Scream

• USA Scream: The TV Series (viac)
Horor / Mysteriózny / Thriller / Dráma
USA, (2015–2019), 20 h 56 min (Minutáž: 39–81 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt (viac)

Nafoukaná středoškolačka Nina byla brutálně zavražděna. Její milenec se pohřešuje a panika se pomalu začíná šířit celým městem. Spolužáci Niny se musí vyrovnat jak s její smrtí, tak i s faktem, že se po městě nejspíš potuluje vrah, který může kdykoliv znovu udeřit. Navíc se začínají otevírat staré rány, které 20 let vyhnívaly a nyní začínají být smrtelně nebezpečné. Má Niny vražda něco společného s dávným zabitím sériového vraha? To se dozvíte z 10 dílů seriálu od stanice MTV, který se nechal inspirovat úspěšnou řadou hororových filmů s názvem Scream. (geklon)

Recenzie používateľa NinadeL k tomuto seriálu (4)

Scream (2015)

#4,5 Scream. 29/29 Poměrně zajímavá nostalgie. Děcka z MTV pochopila fenomén starší než oni sami a rozhodla se do toho jít na pokračování. RIP Wes Craven. ()

Season 1 (2015) (S01)

Samozřejmě, že vše je spíš ve stylu Vřískotu 4, ale když už mi tu chybí Gale, proč si neužít alespoň tu teen paranoiu a obligátní zápletky "každý spí s každým", "blondýna spí s učitelem", "podcasterka a baristka táhnou za jeden provaz" okořeněné o "mami, ty jsi na střední škole přežila masakr" nebo "moji kamarádu včera zabili". Je to takové poklidné. A dokonce ani v každém díle není nová mrtvola, takže se přežívající teenageři mají šanci někam charakterově posunout. ()

Season 2 (2016) (S02)

#MTVScream aneb druhá řada seriálu, který o sobě tvrdí, že slasher nelze serializovat. Samozřejmě, že lze. Ale Scream: The TV series je jednoduše slaboučká teenage sranda, která by ráda byla stejně sofistiková jako filmová série, ale není. Filmový Vřískot po prvním díle naštěstí odešel ze střední, ale seriál přešlapuje na stejné výchozí pozici i v další sezóně. Některé nápady připomínají klasickou Kingovu Carrie a děcka nejsou žádní super herci, ale minimálně jsou autentičtí. A samozřejmě Lakewood není Woodsboro. Obě řady bohužel trpí tím, že se nepodařilo pro seriál získat původní filmovou masku. Ale cílovka spíš potřebuje průběžnou infografiku, která oznamuje názvy písniček ze soundtracku, než cokoli jiného. Dlouho jsem ani nevěřila, že bude pokračování, ale poslední série je zase o něčem jiném. ()

Resurrection (2019) (S03)

Restart uvnitř seriálu v téhle podobě postrádá jakýkoli smysl. Po dvou řadách klasické středoškolské nudy, která na sebe alespoň navazovala, přichází zkrácená 3. řada Resurrection s jinou partičkou děcek. Hlavní linka má sice docela ambiciózní příběh s prequelem a poněkud jinou atmosférou, ale nová partička nejsou takoví nerdi, jsou víc při zemi, řeší víc sport, média jim nejsou tak blízká, ale nic z toho není plus. Hlavní roli dostal RJ Cyler, celkem sympaťák z HBO seriálu I'm Dying Up Here, ale i pro něj je tahle zbytečná řada seriálového Vřískotu propad. ()

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Ve věku 76 let nás včera opustila hororová legenda Wes Craven. Slavný režisér podlehl rakovině, která ho trápila mnoho měsíců, přesto mu ale nezabránila v tom, aby se věnoval svému milovanému žánru.… (viac)

Sin City jako televizní seriál?

Sin City jako televizní seriál?

03.12.2013

Televize je na vzestupu a v mnoha ohledech šlape na paty filmovému průmyslu. Uvědomilo si to už několik velkých hollywoodských společností. Další z nich je The Weinstein Company. Bratři Bob a Harvey… (viac)