Mladý kuchár Odd Thomas (Anton Yelchin) dokáže vidieť mŕtvych. Možno je to dar, možno prekliatie. Odd si nikdy nebol istý. Každej nemej duši, ktorá ho vyhľadá, sa ale snaží pomôcť. Niektoré duše túžia po spravodlivosti a prostredníctvom Odda pomôžu vyriešiť zločin, iní sa snažia zabrániť ďalšiemu zločinu. Keď sa v Oddovej reštaurácii objaví tajomný muž, mladík okamžite začne cítiť blížiacu sa katastrofu. Jediný dôkaz, ktorý má, je lístok vytrhnutý z kalendára s dátumom 15. augusta. Dnes je 14. augusta. Thomas sa musí mať na pozore, aby sa neprezradil. Neostáva mu totiž veľa času, aby zabránil tomu, čo sa chystá... (TV Markíza)

Rodriguez

Jedinečný, nápaditý a neotřelý příběh! Dlouho jsem čekal, až mě takový film zahraje na notu. Konečně se zadařilo a já si odpolední siestu parádně užil a vychutnal. Rozhodně se nebudu stydět snímek Neobyčejný Odd Thomas doporučovat svým známým a přátelům! 100% ()

Nach

Stephen Sommers to opět dokázal. Kombinace napětí, humoru, akce, strachu a dojetí. Neobyčejný Odd Thomas je obrovské žánrové překvapení od kterého jsem čekal málo a dostal výborný film, který snad ani nemohl být lepší. Chemie mezi postavami šlape. Filozofie ohledně posmrtného života, komunikace s duchy a pravidly má svou jasně danou logiku a příběh samotný s ač očekávaným koncem nemá žádné výrazné kiksy, kvůli kterým by bylo potřeba snižovat hodnocení, nebo které by kazily výsledný dojem z filmu. Prostě obří palec nahoru a kdykoli si tento snímek opět připomenu a Sommers hurá do mých TOP režisérů. 80% ()

cariada

Nebylo to špatné, ale přece jen na komedii to chtělo větší tah na branku. Herecký výkony jsou dobrý, zvlášť přítelkyně hlavního hrdiny je velmi sympatická. Dějově je to takové smíchané fantasy s hororem a občas i komedií. Na podívání určitě v pohodě a nenudí. ()

Martrix

S výjimkou Mumie nepřelezl na CSFD žádný film Stephen Sommerse 70% hodnocení. To už není náhoda. Zvlášť, když si dělá sám scénáře. Je to jeden z důvodů, proč vidím film s pro mě atraktivním námětem až teď, po sedmi letech. Ale nakonec nejen že nejsem zklamaný, ale za mě je to Sommersův nejlepší film. Duchařina s Constantinovským smrádkem, funkčním světem a především velmi dobře napsanou postavou Odda i jeho dívky, má svěží a někdy i vtipné dialogy; první půlhodinu jsem si vysloveně užíval. Pak se to pomalinku začalo kazit, ale naštěstí už bylo pozdě, aby mi to zmršilo celkový dojem. Otevřený závěr byl příslibem pro pokračování, kterému bych se vůbec nebránil, ale i kdyby tady s námi ještě Yelchin byl, nejspíš by k němu díky slabším tržbám nedošlo. Velká škoda, že ten potenciál někdo dál nerozvíjí. Objektivně to žádná pecka není, ale tak nějak mi to sedlo. Byl by to bezva pilot k seriálu ve stylu Lovci duchů. ()

angel74

Taková hodně béčková slátanina, která ale docela slušně odsejpá. Na jedno podívání to jde. Jiné ambice snad ani tento film mít nemůže. (50%) ()

chelseaman22

Je libo film o pomatenci, jež pláchl z Bohnic a emigroval přes velkou louži? Naivní a rádoby vtipní kuchař amatér tráví dny tím, že každému druhému interpretuje svou pomatenost pomocí popisu duchů a svých super schopností, jež chápe jen jeho dívka (ta je přirozeně rovněž divná). Tatík pomatence je šerifem a svého syna využívá co by médiumse záhrobím, ale zároveň ho v každé nálevně pomlouvá, jak že je po matce diferenciovaný od zbylých sucharů. Pseudo drsňácký konec vám na tváři vykouzlí leda tak úšklebek, jež je poslední scénou vygumován stejně jako šprt po požití dvou rund čehokoliv alkoholického. 69% ()

Mr.Ripley

Stephen Sommers bez tučného rozpočtu a přesto se jedná o zábavnou jízdu bez jediného hluchého místa. Dean R. Koontz mi nikdy příliš nesedl, avšak filmové převedení bavilo dvakrát více, než první kapitola ze zmíněné předlohy. ()

LiborGondek

Výborně! Film je originální, nový, nekonvenční a nepředvídatelný. Nejedná se o ubohé klišé s dobrým koncem známým již od první klapky. Rád se dívám na nové, Odd Thomas něco nového je. Stephen Sommers mě prostě baví! 80% ()

viperDavid

Nechápu to slabé hodnocení. Naprosto perfektní duchařina jiného typu. Originální, zábavná, vyrovnaná a s dokonalým zadkem Addison Timlin. Už je kvuli němu 5* ()

Johnny.ARN

Zaujímavá B-čková ducharina. Miestami svižné, ale má to aj hluché miesta. Obsadenie fajn, finále taktiež. Samotný záver možno až trochu emočne prehnaný. Od človeka ktorý dal svetu G.I.Joe by som však čakal viac. Vhodné do TV. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Film trošku strádal na rozpočtu, ale dohnal to zajímavým námětem, braným s hodně velkou nadsázkou, ale přece dost osobitě. Zápletka se mi zdála braná dost hopem na to, že stopáž padla na 100 minut (což se vůbec nezdálo vzhledem k míře zábavnosti). Člověk se zde kupodivu občas i lekne. A to nemluvím ani o zakončení dodávajícím na emocích. Celkově, zajímavý snímek, který je trochu rozpačitý a mixuje vše možné - od náznaků komedie, přes horor a krimi. 65% ()

elanius

(139/2013) / Prvých pár minút som mal obavy, že to bude asi problém dopozerať. Teenagerská nuda. Chvalabohu príbehovo síce nie žiadna originalita ale dej mal postupne fakt spád. Neškodný filmík s docela prekvapivým a kvalitným koncom. (6/10) ()

pursulus

Nový Sommers.¬         Režisér a scénárista Stephen Sommers z Indiany v USA je znám hlavně dvěma svými díly: vděčně přijatou "Mumií" (režie a úprava scénáře) z r. 1999 a vlažně přijatým "Van Helsingem" (režie i scénář) z r. 2004. (Podle mé mínky jsou oba snímky stejně dobře povedené, každý ovšem jiným způsobem.) Zpracování knihy známého spisovatele akčně-mysteriózních příběhů D. Koontze z Pensylvanie (USA) je ale uděláno dost nešťastným způsobem: vyprávěcím v první osobě a zároveň nadlehčeným až příliš milostnými a rodinnými vztahy a hláškami, tak moc nadlehčeným, že se setřela hororovo-mysteriózní náplň, která je pro Koontze příznačná a jednoznačně nejdůležitější. Vím, jak Koontz píše, a vím, že onen způsob podání je přímo proti srsti účinu jeho děl.¬                 Je pravděpodobné, že Sommers si chtěl vyzkoušeti, po Mumiích a Van Helsingovi, nový způsob zpracovnání látky; k tomu si ale měl vybrati buď zcela jinou předlohu, nebo si napsati předlohu vlastní, šitou jeho záměru na míru. Míním, že pan Koontz musel býti zpracováním své knižní předlohy zklamaný ne méně, než údajně zpracováním své "Skrýše". Scénář se tentokrát Sommersovi nepovedl, s ohledem na to, jak v něm knižní předlohu "ideově" přehodnotil. Střih je místy nedobrý-odfláknutý a docela dobře provedená hudba už dílo nezachrání. ()

Brain-D

Velmi průměrná jednohubka, která potěší, neurazí, ale extra nenadchne. Nadprůměrný konec na celkem průměrný a zběsilý děj. ()

Siri69

První scéna mě dost nabudila, poté následoval chvílemi napínavý a chvílemi táhlý přůběh filmu. Ovšem závěrečná dvacetiminutovka mě doslova dostala, takže z prvoplánových tří hvězdiček se staly čtyři... Yelchin už od pohledu vypadá jako 'podivín', takže do hlavní role zapadl parádně. Rozhodně nečekejte žádnou velkou jízdu se super trikama. Je to spíše malý nenápadný film, který se méně náročným fanouškům tohoto žánru bude určitě líbit. 3,5* ()

Ravi

Není to vůbec špatné. Takový detektivní thriller. Film natočený zkušenou rukou režiséra dobrodružných velkofilmů, to je vidět a ani scénář není k zahození. Trošku mi nesedlo jen podání - uvítal bych hororovější povlak, ale nevadí. Odd Thomas je dobrý film, který spíše překvapí, než zklame. Určitě tímto snímkem neminete a budete se bavit. I ti, kteří chtějí trochu sentimentu. 70% = 4-/5 ()

Zagi20

A víte co ? Mě se to líbilo, a to tak že docela hodně. Taková trochu praštěná ale neotřelá detektivka. Chvíli dost napínavý až strašidelný thriller, jindy zase pohodová vztahovka. Je to takový miš-maš. Ale tvůrci mezi tím vším zvládají dobře balancovat. Nejvíc mě asi bavila ta ústřední zaláskovaná dvojce, obzvlášť pak konec byl docela nečekaný, silný a uvěřitelně zahraný. Prostě fajnový film. 70% ()