Mladý kuchár Odd Thomas (Anton Yelchin) dokáže vidieť mŕtvych. Možno je to dar, možno prekliatie. Odd si nikdy nebol istý. Každej nemej duši, ktorá ho vyhľadá, sa ale snaží pomôcť. Niektoré duše túžia po spravodlivosti a prostredníctvom Odda pomôžu vyriešiť zločin, iní sa snažia zabrániť ďalšiemu zločinu. Keď sa v Oddovej reštaurácii objaví tajomný muž, mladík okamžite začne cítiť blížiacu sa katastrofu. Jediný dôkaz, ktorý má, je lístok vytrhnutý z kalendára s dátumom 15. augusta. Dnes je 14. augusta. Thomas sa musí mať na pozore, aby sa neprezradil. Neostáva mu totiž veľa času, aby zabránil tomu, čo sa chystá... (TV Markíza)

fabregas1

Film jsem neznal a proto nic od něj neočekával. Odpad to není, ale moc mi toho nenabídnul. Ze začátku chytlavé, ale nakonec celý film pořád dokola a dokola až mě to přestalo bavit. ()

ice.tea

Na koukání pro oddechové chvíle,kdy se nemusí moc přemýšlet nad tím kdo,proč,s kým,jak.....takže asi tak,tři hvězdy jsou akorát,protože film nepovažuju za úplnou sračku. Některé Koontzovy knihy jsem četla,myslím tři a nebylo to zase tak špatné čtení. ()

numan

Bravo! Konečně vtipný film na téma VIDÍ MRTVÉ LIDÍ! Nikdy jsem neměl rád chytráky, co knihy Deana R. Koontze odsuzovali jako slabší odvar Stephena Kinga. Jeho příběhy mají své vlastní originální kouzlo. Spojení se Stephenem Sommersem (scénář i režie) dokonale funguje a je tak osvěžující, že by si zasloužilo víc, než jen jeden televizní film. Kdyby byl Odd Thomas pilotním dílem k seriálu, jásal bych ještě víc. Ale to bych toho zřejmě chtěl moc - obzvlášť v dnešní době, kdy skomírající trh s kulturou ovládly z 90% imbecilní s*ačky a intoši se demonstrativně vyžívají v nestravitelných zmatlaninách, ()

optimum

Kdybych nečetl knížku (podle mě jednu z nejlepších, co jsem četl), asi bych hodnotil příkřeji, Chyběly mi tu některé roviny příběhu, ale jejich znalostí mi asi lecos dávalo jiný smysl. As bylo zbytečné, vykreslovat Bodachy tak hororově. Zajímalo by mě, jestli pro diváky filmu bylo závěrečné rozuzlení takový šok, jako pro mě při četbě, ale zahrané mi to přišlo super, režie, kamera fajn, příběh unikátní. Byl bych nadšen, kdybych se dočkal pokračování (i další díly jsou skvělé...) ()

Kinderr

Zajímavé konečné rozuzlení, ikdyž jsem tak nějak tušila kdo bude padouch. Ale pokud bych to měla srovnávat se seriálem Posel ztracených duší, který je na stejném principu, kdy hlavní postava(mladá slečna) vidí duchy tak seriál je daleko lepší. ()

Methew

Kto miluje mystiku a romantiku zároveň, si príde zaručene na svoje a odkaz tohto filmu sa mu vryje hlboko do srdca. Samozrejme nie je to nič pre slabé žalúdky. I keď koniec ma ako správneho chlapa s cituschopnosťou, dojal. A myslím si, že práve tá odlišná atypická atmosféra pre thriller a mystiku, robí tento film vskutku unikátom a ak mám pravdu povedať, tak jednoznačne mi je milší a príjemnejší ako film Žena v čiernom alebo tupé horory Paranormal activity, ktoré v podstate nenesú so sebou žiadnu myšlienku. Tu sa jedná o podstatne viac. A kto to nevidí, mal si konečne otvoriť oči a možno aj všetky tri, ak sa nebojí, že uvidí ducha :D ()

Mukade

strašne ukecaný film, nadbytočne, často my to liezlo na nervy. Nebyť Edisonky tak ho nedopozerám. A dobre som urobil, pretože Addi sa nám "nečakane" predviedla takmer dole bez, vlastne to bolo ešte lepšie ako dole bez :)......a na konci bol veľmi pekný výbuch, jeden z naj. Boris Jelcin sympatický. Celkovo 3+1 za Alvu Addisona = 4* ,tadaaaaaaaaa (: ()

valmet

Když jsem na to náhodou narazil v televizi, myslel jsem že je to seriál. A myslím si to pořád. Vypadá to spíš jako pilot k seriálu než film. ()

RoyBatty444

Ducharina akoby z komiksu spracovaný príbeh mladého vymetača. Osvieži svojím tempom, ale nie moc nadchne svojim obsahom. Obstojne obsadené napriek tomu je to vo výsledku len dobrý pilot k seriálu. Baviť to bavilo, ale ako už mnoho krát predtým, nič nové pod slnkom a akoby vykrádačka všetkého možného od Constantinom/ až k všetkým osamelým lovcom duchov a zástancov mŕtvych i živých. ()

Jessica_Biel

Neokoukané herecké duo Jelcin a Timlinová, kterým kryje záda veterán Dafoe, v celku nenápadném ale docela dobrém "B"éčkovém komediálním polohororu. Myslím, že se tohle dílko povedlo a oceňuju, že celých 100 minut filmu se stále něco děje. ()

Mark1983

No - po pravdě řečeno mě tento snímek moc nelákal,ale nakonec jsem odhodlal ho pustit a věřte nebo ne,zalíbil se mi až mě to fakticky překvapilo a mé předsudky k filmu se nepotvrdily. Již od začátku mi přišel zajímavý a docela dějový,takže nemám prakticky nic,co bych filmu vytknul. ()

Margeline

Nuž pre mňa to celé stálo na hlavnom predstaviteľovi a síce nevyužitom ale aj tak Wilemovi Dafoeovi. Zišli by sa nejaké kvalitné ženské charaktery, čo už. Inak som mala pocit, že ten nadprirodzený aspekt tam hral druhé husle, že by to pokojne mohla byť aj klasická detektívka. Ale vďaka tom sa tam podarilo prepašovať pár zaujímavých zvratov. Koniec bol zaujímavý. Taká nenáročná oddychovka, odporúčam však Fright Night. Rovnako s Yelchinom, charizmatickým upírom Farrelom a neskutočným Davidom Tennantom. ()