Domek z karet

• Česko Dům z karet (viac)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (viac)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

BranuliQ

House of Cards je čisto politická záležitosť, na prvý pohľad nič zaujímavé, dokonca až odrádzajúce, no predsa sa jedná o jeden z najlepších počinov aké som mal možnosť vidieť. Dôvod? Jedná sa totiž o naozaj nekompromisné zobrazenie toho, ako to v súčasnej politike chodí. Aspoň ja tomu verím! Možno nie v takej, doslova vražednej forme ako je to tu vyobrazené, ale z veľkej časti určite. Tento seriál je tiež výborným príkladom toho, že aj bez akcie sa dá vytvoriť majstrovské dielo dnešnej seriálovej tvorby, stačí len naozaj brilantný scenár "vypilovaný" do najmenších detailov a podtrhnutý naozaj fantastickými dialógmi. Hlavne vďaka scenáristom mohli vzniknúť tak výborne spracované charaktery hlavných postáv, ktorým čaro dodávajú najmä herecké výkony. Kevin Spacey sa pre túto rolu snáď narodil a toho bezcitného sviniara by nikto, ale naozaj nikto nezahral lepšie a Robin Wright, ktorá hraje jeho ambicióznu, na prvý pohľad chladnú manželku, som nikdy nevidel hrať lepšie (niekedy totiž valcuje aj samotného Spaceyho, a to už je naozaj čo povedať). Vrelo odporúčam každému, kto nemá rád americký patriotizmus, ktorého je v súčasnosti priveľa, toto je totiž úplný opak. 1. SÉRIA: 100% , 2. SÉRIA: 95% , 3. SÉRIA: 90% , 4. SÉRIA: 100% EDIT: 5. séria má dosť pomalý rozbeh a podľa môjho názoru je tiež dosť zložitá, avšak zo všetkých predchádzajúcich sérií najlepšie vykresľuje, čoho sú schopné postavy Franka a Claire, aby sa udržali pri moci. Táto sezóna je taktiež jediná, kde bol ako vždy vynikajúci Kevin Spacey zatienený dokonalou Robin Wright. Takú komplexnú premenu postavy za jedinú sériu si naozaj nepamätám a je samozrejme najlepším aspektom 5. dejstva. Najmä v jeho závere, nemyslím tým len poslednú časť, ale asi posledné tri, sa postava Claire ukázala v pravom svetle a Robin Wright s výkonom hodným aj ďalšieho Zlatého Glóbu či Emmy vytiahla sezónu spod neustáleho otáčania sa v jednom kruhu do opäť nezabudnuteľnej jazdy. 5. SÉRIA: 90% ()

kecal

Myslel sem si, že to bude jen povrchní lakovačka, která nic nového neukáže a tak sem se tomuto seriálu nevěnoval. Jenže humbuk neutuchal a tak mě to zlomilo na první řadu. A ona to ta lakovačka samozřejmě je:( Prvních pár dílu vypadalo slibně. Má to koule. Rozjíždí se první menší akce a hned se to dotkne osudu tisíců lidí, ve vás to začíná vřít, z obrazovky se na vás valí emoce a vy si mnete ruce a těšíte se na hlavní chod. Jenže ten nepřijde!! Seriál najednou sklopí ocas a místo aby ukázal to, jak politici ojebávají lidi ve velkém, nám ukazuje komorní šachovou partii, kde se jen přesouvají figurky a jeden zmrd se snaží podělat druhého. Prostě povrchní politické sračky o tom, že jim jde jen o moc a peníze a že to z pozadí vlastně řídí úplně někdo jiný, ale to ví každý průměrný moula. Všichni do jednoho jsou to mrdky a tak nemate komu fandit, ani se o koho strachovat, protože i kdyby se jim stalo prakticky cokoli zlého, tak jim to přejete a je vám to fuk. Postrádá to jakoukoli emoci a bez těch se jaksi drama konat nemůže. Je to dobře napsané, i když ke konci už se do toho kluci trochu zamotávají. Je to dobře natočené a je to dobře zahrané. Škoda jen že Kevin Spacey není žádný dravec a i pře jeho veškerou snahu a dobrý herecký výkon je to prostě poznat. Mnohem víc mě bavila Robin Wright. ()

nedory.k

Mě teda u první epizody na ČT zaskočil příšerný dabing , asi jsme zmlsaný, ale vlastně mě to kvůli tomu moc nechytlo....tak později se to zlepšilo a hodnotím velmi kladně ()

Sisyfos

"Hra o trůny" v moderním spikleneckém podání bez fantasy. Fantazií je tak politikaření nadnesené do spikleneckých teorií. Dá se na to koukat, ale jinak je to tendenční blbost mající daleko do nějaké relevance. Líbivá tak bude pro diváky cynická forma "bezpokrytectví" Kevina Spaceyho, který je ale pouze ve skutečnosti psychopatem bez jakýchkoliv emocí a splňuje všechny definice a rysy psychopatie. Pokud bych použil výrok Spaceyho, zavděčí se tím seriál do značné míry i těm, co nikdy politické moci nedosáhli a využije tak jejich potřeby za svými jakýmikoliv neúspěchy a neduhy v životě vidět spiknutí mocných. Paradox. ()

JohnnyV

Po dvou dílech jsem to zalomil. Vůbec mi nesedí to neustálé promlouvání hlavního hrdiny k divákovi a komentování dané události. Tyhle "interaktivity" jsou na nic. ()

Plutotype

1. Hlavná postava je psychopat. Zlé detstvo, patologické klamanie, manipulácia a tyrania. 2. Pokus o ospravedlnenie zvrátenosti americkej politiky a ilúzia demokracie 3. Technicky a herecky 10/10. ()

SeeSaw

Spolu s perníkářem jde o nejlepší seriálový počin za posledních deset let. Intriky a prohnilost starých Římanů, převedeny pro americkou pop-kulturu do jednadvacátého století. Zdaleka nejkultovnější seriálově-politická mašinérie za posledních...(ever?). Výborné obsazení a nechutně návyková atmosféra. Třešničkou na dortu je pak Pán herec. //PS: Jelikož to vypadá, že Netflix ví do čeho investovat, tak se od něj máme do budoucna nejspíš na co těšit!// ()

tonguemasta

O kvalitě tohoto seriálu vypovídá už to, že i když nežeru politiku, tak ze všech (asi 2,3 milionu) seriálů, co jsem kdy viděl, tento je určitě v TOP 3 :) Underwood 2016 :) ()

josh.ko

Vynimocna vec, ktora vas vtiahne do deja (plneho paradoxne hlavne administrativy) tak silno, ze v jednej slabej chvilke ma clovek chut pustat jednu cast za druhou. Inteligentny, laskavo-nemilosrdny, premysleny a zakerny. Btw, jeden z mala serialov, kde postavy nenosia za pasom zbran, a nenahanaju sa na autach...a clovek aj tak ako na ihlach ()

Jan00

Výborný seriál. Před zhlédnutím seriálu mi bylo jasné, že politika je svinstvo a že ji mohou dělat jen bezpáteřní lidé. Ale je to zřejmě ještě horší, než si může obyčejný smrtelník představit.V USA na rozdíl od naší republiky je možné odvolat prezidenta, což jim závidím... ()

daetoxx

Seriál, v němž Dvě ambiciozní zrůdy stoupají na vrchol potravinové pyramidy. Pragmatismus v praxi. Nenávist a láska. Silná emoční nálož explodující při každé dech beroucí scéně a husina po každém epickém vyvrcholení. Celkem mě baví fakt, že spravedlivý postavy s upřímným srdcem nám lezou krkem, kdežto Franka Undrewooda zbožnujeme. Antihrdina s velkym charisma. Litujete ho, cítíte s ním, fandíte mu a to, že k nám Frank už od začátku seriálu promlouvá ho dělá jaksi bližším. Pokud má všechny trumfy v rukou a vyhrává, cítíme se s ním v bezpečí, pokud padá, schytáváme spolu s ním všechny rány světa a osudu, aby jsme povstali mnohem tvrdší a silnější. Taky mě baví ta dobře vykreslená nemohoucnost a bezmoc, kterou pociťují všichni co přišli s Frankem do křížku. Claire moc nemusím, ale taky mě baví. Co mě ale na seriálu nebaví, to je například Ruský prezident, karikatura, takovej vejcuc z amerických zpráv, žádný pořádný hráč. Každopádně 100% ;) ()

eexDon

Für mich - 80%, - /vedlejší dějové linky občas trochu nudily, povinný sex a vraždy seriálově účelové/, + /hlavní dějová linka špičková, ukázka vrcholové politiky zajímavá a Kevin a Robin hráli špičkově/, hodnocení - velmi propracovaný politický seriál, který se mi líbil, už se těším na 3./4. sérii, mimochodem 2. série zábavnější než 1., Frank byl víc v centru dění ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (viac)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (viac)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (viac)