Mladý kuchár Odd Thomas (Anton Yelchin) dokáže vidieť mŕtvych. Možno je to dar, možno prekliatie. Odd si nikdy nebol istý. Každej nemej duši, ktorá ho vyhľadá, sa ale snaží pomôcť. Niektoré duše túžia po spravodlivosti a prostredníctvom Odda pomôžu vyriešiť zločin, iní sa snažia zabrániť ďalšiemu zločinu. Keď sa v Oddovej reštaurácii objaví tajomný muž, mladík okamžite začne cítiť blížiacu sa katastrofu. Jediný dôkaz, ktorý má, je lístok vytrhnutý z kalendára s dátumom 15. augusta. Dnes je 14. augusta. Thomas sa musí mať na pozore, aby sa neprezradil. Neostáva mu totiž veľa času, aby zabránil tomu, čo sa chystá... (TV Markíza)

mansonn

film ma dost velky potencial, za ktorym zaostali , ale film potesi. pripomina mi film S MJ Foxom Prizraky...Klasicka americka dedina a jeden vynimocny chalan, ktory vnima to co druhi nie. Spracovanie filmu postacujuce, nieje to ziaden top hit ale ako hovorim na kludny vecer bez alkoholu ci sportu ma narok :-) ()

Pythonator

Sommers není žádné béčko a béčko není ani tento film. Co na tom, že nešel do kin. Kinofilmy přece nemůžeme brát jako záruku kvality. Neobyčejný Odd Thomas je zábavná mysteriózní kriminálka o jednom neskutečném sympaťákovi, který náhodou vidí mrtvé lidi. Jeho holka je navíc velmi přitažlivá kočička a celý film ti dva zamilovaní šupáci nezavřou hubu, což může někoho místy nudit, ale ty dialogy vůbec nejsou špatné. Navíc je tam našlapané zvratové finále s pořádně hustým heavy endem. ()

Holly_Molly

Kde je ti konec Sommersi? Neobyčejnej režisér co dokázal natočit i průměrně obyčejnej film naprosto neobyčejnym stylem..Odd Thomas je přesně ten typ filmu co je přes zajímavý nápady i dobrý herce, ale bez Sommersovi režie a scénáře průměrnej.. Je to vtipný, dobrodružný, mysteriózní i svižný a předevšim to má duši. Stephen už pravděpodobně nic dalšího nenatočí a tak co dodat víc než jen: Odešel jsi se ctí! :-* ()

vinducha

Romantický v první řadě  ,akční to taky občas je , fantasy možná . Horor a mysteriozní určitě ne. Odd je takový ekvivalent našeho pohádkového Honzy , a ačkoliv se snaží sebevíc , tak hepyendem to vlastně neskončí. Pan Sommers má stále zálibu v těch tricích , které jsou profláklé už z Mumie a tady už to vypadá trochu nechtěně komicky. ()

Accuphose

Taková romantická píčovinka, která mi ale fakt sedla. Možná protože na tyhle filmy zas tak často nekoukám a neměl jsem ani jednou potřebu si to zastavit a dělat něco jinýho. Což mám u celé řady filmů bohužel často. ()

OlinO

Tak tento film mě dostal.Znovu perfektní (a můj oblíbený) Anton Yelchin,i jeho mladá přítlekyně,která ztvárnila,takouvou dá se říct tak trochu absurdní roli v možná ne méně absurdním filmu,ale já ho miluju.Film tohoto ražení neni určitě pro každého,ale já mám slabost pro absurditu (a ta v tomto filmu trochu cítit de) a proto miluji filmy jako "Southland Tales" nebo "Agentky D.E.B.S." kde atmosféra divákovi dává víc,než samotný příběh. ()

Googooplexer

Moc kecajú, ale prižmúril som uši a dal štvorku. Fungus Bob si to zaslúži, no a Willem si trochu oprášil úlohu detektíva v divných filmoch. Rozpočtom aj inak to trochu pripomínalo "John dies at the end", akurát toto bola taká pridrbloromantická verzia. ()

golgoth

Po dlhšej dobe film, ktorý ma príjemne prekvapil. Sympatické hlavné postavy. Ducharina, svet mŕtvych, boj dobra a zla. Takéto veci môžem a navyše ten humor. Dosť som sa pobavil, aj keď asi nie každému vyhovuje takýto štýl. ()

los_kretenos

Nie som žiadny super eňo ňuňo autosštrada filmový kritik, ale tento film sa mi vcelku páčil. A keď tak čítam komenty niektorých tu prítomných tak ma zaráža podľa čoho vydedukovali, že rozpočet je nízky. Ja som si toho akosi nevšimol herci boli good neopozeraní, stopáž filmu a aj zápletka, ktorú som neprekukol hneď odzačiatku. Tento filmvý počin hodnotim kladne a tak nejak sa hodí na toto sychravé ročné obdobie... ()

hajner

Peckáá. Výborný film pre mňa neobvykle neznámý a o to lepší. Nevedel som do čoho sa púšťam ale o to viac som bol nadšený. ()

majorzeman13

Příjemný,pohodový,oddychový filmeček na jedno shlédnutí. Celkově to má slušnou ,dobrou atmosféru,akci. Hlavně ten konec je fakticky skvělý a povedl !!! ps: Cameo role Arnolda Vosloo je super !!!!!!!!!!! Herci byly též sympatičtí Yelchin,Dafoe a ta přítelkyně Odda Thomase- jméno už nevím......... Na můj vkus se tam moc "kecalo" a moc dialogů bylo,ale na druhou stranu co by člověk chtěl,když pracujete s takovým rozpočtem ( kolem 3O milionů dolarů)............ ()

exhibit33

Mě se film celkem líbil, Anton Yelchin se proměnil v muže,jeho tvář je jako vyřezaná.A ta slečna se kterou ve filmu chodí se mi hodně líbila.Jinak od Sommerse bych čekal něco velkolepějšího,i tak sem se celkem bavil.Popcornová zábava,od které se nedá nic velkolepého očekávat. ()

Gmisiycs

Když celý film uděláš dobře, co skopeš? Ano - závěr. Film sqělý, závěr jako vždy: Bombasticky nadupaný hrdina směřuje směle vstříc výzvám, jihž se nezalekne, ani když mu změkne. Zprasený závěr. Odmažu-li posledních 20sekund dám hodnocení, jaké dám. S origo závěrem by to bylo za 3*. (Pozn. ČSFD by mělo konečně zavést vlastní řazení do žánrů!) ()

kacenkin

Nebojím se dát plnej počet... tak sqělý film si to zaslouží... Jeden z mála okamžiků, kdy mi konec vehnal slzy do očí... jednoduše parádní zážitek... a nebojím se to napsat.... Dobrej námět, výborné hraní Antona, nádherná Addison Timlin, super soundtrack. Svěží styl vyprávění... romantika... a fajn triky... Líbí a moc... díky ()

mikosuo

Náhodne som si to pustil a ono sa to dalo pozerať. Vyzeralo to zaujímavo hneď od začiatku tie potvory sa mi páčili tak som čakal čo sa teda udeje. Druhý krát by som si to pozrel možno až po ročnej prestávke ale ako film do tv stvorený. ()

pekos

Romantické filmy s fantasy príbehom nie sú pre každého filmového fanúšika. Napriek nízkemu rozpočtu tohoto filmu však dostanete porciu akčnej a hororovej romantiky s dobrými a zodpovedajúcimi hereckými výkonmi, ktoré vás nesklamú. Príbeh sa odvíja v rýchlom tempe, hrdinovia sú vykreslení prirodzeným vlastným správaním sa, ktoré je nevtieravé a sympatické, a keď k tomu pridáme zaujímavý a tak trochu očakávaný záver filmu, pre romantické duše je film ako stvorený. Hlavný hrdina filmu je mladý, sympatický a pohodový človek, ktorý má pred sebou hereckú budúcnosť, najmä vďaka nenávisti Rusov voči ľuďom židovského pôvodu. Pre fanúšikov akčných a dramatických filmov však tento film nedoporučujem. ()