Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

miromir

Vpodstate proti tomu vubec nic nemam, je to dobre zahrano kvalitne zrezirovano, spravne drze, vybornej soundtrack (jak uz je u Tarantina zvykem) i jsem se docela slusne zasmal, ale bohuzel (jak uz je u Tarantina zvykem) je to zbytecne dlouhe a misty trochu nuda, dalsi projekce by pripadala v uvahu pouze kdybych ztroskotal na opustenem ostrove a nebolo by tam nic jinyho nez dvd prehravac a Django Unchained. ()

snupko13

Považujem sa za celkom veľkého fanúšika westernu, hlavne v mladosti som bol tejto kategórii dobrodružstva verný. Knižne. Preferoval som knihy Karla Maya a spolu s otcom sme skúpili všetko, čo kedy tento autor vydal ( cca 50 kníh). Možno vás napadlo, že sa toto nostalgické rozímanie, filmu vôbec netýka, ale už k tomu spejem. Čiže podobnosť. Mimo iné Karl May silne propagoval vo svojích knihách rasovú rovnoprávnosť, ale čo je dôležitejšie on všetky príbehy, ktoré napísal, prežíval, síce iba v hlave, ale aj tak to je obdivuhodné alebo zvrátené? Podstatné je, že bol nemec presne ako Tarantinovský bez chýb hrajúci Waltz alias Dr. Schultz, rád vo svojich príbehoch konverzoval po nemecky a ak sa dalo propagoval svoju krajinu. Ale teraz, keď som to dopísal je táto podoba čisto subjektívna, ale budiž. A Titul doctor, sa použil podľa mňa z postavy pištolníka Doc Hollywooda z príbehov o W.Earpovi. :) Nech je ako je, tento snímok mi pasuje viac ako Bastardi ako aj Foxx na miesto W. Smitha, ktorý mal pôvodne Djanga stvárniť. Samuel L. Jackson sa vie vypnúť, pri tej spúste filmov, čo točí a Di Caprio je už majster. O skvelej hudbe ani nehovoriac, oskar jej bez debaty patrí. ()

StorWik

Divoce extravagantní, divoce násilný, směšně odporné a neskutečně zábavné, ale také pozoruhodné a o zhoubném šílenství rasismu. Tarantino zanechal jasně čitelný podpis, který nejde jen tak přehlédnout. ()

TOPmoovie

niekedy skonci film priskoro, nabehnu titulky a je vam smutno, ze to uz skoncilo. ale tu to ide az do konca, a ma to tu sympaticku rovnopravnu myslienku. a asi prva cowboyka, kde zasiahnuti ludia aj citia zranenia a niesu mrtvi ako po skoseni hlavy. ()

Loutis

Tarantino jak má být. Neskutečně jsem se těšil na to, co z dalšího počinu tohoto režiséra vznikne. Moc mě to k westernu netáhne a tak jsem byl trochu skeptický, ale věřil jsem, že ani tento žánr mě neodradí od zkouknutí dalšího díla Tarantina. A výsledek? Neskutečnej nářez. Celý film má neuvěřitelnou synergii, charaktery postav jsou perfektně vykreslené, žádná z nich vás nenudí, pokud ano, pak ve filmu dlouho nevydrží. Celou dobu jsem s napětím pozoroval, jak se daný příběh asi vyvine. To vše za doprovodu božského soundtracku, Waltze, scén kde je atmosféra tak hutná, že by se dala krájet a pořádně krvavých přestřelek. Můj Oscarový favorit. 95%. ()

Raziel811

První třetina filmu je excelentní - má drive, má šmrnc a vyloženě perlíciho Christophera Waltze. Zhruba od chvíle, kdy se na scéně objeví DiCaprio (jeho výkon tím nesnižuji, je velmi přesvědčivý), tak se film změní na celkem nudnou konveračku. Pro mě osobně je to film, který si už asi nepustím, narozdíl od Gaunerů nebo Pulp Fiction. ()

Etrox49

Hrajme sa na chvíľu, že sa v Djangovi nevyskytuje Waltz, LdC ani Jackson a hlavne, režíruje ho priemerný súdruh z Hollywoodu. Stavím sa, že sa tu potom nebudeme vznášať v 90-tkových výšinách. Omluvte moju trúfalosť ale začínam mať dojem, že Quentin môže natočiť skutočne hocičo a všeobecné, oslavné ódy má aj tak isté. Film určite zaujme, pobaví, zmienená trojica aktérov je excelentná a nepotrebuje ďalší komentár. Zďaleka to však nemá grády Bastardov a to ani na poli dialógov, kde je Tarantino ako ryba vo vode. Na akčný western je to neprimerane užvanené s kopou scenáristických prílepkov, ktoré len umelo naťahujú dej. Sľubný úvod sa postupne mení na otravné vandrovanie. Parodovanie KuKlux klanu bolo evidentne na silu, kŕčovité, trapné a hlavne úplne nadbytočné, film sa bez tohto druhu humoru úplne obíde a nefunguje to ani ako barlička na vykreslenie vtedajších pomerov. Po príchode na Candyland film úplne stratí tempo až do záverečnej mely. A aj tu ostal Tarantino hodne dlžný svojmu renomé, odbil to naprosto profesorsky s bezduchým špliechaním kečupu a rozstrieľaním bezvýznamných, treťoradých poskokov z farmy. Kto čakal, že si LdC bude po zúrivom boji zbierať údy až na plantáži, musel ostať sklamaný. Kam sa krucinál podelo elektrizujúce, stupňujúce sa napätie, nasledované majstrovsky zmáknutou prestrelkou?! Tento film je pre mňa určite sklamaním, 3 pecky za trojicu Waltz-LdC-Jackson, zbytok omáčka bez chuti. ()

cajda77

Na tenhle Tarrantinův western se těším určitě déle než rok, tak si říkám, proč nepočkat těch 7 dní na kino, někdy je ale prostě lidská touha silnější - nevydržel jsem. Můžu teď již jedině litovat, že jsem si svou lámanou angličtinou ztratil význam některých dialogů. Zklamaný nejsem, výborné herecké obsazení a legendární Quentinova kamera (snad ještě extrémnější než obvykle) dala vzniknout výborné westernové pohádce! Famóznosti ostatních Tarrantinových filmů pro mě bohužel, alespoň zatím, nedosahuje...ale to se může změnit;) ()

Sevprince

Plné hodnocení. Jestli film dostal mým vysokým očekáváním? To nechám až na další shlédnutí, po půlce jsem si říkal, že se mi víc líbili Hanební pancharti, ale nakonec si jistej nejsem. Neobvyklá věc ve filmu - SPOILER - dvě nejvýraznější postavy mrtvé po dvou třetinách, ale nemůžu říct, že by to tam nepasovalo. Výtečná hudba, ale to nikoho nepřekvapí, vzhledem k jménům, které se na ní podílely. Rozpočet je rozhodně znát, krásné kostýmy i lokace. Co je ale na tomhle filmu nejlepší, mimo klasické Tarantinovské slovní hříčky, to jsou herci. Těm byly napsány role přímo na tělo a nezústali nic dlužni své pověsti. Asi se nepřidám k těm, pro které byl hlavní postavou výtečný Christoph Waltz, na mě ještě víc zapůsobil DiCaprio, který si záporáka vystřihl s velikou chutí. A Samuel L. Jackson? To bylo čisté zlo. Z jeho pohledu se chtělo člověku couvnout. Jamie foxovi role nedala příliš prostoru vyniknout, Django je přeci jen pistolník a ne mluvka, přesto se svojí role zhostil se ctí. Dicapriův monolog s lebkou, nebo Waltzův vědomý konec za správnou věc....to a mnohé další včetně vynikající scény s Ku-klux-klanem mi zůstane dlouho v paměti. Výborné. ()

Welsiot

Nevím, jak to popsat...prostě to citím...nejlepší film za rok 2012! Christoph Waltz je herecký GÉNIUS! A ano, vážení přátelé, Tarantino má stále koule! 90% doplnění: LdC taktéž v TOP formě! ()

milford

Klasický Tarantino. Aspoň co můžu posuzovat z jeho 6 filmů co jsem viděl. Problém je že se u diváka předpokládá znalost (a to asi dost velká) špagety westernů a ostatních filmů, kterým Tarantino vzdává hold. Sám jsem zaregistroval pouze dva, z toho jeden až potom, co jsem si našel co hrál Franco Nero. Po zjištění tohoto faktu jsem ocenil Tarantinovu snahu, bohužel pro mě, celá jeho snaha skrz celý film mi zůstane asi na hodně dlouho nepřístupná. Zas takový fanda westernů nejsem, abych mohl zhlédnout aspoň půlku toho, co Tarantino do Djanga narval. Avšak zbytek filmu je excelentní, hlavně Christoph Waltz, kterému velice zdatně sekunduje Sam L. Jackson. Jen ta prostřední část by mohla být trošku kratší a jak tu už padlo, zatykač v kapse po celou dobu, mno. Co už. ()

FiFaCZ

I kdyz to neni uplny Tarantino, opet jsem se skvele pobavil... Samuel L. Jackson famoni, stejne tak jako Jamie Foxx, Christoph Waltz nebo zapornak Leonardo diCaprio. Western s klasickym Tarantinovskym krvavym efektem, po Pulp Fiction pro me asi nejlepší Tarantinovsky film...:) Rozhodne se nebudete nudit a i kdyz ma film dost pres 2 hodin, nenajdete pasaz, pri ktere byste se nudili... 90% ()

martan271

Hm,nevím kde začít,já na westerny moc nejsem i když se jich pár objevilo které mě upoutaly,ale tento mě nadchl.Mám Tarantina ráda,jeho osobitý styl nestyl,a to že se tam objevil jako herec(zajímalo by mě kolik lidí si toho všimlo) bylo prostě jeho ,,gesto´´.Christoph Waltz byl jedinečný,a Leonardu jsem žrala každé slovo.opravdu mě překvapilo,když film skončil a já zjistila kolik času uběhlo,tleskám a klaním se. ()

Akrub

Jedním slovem, WOW...opět brilantní Tarantinovka...opět výtečný, no asi lépe než výtečný, Christoph Waltz, ostatně zbytek obsazení není pozadu. Asi nemám moc co dodat, čerstvě po první shlédnutí naprosté nadšení:) 6* ()

Nerdik

Oskara pro DiCapria? Asi se nedočkáme, ale dle mého by si ho zasloužil. Jinak perfektní film s hláškami, hudbou, herci, atmosférou, dialogy, zkrátka klenot jak má být. Snad škoda dvou konců, kdy film působí poněkud nastaveně. Nicméně, nuda to rozhodně není. :) ()

Lillyilly

Tarantino... a přesně to co jsem od něho čekala jsem v tom filmu dostala. Vtipné delší dialogy, přestřelky krev střík sem střík tam, nádech úchylnosti a dobrý příběh. Skvělí herci. Nejlepší scéna: "rozlučte se se slečnou Lorou" "sbohem slečno Loro" pic a už vodlítla jak kaštan :D ()

jenerikku

Toto je podľa mňa poriadne off, žeby sa aj Tarantino nejakým svojím spôsobom disneyfikoval? Predpokladám, že to mala byť v tom nejakom druhom či treťom pláne kritika otrokárstva a rasizmu, čo je síce za každú pochvalu, ale spracovaním je to bohužiaľ nadmieru schématická a patetická karikatúra, ktorá nenecháva žiaden priestor pre rozmýšľanie - všetko je naservírované tak hotové a prepiate, že ma to vlastne otravuje. Čo sa týka Tarantinovho prvého plánu - humor & násilie - ten vďaka úplnému zlyhaniu druhého plánu tiež pokrivkáva, všetko je síce, ako sme si zvykli, ale nejak to tentokrát vyznieva ako samoúčelný violence porn. Herci boli OK, ale pachuť na jazyku mi príliš nezlepšili... ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake