.Davida...)) bych možná ještě půl hvězdy přidala:-) ()

Smerfetka88

Dopadlo to přesně, jak jsem si myslela - mám z tohoto filmu rozporuplné pocity. Na jedné straně jedna velká reklama - na Volkswagen, na Orbit, na nějaký energetický nápoj. K tomu ještě prvky sci-fi a přenos do minulosti, do současnosti a zase zpátky - to nemám ráda. Ale když si odmyslím začátek a konec filmu, skvěle jsem se bavila. Výborné obsazení, skvělé hlášky, dobře zvládnuté retro a několik opravdu dobrých perliček - Radovan, licokniga, Mádlův tanec na diskotéce,....Dala bych s chutí a ráda 4*, ale prostě mi nesedí ty cesty časem. Ale jinak doporučuju. ()

štófy

Film dvou tváří. Část odehrávající se v současnosti byla strašný propadák, opravdu bez přehánění hrůza. Strašlivé herecké výkony a děsivé sci-fi efekty, působilo to na mě amatérsky natočené, jako kdyby šlo o 1458. díl Ulice... Část filmu, která se odehrávala za socialismu však nebyla vůbec tak špatná. Jirka Mádl se naučil poslední dobou celkem slušně hrát a dokázal táhnout film svým hereckým výkonem, který doplnili jeho rodiče a učitelský sbor. Bohužel druhé velké zklamání přišlo se závěrem. Takový divný konec jsem od toho nečekal a slibně rozjetý snímek pro mě tedy končil stejně jako začal, vážně špatným dojmem... ()

topi80

Dlouhé čekání na to, až někdo natočí svěží nenáročnou a vtipnou komedii je konečně u konce. Pochopitelně, film má daleko do vypiplaného propracovaného sofistikovaného přístupu k žánru sci-fi, i retro atmosféra je pojata dosti svérázně (myslím, že v tehdejší třídě by se to hemžilo metalovými máničkami a depešáky, tohle byla móda jak z posledního žurnálu) ale pohodová atmosféra dává zapomenout na nelogičnosti. V tomto směru se mi vybavuje genialita pana Macourka, v jehož scénářích nikdy žádné nelogické díry nebyly a všechny ty světy pohádek, létající květiny a podobně působily zcela přirozeně. Ale zpátky k tomuto filmu. Úvodu ze současnosti kraluje hláškující sympaťák Filip Blažek, který se poté přenese do roku 1989 a změní se v Jirku Mádla, zřejmě nejošklivějšího teenagera, jakého jsem kdy viděl. Výkon tohoto neherce je příšerný a je škoda, že tvůrci neoslovili raději nějakého skutečného herce.... Oprostíme-li se však od toho, že film příliš nereflektuje retro a odpustíme-li Mádlovi jeho neherectví, budeme se bavit dobře. On ten přesun do minulosti slouží spíše jako záminka k dalším komickým situacím a gagům. A také ke zjištění, jak snadno by se balily spolužačky, kdybyste tehdy měli v hlavě mozek pětatřicátníka. Nenáročná komedie, která má spád a u které jsem se bavil po celou dobu, a to i díky skvělým rodičům v podání Svatopluka Skopala a Ljuby Krbové. Co se týká reklamy, věřím, že za nějakých 10 let skončí smlouva a všechny scény s Orbitem budou vystřiženy. Pokud na vás z pátého pokračování Básníků vykouklo zelené Starobrno, tak vězte, že proti Orbitu v tomto filmu to bylo jen náhodné přimotání do záběru. Ale za zaplacení tohoto filmu to nakonec odpouštím. Takže vyčistěme si mozek a pojďme se smát, uvidíme, jestli to zafunguje i napodruhé. POKRAČOVÁNÍ PO LETECH. Podruhé už to taková řachanda nebyla, ale ta představa, jak se člověk vrátí v čase o mnoho chytřejší a zkušenější, než byl jako mladý blbec, je čím dál lákavější. ()

Freshoun

Pro průměrného českého díváka jako film navečer ideální.Nejedná se samozřejmě o žádný skvost ale Mádl hraje dobře a některé vtipy jsou super. ()

Miro_CZ

Romantická komedie na téma "Butterfly Effect/Osudový dotek" mě celkem příjemně překvapila. Když člověk pomine nelogičnosti v souvislosti s cestováním časem, vznikne z toho celkem slušná, na české poměry nadprůměrná, komedie. Jo a k tomu často zmiňovanýmu PP - pokud je to cesta jak do českých filmů nalít nějaký prachy aby se mohl natočit dobrej film, tak ať tam ten PP klidně je. V zahraničních seriálech je PP naprosto běžnej a nikdo se nad ním nepozastavuje. ()

hero_bk

První půlhodina dává tušit o velikým průšvihu, ale potom se to rozjede a pasáž odehrávající se v roce 1989 je perfektní. Jasně, je tam docela dost logických bot, ale já se bavil :) P.S.: Krejčíř mě dostal :D ()

Čejkyn

Musím přiznat,že jsem se i docela těšil,nejen kvůli zdejšímu nečekaně vysokému hodnocení,ale i proto že mám vcelku rád (ne)herectví Mádla,a taky proto že české komedie ze školního prostředí téměř vždy pobavily.Bohužel dostavilo se velké zklamání a těžkej průser kterej stěží vytahujou z odpadu páni herci Táborský a Preiss.Děj je tak předvídatelný až běda,zasmál jsem se všhovšudy asi tak 3x a Mádlovi držky mi neskutečně vadily,i když bez něj by ten film klesl ještě níže.Tohle se prostě nepovedlo!15% ()

SKreyn

V celom filme bolo vidieť podporu od sponzorov, teda ich reklamu na svoje produkty - energetický nápoj, žuvačky, vw,... Inak to bol celkom podarený český film a čudoval som sa, že sa dali na sci-fi žáner. Jeden z mála novších českých filmov, ktorý patrí medzi tie lepšie. ()

mirak2

Celkom svieza romanticka komedia, sice s okukanym nametom a dost priamociara, ale zato celkom prijemna. Jedno z toho lepsieho z ceskej kinematografie poslednych rokov. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012

Brněnská filmová komunita v březnu ožije festivalem CINEMA MUNDI. Ten ve své jedinečné koncepci přinese během osmi dnů kolekci těch nejlepších českých a světových filmů za uplynulý rok. V hlavní… (viac)