Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…
Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného. Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil? (Bioscop)

Nolanofil

Keď som dal v Brugách 4*, tu musím ostať pri 3* . Veľmi kvalitne herecky obsadené, niektoré hlášky bavia doteraz... ale, je to veľmi rozhádzané aby to mohlo fungovať ako celok. Akcia pekná, len jej je málo. Príjemná konina, ktorá ale nemá všetkých sedem pohromade, čo je na škodu. ()

PhillM.

Psychopatické psychopachtění, ale tak zábavné, že i demenci a (ne)vyhraněnost (do sebe nezapadající cynické a směšné) je třeba brát spíše jako plus. No a jako třešnička - tedy až na Kurylenko - funtastické obsazení, s na vrcholku dortu sedícím a jako vždy ladně se pohybujícím Kryštůfkem Walkenem. ()

IvcaSammet

Seven Psychopaths je absolutní hovadina, která vlastně ani pořádně nedává smysl. Ze začátku působí film vcelku zmatečně, natolik ale srší vtipem, že mi to vůbec nevadilo. Bohužel zde ale zase rozhoduje to, zda film divák vezme vážně, nebo. Já sem Seven Psychopaths brala vyloženě jako komedii a skoro i parodii, proto jsem se u sledování královsky bavila. Závěrečná přestřelka byla sice opravdu nápaditá, ale musím přiznat, že na můj vkus trošku přehnaná. Nebýt prostřední části na poušti, která mi tam bohužel nějak neseděla, asi bych hvězdičku k dokonalosti i přidala. ()

husokachna

V jednotlivostech a dialozích pecka, jako celek takový meta cvičení, který aby člověk ocenil, musí mít asi nakoukáno případně načteno víc než mám já. Věřím, že McDonagh asi věděl, co dělá, a co chce říct, ale já si z toho opravdu odnesl jenom ty nabušený dialogy a fajn napsaný postavy. Mě to stačilo, nicméně z trojice Bruggy, Ebbing a Psychopati, je tohle nejslabší a nejmíň drží pohromadě. ()

TheSpearCZ

Velice jednoduše si Sedm psychopatů dokážu představit jako jeden velký natočený průser s kapitálním P, ale v režii Martina McDonagh se nám dostavilo originálně zpracovaného ulítlého příběhu, kde do sebe všechno zapadá, správně vybrané obsazení (Christopher Walken je vynikající!), obyčejných dialogů, které by od jiného režiséra vyšly do prázdna tady hrají důležitou roli, tak jako při stanování uprostřed pouště, kde se i na takovou "obyčejnou" scénu kouká a ani nedýcháte. Navíc s hudebním podkresem, který mi stylově připomínal první Nolanovky. Zkrátka je to něco jiného, něco nevšedního, navíc s gore se tu taky nemazlíme, není to dokonalé, ale tak nějak mě to zahřálo u srdíčka, potěšilo mě to jako blázen, protože jsem k tomu zase jednou cítil lásku k filmu a tu Martin McDonagh opět po Bruggách dokázal přenést ke mně. Slabší 4* ()

joudas

Bezesporu zajímavý, zábavný a vcelku originální snímek s velmi sympatickým obsazením (hlavně Rockwell válí), který si prázdné kino nezasloužil (ještě štěstí, že těch pár jedinců neuteklo při ukázkách na Babovřesky). Ale druhé Bruggy se bohužel nekonají. ()

warrenur

Zaujimava a originalna britska jednohubka. Moji oblubenci Walken i Harrelson tu opat hviezdia a par scenok, plnych "inteligentnych" dialogov psychopata c.1 a zaroven c.7 tiez stoji za to. Cely film som mal vsak pocit, ze konecne dojde k nejakemu "prozreniu" alebo nejakej konecne vynimocne skvelej scene, co da celemu filmu grady, ale ta nakoniec neprisla. Akoby sa len striedali postavy vo svojich vystupoch na javisku. Zaujimavym bolo, ze jednanie "psychopatov" bolo ozaj sem-tam nepredvidatelne a padle na hlavu. :) ()

Martyr

Vyhybam sa filmom kde sa mam aj smiat, aj byt vazny ale toto bolo...Vyyyboorneee..Nestava sa casto aby som bol uchvateny nejakym herectvom, zvlast v tychto "nedolezitych" filmoch na jedno pozretie ale to co tu predvadza Sam Rockwell..no proste som sa zamiloval...a to niesom buzna! Byt mlady chcem byt nim, byt starym chcem byt Christopher Walken. Velke, orignalne prekvapenie ()

Snake.Charmer

McDonagh tentokrát sází na čistě černo humornou notu, a vychází mu to na jedničku s hvězdičkou. Spousta absurdních situací a perfektně obsazených postav (ač jsem velký fanda Farrella, musím připustit že tentokrát nejvíce excelují především Rockwell a Harrelson), skvěle napsané dialogy a výsměch filmovým klišé, která jsou zároveň rafinovaně využívány. A v neposlední řadě je tu opět skvěle poskládaný soundtrack. Je to trochu jako společný film Shane Blacka, Guye Ritchieho a Quentina Tarantina. Málokdo se po dvou celovečerních filmech může pasovat na kultovního tvůrce - Martin McDonagh ale jednoznačně ano! ()

KosiR_ksr

Děj, který popisuje text distributora, by mohl mylně vzbuzovat dojem, že jde o ztřeštěnou krimi-komedii (jako je např. Kiss Kiss Bang Bang aneb jak se lze omylem zaplést s mafií). Ovšem hned začátek Sedmi psychopatů působí jako stará dobrá tarantinovská gangsterka (vč. jeho záliby v dialozích) - až mě vyděsilo, že McDonagh (tvůrce vynikajícího a originálního snímku V Bruggách) bezostyšně kopíruje Tarantina. Ovšem záhy se rozjíždí velice originální propletenec (který do sebe postupně velice hezky zapadá) s osobitým humorem a spoustou originálních prvků. Přímo mě bavilo sledovat, jak jakýmsi zvráceným způsobem ve filmu, který právě sledujete vzniká film sám (tedy film je filmem o sobě samém) a jak dochází k prolnutí reality s fikcí. Přes veškerou originalitu si ovšem nelze přívlastek tarantinovský odpustit ani u zbytku filmu. Na druhou stranu se dá říct, že se dnes už jedná o jakýsi subžánr a tomu dělá Sedm psychopatů jednoznačně čest a především jej obohacuje o zcela nové prvky. 85% ()

Fifer

Postmoderní filmy o psaní (či točení) filmu jsou u autorů nesmírně populární. Aby taky ne, scenárista může hrát s diváky otevřenou hru, může si dělat srandu z klišé, zažitých schémat, i sám ze sebe. Tyhle filmy ale mají také obrovskou nevýhodu: je straštně těžké napsat a natočit je tak, aby diváka vtáhly. Velmi často se stane, že vás postavy přestanou zajímat. Je to logické, je těžké mít strach o někoho, jehož příběh může hlavní hrdina každou chvíli změnit, k takové postavě si většinou držíte odstup. Přestože je McDonagh jedním z nejtalentovanějších autorů současnosti ( obavám se, že ani ostrá kritika uživatele LIMY jeho postavením příliš neotřese :-) ), nepodařilo se mu přimět diváka, aby se o postavy psychopatů nějak hlouběji zajímal. Jsou drsní, zlí a cool, ale když umřou, těžko pro ně budete ronit slzy. Film je tedy jen sledem několika velice podařených skečů a epizod, ale jako celek nedrží pohromadě. McDonagh se však nemusí stydět, napadají mě jen dva autoři, kteří film o filmu doopravdy zvládli- Truffaut a Fellini (Americká Noc, 8 a půl). P.s.:Film jsem neviděl v kině, protože se v Brně téměř nevysílal( Jen Olympia a jeden den v Artu. To musím jet nakupovat do 4km vzdálenoho shopping parku, když chci vidět film?), což považuju za ostudu. Sakra doprčič ještě pořád se v Brně vysílá Ve Stínu a Atlas mraků, na tyhle filmy jste mohli jít v podstatě každý den po dobu několika měsíců. Myslím, že Psychopati by si zasloužili delší vysílací čas. ()

G900

No... Jak se tak dívám na hodnocení většiny uživatelů tady na čsfd tak si říkám: ,,Kde se stala chyba?" Nuž co, prostě mi film sedl a sežral jsem ho McDonaghovi i s navijákem. Holt jsem hloupá ryba :D 90 % P.S.: Ale stejně, jedna hvězdička? To už se někdo asi chce zviditelnit, ne? No, proti gustu... :) ()

El-Barto

Nahláškovaná gangsterka V Bruggách je bez debat kultovka, která si v pohodičce plyne jednoduchým příběhem, kterej je plnej super postav a má svý nezaměnitelný kouzlo. Při pohledu na obsazení Sedmi psychopatů je jasný, že to chtěl McDonagh zopakovat a bejt ještě originálnější a komplikovanější. Neni ani jedno, je to nesmyslně praštěný a zmatený. Chápu, že psychopati jsou lákavý téma, ale ani jedna z postav se ani trochu neblíží Fiennesovu gangsterovi z minulýho filmu. Je to asi tak ze třetiny nahláškovaný jako V Bruggách a i tak jsou povedený hlášky (v rámci tohodle filmu) daleko míň úderný. Celkově film nemá tempo a to je nejvíc znát v pouštní části, která je vyloženě nudná a když se dostanou od tamtud, tak to neni ani tak zábavný jako spíš WTF?! Nejlepší scénou pro mě je bezkonkurenčně setkání Charlieho v nemocnici s Hansovou ženou a pak i s Hansem v čekárně. Snaha o nadměrnou originalitu v podání vyhrabanejch psychopatů se prostě nemusí vždycky vyplatit. Za mě velkej palec dolů. ()

piranha

To byla s prominutím debilitka. Neuvěřitelně trapný námět, scénář a dialogy zřejmě korespondovaly s talentem hlavního hrdiny psát kvalitní příběhy. Nebyla to náhodou autobiografie? To mě přivádí na filozofickou myšlenku, jestli na napsání tak nechutně trapného díla není třeba talentu, nebo je ho třeba naopak moc... Ale když se tak rozhlížím po hodnocení, publikum se asi vyvíjí s tvůrci a tudíž je film stále v červených číslech, hmm. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Režisér a dramaturg Martin McDonagh za svou kariéru natočil doposud jen tři filmy, všechny ale sklidily obří úspěch, pobraly několik prestižních ocenění a samotný tvůrce si díky nim vytvořil pověst… (viac)

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

13.06.2013

Na obrazovky zřejmě nejuznávanější kabelové stanice míří nový sci-fi seriál The Leftovers z tvůrčí dílny Petera Berga (který produkuje a zrežíruje pilotní díl) a Damona Lindelofa (který byl nenáviděn… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)